Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

při zařazení zdechne

#1 04.01.2012 18:07:11

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1826
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

při zařazení zdechne


Ahoj bahňáci, mam na NX problém že při zařazení mi chcípne, čidlem na stojánku to není, to mam přemostěné.
Nemá někdo zkušenost z timto problémem

přikládám el. schéme z SLR což je totožná motorka....elektrika je moje slabá stránka :-(

http://img717.imageshack.us/img717/4082/beznzvudz.jpg


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#2 04.01.2012 18:44:52

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: při zařazení zdechne


co čidlo na spojkové páčce? to do toho taky může kecat


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#3 04.01.2012 19:19:32

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1826
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: při zařazení zdechne


motoline.cz napsal(a):

co čidlo na spojkové páčce? to do toho taky může kecat

ano taky mě to napadlo, zatim nevím jak ho zkontrolovat, ale zítra se do toho kouknu, doufám že pujde rozebrat, popřípadě opravit


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#4 04.01.2012 19:37:44

Domes XT600E
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 280
Založená vlákna
Místo: Kósek od Litovle
Motorka: WR450F
Věk: 29
2 0

Re: při zařazení zdechne


A zdechne to hned jakmile zmacknes spojku nez zaradis? pokud az hodis kvalt tak bych v spinaci spojky to nevidel.Ale mel sem stejnej problem u XTecka ze jak sem zaradil tak hned scipla.Bylo to spatne naplym lankem na spojku mela velkou vuly tudis nebyla poradne vypla a zastavilo to motor a8  dotahl sem sponovak a jezdil vesele dal big_smile 

 offline 

 

#5 04.01.2012 19:43:48

jardy
Bahňák °
Fotogalerie
Příspěvky: 727
Založená vlákna
Věk: 25
1 0

Re: při zařazení zdechne


XT 600E:

nemusí to být jenom lankem např špatny spojkový koš nebo plechy spojky nebo v mem případě špatná vyskozita oleje byl moc hustý a tahá ti to když zastavíš a držíš to na spojku nebo když stojíš na spojku a nejde dat N??


Auto se používá jen když nejede motorka.

 offline 

 

#6 04.01.2012 19:56:14

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1826
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: při zařazení zdechne


XT 600E napsal(a):

A zdechne to hned jakmile zmacknes spojku nez zaradis? pokud az hodis kvalt tak bych v spinaci spojky to nevidel.Ale mel sem stejnej problem u XTecka ze jak sem zaradil tak hned scipla.Bylo to spatne naplym lankem na spojku mela velkou vuly tudis nebyla poradne vypla a zastavilo to motor a8  dotahl sem sponovak a jezdil vesele dal big_smile 

nn když zmáčknu spojku běží dál, ale jakmile zařadim chcípne
zkoušel jsem to i pomalu řadit a ještě ani nebylo uplně zařazeno, ale kontrolka na Neutrál zhasla a v tom chcíp i motor


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#7 04.01.2012 20:02:39

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: při zařazení zdechne


Předpokládám že poznáš když to chcípne vlivem zvýšeného tření spojky. Kdybys zařadil pod přidanym plynem, nebo při pomalé jízdě z kopce, tak by to sice dalo ránu, ale nechcíplo by to.
Já bych to taky viděl na ten spínač. Zkus ho přemostit stejně jako ten u stojánku a uvidíš. Když je vadný, tak už většinou moc opravit nejde, protože už bývá vyrezlý nebo totálně rozpadlý uvnitř.


Dej koním pít...

 offline 

 

#8 04.01.2012 20:02:56

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1826
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: při zařazení zdechne


jardy napsal(a):

XT 600E:

nemusí to být jenom lankem např špatny spojkový koš nebo plechy spojky nebo v mem případě špatná vyskozita oleje byl moc hustý a tahá ti to když zastavíš a držíš to na spojku nebo když stojíš na spojku a nejde dat N??

tenhle olej používám už přes rok a pohoda, trochu táhne, ale než mi to začlo blbnout tak jsem normálně dal rychlost a otáčky zůstaly stejný, takže spojka vypínala dobře
dokonce jsem to zkoušel dát na kopec, odstrčit se a pak zařadit, ale stejně to chcíplo



když se mi to ztalo poprví, tak jsem to znova nastrartoval motor jsem trochu vytočil, zařadil a jel, pak jsem po 50m zastavil dal neutrál, chtěl se rozjed, dal za jedna a chcíp :-/


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#9 04.01.2012 20:05:59

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1826
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: při zařazení zdechne


Semis: zítra zkusim přemostit   wink 


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#10 04.01.2012 20:07:14

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: při zařazení zdechne


Ještě to zkus nastartovat se zařazenou rychlostí a vymáčklou spojkou. Jestli to bude točit a nechytne to, popřípadě startér ani necvakne protože do něj nepůjde proud, tak je to spínačem. Jestli to bude točit, ale blbě, nebo to bude mít snahu ale motorem to neotočí, tak ti moc táhne spojka. Pak by to bylo buď špatně nastavenou vůlí, nebo spíš vymačkanym košem. Olej by se takhle extrémně nechoval.(leda že by byla přilepená spojka)


Dej koním pít...

 offline 

 

#11 04.01.2012 20:11:03

Domes XT600E
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 280
Založená vlákna
Místo: Kósek od Litovle
Motorka: WR450F
Věk: 29
2 0

Re: při zařazení zdechne


Semis napsal(a):

Předpokládám že poznáš když to chcípne vlivem zvýšeného tření spojky. Kdybys zařadil pod přidanym plynem, nebo při pomalé jízdě z kopce, tak by to sice dalo ránu, ale nechcíplo by to.
Já bych to taky viděl na ten spínač. Zkus ho přemostit stejně jako ten u stojánku a uvidíš. Když je vadný, tak už většinou moc opravit nejde, protože už bývá vyrezlý nebo totálně rozpadlý uvnitř.

Podle miho by to zdechlo hned kdyz zmacknes spojku kdyby to byl spinac hmm  ja osobne bych jako prvni sel postelovat lanko protoze psal ze kdyz to orostuje tak v poho a toto PRESNE delalo i me a bylo to debilni lanko tudis skus pritahnout lanko a uvidis-ovsem to muze byt i vice(spojkovej kos.....) ale nez budes neco delat s elektrikou tak bych skusil toto wink 

 offline 

 

#12 04.01.2012 20:11:51

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1826
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: při zařazení zdechne


Semis napsal(a):

Ještě to zkus nastartovat se zařazenou rychlostí a vymáčklou spojkou. Jestli to bude točit a nechytne to, popřípadě startér ani necvakne protože do něj nepůjde proud, tak je to spínačem. Jestli to bude točit, ale blbě, nebo to bude mít snahu ale motorem to neotočí, tak ti moc táhne spojka. Pak by to bylo buď špatně nastavenou vůlí, nebo spíš vymačkanym košem. Olej by se takhle extrémně nechoval.(leda že by byla přilepená spojka)

to nic nedělá, ani startér se nehne......takže asi fakt ten spínač smile díky za radu a zítra dám vědět jak jsem uspěl.


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#13 04.01.2012 20:13:02

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1826
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: při zařazení zdechne


XT 600E napsal(a):

Semis napsal(a):

Předpokládám že poznáš když to chcípne vlivem zvýšeného tření spojky. Kdybys zařadil pod přidanym plynem, nebo při pomalé jízdě z kopce, tak by to sice dalo ránu, ale nechcíplo by to.
Já bych to taky viděl na ten spínač. Zkus ho přemostit stejně jako ten u stojánku a uvidíš. Když je vadný, tak už většinou moc opravit nejde, protože už bývá vyrezlý nebo totálně rozpadlý uvnitř.

Podle miho by to zdechlo hned kdyz zmacknes spojku kdyby to byl spinac hmm  ja osobne bych jako prvni sel postelovat lanko protoze psal ze kdyz to orostuje tak v poho a toto PRESNE delalo i me a bylo to debilni lanko tudis skus pritahnout lanko a uvidis-ovsem to muze byt i vice(spojkovej kos.....) ale nez budes neco delat s elektrikou tak bych skusil toto wink 

jj to zkusim taky, ale pak jsem to zkusil oroštovat ještě párkát a nic, pokaždý to chcíplo


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#14 04.01.2012 20:15:04

Domes XT600E
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 280
Založená vlákna
Místo: Kósek od Litovle
Motorka: WR450F
Věk: 29
2 0

Re: při zařazení zdechne


wáca napsal(a):

XT 600E napsal(a):

Semis napsal(a):

Předpokládám že poznáš když to chcípne vlivem zvýšeného tření spojky. Kdybys zařadil pod přidanym plynem, nebo při pomalé jízdě z kopce, tak by to sice dalo ránu, ale nechcíplo by to.
Já bych to taky viděl na ten spínač. Zkus ho přemostit stejně jako ten u stojánku a uvidíš. Když je vadný, tak už většinou moc opravit nejde, protože už bývá vyrezlý nebo totálně rozpadlý uvnitř.

Podle miho by to zdechlo hned kdyz zmacknes spojku kdyby to byl spinac hmm  ja osobne bych jako prvni sel postelovat lanko protoze psal ze kdyz to orostuje tak v poho a toto PRESNE delalo i me a bylo to debilni lanko tudis skus pritahnout lanko a uvidis-ovsem to muze byt i vice(spojkovej kos.....) ale nez budes neco delat s elektrikou tak bych skusil toto wink 

jj to zkusim taky, ale pak jsem to zkusil oroštovat ještě párkát a nic, pokaždý to chcíplo

sak uvidis ale de vedet kdyby v budoucnu mel nekdo podobnej problem at vi a nezaklada zbytecne novi tema ano2 

 offline 

 

#15 04.01.2012 20:16:17

Domes XT600E
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 280
Založená vlákna
Místo: Kósek od Litovle
Motorka: WR450F
Věk: 29
2 0

Re: při zařazení zdechne


Semis napsal(a):

Ještě to zkus nastartovat se zařazenou rychlostí a vymáčklou spojkou. Jestli to bude točit a nechytne to, popřípadě startér ani necvakne protože do něj nepůjde proud, tak je to spínačem. Jestli to bude točit, ale blbě, nebo to bude mít snahu ale motorem to neotočí, tak ti moc táhne spojka. Pak by to bylo buď špatně nastavenou vůlí, nebo spíš vymačkanym košem. Olej by se takhle extrémně nechoval.(leda že by byla přilepená spojka)

Dobrej postreh  ano  ano  ano  ano 

 offline 

 

#16 06.01.2012 20:44:57

Domes XT600E
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 280
Založená vlákna
Místo: Kósek od Litovle
Motorka: WR450F
Věk: 29
2 0

Re: při zařazení zdechne


Tak co???? ou1 

 offline 

 

#17 06.01.2012 21:00:24

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1826
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: při zařazení zdechne


XT 600E napsal(a):

Tak co???? ou1 

vůbec jsem se k tomu dostal a hlavne regulátor přijde až v úterý  mad 


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#18 11.01.2012 17:16:11

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1826
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: při zařazení zdechne


Tak a problém je vyřešen, ovšem nwm jak jsem to dokázal   lol  zřejmě to měl nasvědomí vaklkontakt, jelikož....

.......když mi přišel regulátor, dal jsem ho na místo, změřil napětí a všechno bylo v pohodě ;-)
Potom jsem zkusil zařadit a motor nechcíp :-) tak jsem od spojkové páčky vytáhnul ty drva dráty, znova zařadil a motor stále běžel :-D

...jediný co jsem udělal, že jsem rozpojil a zpojil konektory na hlavním svazku asi 2x za sebou, nic víc :-/


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#19 11.01.2012 19:05:55

Kopy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 720
Založená vlákna
Místo: Litomyšl
Motorka: Opěr DRak 350 SM :-) dřív XR 600 sm a DR 350 sm
Věk: 23
Tel: 732 900 022
1 0

Re: při zařazení zdechne


wáca:

Dělal jsi s tím něco? Já bych ten kontakt asi preventivně vyměnil. Podle mě je otázka času než to udělá znova! Nebo to necháš být?

 offline 

 

#20 11.01.2012 19:20:31

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1826
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: při zařazení zdechne


jj přesně, blbej vakl a co to nadělá neplechy  ne  

jinak jsem s tim nic nedělal, nejspíš fakt ten vakl někde, možná by to chtělo stříknout nějakým odmašťovačem, jelikož ten konektro je vedle rámu a párkát mi na něj vytekl olej, a pak nějakým sprejem na kontakty


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů