Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Suzuki RM 250, voda v chlazení

#1 05.01.2011 19:57:06

Fru
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 777
Založená vlákna
Místo: Doma
Motorka: Kawasaki KX 250
Věk: 24
Tel: 158
2 0

Suzuki RM 250, voda v chlazení


Zdravím, jsem magor a nenalil jsem do chladiče vodu když jsem RM složil. Dopadlo to takhle. Ojnice ok, žádná vůle, píst DOWN, nikasil DOWN. Kousek pístu se odlomil a spadl na kliku, ta ho rozedřela,  je trochu podřený rotor, přirovnal bych to k poškrábání šroubovákem, podélně 5cm po obvodu rotoru což je maličkost, štve mě válec a píst.  ee4 
Zítra si jdu nechat vytetovat chladící kapalinu na ruku  a2 


http://www.fanystm.xf.cz/rr.jpg
http://www.fanystm.xf.cz/rrr.jpg

Editoval Ff (05.01.2011 19:58:14)

 offline 

 

#2 05.01.2011 19:59:34

Jawson
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1668
Založená vlákna
Místo: Znojmo
Věk: 24
2 0

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


Vypadá to dobře,skoro jako new nikasil..
Normálně to slož a jezdi dál.. sjuk  heh1 


FULL GAZ..!
Ride fast or be last..
Není důležité mít omezovač v motorce,ale v hlavě..

 offline 

 

#3 05.01.2011 20:06:27

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


Ff:

Šikovnej!  neutral  

 offline 

 

#4 05.01.2011 20:11:54

vyhul05
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 261
Založená vlákna
Místo: Reci, Județul Covasna, Ru
Motorka: EC300
Věk: 27
0 0

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


Kamos ma cr 80, to ma taky slusny tocky a leje tam normalne cistou vodu. Myslite, ze by tam mel soupnout taky spis nejakou tu chladici kapalinu??


Co neopravi izolacka, to neopravi nic!

 offline 

 

#5 05.01.2011 20:13:19

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


vyhul05:

No ty "fridexy" mají i antikorozní vlastnosti  wink  Ideál je prej ta chladící kapalina od Motulu  hmm 

Editoval Noend (05.01.2011 20:13:57)

 offline 

 

#6 05.01.2011 20:13:59

Jawson
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1668
Založená vlákna
Místo: Znojmo
Věk: 24
2 0

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


Noend napsal(a):

vyhul05:

No ty "fridexy" mají i antikorozní vlastnosti  wink 

A taky krásně žerou hlíník jsem slyšel.. wink Jinak já leju destilovanou vodu normálně a ted na zimu jsem tam nalil nemrznoucí kapalinu..

Editoval Jawson (05.01.2011 20:15:13)


FULL GAZ..!
Ride fast or be last..
Není důležité mít omezovač v motorce,ale v hlavě..

 offline 

 

#7 05.01.2011 20:56:03

JindraMZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 690 Enduro R, MZ 660E Baghira, Yamaha XT 350
Věk: 32
Web
0 0

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


Já jsem kdysi do DT 80 nalil obyčejný Fridex do aut (samozřejmě ten pro hliníkové motory) a hrozně se pak přehřívalo. Teď používám tu zelenou kapalinu od Motulu a funguje jak má. Oproti destilce má antikorozní účinky, ale hlavně zvýšený bod varu na 133 °C.

 offline 

 

#8 05.01.2011 21:19:04

vyhul05
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 261
Založená vlákna
Místo: Reci, Județul Covasna, Ru
Motorka: EC300
Věk: 27
0 0

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


JindraM:

A kolik ten Mogul stoji?

Jawson:
Taky jsem slysel, ze nikasil je pomerne casta vec. No koupil to pred pul rokem, s tim, ze byl chvili po vymene pistu (bez nikasilu). Na zimu jsme to otevreli a pist byl pekne naruplej. Tak jsme koupili origo novej (delaj jenom jednu velikost) a padnul jako ulitej. Nikasil taky bez sramu. A to uz bude nejakej ten rok nedelanej. Jinak pekelnej stroj, 24kw ku 65kg.


Co neopravi izolacka, to neopravi nic!

 offline 

 

#9 05.01.2011 21:22:50

JindraMZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 690 Enduro R, MZ 660E Baghira, Yamaha XT 350
Věk: 32
Web
0 0

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


Je to MOTUL, stojí kolem 150 za litr, používá se neředěný.

 offline 

 

#10 05.01.2011 21:53:04

gambler
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 274
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Husqvarna Te 450 08
Věk: 22
0 0

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


ff: Dle tvých příspěvků zde na foru o motorkách moc nevíš, už se ti nedařilo u té 80tky a u tohohle též, Když něčemu nerozumím tak se do toho neseru a dam to někomu kdo o tom něco ví. asi tak.

 offline 

 

#11 05.01.2011 22:00:37

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


Po jake dobe bez vody to prestalo jet?

 offline 

 

#12 05.01.2011 22:02:00

gambler
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 274
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Husqvarna Te 450 08
Věk: 22
0 0

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


Sally06 napsal(a):

Tak to sis vydělal svojí velkou blbostí! ne 
Ale nejseš sám.Mě se,tak povedl nastartovat fichtl když jsem složil motor po třetí zasebou ve třech dnech a s chutí,kterou jsem měl a byl zvědavý jestli bude šlapat a natěšený jezdit.Bylo mi asik 13let,tak jsem start,ale hnedka jsem si uvědomil,že tam něco není 5s a začlo to divně smrdět hnedka jsem si to uvědomil! big_smile  Fichtl žije bez újmy doteď... ano A chytl na první šlápnutí... lol  smile  big_smile 

Cože si tam neměl?

 offline 

 

#13 05.01.2011 22:17:31

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1175
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


Myslim že Sally06 myslel olej  wink Už jsem viděl hodně úprav fichtlů ale s vodním chlazením asi ne  smile 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#14 05.01.2011 22:50:42

Fru
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 777
Založená vlákna
Místo: Doma
Motorka: Kawasaki KX 250
Věk: 24
Tel: 158
2 0

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


gambler napsal(a):

ff: Dle tvých příspěvků zde na foru o motorkách moc nevíš, už se ti nedařilo u té 80tky a u tohohle též, Když něčemu nerozumím tak se do toho neseru a dam to někomu kdo o tom něco ví. asi tak.

Prostě jsem na to zapomněl když jsem motorku po koupi rozebral a zkontroloval. Byla to moje chyba a už budu vědět. a22  U CR to byla opět má chyba, byl špatný air filtr. Dodnes chytá na 1 kop. Takové komentáře si strč  a2, to mám jako dávat nalívat kapalinu mechanikovi? . Vím, moje chyba  heh11   a14 

Editoval Ff (06.01.2011 17:51:42)

 offline 

 

#15 05.01.2011 23:00:19

Lišák
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 212
Založená vlákna
Motorka: prodaná
Věk: 32
Tel: Nokia, Kocábov : )
2 0

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


zdarte

mám zkušenost (YZ 125), že když se zadře nebo přidře válec, tak to pochvíli odnese i ojnice, i když se zdá okem dobrá, se do jehel dostane ten bordel z pístu nebo válce a pak to děláš celé znova 2x a16  při troše štěstí ne, ale je to na tom jak si to kdo riskne  smile.
Jednou na RM 125 se mě zapekl kroužek do pístu, dal jsem nový, nastartuju motor a měla divný zvuk, ani jsem to neprojížděl. Rozdělám to znova a našel jsem malinko odlouplý nikasil u přívěry, (okem zanedbatelné) sem si říkal, že to nic není…

btw, k té vodě, viděl jsem zoxidované a vyžrané kartry i od ní, (destilka nevím jak na tom je, ale 100°c vře nebo se odpařuje, že), obyč vodu bych tam já raděj nikdy nedával  smile ta směs zároveň maže i gufero na vodní pumpě.

Editoval Bazi (05.01.2011 23:04:20)

 offline 

 

#16 05.01.2011 23:33:12

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


jeeej, ty jsi jelítko...

na tenhle válec to nepojede, nikasil se bude loupat, tohle bude chtít dát dokupy.

Kolik to vydrželo bez vody, to mě zajímá?


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#17 06.01.2011 00:29:00

Fru
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 777
Založená vlákna
Místo: Doma
Motorka: Kawasaki KX 250
Věk: 24
Tel: 158
2 0

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


Já tam nedal nic. Jinak jsem v láhvi měl nemrznoucí směs do chladících soustav. Označení G a nějaké číslo cca do -30. Vše jsem složil ale na kapalinu jsem zapomněl sad

motoline.cz:

Ano ano, každá má motorka se musí zadřít. Koupil jsem jí opět za dobré peníze tak se musí zadřít. Můj osud. Jinak to jelo dobré 3Km, pak už jen střelilo z výfuku a bylo dokonáno, vůbec nijak se to neprojevovalo, motor zhasl z ničeho nic a byl konec.  a22 

 offline 

 

#18 06.01.2011 00:33:44

Fru
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 777
Založená vlákna
Místo: Doma
Motorka: Kawasaki KX 250
Věk: 24
Tel: 158
2 0

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


Musím udělat nikasil, koupit nový píst a ložiska pořádně vypláchnout. Třeba Jawson měl po zadření větší vůli v ojnici a jezdí. Vím otázka je jak dlouho bude  a14  ale má ojnice má znatelně menší vůle do stran. Pořádně to propláchnu a složím, myslím že ojnice je OK, připadá mi jako po výměně. Nikasil půjde na opravu a píst dám nový. Víko chladiče si natřu na červeno.

 offline 

 

#19 06.01.2011 09:07:16

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


ojnice bude vklidu


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#20 06.01.2011 09:09:47

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Suzuki RM 250, voda v chlazení


Je to tak jak říka Bazi ten kdo lije vodu tak by mě zajímalo čím maže tu vodní pumpu. pumpa dvojku směs 100kč


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů