Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

teplomer au

#1 03.12.2009 10:25:09

HTB
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 792
Založená vlákna
Místo: Kadaň
Motorka: TT 600RE(05) ,TX600E(01)
0 0

teplomer au


Nevite nekdo jestli by se dalo nekde levnejs sehnat tohle _ http://www.trailtech.net/7500-3012.html je to teplotani senzor pro tenhle tachomet http://www.trailtech.net/75-704.html (dava se to pod svicku na vzduchem chlazeny motorky)  bez nej by to nemerilo teplotu motoru , vsechny tyhle tachometry co se u nas prodavaj jsou uzpusobeny pro vodniky. a nikdo to u nas neprodava .Nebo neumel by to nekdo z vas udelat ?
DIK

Editoval Suchman (03.12.2009 12:48:40)

 offline 

 

#2 03.12.2009 12:51:21

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: teplomer au


Kurník ty mi v tom děláš bordel.... nestíhám to editovat  a8 
 lol 


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#3 03.12.2009 12:56:46

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: teplomer au


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#4 03.12.2009 13:02:53

HTB
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 792
Založená vlákna
Místo: Kadaň
Motorka: TT 600RE(05) ,TX600E(01)
0 0

Re: teplomer au


ja bych rek ze jo - alespon princip semi zda stejnej

 offline 

 

#5 03.12.2009 13:05:40

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: teplomer au


Když tak prolízám ty datasheety, tak mě dochází 3 věci.
1. Vleze se to do té malé mezery na TTR?
2. Jak moc ovlivníš spalování posunem svíčky o 1mm nahoru?
3. Proč údaj teploty od svíčky, není lepší teplota oleje?

Jinak vyrobit to není problém, stačí datasheet, kde bude napsaný rozsah a signál. Nebo to u někoho změřit.


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#6 03.12.2009 13:09:03

Vláďa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 935
Založená vlákna
Místo: ČR
Věk: 50+
Tel: Lenovo
0 0

Re: teplomer au


HTB:

Třeba tohle?

 offline 

 

#7 03.12.2009 13:09:53

HTB
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 792
Založená vlákna
Místo: Kadaň
Motorka: TT 600RE(05) ,TX600E(01)
0 0

Re: teplomer au


podle me by bylo lepsi merit od teploty oleje , na to by se dalo pouzit tachometr  na vodou chlazenou motorku ,ale nevim kam dat na TT to "vodni" cidlo. Navrtavat do nadrzky se me to nechce.

 offline 

 

#8 03.12.2009 13:12:53

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: teplomer au


Na kkt navrtávat, vyrábím si to do vypouštěcího šroubu. Dokonce se to i prodává...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#9 03.12.2009 13:15:49

Vláďa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 935
Založená vlákna
Místo: ČR
Věk: 50+
Tel: Lenovo
0 0

Re: teplomer au


Suchman napsal(a):

Když tak prolízám ty datasheety, tak mě dochází 3 věci.
1. Vleze se to do té malé mezery na TTR?
2. Jak moc ovlivníš spalování posunem svíčky o 1mm nahoru?
3. Proč údaj teploty od svíčky, není lepší teplota oleje?

Jinak vyrobit to není problém, stačí datasheet, kde bude napsaný rozsah a signál. Nebo to u někoho změřit.

K druhé otázce - myslím, že jsem někde četl, že čidlo se dává místo těsnění pod svíčku, takže k jejímu posunu by nemělo dojít.
Vyrobit to, jak píšeš, asi není problém, ale pokud je za 365,-Kč hotové - dokázal bys to levněji ee2? Samozřejmě počítám hlavně strávený čas.

 offline 

 

#10 03.12.2009 13:21:37

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: teplomer au


Tam se to prodává skoro za 1000,- bez dopravy...

Sezor koupíš do 100,- v elektru a připájíš/přilepíš na měděnou podložku i s prací cca 500,-

Místo podložky? Kdyť ta je deformační a ta měď po pár svíčkách nebude tak těsnit...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#11 03.12.2009 13:27:12

Vláďa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 935
Založená vlákna
Místo: ČR
Věk: 50+
Tel: Lenovo
0 0

Re: teplomer au


Suchman:

Tam jo, ale tady je to za těch 365,-Kč. V balení (na obrázku - nevím, jestli v dodávce) jsou asi čtyři čidla, to na pár svíček stačí.

 offline 

 

#12 03.12.2009 13:34:42

Vláďa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 935
Založená vlákna
Místo: ČR
Věk: 50+
Tel: Lenovo
0 0

Re: teplomer au


Už jsem to našel - tady píší "Teplotní senzor pro vzduchem chlazené motory, který se umístí jako podložka pod svíčku. Snímání teploty nebude samozřejmě tak přesné, ale pokud víte jakou teplotu má motor při normálním provozu snadno poznáte, že teplota stoupá."

 offline 

 

#13 03.12.2009 13:41:50

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: teplomer au


To je něco jinýho... to je pro multimetr, tam je jiný čidlo...
Tyhle co on potřebuje se dělají ve dvou variantách K a J, hledám kde to sehnat...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#14 03.12.2009 13:46:45

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: teplomer au


Když to má 2 dráty, tak je to založený na převodníku teplota/odpor a když 3 dráty (VAPOR) tak je to převodník buď napěťovej a nebo proudovej... pak se dělají mikročipy s převodem na střídu atd, ale to není tak používaný...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#15 03.12.2009 13:51:32

Vláďa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 935
Založená vlákna
Místo: ČR
Věk: 50+
Tel: Lenovo
0 0

Re: teplomer au


Suchman:

Aha, tak to pardon a21 . Moje znalosti elektriky jsou přibližně na té úrovni, že si umím sám rozsvítit usch 

 offline 

 

#16 03.12.2009 14:04:56

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: teplomer au


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#17 03.12.2009 14:09:24

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: teplomer au


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#18 04.12.2009 10:22:15

HTB
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 792
Založená vlákna
Místo: Kadaň
Motorka: TT 600RE(05) ,TX600E(01)
0 0

Re: teplomer au


asi nejjednoduzsi by bylo namontovat to misto merky oleje

 offline 

 

#19 04.12.2009 10:45:51

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: teplomer au


Co to je za srandu ten VAPOR? to meři i otáčky napojenim na indučku nebo jak?


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/159_vapor_tachometer_w450.jpg

 offline 

 

#20 04.12.2009 10:48:47

HTB
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 792
Založená vlákna
Místo: Kadaň
Motorka: TT 600RE(05) ,TX600E(01)
0 0

Re: teplomer au


ne . je tam drat kterej se omota kolem kabelu ke svicce -(udela se civka ktera snima jednotlivy zapaly)

jeste bych mel dotaz - daji se nekde koupit jednotly kontrolky? budu predelavat celou palubku.

Editoval HTB (04.12.2009 10:49:53)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů