Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Čištění brzdy

#1 06.03.2014 20:50:37

Čištění brzdy


Dobrý den, jestli se téma opakuje, tak se omlouvám. Měl bych dotaz ohledně hydraulické brzdy. Koupil jsem si bazarový brzdový třmen. Na internetu jsem četl, že prvně by se měl třmen namontovat, nalejt kapalinou, odvzdušnit, rozhýbat atd. A potom teprve odmontovat, vyndat pístky, všechno profouknout, vyčistit atd. Jaký na to máte názor vy? Co byste prvně udělali? Namontovali to, rozhýbali, odvzdušnili a potom sundali rozebrali, vyčistili..? A nebo byste to prvně rozebrali, vyčistili všechno, složili a potom teprve namontovali a odvzdušnili..? Děkuji všem za odpovědi

 offline 

 

#2 06.03.2014 21:02:42

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Čištění brzdy


Záleží na stavu v jakým to koupíš. Jestli je v pořádku a čistej,tak to neřeš,namontuj,odvzdušni.
Pokud je všechno napečený špínou a prachem z destiček,tak rozeber a vyčisti,pak namontuj.
To je snad samozřejmý. NE? okok 

 offline 

 

#3 06.03.2014 21:10:52

Re: Čištění brzdy


No třmen bude určitě potřeba čistit, ale jde o to, jestli prvně namontovat, odvzdušnit - Prostě to rozchodit a potom teprve odmontovat a vyčistit a nebo opačně..Prvně rozmontovat, vyčistit, složit, namontovat a odvzdušnit..? Na internetu jsem četl, že se to taky dělá, že se to prvně namontuje a rozchodí a potom teprve čistí. Nechápu proč teda.

 offline 

 

#4 06.03.2014 21:22:47

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Čištění brzdy


Občas stačí použiť ten selský rozum a nie internet wink Načo by si to odvzdušnoval, keď by si to následne rozobral? Buď to tam rovno namontuj a nerieš, alebo to rozober, vyčisti, namontuj a znova nerieš smile


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#5 06.03.2014 22:19:31

Re: Čištění brzdy


No právě že mi to také přišlo jako blbost, proto se ptám smile

 offline 

 

#6 07.03.2014 07:34:15

zachvat
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 445
Založená vlákna
Místo: Jindř. Hradec
Motorka: Husaberg Fe450
Věk: 43
1 0

Re: Čištění brzdy


Zipik napsal(a):

No právě že mi to také přišlo jako blbost, proto se ptám smile

A kde jsi tu blbost slyšel/vyčetl?

 offline 

 

#7 07.03.2014 20:02:56

Re: Čištění brzdy


Nevím přesně kde, ale jelikož už to mám částečně za sebou, tak vím že je to blbost.

Ale ještě by mě zajímalo. Můžu vzít klasický čistič brzd a nastříkat ho na gumičky ve třmenu?

 offline 

 

#8 07.03.2014 20:26:14

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Čištění brzdy


Zipik napsal(a):

Nevím přesně kde, ale jelikož už to mám částečně za sebou, tak vím že je to blbost.

Ale ještě by mě zajímalo. Můžu vzít klasický čistič brzd a nastříkat ho na gumičky ve třmenu?

Jen to rozeber, koukni na pístek a váleček jestli nejsou vyžraný. Skoukni gumičky (hrany nebo případně rýhy).Pokud bude vše ok, očisti a dej dohromady. Před montáží pístku lehce namaž gumičku brzdovkou at to tam necpeš nasucho. To je vše. Tím čističem si pak odmasti kotouč  a desky.


Co shoří neshnije

 offline 

 

#9 07.03.2014 22:43:42

Re: Čištění brzdy


Raději zkusím vyndat gumičky a prostor ve kterém jsou umístěny, mám na mysli ty drážky, vyčistí, koukal jsem, že tam nějaký bordel je. Potom teda gumicky namazat i tu stranu která přijde do drážky?

 offline 

 

#10 07.03.2014 23:04:58

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Čištění brzdy


Twl sorry, ale podle mě seš ve špatným tématu... http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=9583&p=1
A neuraž se, už mám 4 a32  lol 


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů