Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

led zarovka

#1 01.06.2013 21:44:08

martak3
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 328
Založená vlákna
Místo: Písek
Motorka: ČZ 125/516, Suzuki RM 250, PitsterPro X4R, Honda XR 400
Věk: 23
0 0

led zarovka


Ma nekdo zkusenosti s led dvouvlaknovou zarovkou?  Je to kvuli otresum pri jizde v terenu - maji tendenci vlakna praskat. Tak me napadlo tam dat ledkovou zarovku dvoupolovou - tam preci zadny vlakna nejsou takze vyreseno. Ale hlavni otazka je jaky spravny typ koupit.  A je lepsi koupit bilou a nebo cervenou. Je pravda ze to bud bude svitit malo a nebo hrozne moc. Uvitam vsechny rady..

 offline 

 

#2 01.06.2013 21:48:52

LukysXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: Vsetinsko
Motorka: Honda XR 400
0 0

Re: led zarovka


Taky nad ni přemyšlím na své XRko, právě bych potřeboval, ať to hodně sviti, přece jen XRko má zadní světlo malé, tak ať jde přes den vidět, že sviti?

 offline 

 

#3 01.06.2013 22:05:24

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: led zarovka


Koupil jsem ju do TTR do světla a mám klid...

Každopádně červenou, bílá je u LED do modra, a ve finále je z toho fialová...

Nekoukejte na peníze a kupte ty SUPER svítivý

tady ta "obyč" ve dne skoro není vidět...

http://www.svetzarovek.eu/produkty/big/1781-led-12v-215w-bay15d-cervena.jpg


nakupovat zde: http://www.svetzarovek.eu/k-725/led-zar … v/cervena/


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#4 02.06.2013 08:03:45

martak3
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 328
Založená vlákna
Místo: Písek
Motorka: ČZ 125/516, Suzuki RM 250, PitsterPro X4R, Honda XR 400
Věk: 23
0 0

Re: led zarovka


Takze ideal je jaka? Typ a hlavne ten prikon a vykon atd... v tom se vubec nevyznam.. nejlepe napsat primo typ jaky kdo ma na motorce a iak je s tim spokojeny.. nasel jsem zarovku ale ta ma nejakych prikon/wattage - 0,6W/0, 1W to asi nic moc svitit nebude co?

 offline 

 

#5 02.06.2013 08:10:01

demoncz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 464
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450 SixDays 12
Věk: 27
0 1

Re: led zarovka


ja jsem si asi pred 2 rokama do staryho husara koupil vysoce svitivy cerveny diody  a posletoval jsem si z nich prouzek  spolecna kostra a pak dva ruzne druhy odporu na plus  pro obrisove a pro brzdove a fungovalo to super v elektro prodejne mi yspocitali i ty odpory co sem potreboval pouzit

 offline 

 

#6 02.06.2013 11:12:16

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: led zarovka


martak3 napsal(a):

Takze ideal je jaka? Typ a hlavne ten prikon a vykon atd... v tom se vubec nevyznam.. nejlepe napsat primo typ jaky kdo ma na motorce a iak je s tim spokojeny.. nasel jsem zarovku ale ta ma nejakych prikon/wattage - 0,6W/0, 1W to asi nic moc svitit nebude co?

Asi musíš koupit LED žárovku,která odpovídá watáží originál žárovce. Koncové světlo má obvykle 5W/21W koncová 5W a brzdová 21W. Na příkon u LED nekoukej,protože mají podstatně menší příkon(odběr).  Kup si co nejvíc svítící aby to bylo vidět. Barvu podle sllíčka světla. Když koupíš červenou,tak nic nezkazíš.

 offline 

 

#7 02.06.2013 13:06:27

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1826
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: led zarovka


taky je chci dát kam pujdou na motorce. krom hlavních světel a parkovaček. Mam je v přístrojovce a ještě mi chybí zadní světlo a blinkry, ale u těch si nejsem jistej jak to udělat, jelikož se tam budou muset dát nějaký ty odpory a tomu já vůbec nerozumim. Nevěděl by někdo jaký odpory a jak je tam přidělat, abych nemusel dávat jinej přerušovač ?

edit: a u těch parkovaček mam taky trochu obavy, že buou mít příslušníci řeči  hmm 

Editoval wáca (02.06.2013 13:09:27)


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#8 02.06.2013 14:27:08

martak3
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 328
Založená vlákna
Místo: Písek
Motorka: ČZ 125/516, Suzuki RM 250, PitsterPro X4R, Honda XR 400
Věk: 23
0 0

Re: led zarovka


A nevite nekdo presny typ nebo odkaz na nejaky vyzkouseny led zarovky? Abych nekoupil nejakou a potom zjistil ze mi je k nicemu, ze neda nejakou neplechu. Mam Honduu XR 400 R ma v tomto motu nekdo led zarovku? Popripade jakou a jaky ma parapetry, a jeste otazka kdyby byla nejaka silna nemuze se stat ze by to neco udelalo s eletrikou nebo se sklickem na bllatniku? Diky za info.

 offline 

 

#9 02.06.2013 16:57:22

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: led zarovka


martak3 napsal(a):

A nevite nekdo presny typ nebo odkaz na nejaky vyzkouseny led zarovky? Abych nekoupil nejakou a potom zjistil ze mi je k nicemu, ze neda nejakou neplechu. Mam Honduu XR 400 R ma v tomto motu nekdo led zarovku? Popripade jakou a jaky ma parapetry, a jeste otazka kdyby byla nejaka silna nemuze se stat ze by to neco udelalo s eletrikou nebo se sklickem na bllatniku? Diky za info.

"Silná" LEDka ti s motorkou ani sklíčkem NIC neudělá. a1  Naopak hřeje se míň a odběr má taky menší. wink 
Na týhle stránce: http://www.led-autozarovky.cz/led-autoz … dnich-lamp si vybereš. Třeba tuhle:http://www.led-autozarovky.cz/led-autoz … -36LED-1ks.

Editoval BIGR (02.06.2013 17:14:48)

 offline 

 

#10 02.06.2013 17:00:56

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: led zarovka


wáca napsal(a):

taky je chci dát kam pujdou na motorce. krom hlavních světel a parkovaček. Mam je v přístrojovce a ještě mi chybí zadní světlo a blinkry, ale u těch si nejsem jistej jak to udělat, jelikož se tam budou muset dát nějaký ty odpory a tomu já vůbec nerozumim. Nevěděl by někdo jaký odpory a jak je tam přidělat, abych nemusel dávat jinej přerušovač ?

edit: a u těch parkovaček mam taky trochu obavy, že buou mít příslušníci řeči  hmm 

TADY: http://www.yacomi.cz/odpor-k-blinkrum-e … pE2443.php máš odpory i s kabelama a konektorama. Jen to dáš před blinkr. Stačí jeden na každou stranu.
Já osobně mám rovnou LED blinkry. Nemusíš řešit přestavbu originálů a ani odpory. Tedy u kvalitních blinkrů,u číny odpory většinou nejsou...

Editoval BIGR (02.06.2013 17:02:09)

 offline 

 

#11 02.06.2013 18:21:16

LukysXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: Vsetinsko
Motorka: Honda XR 400
0 0

Re: led zarovka


BIGR:Ku..a ti blázní neví co by za blbý odpor, drát a konektory chtěli a9 Lepší bude koupit jednotlivě a udělat, si myslím...

 offline 

 

#12 02.06.2013 18:51:51

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1826
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: led zarovka


BIGR: díky za odkaz, ale na blinkry nejspíš kašlu, já stejně moc neblikám, spíš to kolikrát nestihnu  lol  postačí mi ta zadní. díky


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#13 02.06.2013 19:49:43

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: led zarovka


a když dám dozadu podblatník s led scětlem (koncové/brzdové) tak musím taky řešit nějaké odpory nebo by to mělo fungovat pouze přímým napojením na původní dráty?

 offline 

 

#14 02.06.2013 20:12:08

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: led zarovka


badyšot:

Dali jsme na LC podblatník z Bikers, a funguje bez úprav. Myslím, že to mají již pořešené z výroby. Odpory se obvykle řeší při záměně žárovkových blinkrů za LED, nebo při modomo výrobě.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#15 02.06.2013 20:20:41

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: led zarovka


tank: dík, myslel jsem si to, ale i tak to není dobrá zpráva pro mě, protože jsem tam dal podblatník, který svítí (při připojení na baterku) a na motorce mi to nechce svítit, budu muset jít po drátech, kde je ta vzpoura strojů zase ugh1 

 offline 

 

#16 02.06.2013 20:46:34

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: led zarovka


badyšot:
Tak hezké chvíle při hledání šotka lol 


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#17 02.06.2013 21:26:26

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: led zarovka


badyšot napsal(a):

tank: dík, myslel jsem si to, ale i tak to není dobrá zpráva pro mě, protože jsem tam dal podblatník, který svítí (při připojení na baterku) a na motorce mi to nechce svítit, budu muset jít po drátech, kde je ta vzpoura strojů zase ugh1 

Zkontroluj si kostru a nebo polaritu žárovce je to jedno,ale LEDky musí mít správně  + a -.

 offline 

 

#18 02.06.2013 21:52:33

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: led zarovka


BIGR: ano 


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů