Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Zkusenosti dr-z 400

#21 10.12.2009 16:15:21

jerabekdusan
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Místo: brno
0 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


kluci kdyby jste chtěli mám k drz manuál v češtině.ale nic moc tam není jen takový to že ,,když je to polámaný tak se to musí opravit a nejlépe do servisu suzuki,,nebo že při výměně oleje dbejte na nebezpečí požáru,,a špatnou autobaterii nehažte do popelnice,,

 offline 

 

#22 10.12.2009 17:38:10

pigr
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 58
Založená vlákna
Motorka: suzuki dr-z 400 s
Věk: stale mlad
0 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


jerabekdusan:

no kdyz by se ti to chtelo treba naskenovat, nic svetobornyho tam asi nebude ale klido bych si to precetl v cestine. takze az nebudes mit co za dlouhych zimnich veceru delat  a17 

Editoval pigr (10.12.2009 17:38:59)

 offline 

 

#23 20.12.2009 18:26:32

pigr
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 58
Založená vlákna
Motorka: suzuki dr-z 400 s
Věk: stale mlad
0 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


tak jsem zjistil ze mam ve vyfuku pres tim tubusem kocovky nejakou netesnost a trochu mi to tam tudy ukuruje, a zajimalo by me jak se to muzu projevit treba ve vykonu. na volnobeh se to projevuje jako takovy mensi unik. vsiml jsem si toho ted jak je zima tak je to krasne videt. jak to co nejmin narocne opravit? stejne mam v planu jednou tu koncovku vymenit?

 offline 

 

#24 20.12.2009 20:27:25

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Zkusenosti dr-z 400


Toto je hlavne pro majitele DRZ:

Obcas si zkontrolujte, jak vypadaji draty vzadu okolo baterky. Ja jsem zjistil, ze tenkej drat, kterej vede z plusu pres pojistku nekam dopredu byl prave u toho pojistkovyho pouzdra uhnilej. Nachazi se mezi baterkou a ramem nahore v takove prohlubni. Bylo tam spousta morkyho bahna a to asi zpusobilo uhniti a pak pokles napeti v celym okruhu. Pri otoceni klicku se obcas ani nerozsvitil display.

 offline 

 

#25 29.01.2011 06:46:37

pigr
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 58
Založená vlákna
Motorka: suzuki dr-z 400 s
Věk: stale mlad
0 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


jelikoz se nudim a mam moto abstak, tak si to tady zpetne procitam a mam k tomu par poznatku big_smile
s motorkou uz sem mnohem vic szitej a mam s ni vic(hlavne pozitivnich) zkusenosti.
za ty dva roky co ji uz mam, sem se dostal na nakejch 25000 km, cca 13000 mnou najeto?. nacpal sem do ni za servis(nepocitam spotrebku, olej, gumy, filtry atd., co si delam sam) 20 000- loziska krku rizeni, retezova sada- zlata did proti noname pecka, baterka, ventily+gufera- zrala olej po tomto ok, rozvodak- preventivne, packa brzdy, regulator-omyl, takze mam jeden navic:D, servis vidlice- olej, lepsi naladeni, pritvrzeni, zavada elektroinstalace- vymena kabelu, zadni kotouc, desticky p+z, brzdovka-vymena, chladici kapalina- vymena.
prvni majitel- anglican, upravil moto na "zavodni" enduro(vsechny zbytecnosti pryc) a od pohledu stroj nesetril a  delal pouze spotrebku a to jen vymenu oleje nic vic, asi proto to pak prodal:)
jinak olej se snazim menit kazdy 3000 km, obcas by vocko udelam udrzbu retezu+ mam scottoiler domazavani- kdyz je bahno, vypinam nema to pak smysl, ale v lete pri delsich presunech pecka.
co me nejvic prekvapilo, tak na to, ze jezdim hlavne(95 procent) v terenu a zazil sem milion padu, tak jedina vec, ktera se pokazila je zlomena packa. plasty, riditka(renthal- nevim, jestli to je zaklad nebo je vymenil prvni majitel), chladic atd. vsechno uplne v pohode prezily.
jedina vec, kterou ted potrebuju poresit, tak je technicka. vzhledem k tomu, jak je motocykl upraven(chybi blinkry, zrcatka, je tam led zadni svetlo+ dalsi nesrovnalosti ), tak bych potreboval sehnat nekoho, kdo by mi to pomohl zaridit smile.
takze sem vas chtel poprosit, kdyby mi mohl nekdo z vas s timto pomoct at se ozve(nechat zpravu tad bude nejlepsi).
Dik Pavel

 offline 

 

#26 31.01.2011 16:10:04

Vojcek
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 37
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: DR-Z 400 S
Věk: 28
0 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


DRZavim všechny co mají rádi tohle moto.
Už tomu bude rok co jsem si pořídil DR-Z 400 S. Zvažoval jsem různý motky, ale tahle mi přišla jako skvělý kompromis...Koupil jsem ji od jednoho hobby jezdce takže byla celkem zachovalá.
Když jsem ji koupil měla najeto něco kolem 4500 km.. Ted má něco k sedmi. První co jsem si pořídil byla nová baterie...Následovala řetězová sada, obutí, filtry, olej.. a ještě boční plasty, který jsou z toho crossení dosti poškrábaný a někde i zlomený.. Jinak zatím si na nic stěžovat nemůžu, supr stroj do lesa a na polňačky, ale silnice jí taky nevadí ( záleží  teda na obutí), zatím sem tam měl Metzelery a ty fungujou moc dobře jak v terénu tak na silnici ( tam ale zadní guma mizí před očima big_smile). Nově budu zkoušet na zadek Michelin T63 tak uvidim..Měl by to být kompromis off/ silnice..Jinak tohle je můj první příspěvek takže by to mohlo stačit..xD

Editoval Vojcek (31.01.2011 16:10:31)

 offline 

 

#27 31.01.2011 18:28:17

pigr
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 58
Založená vlákna
Motorka: suzuki dr-z 400 s
Věk: stale mlad
0 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


Vojcek:

hmm ty gumy vypadaj dost zajimave. teda na zimu, podzim a jaro jedine poradnej cross drapak, ale v lete kdy je vicemene sucho a jezdi se i na delsi vyley by to mohla bejt zajimava volba.

 offline 

 

#28 31.01.2011 18:48:19

Vojcek
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 37
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: DR-Z 400 S
Věk: 28
0 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


já jsem to na zimu nachal v garáži...stejně nemam jak vyjet, protože celá cesta je jedno velký kluziště  a1 

 offline 

 

#29 31.01.2011 21:36:11

skinas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 615
Založená vlákna
Místo: Paterin
Motorka: Aprilia RSV 1000 R FACTORY
Věk: 39
Tel: 722956627
0 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


pigr napsal(a):

jelikoz se nudim a mam moto abstak, tak si to tady zpetne procitam a mam k tomu par poznatku big_smile
s motorkou uz sem mnohem vic szitej a mam s ni vic(hlavne pozitivnich) zkusenosti.
za ty dva roky co ji uz mam, sem se dostal na nakejch 25000 km, cca 13000 mnou najeto?. nacpal sem do ni za servis(nepocitam spotrebku, olej, gumy, filtry atd., co si delam sam) 20 000- loziska krku rizeni, retezova sada- zlata did proti noname pecka, baterka, ventily+gufera- zrala olej po tomto ok, rozvodak- preventivne, packa brzdy, regulator-omyl, takze mam jeden navic:D, servis vidlice- olej, lepsi naladeni, pritvrzeni, zavada elektroinstalace- vymena kabelu, zadni kotouc, desticky p+z, brzdovka-vymena, chladici kapalina- vymena.
prvni majitel- anglican, upravil moto na "zavodni" enduro(vsechny zbytecnosti pryc) a od pohledu stroj nesetril a  delal pouze spotrebku a to jen vymenu oleje nic vic, asi proto to pak prodal:)
jinak olej se snazim menit kazdy 3000 km, obcas by vocko udelam udrzbu retezu+ mam scottoiler domazavani- kdyz je bahno, vypinam nema to pak smysl, ale v lete pri delsich presunech pecka.
co me nejvic prekvapilo, tak na to, ze jezdim hlavne(95 procent) v terenu a zazil sem milion padu, tak jedina vec, ktera se pokazila je zlomena packa. plasty, riditka(renthal- nevim, jestli to je zaklad nebo je vymenil prvni majitel), chladic atd. vsechno uplne v pohode prezily.
jedina vec, kterou ted potrebuju poresit, tak je technicka. vzhledem k tomu, jak je motocykl upraven(chybi blinkry, zrcatka, je tam led zadni svetlo+ dalsi nesrovnalosti ), tak bych potreboval sehnat nekoho, kdo by mi to pomohl zaridit smile.
takze sem vas chtel poprosit, kdyby mi mohl nekdo z vas s timto pomoct at se ozve(nechat zpravu tad bude nejlepsi).
Dik Pavel

odkud si??


Kdo se boji,sere v sini

 offline 

 

#30 31.01.2011 22:01:16

JindraMZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 690 Enduro R, MZ 660E Baghira, Yamaha XT 350
Věk: 32
Web
0 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


Dá se na DR-Z jet ve dvou a s topcasem v pohodě 120 kmh (nejlépe celé odpoledne)?

 offline 

 

#31 31.01.2011 22:15:01

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Zkusenosti dr-z 400


JindraM:

Já mám verzi SM a občas jezdíme na výlet i s přítelkyní. Mám kufr Kappa K35, co že spíš menší verze. Ve dvou hubenějších lidech to jde. Neumim si ale představit dva silnější jedince aby se nacpali mezi nádrž a ten kufr smile
Cestovní rychlost ve dvou 110-120. Ujet ale víc než 300km za den je sado-maso. Ta sedačka je na cestování opravdu nevhodná.


Dej koním pít...

 offline 

 

#32 31.01.2011 23:11:25

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: Zkusenosti dr-z 400


když jedu s HONZANEM a HONZOU XT jak říkají na výlet tak to sedlo nestačí pro jednoho usch  yikes  yikes 

 offline 

 

#33 01.02.2011 17:55:10

pigr
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 58
Založená vlákna
Motorka: suzuki dr-z 400 s
Věk: stale mlad
0 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


skinas:

kralupy n/vlt

 offline 

 

#34 01.02.2011 18:03:41

fulda
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 103
Založená vlákna
Místo: čechtice
Motorka: drz 400s
Věk: 37
Tel: 601104574
0 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


nazdarek taky mam drz 400s ano  a fakt si neumim predstavit nekam na tom jezdit ve dvou to byl uprime porod a30 

 offline 

 

#35 01.02.2011 20:59:16

motohellrider
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2025
Založená vlákna
Motorka: gasííík
3 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


zdar chlapi, taky mam drz 400 a mam probelm se startovaním po dlsi dobe myslim tyden apod.Musim docela dlouho tocit starterem nez mi to chytne , klidne i s prestavkami 3 krat. Jak to funguje u vas? beer 

 offline 

 

#36 01.02.2011 22:01:15

JirkaXX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 135
Založená vlákna
Místo: Olomoucko
Motorka: Suzuki DR-Z 400
Věk: 51
1 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


Po víc jak měsíční odstávce v "garáži" kde je prakticky aktuální venkovní teplota (momentálně -10°C atp.)  chytla včera na třetí šlápnutí  ano  big_smile 

 offline 

 

#37 01.02.2011 22:15:12

Kubicheck
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: GS mastodont 1994
Věk: ... cet
0 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


motohellrider:

Ahoj,
po delší odstávce nebo jak bych to řekl, at' je to tejden až měsíc.
Dobiju občas baterku. Dám sytič na třetí polohu, pustim benzín a1 
kraátce protočim potom znova a na potřetí chytne(nikdy netočim startérem jak magor
v jednom kuse, je jasný, že karbec je za tu dobu suchej, takže ho to chce nechat postupně nacucat).Po cca půl minutě sundám sytič dolu.

Jináč ohledně Drz 400 E,S to tu asi nejlíp popsal Jáárda ano  wink , ale bohužel nemůžu najít ten odkaz sad 

Ví někdo kde ho najít? oko1 


To nemůžem jet po normální silnici...

 offline 

 

#38 01.02.2011 22:20:33

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Zkusenosti dr-z 400


Mě když to stojí delší dobu, tak taky chytá blbě. Zjistil jsem ale že to neni motorkou, ale tim debilním namíchanym benzínem co momentálně všude prodávaj. Teď už automaticky vypustim benzín z plovákovky a chytne na brnknutí.

Jinak k výletům. Kámoš má 1,9m a skoro 100kg a jezdil občas se svojí přítelkou, která má skoro 70kg a ještě s ní dobržďoval na křižovatkách po přednim. A to tam má tak ten kufr K35N, takže když se chce, tak to jde. Děláme ale výlety tak okruh do 150km denně max. Pak už to je vopruz.


Dej koním pít...

 offline 

 

#39 01.02.2011 22:31:44

JirkaXX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 135
Založená vlákna
Místo: Olomoucko
Motorka: Suzuki DR-Z 400
Věk: 51
1 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


Tedy přesněji startér nevedu takže-po delší odstávce pustím benzín  big_smile , sytič na max, 3krát prošlápnu s dekomresorem a pak cca na druhý až na třetí šlápnutí chytne. Benzín jsem z plovákovky nevypouštěl-neměnil. Sytič stahuju taky cca po 1/2 minutě.

 offline 

 

#40 01.02.2011 22:40:42

JindraMZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 690 Enduro R, MZ 660E Baghira, Yamaha XT 350
Věk: 32
Web
0 0

Re: Zkusenosti dr-z 400


Semis:

to zní dobře, nad 150 za den mě to nebaví ani teď. A cestovní rychlost jenom řidič (+ velký kufr)?

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů