Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

TT 600 X59 3AJ00

#1 20.03.2014 00:13:24

TT 600 X59 3AJ00


Zdravím mám páru otázok.Akurát riešim GO na mojej TTčke (výbrus,rozvody,spojka).
1. Olejové čerpadlo. Ako zistím či je ok ? Motorka jazdila bol vybehaný válec žrala olej, nerád by som to poskladal a zistil že nemaže nevydno žiadne optické vady.
2. Olejová náplň po GO 10w40 15w50 20w40 ? Ktorú odporúčite? Aké množstvo oleja tam ide vie niekto poradiť ? Plánujem ho vymeniť po paru jazdách... Dalšie mineral? alebo polosyntetika ?
3.Dekompresor niekto "prerobil" na páčku je to vhodné ?? planujem ho prerobiť na automatiku ako má vlasne fungovať ? prvý prekop pomali do polovice a druhý štart ? Ďakujem.

Editoval Goldak (20.03.2014 00:17:18)

 offline 

 

#2 20.03.2014 01:16:10

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: TT 600 X59 3AJ00


Goldak:

tak okolo toho GO to když tak do sz je toho hodně, ale myslím že plno dobrých lidí ti to tu napíše
Já jen k těm olejům laici používají rozdělení minerál polo a plno to už se nepoužívá aspoň kdo se v tom vyzná. Každý olej se skládá z minerálů. Jinak určitě 10W-40 nebo co ti určuje manuál, je to ideální k tvému ježdění si myslím, ostatní označení je buď do extrémních teplot nebo naopak do pořádné zimi ale ta 10W-40 je do minus 20 myslím  a do plusu teď z hlavy nevím ale je to optimálka zkrátka. Nekupuj zbytečně drahé oleje které ti v ničem nepomohou jsou to jen reklamní tahy. Tím ale nechci říci, aby jsi do toho třeba nalil olej na smažení  big_smile .


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#3 20.03.2014 12:40:15

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: TT 600 X59 3AJ00


jj po GO 10Winter40


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#4 20.03.2014 12:47:57

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: TT 600 X59 3AJ00


bobkuuu:

1. Čerpadlo má míry opotřebení v manuálu, prostě změříš měrkama.

2. Po GO určitě 10W40 polosyntetiku, a až po projevení klepání atd... lít 15W50
Minerál je prasárna!

3. Dáš páku do půlky až cvakne, vrátíš nahoru a kopneš...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#5 31.03.2014 23:07:11

Re: TT 600 X59 3AJ00


Pánstvo ďakujem za rady. Došli mi konečne všetky diely aj valec z nicasilu+piest.  Mám ešte páru otázok.
Koľko oleja tam ide ? ak nemam olej v ráme ale v nádobke tak nadobku naplnim po max a ten "zvyšok" čo ostal vlejem do motora ?
Všimol som si že spojkové lamely sú 2odlišne a ostatok rovnake vie mi niekto povedať poradie?  Ďakujem.

 offline 

 

#6 01.04.2014 06:19:15

THorny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 110
Založená vlákna
Místo: Brno - Ochoz u Brna
Motorka: WR450F
Věk: 30
Tel: 774946312 / 775238727
0 0

Re: TT 600 X59 3AJ00


krajní lameli jsou menší, aby asi líp sedli na spojkový koš

 offline 

 

#7 01.04.2014 08:17:04

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: TT 600 X59 3AJ00


THorny:

Ne.  vyk!  vyk!  vyk! 

Pořadí je následující

Velká lamela
plech
malá lamela
do ní rozperný kroužek
plech
Velká lamela
plech
.
.
.
.
.
.
Malá lamela


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#8 01.04.2014 11:39:28

Re: TT 600 X59 3AJ00


Suchman:

Rozperný krúžok ? Nič take som tam nemal mohla kôli tomu šmýkať spojka ?

A k tomu oleju vie mi poradiť kapacitu ? dočítal som sa niekde 2,1 2,4 2,7 ,3,1 a si myslím že to je dosť rozdiel a postup pri naliati oleja? nadobka do max a zvyšok do motora ?

 offline 

 

#9 01.04.2014 12:42:27

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: TT 600 X59 3AJ00


Goldak:

Tohle:

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/142_imag0306.jpg

V manuálu máš 3 údaje a znamenají bez výměny filtru, s výměnou filtru a do prázdného motoru po GO.

Nalij plnou nádržku a zbytek vrchem do motoru, odvzdušni  vyk! 


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#10 01.04.2014 12:59:10

Re: TT 600 X59 3AJ00


Suchman: Manuály mam 3 a každom píšu ináč ohľadom kapacity oleja. Preto sa pýtam.
Ten krúžok/ky tam určite nemám.
Nemáš zvyšný ? Kúpil by som ho (tu je problem ohladom dielou tesnenie pod hlavu mi šlo 2týždne a došlo mi zlé, na takúto "hluposť" by som zas čakal mesiac)

 offline 

 

#11 01.04.2014 13:22:26

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: TT 600 X59 3AJ00


Goldak:

Tuším, že mám... jen jsem motorku s dílama stěhoval už po třetí a ještě nedělal pořádek... nevím kde co je... kouknu jak bude čas.

Oleje nalij 2,7l, odvzdušni, projeť pár km a změř... dolij už jen podle měrky a asi se nic nestane... přijde tam určitě oleje mezi 2,7 a 3,1l


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#12 07.04.2014 22:27:42

Re: TT 600 X59 3AJ00


Krúžok som pozháňal spojku zložil. Ale všimol som si že v kryte (na mieste kde sa šrubuje krytka olejoveho filtra) Do diery kam ma ísť spodna šrubka vyúsťuje resp je "mazací" kanál. Je to normalne ? nemá tam byť holender ? (zjavne bol strhnutý závit a niekto prevrtal a dal večšiu šrubku)

Dnes došiel valec s nicasilom piest...Zajtra hlava a skladám.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů