INZERCE : Příslušenství - ND
|
REKLAMA
TT 600 X59 3AJ00
TT 600 X59 3AJ00
Zdravím mám páru otázok.Akurát riešim GO na mojej TTčke (výbrus,rozvody,spojka). 1. Olejové čerpadlo. Ako zistím či je ok ? Motorka jazdila bol vybehaný válec žrala olej, nerád by som to poskladal a zistil že nemaže nevydno žiadne optické vady. 2. Olejová náplň po GO 10w40 15w50 20w40 ? Ktorú odporúčite? Aké množstvo oleja tam ide vie niekto poradiť ? Plánujem ho vymeniť po paru jazdách... Dalšie mineral? alebo polosyntetika ? 3.Dekompresor niekto "prerobil" na páčku je to vhodné ?? planujem ho prerobiť na automatiku ako má vlasne fungovať ? prvý prekop pomali do polovice a druhý štart ? Ďakujem.
Editoval Goldak (20.03.2014 00:17:18)
- Bitrin
- Bahnomil

- Fotogalerie
- Příspěvky: 825
- Založená vlákna
- Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
- Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
- Věk: 24
- Tel: Nokia
6 0
Re: TT 600 X59 3AJ00
Goldak:
tak okolo toho GO to když tak do sz je toho hodně, ale myslím že plno dobrých lidí ti to tu napíše Já jen k těm olejům laici používají rozdělení minerál polo a plno to už se nepoužívá aspoň kdo se v tom vyzná. Každý olej se skládá z minerálů. Jinak určitě 10W-40 nebo co ti určuje manuál, je to ideální k tvému ježdění si myslím, ostatní označení je buď do extrémních teplot nebo naopak do pořádné zimi ale ta 10W-40 je do minus 20 myslím a do plusu teď z hlavy nevím ale je to optimálka zkrátka. Nekupuj zbytečně drahé oleje které ti v ničem nepomohou jsou to jen reklamní tahy. Tím ale nechci říci, aby jsi do toho třeba nalil olej na smažení .
Ride to live and live to ride!:-) (Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)
- bobkuuu
- Bahnomil

- Fotogalerie
- Příspěvky: 1287
- Založená vlákna
- Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
- Motorka: 690
- Věk: 35
- Tel: +421904249455
1 2
Re: TT 600 X59 3AJ00
dnešok je včerajší zajtrajšok!!! lidi jsou kurvy, mrdej a kradou kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)
- Suchman
- Administrator

- Fotogalerie
- Příspěvky: 4498
- Založená vlákna
- Místo: Brno
- Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
- Věk: už moc
- Tel: 774 817 423
Re: TT 600 X59 3AJ00
bobkuuu:
1. Čerpadlo má míry opotřebení v manuálu, prostě změříš měrkama.
2. Po GO určitě 10W40 polosyntetiku, a až po projevení klepání atd... lít 15W50 Minerál je prasárna!
3. Dáš páku do půlky až cvakne, vrátíš nahoru a kopneš...
Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.
Re: TT 600 X59 3AJ00
Pánstvo ďakujem za rady. Došli mi konečne všetky diely aj valec z nicasilu+piest. Mám ešte páru otázok. Koľko oleja tam ide ? ak nemam olej v ráme ale v nádobke tak nadobku naplnim po max a ten "zvyšok" čo ostal vlejem do motora ? Všimol som si že spojkové lamely sú 2odlišne a ostatok rovnake vie mi niekto povedať poradie? Ďakujem.
- THorny
- Pokročilý
- Fotogalerie
- Příspěvky: 110
- Založená vlákna
- Místo: Brno - Ochoz u Brna
- Motorka: WR450F
- Věk: 30
- Tel: 774946312 / 775238727
0 0
Re: TT 600 X59 3AJ00
krajní lameli jsou menší, aby asi líp sedli na spojkový koš
- Suchman
- Administrator

- Fotogalerie
- Příspěvky: 4498
- Založená vlákna
- Místo: Brno
- Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
- Věk: už moc
- Tel: 774 817 423
Re: TT 600 X59 3AJ00
Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.
Re: TT 600 X59 3AJ00
Suchman:
Rozperný krúžok ? Nič take som tam nemal mohla kôli tomu šmýkať spojka ?
A k tomu oleju vie mi poradiť kapacitu ? dočítal som sa niekde 2,1 2,4 2,7 ,3,1 a si myslím že to je dosť rozdiel a postup pri naliati oleja? nadobka do max a zvyšok do motora ?
- Suchman
- Administrator

- Fotogalerie
- Příspěvky: 4498
- Založená vlákna
- Místo: Brno
- Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
- Věk: už moc
- Tel: 774 817 423
Re: TT 600 X59 3AJ00
Goldak:
Tohle:

V manuálu máš 3 údaje a znamenají bez výměny filtru, s výměnou filtru a do prázdného motoru po GO.
Nalij plnou nádržku a zbytek vrchem do motoru, odvzdušni
Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.
Re: TT 600 X59 3AJ00
Suchman: Manuály mam 3 a každom píšu ináč ohľadom kapacity oleja. Preto sa pýtam. Ten krúžok/ky tam určite nemám. Nemáš zvyšný ? Kúpil by som ho (tu je problem ohladom dielou tesnenie pod hlavu mi šlo 2týždne a došlo mi zlé, na takúto "hluposť" by som zas čakal mesiac)
- Suchman
- Administrator

- Fotogalerie
- Příspěvky: 4498
- Založená vlákna
- Místo: Brno
- Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
- Věk: už moc
- Tel: 774 817 423
Re: TT 600 X59 3AJ00
Goldak:
Tuším, že mám... jen jsem motorku s dílama stěhoval už po třetí a ještě nedělal pořádek... nevím kde co je... kouknu jak bude čas.
Oleje nalij 2,7l, odvzdušni, projeť pár km a změř... dolij už jen podle měrky a asi se nic nestane... přijde tam určitě oleje mezi 2,7 a 3,1l
Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.
Re: TT 600 X59 3AJ00
Krúžok som pozháňal spojku zložil. Ale všimol som si že v kryte (na mieste kde sa šrubuje krytka olejoveho filtra) Do diery kam ma ísť spodna šrubka vyúsťuje resp je "mazací" kanál. Je to normalne ? nemá tam byť holender ? (zjavne bol strhnutý závit a niekto prevrtal a dal večšiu šrubku)
Dnes došiel valec s nicasilom piest...Zajtra hlava a skladám.
|