Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Tupé enduro

#81 24.01.2020 11:41:50

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Tupé enduro


jopr: přesně tak s tím kick starterem,..není nic horšího než když tě zradí el. startér nebo co hůř když ho nemáš v těžkém terénu, kde startuješ na pár metrech xkrát,...minule mě to pěkně vytrestalo,..baterka se zdála ok, ale jak bylo těch startů víc a víc,..už nechtěla točit a to zrovna v kopci který se musel jet cik cak,..navíc jsem už v tu chvíli byl tak utahaný že jsem to z vypětím sil nakopával na 2-3x,.. a11  a1  a to bylo opravdu sáhnutí si na dno jak fyzické tak pak i psychycké,.. díky kterému jsem si opravdu znechutil závěr jinak nádherné ale technicky náročné projíždky,..
jasné pokud pojedu trénovat na dráhu, nebo pojedu nějaké standartní cross country nebo počítat krávy po okolí kde nakopnu a jedu, tak není problém, ale na hard projíždky kde člověk startuje co chvíla bez funkčního el.starteru si radši nechám zajít chuť,..

 offline 

 

#82 24.01.2020 12:41:16

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Tupé enduro


Rischwon:

Já třeba nechápu ten "trend" zbavovat motorky nakopavacky. Jaka tam může být váhová úspora? 0.5 kila? Mě se u staré motorky stalo že mi odešel startér (uhlíky) a dalo se pokračovat v jízdě,  i když to byl opruz. Nebo je slabá baterka. V potoce se startuje pořád člověk kopne a jede se. Pořád tam je nějaká záloha, bez nakopavacky je člověk v prdeli.

 offline 

 

#83 24.01.2020 12:44:51

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

Re: Tupé enduro


Rischwon:Na druhou stranu když nemáš elektriku tak se snažíš jet v kuse , rychle , bez chyb protože víš že nakopávání tě bude stát sílu i čas  key  a14 

 offline 

 

#84 24.01.2020 12:51:14

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Tupé enduro


Thomaster napsal(a):

Rischwon:Na druhou stranu když nemáš elektriku tak se snažíš jet v kuse , rychle , bez chyb protože víš že nakopávání tě bude stát sílu i čas  key  a14 

To je pravda.... je to motivující  ano 

 offline 

 

#85 24.01.2020 14:07:19

Re: Tupé enduro


Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Thomaster napsal(a):

Rischwon:Na druhou stranu když nemáš elektriku tak se snažíš jet v kuse , rychle , bez chyb protože víš že nakopávání tě bude stát sílu i čas  key  a14 

To je pravda.... je to motivující  ano 

Motivující pro koho?  Když jedeš v partě, tak tě nakopávání unavý (ikdyby si to měl seřízený od pána Boha a chytla na poprvé) a postupem času budeš naštvaný a kamarádi taky, že na tebe čekají.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#86 24.01.2020 15:24:24

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Tupé enduro


chalka:
taky to nechápu, ta nakopáčka je nula nula nic,.. ale údajně třeba u nových TPIček je problém nakopnout kickem, tak možná proto se toho zbavujou,..Beta a Sherco to už dělají myslím delší dobu bez kicku,..ale taky bych to asi nechtěl, i když nutno podotknout že nás to asi dřív nebo později nemine,..

Thomaster:
naprostý souhlas, akorád řekl bych to asi takto: jak začnou docházet síly, jde technika stranou a začíná boj o přežití  big_smile a v takových chvílích je el.starter neskutečný dar, nehledě na to že sou situace že vyhniješ někde v kopci, nebo nějakém kaňonu kde si rád že se držíš na motorce jak vosa na bonbonu, natož abys našel ideální polohu na nakopnutí,..ale každopádně člověk si v mnoha případech dokáže najít cestu když není jiného zbytí,..

jopr:
přesně jak říkáš,..tohle se mi právě stalo,..banda čekala, já nasraný, pak i oni když mě viděli co tam předvádím  big_smile  smile pak člověk dělá ještě víc chyb,..
no už mám novou Lion baterku, tak snad bude zase na chvíli klid,..

 offline 

 

#87 24.01.2020 15:33:34

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Tupé enduro


Rischwon:
každý si musí dát do kupy +- svého používání.

Už jsem se párkrát setkal s tím, že jsme někam dojeli, chcípli motory a někdo již nenastartoval..(baterie KO) pak je trošku problém..bez kicku..

Asi bych to uzavřel takto tupé klidně s kickem a ostré se startérem (předpokládám,. že drtivá většina dualu nejezdí hard enduro a s 5 chcípnutími v kopci..)

Co se týče ostrých endůr s absencí kicku, tak počínaje startovací pákou, hřídele přes mezikolo, až po dekompresor je to prostě komplikace a vyšší výrobní náklady.. (a odhadem tak 1-2kg navíc a když to použiješ tak v 1% případů je to zbytečné)


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#88 24.01.2020 15:59:50

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

Re: Tupé enduro


jopr:  Motivující pro mě ... snažím se jet v kuse a nechcípat každý dva metry motorku jen abych se podíval jestli mám přejet přes tuhle haluz nebo támhletu ... občas to chcípne na blbým místě , ale za trest mám to startování abych věděl že příště to mám dát  heh2 

Editoval Thomaster (24.01.2020 16:00:39)

 offline 

 

#89 24.01.2020 16:02:05

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Tupé enduro


Slow: s tím určitě musím souhlasit, každopádně pro lesomrdali na ostrých kteří jsou odkázáni pouze spolehlivost svého stroje, to může být v tom 1% třeba i dosta zásadní problém,..ale hold takové je doba

Jinak jak říkáš u tupé, by ta chybějící nakopávačka nebyla takový problém ale ono je to i otázka pohodlý, když se chceš kochat přírodou, tak se vším komfortem :-) Já měl před EXC, tupou Yamahu WR250R respektive X (měl jsem i motard kola) a to bylo až neskutečné jak ta motorka spolehlivě startovala, měl jsem ji skoro 5 let, originální baterku jsem nabil prakticky jen přes zimu a ta motorka chytala na drb. Uplně jedno jestli se ti převalila hlavou dolů nebo si ji 2 měsíce stála,..zmáčkls chytla,..tím chci říct že když už se člověk naučí takovému komfortu,..nakopavát se ti moc nechce  big_smile  big_smile  big_smile to je jediná věc co mě na tý ostrý EXC chybí,..ale s tím sem do toho šel že ty el.startery na EXC do roku 2017, stojí za hovno,..snad to baterka vyřeší,..startér má komplet servis včetně nových uhlíků, tak doufám že bude klid,..

 offline 

 

#90 24.01.2020 18:27:37

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Tupé enduro


Thomaster napsal(a):

jopr:  Motivující pro mě ... snažím se jet v kuse a nechcípat každý dva metry motorku jen abych se podíval jestli mám přejet přes tuhle haluz nebo támhletu ... občas to chcípne na blbým místě , ale za trest mám to startování abych věděl že příště to mám dát  heh2 

přesně tak a funguje to překvapivě velice dobře  ano 

 offline 

 

#91 24.01.2020 18:29:01

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Tupé enduro


jopr napsal(a):

Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Thomaster napsal(a):

Rischwon:Na druhou stranu když nemáš elektriku tak se snažíš jet v kuse , rychle , bez chyb protože víš že nakopávání tě bude stát sílu i čas  key  a14 

To je pravda.... je to motivující  ano 

Motivující pro koho?  Když jedeš v partě, tak tě nakopávání unavý (ikdyby si to měl seřízený od pána Boha a chytla na poprvé) a postupem času budeš naštvaný a kamarádi taky, že na tebe čekají.

Tak pokud budeš brzdit partu tak to horko těžko bude kvůli nakopávačce ale kvůli skillu jezdce.  wink 

 offline 

 

#92 24.01.2020 21:35:51

driftak
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 501
Založená vlákna
Motorka: XR650R FE 501
3 0

Re: Tupé enduro


chalka:

myslím si, zkombinovat vstřikování a kick bude ten kámen úrazu...

 offline 

 

#93 24.01.2020 22:10:58

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Tupé enduro


driftak napsal(a):

chalka:

myslím si, zkombinovat vstřikování a kick bude ten kámen úrazu...

Ano  ano  nejde to k sobě

 offline 

 

#94 25.01.2020 07:46:41

Re: Tupé enduro


Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

jopr napsal(a):

Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):


To je pravda.... je to motivující  ano 

Motivující pro koho?  Když jedeš v partě, tak tě nakopávání unavý (ikdyby si to měl seřízený od pána Boha a chytla na poprvé) a postupem času budeš naštvaný a kamarádi taky, že na tebe čekají.

Tak pokud budeš brzdit partu tak to horko těžko bude kvůli nakopávačce ale kvůli skillu jezdce.  wink 

Hoždy nic proti, ale obhajuješ neobhajitelné. Proč by to mělo být skillem. Já umím hovno, ale i kluci, co jezdí sakra dobře, někde v korytu, nebo brutálním výjezdu vyhnijou a pak bych se na tebe rád koukal, jak nakopáváš a ostatní jsou nahoře. Motivace je krásná, ale jsou věci, které pokaždé nedáš, jestli umíš číst mezi řádky, tak to pochopíš, jak to myslím.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#95 25.01.2020 08:23:29

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Tupé enduro


Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

driftak napsal(a):

chalka:

myslím si, zkombinovat vstřikování a kick bude ten kámen úrazu...

Ano  ano  nejde to k sobě

Ale jde to k sobě tongue TPi 250/300 MY2018 i 19 má funkční kick a celá řada, různých značek MX moto 250 i 450/4T se vstřikováním má(měla) pouze kick...
Je to opravdu úspora váhy (a hlavně výrobních nákladů a19 )... u starších modelů KTM nebo i Beta si můžeš kick sadu, za nemalé peníze dokoupit a domontovat... u EXC-4T 2020 už jsou použity, menší a lehčí kartery z MX modelů a kick už nelze domontovat...
A upřimně, dnes v době 100% funkčních startérů+Li baterií, mi startér+kick připadá stejně zbytečný, jako nosit kšandy+pásek a1 ... to by pak musel každý (jako jistotu) jezdit po lese jak Vondřich, s kufrem na zádech a vozit náhradní CDI, indučku, fajku a mrak jiných dílů které mohou selhat stejně jako baterka...

Editoval PETARDAK (25.01.2020 08:28:09)


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#96 25.01.2020 08:38:30

Re: Tupé enduro


PETARDAK napsal(a):

Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

driftak napsal(a):

chalka:

myslím si, zkombinovat vstřikování a kick bude ten kámen úrazu...

Ano  ano  nejde to k sobě

Ale jde to k sobě tongue TPi 250/300 MY2018 i 19 má funkční kick a celá řada, různých značek MX moto 250 i 450/4T se vstřikováním má(měla) pouze kick...
Je to opravdu úspora váhy (a hlavně výrobních nákladů a19 )... u starších modelů KTM nebo i Beta si můžeš kick sadu, za nemalé peníze dokoupit a domontovat... u EXC-4T 2020 už jsou použity, menší a lehčí kartery z MX modelů a kick už nelze domontovat...
A upřimně, dnes v době 100% funkčních startérů+Li baterií, mi startér+kick připadá stejně zbytečný, jako nosit kšandy+pásek a1 ... to by pak musel každý (jako jistotu) jezdit po lese jak Vondřich, s kufrem na zádech a vozit náhradní CDI, indučku, fajku a mrak jiných dílů které mohou selhat stejně jako baterka...

a ani hemzy o tom, že to nejde nakopnout nejsou pravdivé... mě samozřejmě ne, ale Faryn napoprvé, kdyz jsem měl baterku down...
a ano, na 250PI 18 byl v sérii a nepochybně se dá dát i na ty nové...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#97 25.01.2020 09:45:52

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Tupé enduro


PETARDAK: myslel jsem to u těch TPI … byl tam nějakej problém a i když to šlo nakopnout...nemělo se to z nějakého důvodu dělat. U 4t je to už jen zbytečnost.

 offline 

 

#98 25.01.2020 17:11:15

Re: Tupé enduro


Aneb jak být opět za blbce ano 

 offline 

 

#99 26.01.2020 18:17:04

Re: Tupé enduro


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#100 26.01.2020 19:24:14

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Tupé enduro


Janek napsal(a):

Aneb jak být opět za blbce ano 

Hlavně že ty jsi inteligent ty gumo  lol 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů