Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011

#1 29.03.2011 10:29:49

Petr 11
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 249
Založená vlákna
Místo: Praha-východ
Motorka: KTM 990 Adventure S
Věk: 50
0 0

Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


Tak kdo letos pojede?

Text z ofikowebu Motoráje:

Kdyby se mezi vámi našel někdo, kdo by snad nevěděl, o co že v této show jde, vězte, že
o několikaetapový orientační závod pro endura (lehký i těžký, velký i malý) a čtyřkolky.
Trasy, jak je zvykem, povedou nelehkým terénem a připraví je pro vás opět naši větvemi a
větrem ošlehaní, deštěm a vodou z řek zmáčení, kamením a pařezy omlácení, profesionální
najížděči. Můžete se těšit na to, že dostanete do těla, že budete potit krev… Někteří z vás
budou plakat, jiní výt vzteky – a všem vám bude houby platné nadávání, že je to moc těžké,
protože v hloubi duše budete vědět, že už tuhle trasu někdo před vámi projel – a bude jen
na vás, jestli to „dáte“ taky, nebo se s kvikotem vzdáte. Případně jestli (a to už je ta největší
potupa) zůstanete sedět na zadku doma s hromadou výmluv, proč nemůžete jet.
Důvodů, proč s námi do Rumunska jet, je spousta, ovšem ten hlavní zůstává už od prvního
ročníku Strike Sport Motoráj Maratonu – jde o naprosto ojedinělou a výjimečnou akci, kterou
nikdo jiný nepořádá a která prověří kvality jak vaše, tak vašeho stroje.
A tím se dostáváme k dalšímu bodu: mnoho z vás ví, že jsme další ročník Maratonu už
pořádat nechtěli. Proč? No protože nám to zabírá spoustu času, přináší mrak starostí,
zařizování… a co si budeme povídat – ekonomický efekt žádný. Nevadí nám, že na téhle
akci nic nevyděláváme (s tím jsme do toho nakonec šli a i přesto to děláme rádi), ovšem
nemůžeme na ní prodělávat a snad každý chápe, že nejsme charita. A ono když se vám během
zimy přihlásí osmdesát lidí a pak jich na závod přijede necelých čtyřicet, je to problém…,
protože vy jste připravili akci pro osmdesát lidí. Takže na poslední chvíli stornujete
ubytování, stravování atd. atd. – a něco už se stornovat ani nedá a vy si tyhle výdaje připíšete
takříkajíc na triko.
Letos jsme se tedy rozhodli pro jinou variantu a sice vybírat zálohu. Kdo tedy bude mít
zájem jet, krom vyplněné přihlášky nám pošle určenou částku a my tím budeme mít alespoň
nějakou jistotu. Pokud se naplní minimální kapacita závodníků, akci uspořádáme, pokud
ne, bude nás to mrzet, ale odpískáme to a zálohy samozřejmě vrátíme. Můžete věřit, že nám
tenhle nepopulární krok žádnou radost nedělá, ale koneckonců pokud pojedete na dovolenou
s cestovkou, taky po vás budou zálohu chtít.
Věříme ale, že pro ty, kteří chtějí zažít dobrodružství v rumunských horách, tohle nebude
překážkou a těšíme se na vás – při třetím ročníku Strike Sport Motoráj Maratonu!


Přihláška:  http://www.motoraj-rallye.cz/index.php? … Itemid=207


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/39_22_8_2010_001.jpg


Vezmeme to zkratkou,je to sice dál,zato horší cestou...
Lepší se zadřít,než-li zrezivět...

 offline 

 

#2 30.03.2011 08:33:44

Petr 11
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 249
Založená vlákna
Místo: Praha-východ
Motorka: KTM 990 Adventure S
Věk: 50
0 0

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


Foto z lonska


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/39_maraton2010_11.jpg


Vezmeme to zkratkou,je to sice dál,zato horší cestou...
Lepší se zadřít,než-li zrezivět...

 offline 

 

#3 18.08.2011 11:33:57

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


minulý týden jsem se zúčastnil závodu Strike sport Motoráj Romania 2011, jednalo se o 4 denní závod dakarského typu pro hobíky, denní etapy se pohybovaly okolo 115 až 150 kilometrů, v rámci etapy vždy byla jedna rychlostní zkouška, délky RZ od 40 do 80 km, příjezdy na RZ a odjezdy z RZ na stanoviště byly časově limitovány, závod měl být původně koncipován i pro větší kubatúry a 4kolky, cca 10 % závodu vedlo velmi obtížným terénem, který dával zabrat i nám na lehčích endurech, těžší motorky (Africa twin, BMW GS 800) se musely do prudkých výjezdů tahat na lanech a navijácích 4kolek. Velké motorky BMW 1200 GS a KTM 990 adventure se závodu vůbec neúčastnily a já osobně si myslím, že by ani nedojely do cíle. Závod jelo celkem 30 jezdců, cca 4 odpadli během závodu pro technické problémy a lehká zranění. Hlavním grifem závodu nebylo až tak jezdecké umění,ale hlavně dokonalá navigace podle roadbooku (plánu trasy), přesné měření vzdáleností (přesný digitální měřič byl nutností). Důležitá byla také výdrž, tzn. nevzdávat to, když se něco na motce podělá musí se to opravit a hlavně chuť to dojet. Na tomto pro mě 1. ročníku jsme sbíral hlavně zkušenosti, první etapa byla spíše jednodušší, 2. etapa vedla z části po trase Romaniacsu z r. 2009. a byla extrémně obtížná, RZ jsem nedokončil protože jsem v náročných výjezdech spálil spojku a měl jsem také únik oleje z motoru díku použitému neoriginálnímu guferu (motku jsem měl po GO), noc jsem strávil opravami, brzy ráno jsem jel koupit gufero do 40 km vzdáleného hornického města. I přes tyhle problémy, zdržení a penalizaci za nedojetí RZ jsem závod dokončil. Další 2 etapy byly zase jedna jednodušší a poslední závěrečná hodně náročná ve vysoké nadm výšce a téměř 80 km po kamení, moje Honda Xr 400 dostala zabrat, ale vydržela. Musím uznat, že jsem o problému starší spojky věděl a měl jsem sebou připravenu náhradní. Na závod tohoto typu je ovšem mít motku připravenu na 101%, příště je potřeba vše co nefunguje naprosto perfektně vyměnit preventivně. v příloze posílám pár fotek. pohybovali jsme se v okolí vesnice Brebu Nou,kde byla naše základna, poslední etapu jsme abslovovali v horském úseku Munti Tarcului,kde jsme se přiblížili k hoře Tarcu, téměř do výšky 2000 m n.m. Z hlediska organizace bylo vše připraveno výborně, k dispozici byl mechanik, profesionální nářadí, osvětlené boxy, kryté proti nepřízni počasí. Sušárna výstroje a bot, spaní v krásném hotýlku a výborné jídlo. Nesmím zapomenout na pěknou modelku na časomíře. Fotky z nádherných horských hřebenů zatím nemám k dispozici, fotím mobilem a ten musel být v průběhu etapy zapečetěn, stejně jako GPS a použít se mohl pouze v případě nouze. Celkem jsme najeli témeř 500 km v krásné rumunské přírodě. Ze závodu bude sestříhán film a doplněny budou také fotky od doprovodného týmu. Můj výsledek 11. místo z 13 jezdců na lehkých endurech (do 600 ccm) je pro mne motivací pro ročníky další. Radostné zážitky z tohoto závodu a pocit, že jsme něco pořádného zažili a svoje těžce ušetřené penízky vrazili do něčeho co nás velmi obohatilo, nám nemohl zkazit ani defekt kola na vozíku při cestě domů  Pokud se příští rok budete chtít někdo přidat, rád vám poskytnu více informací osobně.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1994_11082011099.jpg


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#4 18.08.2011 11:56:43

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


offroaderxrr:

Zdravím tě,

blahopřeju k pěknýmu výkonu v Maratonu a především k dojetí(to se cení asi nejvíc)! Taky díky za report, konečně se objevilo nějaké info. Věřím, že to musel být záhul. Trať tahal Hajnej, kdo ho zná, ví o jak to asi muselo vypadat:)
Mě bohužel ani letos nevyšel čas tak, abych se mohl akce zůčastnit. Navigační rally takovýho typu mě moc láká. Doufám, že nadšení organizátorů vydrží a připraví další ročníky.

Enduru zdar! F-T

 offline 

 

#5 18.08.2011 13:58:20

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


offroaderxrr:

super  ano  a gratulace  smile 

edit: to zase bude voda na mlejn majitelům XR že jo Jardo  a1 

Editoval Strejda-GC (18.08.2011 14:00:48)

 offline 

 

#6 18.08.2011 17:57:51

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


Tak to mě podobná akce zase láká dost - navigační rallye je super. Tak snad příští rok to dopadne  ano2 

 offline 

 

#7 18.08.2011 19:15:47

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


a ta nejdůležitější otázka zní - kolik to všechno stálo  wink 

 offline 

 

#8 18.08.2011 20:56:51

Kubicheck
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: GS mastodont 1994
Věk: ... cet
0 0

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


Souhlas, loni jsem měl možnost jet mezi mastdontama XL rally a výborný zážitek pohodový lidi a terén pestrý. Letos na podzim se něco opět chystá wink 

radek.xt660 napsal(a):

Tak to mě podobná akce zase láká dost - navigační rallye je super. Tak snad příští rok to dopadne  ano2 


To nemůžem jet po normální silnici...

 offline 

 

#9 19.08.2011 08:42:26

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


Krásnej report  cool   ano  ano  ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#10 19.08.2011 10:45:19

Rohlik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 308
Založená vlákna
Místo: Vítkov
Motorka: GG EC300R sixdays
Věk: 28
1 0

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


Strejda-GC napsal(a):

offroaderxrr:

super  ano  a gratulace  smile 

edit: to zase bude voda na mlejn majitelům XR že jo Jardo  a1 

 usch ano a ne jenom na jeho mlejn big_smile 

 offline 

 

#11 19.08.2011 13:06:06

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


offroaderxrr:

Dane, to jsi ty? Čumím na mail a říkám si, odkud já toho týpka znám... a1   cool  ano 
Tak to teda gratuluju. Taky jsem letos byl: http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=4521


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#12 25.08.2011 11:58:17

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


Raduz TT600r:jj, jsem to já, zrepasoval jsem svoje druhé XR, stálo mě to skoro 50 tis. Kč , no a když jsem měl takhle udělanou motku,tak mi přišlo, že je škoda mít ji jen tak v garáži nebo jen na ježdění kolem komína, trať najížděl hajnej a je fakt, že chvílema jsme toho měli plný zuby  a1 , docela jsem litoval kluky na těžších motkách, nejvíc se mí líbil jeden brňák na dominátoru, který na té staré vráně odjel celý závod, ještě v nehorších úsecích vytáhl na laně, který si uvázal kolem pasu svýho partáku nahoru i s jeho Afrikou  smile , no fakt borec, styl mě osobitý, v podstatě to celé odseděl v sedle, prdel vyhodil jen až když ho něco nakoplo, ale kloubouk dolů, celou trat i odnavigoval , roadbook měl na řidítkách přidělaný kolíčkama na prádlo, pokud závod budou dojíždět i takoví jezdci tak je to fakt zábava a důkaz že to není jen pro pracháče. Mj, startovné stálo 10 tis. včetně ubytka, jídla, mechanika vercajku, rumuské známky a dalšího zajištění, připlácelo se akorát za benzín, pivko a cesta tam a zpět ve vlastní režii. Mě se to stašně líbilo a za ty prachy to určitě stálo, mě teda jo.


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#13 28.08.2019 11:25:00

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


Ahoj, chlapi vím že už je to staré téma, ale nemáte někdo nahrané trasy tohoto maratonu v navigaci? V Rumunsku jsme byli nekolikrat, a chtěli by jsme zkusit jet po stopách tohoto maratonu. Diky

 offline 

 

#14 30.08.2019 13:53:04

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


motomechanik napsal(a):

Ahoj, chlapi vím že už je to staré téma, ale nemáte někdo nahrané trasy tohoto maratonu v navigaci? V Rumunsku jsme byli nekolikrat, a chtěli by jsme zkusit jet po stopách tohoto maratonu. Diky

Zkus http://www.offmoto.com/profile.php?id=306, mohla by vědět ano 

 offline 

 

#15 02.09.2019 17:11:40

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Strike Sport Motoráj Maraton RUMUNSKO 2011


možná bych někde vyštrachal roadbook, ale nevím zda po tolika letech k něčemu byl, ty cesty můžou být zerodovaný taky tam můžou  být závaly, Rumunsko se dá jet zkusmo na oči, zkus a uvidíš, právě jsme se vrátil z Apuseni, najíždím si tam druhým rokem trasy, stačí mít mapy.cz, zadat si cestu pro horská kola a zkoušet co vyjedeš a sjedeš :-)

motomechanik napsal(a):

Ahoj, chlapi vím že už je to staré téma, ale nemáte někdo nahrané trasy tohoto maratonu v navigaci? V Rumunsku jsme byli nekolikrat, a chtěli by jsme zkusit jet po stopách tohoto maratonu. Diky


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů