Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost

#281 25.02.2019 21:16:45

tadeo22
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 163
Založená vlákna
Motorka: Ktm xc 300
Věk: 20
0 1

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


Vložil by jsi sem odkaz na ten dig. termospínač? Už jsem o tom také přemýšlel, ale mám obavu, že do něj 5x nateče voda a bude po srandě.

 offline 

 

#282 25.02.2019 21:30:42

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


tadeo22:

https://arduino-shop.cz/arduino/1634-12 … TrEALw_wcB

Krabička je že strany displeje vodotěsná, zespodu by stačilo utěsnit silnikonem.

 offline 

 

#283 25.02.2019 21:41:32

tadeo22
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 163
Založená vlákna
Motorka: Ktm xc 300
Věk: 20
0 1

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


chalka:Dík, tohle vypadá o chlup líp než ten na kterej jsem nedávno koukal ale voda je svině  poc  a5 

 offline 

 

#284 25.02.2019 22:03:34

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


Kdyby nekdo chtel ten Trailtech ventilator, tak na ebay ho maji za 4000 vcetne posty. Kdyz to chytnou celnici, tak tisicovka navic. Nebo muze taky pomoct za stejnou cenu Boyesen vykonnejsi vodni pumpa. Řeseni Chalka je ovsem financne zcela jinde. Předpokládám,  ze vicko chladice jste si uz vymenili za vicko na vyssi tlak..

 offline 

 

#285 26.02.2019 08:22:32

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


DušanWR:

Trailtech je vlastně ventilátor SPAL
Rámeček na uchycení a termospinač. PC ventilátor má stejný průtok 250m3/h.

Víčko chladiče jsem neměnil, pouze antifreez, která má vyssi bod varu. Proč víc tlakovat systém?
Myslíš že WR má v originále nedostatecně výkonné čerpadlo?
U WR 450 2016 už je ventilátor v originále a tím odpadá i expanska.

 offline 

 

#286 27.02.2019 21:18:30

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


chalka:
Ja jezdim s WR MX, takze s chlazenim nemam problem. Moto jsem koupil ale bez expanzky. Pokud jde o vodni cerpadlo, tak urcite nema spatny, Boyesen to jen umi asi o chlup lip.
https://www.dirtrider.com/boyesen-super … oduct-week

 offline 

 

#287 09.03.2019 07:57:34

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


Dobrý den pánové,  prosím o radu. U WR 450 2008 řeším pár problémů:

- rozpálené výfukové koleno do ruda a vřelý výfuk. Po půl minutě od nastartování se koleno rozpálí a je prakticky pořád rudé. Samozřejmě při jízdě se ochlazuje, ale při stání na místě se opět rozpálí. Výfuk je tak horký, že taví tabulku plastů. Vatu ve výfuku jsem měnil. Může být příčina v bohatosti směsi? Původně jsem měl namontován Akrap, ale kvůli randálu jsem dal originál. Nevím jestli není nutné přetryskovat karburátor. Motorku jsem kupoval jetou takže nevím současné natryskování. Občas se motorka při prudkém přidání zakucká, ale nic strašného.

- startováni po dlouhé odstávce. Pokud chci nastartovat po delší době  (měsíce, třeba po zimě) tak je to tortůra. Musím po tom skákat několik minut. Bojím se, že s přibývajícím věkem bude sil docházet a tohle bych nemusel taky jednou přežít. Existuje nějaký postup, rituál,  jak na to?

S oběma "problémy", a vím ze nejsem sám, se dá fungovat, ale proč se nepokusit je vyřešit wink dík

 offline 

 

#288 09.03.2019 12:27:16

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


To s tím rozžhaveným kolenem máš po celou dobu jízdy? Pokud je to jen na sytič tak je to ok. Pokud stále, asi máš trošku bohatší směs. Mě se s těma startama po delší odstávce osvědčilo odkalit karburátor. Ty dnešní benzíny stojí za prd. Třeba XT 600, když stojí déle, tak ho bez odkalení nenastartuju. I kdybych se posral  a1 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#289 09.03.2019 12:53:31

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


Něco podobného mě dělá DRZto, někdy pomůže pořádně zahoupat dopředu dozadu na přední brzdě, taky zkusit položit motorku na bok a z přepadových hadiček by měl téct benzín z plovákové komory, pokud neteče žádný tam není a znamená to zalepení jehly ( srajdy v béňu ) v poloze uzavřeno, na to se mi osvědčilo klepnout na karbec např. plastovou ručkou šrubováku.

 offline 

 

#290 09.03.2019 13:04:47

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: radši jen Vysočina
Motorka: RR250
3 0

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


tpk - U 2005 startování obecně nejvíc pomohlo vyčištění ultrazvukem. Jinak po dlouhé době stání musím vypustit karbec, nechat chvilku natéct nový benzín, cáknout plynem benzín do karbecu a se sytičem nakopnout.  ano 


Co nepovolíš urvi, co neurveš to zkurvi!

 offline 

 

#291 09.03.2019 16:33:33

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


Koleno žhaví i bez sytiče. Takže trysky?


Co se týká vyčištění karburátoru tak to by mělo vyřešit startováni obecně,  ne? Pokud se mi podaří motorku po delší době nastartovat, a zatím se to vždy podařilo,  tak jsou další starty vždycky v pohodě. Resp. rychlost nastartování je přímo úměrná době stání. Druhý den nastartuju prakticky na šlápnutí případně na startér. Za týden je to na "pár" šlápnutí a se štěstím i na elektriku. Za měsíc už je to rozcvička a za 3 měsíce trest. Jinak nevím jestli to může mít na něco vliv, ale nezavírám palivový kohout. Pod motorkou mám sucho.

T.

 offline 

 

#292 09.03.2019 17:13:22

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


peTTR napsal(a):

To s tím rozžhaveným kolenem máš po celou dobu jízdy? Pokud je to jen na sytič tak je to ok. Pokud stále, asi máš trošku bohatší směs. .... 

Spíš chudá směs ano 

 offline 

 

#293 09.03.2019 17:14:37

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


tpk: tankuj jen vervu, nebudeš mít trable ano 

 offline 

 

#294 09.03.2019 17:25:47

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


To je blbost, ze vervu.. Mousi to fachat aj na ten najlacnejsi smrad pokial v nom nie je voda lebo tak.
Pal.kohut by som zatvaral, az nahodou povoluje ventilcek v karbeci, tak ti to mozno aj zaplavuje (pochybujem).

Byvala wr mi chytala na 2kopy max,  sytic, naklonit, 2x plny plyn, stuch starterom a  uz wrcala. Aj po zime. Skus takto, a  uvidis. Ak nic, treba hladat niekde chybu. Od ochudzovaca cez trysky az po ventile..

 offline 

 

#295 09.03.2019 21:17:28

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


Janek napsal(a):

peTTR napsal(a):

To s tím rozžhaveným kolenem máš po celou dobu jízdy? Pokud je to jen na sytič tak je to ok. Pokud stále, asi máš trošku bohatší směs. .... 

Spíš chudá směs ano 

Pohled na svíčku by to měl objasnit  smile 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#296 11.03.2019 07:18:13

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


Janek napsal(a):

peTTR napsal(a):

To s tím rozžhaveným kolenem máš po celou dobu jízdy? Pokud je to jen na sytič tak je to ok. Pokud stále, asi máš trošku bohatší směs. .... 

Spíš chudá směs ano 

Tak jak píšeš Janku !

 offline 

 

#297 11.03.2019 08:36:39

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


tpk napsal(a):

Dobrý den pánové,  prosím o radu. U WR 450 2008 řeším pár problémů:

- rozpálené výfukové koleno do ruda a vřelý výfuk. Po půl minutě od nastartování se koleno rozpálí a je prakticky pořád rudé. Samozřejmě při jízdě se ochlazuje, ale při stání na místě se opět rozpálí. Výfuk je tak horký, že taví tabulku plastů. Vatu ve výfuku jsem měnil. Může být příčina v bohatosti směsi? Původně jsem měl namontován Akrap, ale kvůli randálu jsem dal originál. Nevím jestli není nutné přetryskovat karburátor. Motorku jsem kupoval jetou takže nevím současné natryskování. Občas se motorka při prudkém přidání zakucká, ale nic strašného.

- startováni po dlouhé odstávce. Pokud chci nastartovat po delší době  (měsíce, třeba po zimě) tak je to tortůra. Musím po tom skákat několik minut. Bojím se, že s přibývajícím věkem bude sil docházet a tohle bych nemusel taky jednou přežít. Existuje nějaký postup, rituál,  jak na to?

S oběma "problémy", a vím ze nejsem sám, se dá fungovat, ale proč se nepokusit je vyřešit wink dík

K výfuku: když mi WR stojí na místě a dělalo to i staré, teď mám stříkačku. Tak je koleno rudé po půl minutě na volnoběh. Ve tmě to jde líp vidět. To není žádný problém.
Pokud máš na WR namontovány homologovaný vyfuk (konzervu) a ne závodní originál vyfuk, tak ten se hřeje a pálí plasty. S tím nejde nic dělat. Je ucpaný a motorka jede příšerně.
K nastartování: používej při dlouhých odstavkach stovku. Před nastartováním když je motorka studená k ní přijdu a náklon na stranu k sobě až vyteče pak kapek benzínu, 3x vrkni plynem, sytic, a musí na šlápnutí valit.

Ten horní vyfuk je závodní a ten spodní konzerva.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3313_3198_img_20150804_180915.jpg

 offline 

 

#298 16.03.2019 21:58:54

Kubajz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 793
Založená vlákna
Motorka: Beta 300RR
2 0

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


chalka napsal(a):

Chtěl jsem se jen podělit o takovou ptákovinu. Jezdím na WR hodně potoky a těžší věci, kde se jezdí snečí rychlostí. Motorka se kór v letních měsících hodně přehřívá. Jenom pro zajímavost nalil jsem do motorky Motul Motocool, který má bod varu 135°, dojedu do půlky kanonu a motorka začne vřít pod zadkem, bublat expanska. Po malé pauze a 20ti metrech kanonu znovu. Jediné co pomohlo čistý koncentrát antifreeze.
WR není KTM a ventilátor se shání docela těžko. Třeba u nás se dá koupit jedině od Trailtech za nějakých 5800 Kč což mi přijde docela ranec. Tak jsem na radu známeho koupil venilátor na PC, 90x90x35 za cenu 200 Kč, se stejným výkonem (průtokem)  jako originál SPAL. Další věc bylo ovládání, mačkat čudlík se dá, ale je to otravné a člověk na to musí neustále myslet.
Chtěl jsem ventilátor zapojit na termospínač v hadici, ale ten by měl být za zpátečkou z chladiče, nejlépe pod ventilátorem, aby po čase, kdy motorka nejede vypnul. Na WR to nešlo nějak provést.
Tak jsem pátral a na internetu jsem narazil na dig. termospínač s nastavitelnými teplotami spínaní za cenu 200 Kč. Zkusil jsem to dát dohromady a vypadá, že to funguje a fungovat bude. Na videu je to jen test, ale v terénu stejně ventilátor potřebuji jen v nizkých rychlostech, kdy by čidlo nemělo být ochlázováno vzduchem (navíc se dá vychytat teplota spínání a vypínání.
Spínač mám nad vzduch. filtrem chycený suchým zipem 3M, od baterky přívodní napění, kabely a snímač bužírkou k chladiči. Ventilátor chycený zdrh. páskami, nebo se dá použít sada na ventilátor z ALIexp. Čidlo nalepené teplovodivým lepidlem pod ventilátorem.
Cena všeho, termospínač 200, ventilátor 200, lepidlo 80.

https://www.aliexpress.com/item/Brand-N … st=ae803_4




http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 194630.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 194653.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 194829.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 194904.jpg
http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 195117.jpg

Cau, to je docela zajímavá varianta, jen si ale říkám jestli to bude dostatečně efektní, vzhledem k tomu čidlu těsně vedle ventilátoru, protože teplota bude padat dolu kvuli tomu proudu vzduchu kolem ventilátoru a ne následkem ochlazování kapaliny, podle mě by mělo být čidlo zabudované v hadici, nebo někde aby mělo kontakt přímo s vodou.

 offline 

 

#299 17.03.2019 21:11:20

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


Kubajz:

Ahoj, zapomněl jsem napsat poznatky z testu. Minuly víkend jsem byl jezdit, samy potok a kanony a spínání fungovalo na jedničku. Jak jsem psal čidlo je nalepeno tepovodivym lepidlem pod (vedle) ventilátoru. A je to tak umístěno záměrně, aby po vypnutí motoru měl ventilátor co nejkratší doběh. Kdyby bylo čidlo třeba na druhém chladiči nebo nad ventilátorem, běžel by mnohem dýl.

Jinka konkrétně, nastaveny mám teploty spínání a vypínání 90 a 87, ventilátor po vypnutí motoru běží cca 10 sekund. Možná ještě teplotu spínání zvednu, ale to všechno chce čas a vychytat to.

 offline 

 

#300 17.03.2019 22:14:20

tadeo22
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 163
Založená vlákna
Motorka: Ktm xc 300
Věk: 20
0 1

Re: Yamaha WR 450 F výdrž motoru, spolehlivost


Ty máš na wr klíček, nebo jak řešíš napájení toho termostatnu? Jediný co mě napadlo, tak přidat bimetal kterej se sepne při cca 70 a začné téct proud do tohodle termostatu. Zapínání a vypínání na přepínač je naprd, nato dřív nebo později zapomenu.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů