Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

TT600S bez baterie

#1 08.09.2010 23:46:54

xtmotoman
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 254
Založená vlákna
Místo: Horušany (PJ)
Motorka: YAMAHA XT 600 43F, BMW R1100GS
Věk: 32
Tel: 728154471
Web
0 0

TT600S bez baterie


Zdravim, kamarád koupil TT600S, ale je bez AKU, řešíme, jestli může bez ní jezdit, dokud nesežene novou. Může se něco odpálit, když to nemá kam dobíjet? Díky!

 offline 

 

#2 09.09.2010 00:11:22

miyamoto
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 632
Založená vlákna
Místo: Beroun
Věk: 31
1 0

Re: TT600S bez baterie


Podle me se muze odpalit regulator a neriskoval bych. Radeji bych tam dal aspon nejakou vadnou baterii, ale aspon neco.  stop2 


Ať se práší za kočárem!

 offline 

 

#3 09.09.2010 01:20:57

Dingo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 263
Založená vlákna
Motorka: XL600V
1 0

Re: TT600S bez baterie


Odpor a kondík - paralelně spojené. Odpor vytvoří odběr a kondík vyhladí napětí. Odpor staší na odběr cca 0,5A u 14V takže něco kolem 28ohmů a minimálně 10W ale spíš víc - bude slušně topit, takže takový 20W bude ideál - nebude tak horký jako 10watový.

Ale pokud seš ochotný se spolehnout na žárovky a to že budou stále svítit, tak se obejdeš i bez odporu, jen musíš svítit.

A na závěr samozřejmě to celý přeměřit i ve vysokých otáčkách, jestli to skutečně dává to comá - tedy kolem 14V.

 offline 

 

#4 09.09.2010 07:59:30

ViTTek
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2017
Založená vlákna
Místo: SeveroVýchod
Motorka: TT 600S
Věk: 37
Tel: 731 587 67nula
Web
0 0

Re: TT600S bez baterie


Pokuď budeš pořádně hledat tak tam ten kondík najdeš. TT 600 S nemá baterku ale jen ten kondík.
Je pod nádrží, po pravé straně:


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/61_p8210228.jpg

Je to ten černý váleček nad hlavou motoru.

Editoval ViTTek (09.09.2010 08:00:52)


Pojedeme zkratkou...http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/61_51622.gif

 offline 

 

#5 09.09.2010 11:15:12

samotar67
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Místo: u Chrudimi
Motorka: Honda NX650Dominátor
Věk: 49
Tel: 776159250
0 0

Re: TT600S bez baterie


ViTTek:

Já mám TT350s ale ta má 6V.Baterka tam byla malá a docela my dalo než jsem přišel na to že slouží jenom na vyrovnání napětí při nízkých otáčkách když třeba stojíš,nebo netočíš.Ty máš taky TT tak my  prosím můj názor potvrď nebo vyvrať ať mám klid a2 Jelikož mám dole blikny tak tak jezdím bez baterky a v pohodě ano 


.....padám rád a padat umím......

 offline 

 

#6 09.09.2010 12:14:22

xtmotoman
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 254
Založená vlákna
Místo: Horušany (PJ)
Motorka: YAMAHA XT 600 43F, BMW R1100GS
Věk: 32
Tel: 728154471
Web
0 0

Re: TT600S bez baterie


samotar67:

jj já si taky myslím že to nevadí ta baterka je tam jenom na vyrovnávání napětí podle mě a kdyz nedobíjí tak to nevadí sice tam je náký přepětí ale to je podle mě zanedbatelný. smile

 offline 

 

#7 09.09.2010 12:15:17

xtmotoman
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 254
Založená vlákna
Místo: Horušany (PJ)
Motorka: YAMAHA XT 600 43F, BMW R1100GS
Věk: 32
Tel: 728154471
Web
0 0

Re: TT600S bez baterie


ViTTek:

Ale TT 600s má baterii sice né na startování ale je tam .

 offline 

 

#8 09.09.2010 12:59:25

ViTTek
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2017
Založená vlákna
Místo: SeveroVýchod
Motorka: TT 600S
Věk: 37
Tel: 731 587 67nula
Web
0 0

Re: TT600S bez baterie


samotar67:

Odpovědět ti můžu zcela přesně jelikož zanedlouho se budu muset proklestit s TT 350 stanicí STK  a31 a když jsem tam byl teď s TT 600 tak mě dost setřeli heh11 . Tudíž jsem se vyptával co a jak, abych prošel s TT 350 napoprvé.

Takže já mám TT 350 jen s kondíkem, který jsem si tam dal sám. Baterka tam má v originále být, ale já jezdím už od doby co jsem TT koupil bez ní.
Jde jen o to že podle schématu krmí altík jen přední a zadní světlo a baterii (v mém případě kondík).
Baterie přímo krmí klakson, blinkry a brzdové světlo.
Proto než vyrazím na STK tak si budu muset koupit baterku a vyrobit ten kaslík.
Aprpo byl bys tak hodný a nafotil mi ho? Byl bych ti zavázán.   smile 

xtmotoman:

V některých dobových prospektech byla zmiňována malá baterie. Ale ve skutečnosti jsem ji na žádném TT 600S neviděl, a to ani na dobových fotkách. V místě kde má TT 600E baterii je na TT 600S nádobka zadního tlumiče, nehledě na to že na rámu nejsou žádné úchyty na kapsu s baterií.


Pojedeme zkratkou...http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/61_51622.gif

 offline 

 

#9 09.09.2010 13:07:05

ViTTek
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2017
Založená vlákna
Místo: SeveroVýchod
Motorka: TT 600S
Věk: 37
Tel: 731 587 67nula
Web
0 0

Re: TT600S bez baterie


samotar67:

Tady máš schéma TT 350:

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/61_tt350_067.png

Editoval ViTTek (09.09.2010 13:07:52)


Pojedeme zkratkou...http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/61_51622.gif

 offline 

 

#10 09.09.2010 13:52:42

Kubeja
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 734
Založená vlákna
Místo: DKnL
2 0

Re: TT600S bez baterie


na svém ex TT600S baterka nebyla na 100%, na tt350 byla v plastovém kastlíku

 offline 

 

#11 09.09.2010 14:10:40

Pepr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Slovensko, Holíč
Motorka: Suzuki DR650se
Věk: 25
1 0

Re: TT600S bez baterie


ViTTek :

preco musi byt baterka ked vsetko funguje jak ma ? ja tam tez baterku nemam, a okrem toho ze mi blika svetlo na neutrale tak to funguje 100 %

STK mam sice skoro novu ale aj tak ma to zaujima do buducna

Editoval Pepr (09.09.2010 14:12:01)

 offline 

 

#12 09.09.2010 15:26:44

xtmotoman
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 254
Založená vlákna
Místo: Horušany (PJ)
Motorka: YAMAHA XT 600 43F, BMW R1100GS
Věk: 32
Tel: 728154471
Web
0 0

Re: TT600S bez baterie


ViTTek:

na tátovo TTS rok 1997 baterka je v plastovém kastlíku, na zmiňovaném kamarádovo (1994) jsou normálně + a - kabely s očky na baterku (odzkoušeno) a pod nádobkou pro centrálu jsou na rámu očka na kastlík.

 offline 

 

#13 09.09.2010 17:38:36

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: TT600S bez baterie


ViTTek:

Mám  kastlík na baterku. Asi je to na TT-E. Je to aji s deklem, takže baterka je celá krytá


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#14 09.09.2010 20:52:41

samotar67
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Místo: u Chrudimi
Motorka: Honda NX650Dominátor
Věk: 49
Tel: 776159250
0 0

Re: TT600S bez baterie


ViTTek:

Tak fotky máš v mé fotogalerii.Je to nic moc telefonem.Jen jsem to tam nastrčil abys viděl kde je,jinak jezdím bez  toho držáku i baterie.Na STK jsem tam dal dvě plochý baterky a na tu chvíli to troubilo i blikalo tak jsem prošel a šlo to všechno i bliknama zas dolů.Bez bateky my chodí světla,brzdy a to je nejdůležitější,akorát to kolísá podle otáček ale na přejezd po silnici to stačí ano Snad by se dalo něco podle fotek vyrobyt ano 


.....padám rád a padat umím......

 offline 

 

#15 10.09.2010 08:03:43

ViTTek
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2017
Založená vlákna
Místo: SeveroVýchod
Motorka: TT 600S
Věk: 37
Tel: 731 587 67nula
Web
0 0

Re: TT600S bez baterie


samotar67:

Děkuji. smile 
Mi bez baterky (a to je podle schéma správně) nejde ani brzdové světlo. Ani ho na ten okruh od altíku nechi dopojit když to neudělal ani výrobce tak to mělo asi nějaký smysl (větší zatížení, ikdyž těch pár watů hmm ).

Navrc.TT-R:

Poslal jsem ti SZ. wink 

Pepr:

Dle mého názoru - Když tam výrobce dá baterku tak už nemusí dávat tak výkonný alternátor. Já tam budu dávat baterku kvůli tomu abych mohl blikat a troubit na STK - Jinak jezdím pořád bez baterky a samo i bez blinkrů.
Světlo má potom takový kolísavý průběh tak jak píše samotar67.

xtmotoman:

Co říct... Buď je to atyp (méně se vyskytující), anebo v horším případě nějaká lepenka či přestavba. Hlavě ať slouží. ano 


Pojedeme zkratkou...http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/61_51622.gif

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů