Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Pouze pro bergaře

#981 28.03.2012 09:37:46

twinkam
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2438
Založená vlákna
Místo: Chomutov
Motorka: FE 350
Věk: 36
4 3

Re: Pouze pro bergaře


Nejhorsi je ze to asi vackou nekonci,jak jsem psal schod hlavu otoc pist na spodni uvrat a podivej se na valec,tam bude asi pekna paseka.

 offline 

 

#982 28.03.2012 09:42:12

Re: Pouze pro bergaře


twinkam: jojo, chystám se na to, vůbec se mi do toho nechce.. Nejbližší vačku jsem ale našel v americe. Nechápu kde se tyhle věci berou. Našel jsem e-shop, kterej se kasá jak je výhradní a autorizovanej dovozce pro husaberg a nemá tam na to vůbec nic..

Stačilo by mi to ozubený kolo k vačce, kdyby někdo z vás měl na prodej. Mám nějakou asi novější funkční vačku, ale to kolo co já tam mám má větší prostřední díru..

 offline 

 

#983 28.03.2012 09:45:58

Re: Pouze pro bergaře


twinkam: jinak ono to má kompresi jak bejk, teď bez vacky s tim prakticky nejde pootocit pres kompresi, tak by to mohlo bejt dobrý.. odlupovalo se to po takovejch šupinkách, nejsou tam jakože vyloženě piliny. Navíc by tohle měl vychytávat filtr, ne? Přemejšlim jak bych to vypláchl nějak celý..

 offline 

 

#984 28.03.2012 11:02:22

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Pouze pro bergaře


Tak růžově bych to neviděl. Filtr to sice zachytí, ale určitě to kolovalo v celém motoru, ve všech ložiskách, v převodovce, no nevím, zda by to nechtělo důkladnější kontrolu.

 offline 

 

#985 28.03.2012 12:30:23

twinkam
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2438
Založená vlákna
Místo: Chomutov
Motorka: FE 350
Věk: 36
4 3

Re: Pouze pro bergaře


Podivej se na magnet co je vedle vypustnyho sroubu na olej (jestli to stary modely meli-nevim) a hod sem foto,vim ze roky 04 + to meli. Pokud bude sroub obalenej pilinama tak neni co resit-motor na ponk a rozborka,nebo dopadnes jako ja - teda jestli jsi uz nedopad jako ja  ne 

 offline 

 

#986 28.03.2012 13:46:53

Re: Pouze pro bergaře


držka:

Tak veřejně s klidným svědomím můžu říct, že kdyby mě takhle někdo vypekl - což už se mi stalo s turbem na oktávce  ne ,
neváhal bych, stavil se ještě s někým za prodávajícím a pokud bychom se slušně nedomluvili, tak bysme ho sprostě dobili  lol 

Je to smůla chlape, držím palce při opravě.  ano  ano 

Pak dej vědět, kolik ta prasárna stála.

 offline 

 

#987 28.03.2012 21:09:43

Re: Pouze pro bergaře


viteka 32 napsal(a):

Tak růžově bych to neviděl. Filtr to sice zachytí, ale určitě to kolovalo v celém motoru, ve všech ložiskách, v převodovce, no nevím, zda by to nechtělo důkladnější kontrolu.

Plně souhlasím,šponky,úlomky mohou být všude,mohou být  být zalepený mazací kanálky a výsledek zas bude špatný!!!!!!!!Rozeber celý motor,pokud do toho chceš investovat a zajezdit si.Ale ,než budeš rozebírat pokus se to nějak dořešit s předchozím majitelem " VOLEM"  a22  a22  a22 Držím palce ano 

 offline 

 

#988 31.03.2012 19:41:45

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Pouze pro bergaře


volodaj napsal(a):

Vlk:

Super dúfam, že funguje ako má  ano.

Tak teprve dneska konečně první údaj na displeji. problém byl v tom, že vstup označený TACHO není pro tachometr. Konečně jsem dneska vyzkoušel všechny vstupy a už to fachá, jak má.  ano  ano  ano  Dáky moc. Zapijem to, Vláďo!


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#989 31.03.2012 22:56:22

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: Pouze pro bergaře


Super, už som sa bál, či nemáš niečo s tým budíkom. Inak tacho sa v angličtine väčšinou zvykne označovať snímač otáčok big_smile. Tam by teoreticky mohol ísť pripojiť kábel omotaný okolo sviečky, ktorý bude merať mth a otáčky motora.

 offline 

 

#990 01.04.2012 18:23:17

Fru
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 777
Založená vlákna
Místo: Doma
Motorka: Kawasaki KX 250
Věk: 24
Tel: 158
2 0

Re: Pouze pro bergaře


Jindrs napsal(a):

twinkam:
no pekny  sad  hlavne to neposilej na nikasil oulehlovi pokud nechces dopadnout jako kacus
tak na zavody ti pujci Ladik 570 ne  wink 

Proč oulehlovi ne? Co se stalo?

 offline 

 

#991 01.04.2012 19:52:42

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Pouze pro bergaře


Neválí se někomu doma návod k Trail Tech Vapor? Ten svůj jsem někde založil a nemůžu ho najít  nee1 


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#992 01.04.2012 19:59:35

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: Pouze pro bergaře


Pomôžu ti aj anglické? Tie sa dajú stiahnuť priamo tu http://www.trailtech.net/instructions.html. Klikni len computers a potom Vapor.

 offline 

 

#993 01.04.2012 20:12:38

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Pouze pro bergaře


volodaj: Děkuji moc. Hledal jsem, ale nenašel.
I anglicky to snad zvládnu (jsou tam obrázky), i když mám radši technickou němčinu.
Už jsem to stáhnul, díky.

Editoval Vlk (01.04.2012 20:22:57)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#994 01.04.2012 21:00:05

logickbomb
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 450e
Věk: 19
Tel: kelímky od jogurtu
2 0

Re: Pouze pro bergaře


Chlapi?? jen sem se chtěl zeptat, jak poznam kdy už má spojka dost... občas když jí držim dýl nebo víc spojkuju tak udělá takovej zvuk jakoby násilnýho proklouznutí když zabírá a dneska mi připadalo že trochu smrdí a to sem nespojkoval on nic moc víc než průměrně..  neutral  

 offline 

 

#995 01.04.2012 21:02:27

twinkam
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2438
Založená vlákna
Místo: Chomutov
Motorka: FE 350
Věk: 36
4 3

Re: Pouze pro bergaře


logickbomb napsal(a):

Chlapi?? jen sem se chtěl zeptat, jak poznam kdy už má spojka dost... občas když jí držim dýl nebo víc spojkuju tak udělá takovej zvuk jakoby násilnýho proklouznutí když zabírá a dneska mi připadalo že trochu smrdí a to sem nespojkoval on nic moc víc než průměrně..  neutral  

To je u husara normální,někdy jako by zapíská(zakňučí  lol ) žádnej stres  ano 

 offline 

 

#996 01.04.2012 21:06:29

Re: Pouze pro bergaře


logickbomb napsal(a):

Chlapi?? jen sem se chtěl zeptat, jak poznam kdy už má spojka dost... občas když jí držim dýl nebo víc spojkuju tak udělá takovej zvuk jakoby násilnýho proklouznutí když zabírá a dneska mi připadalo že trochu smrdí a to sem nespojkoval on nic moc víc než průměrně..  neutral  

je to plechama a olejem....normalni stav

 offline 

 

#997 01.04.2012 21:39:26

tomi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 518
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE450, Moto Guzzi V11 Le mans
Věk: 1968
0 0

Re: Pouze pro bergaře


logickbomb napsal(a):

Chlapi?? jen sem se chtěl zeptat, jak poznam kdy už má spojka dost... občas když jí držim dýl nebo víc spojkuju tak udělá takovej zvuk jakoby násilnýho proklouznutí když zabírá a dneska mi připadalo že trochu smrdí a to sem nespojkoval on nic moc víc než průměrně..  neutral  

Podle manuálu píšou lamely 1,9 a vyměnit, ale to mám po 30hod. Měnil jsem tedy něco přes 1,8 a plechy pořád nevypálený a v pohodě.

 offline 

 

#998 01.04.2012 22:25:41

logickbomb
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 450e
Věk: 19
Tel: kelímky od jogurtu
2 0

Re: Pouze pro bergaře


Ok supr díky .. lamely radši zkontroluju.. já jen že se mi to nikdy předtim nestalo ani v těžkym terénu nebo při mrdačkách na jedničku.. dneska sem sice spojkoval taky víc ale ve větších rychlostech.. no a sem tam udělalo ten zvuk a pak po jednom výjezdu kde sem spojkoval před vrcholem mi to začlo pěkně smrdět.. tak snad to teda je OK smile

e: a ještě mi něco od tý opravy motoru děsně tiká... nevim jestli to sou ventily ale ty jsou seřízený je to přesně jako tady na tom videu http://youtu.be/x3pZ2RkYWvs
každopádně i tam píšou že to je Ok že to tak bejvá... předtim mi to takhle netikalo a co sem porovnával s FE501 2001 to nedělal...

Editoval logickbomb (01.04.2012 22:34:26)

 offline 

 

#1000 02.04.2012 08:24:23

Re: Pouze pro bergaře


PŘIŠEL JSEM NA TO  ano

Už vím, proč vrže spojka na Husaru.
Na KTM to nikdy nedělá, jelikož začíná a končí obloožením (já to tak na své 450 měl) a BERG začíná a končí plechem a tím vzniká ten zmiňovaný zvuk.

twinkam napsal(a):

logickbomb napsal(a):

Chlapi?? jen sem se chtěl zeptat, jak poznam kdy už má spojka dost... občas když jí držim dýl nebo víc spojkuju tak udělá takovej zvuk jakoby násilnýho proklouznutí když zabírá a dneska mi připadalo že trochu smrdí a to sem nespojkoval on nic moc víc než průměrně..  neutral  

To je u husara normální,někdy jako by zapíská(zakňučí  lol ) žádnej stres  ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů