Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

(Ne)úspěšná reprezentace na Motoride Baja Romania

#1 20.09.2011 14:12:26

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

(Ne)úspěšná reprezentace na Motoride Baja Romania


Komu se chce hodně číst, kompletní report je tu (ale bacha, je to fakt dlouhý) http://www.lc8adv.cz/forum/viewthread.p … 0#post_780

Komu se nechce číst, tak jen ve zkratce:
Tří etapový závod po vyznačených okruzích v okolí Baia Mare v Rumunsku pořádal Motoride.sk, hlavně Awia a Haro. Trasy byly snadno sjízdné šotoliny a kamenité cesty, které šly projet na skůtru, ale se stoupající rychlostí se stávaly hodně obtížné. Časomíra byla zapůjčená od orientačních běžců, každý jezdec měl svůj čip, který po každém průjezdu zaznamenal čas na kolo a i celkový čas.
Startovalo 57 jezdců, zhruba po 20 v každé pro mastodonty obvyklé kategorii.

První den se jel malý patnáctikilometrový okruh třikrát za sebou. Nebylo tam žádné obtížné místo,  projeli naprosto všichni, rozhodovala pouze rychlost. Přesně jak to bylo dopředu avizované. První den se mi podařilo vybojovat vítězství v kategorii a druhé místo celkově.

Druhý den se jel malý okruh třikrát za sebou, ale v protisměru a dvakrát velký pětačtyřicetikilometrový okruh. Bohužel došlo k tomu, že někdo přes noc na zhruba pěti kilometrech strhal fáborky, takže se hodně bloudilo. Z toho důvodu byly nakonec časy prvního kola vymazány a nepočítaly se. Já jsem pár set metrů před cílem lízla špičatý kámen, který mi prorazil víko motoru u alternátoru. Stříkal z nás olej, ale do cíle jsme dojely a dokonce jsme si odnesly další etapové vítězství a udržely jsme druhé celkové místo.

Kluci se snažili mi víko opravit, což se jakž takž podařilo, takže jsem do závěrečné etapy mohla nastoupit. Jel se dvakrát velký okruh a jedenkrát malý. Bohužel po asi deseti kilometrech se mi víko úplně rozletělo a poškodilo i rotor. Tím pro mne závod skončil. Bohužel Haro, který byl celou dobu na druhém místě, na rychlé šotolině nejspíš trefil kámen, který ho rozhodil, při pádu v rychlosti kolem 100Km/h si roztrhal pravé předloktí a rovněž musel ze závodu odstoupit.

Jako poslední součást závodu byl výjezd na vrchol Ignis. Sedm kilometrů po rozbité kamenité cestě plné vraceček do kopce dal nejrychleji Hajnej za 6:57.

Z kluků, co sem na offmoto.com chodí, se nejlépe umístil Mařena (2. místo). Jestli jsem někoho zasklila, tak se omlouvám :-).

Po závodě zůstalo hodně zraněných - zlomená noha, žebra, klíční kost, zápěstí, Harova ruka, jeden kompletní otřes, mraky naražených žeber a všeho možného. Totálně se tam zrušilo jedno GS650, BIG odjížděl s ráfkem do V a vytrhanými dráty, asi nikdo neodjel bez nějak bouchlého ráfku a pousty dalších šrámů na technice nemá smysl vypočítávat. Já mám prasklou podsedlovku, rozbité víčko i zadní dekl u altíku, v háji altík i rotor.

Závod to byl parádní. Nelituju, že jsem jela. A příští rok přijedu s připravnější motorkou :-)

Editoval Klasika (20.09.2011 14:14:49)


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#2 20.09.2011 14:25:12

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: (Ne)úspěšná reprezentace na Motoride Baja Romania


tak to musel být super zážitek  ano já si to na noční rád přečtu celé  smile 
a samozřejmě gratuluji k výborným výsledkům před poruchou  key 

 offline 

 

#3 20.09.2011 20:08:20

adis
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 593
Založená vlákna
Motorka: beta 450RR
Věk: 31
2 0

Re: (Ne)úspěšná reprezentace na Motoride Baja Romania


gratuluju,at to pristi rok vyjde ano 

 offline 

 

#4 20.09.2011 22:16:44

Re: (Ne)úspěšná reprezentace na Motoride Baja Romania


Super, gratulace.
Více takových lidí a bude tu hned veseleji.  smile 
Koukal jsem na fotky a pěkně hnusné kamení. Brrr.  a31 

 offline 

 

#5 21.09.2011 06:02:07

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: (Ne)úspěšná reprezentace na Motoride Baja Romania


moc pěkné ano gratulace ano jen škoda to proraženýho deklu...


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#6 21.09.2011 09:33:48

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: (Ne)úspěšná reprezentace na Motoride Baja Romania


No a já jsem si říkal, kam se ta naše holčina odmlčela... deb1   cool   ano 
Fotky jsem viděl, text přelouskal a říkám  ano   ano   ano 
To víko nasere nejen kvůli nedojetému závodu, ale i finančně, ale zase nic není neopravitelného. Blahopřeji tedy k absolvování závodu a přeji méně smůly v do dalších.

Mám jen jeden dotaz - viděl jsem tam jednu hodně nabalenou Afriku - to jel Mařena po ose  pak ještě závodil?


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#7 21.09.2011 09:42:59

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: (Ne)úspěšná reprezentace na Motoride Baja Romania


Raduz TT600r: ono to na tech mastodontech docela jde - jsou to proste univerzaly na vse smile

Jo a mel bych dodat: Klasiko a ostatni - zajeli jste super a byla to urcite paradni akce (mit na to, jedu hned, tak snad pristi rok s xrv v kupe...)

Editoval Honzan (21.09.2011 23:12:41)

 offline 

 

#8 21.09.2011 22:47:59

mařena
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 165
Založená vlákna
Místo: Sokoleč-Praha
Motorka: XRV 750
Věk: 42
Tel: 602681984
0 0

Re: (Ne)úspěšná reprezentace na Motoride Baja Romania


Jel jsem jen 70km do Hradce, pak s Dodem v dodávce...
Jinak bomba.SUPER závody.....aspoň pro mě smile


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/222_img_3736.jpg


a pěkný!!! FOTKY  [url]http://donjuan.rajce.idnes.cz/Baja_2011#[url]

Editoval mařena (21.09.2011 22:52:51)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů