Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Nd na XL 200

#1 10.11.2008 18:15:51

Nd na XL 200


Zdravím všechny, co o to stojí.
Už delší dobu sháním náhradní díly na hondu XL 200 L rv.86. Na netu nemůžu nic najít, místní motoservisy taky nic. Všichni jsou schopni sehnat díly na xl200r do rv 84. No a když se zeptám, jestli to bude pasovat, vždy slyším "mělo BY"

Jde mi hlavně o obě rozvodové ozubené kolečka (na klice a vačce).

Podle nákresů tam rozdíly jsou - na starší verzi (rv84) je kolečko na klice zajištěno klínkem. Kdežto na moji (rv86) to je jen tvrdě nalisované(bez jakéhokoli zajišťování)

Pokud o nečem nebo někom víte, dejte pls vědět.

 offline 

 

#2 10.11.2008 21:22:24

Re: Nd na XL 200


Ty kola už jsou úplně po smrti. Asi jsem to blbě napsal - na vačce je přišroubované, to je jasný. Ale na kliku je to jen nalisovane. Ten zajišťovací blbinec, co je pěkně vidět tady (číslo10)

http://www.forum.offmoto.com/uploads.php?file=XL200R_CRANKSHAFT.gif


na mojí vůbec není, ani drážku na ten klínek tam nemám, opravdu jen nalisované.

Nákres na můj motor nemám, ale měl jsem jej do šroubku rozebraný, vše jsem udělal (píst, výbrus, všechny ložiska, vačku, ventily,...) ale chybí mi už jen ty ozubené kolečka.

Asi mi fakt nezbude nic jiného, než je nechat udělat, ale je tady právě problém s přesností u toho kolečka na klice. Musí to být fakt přesné, aby to tam drželo. A právě proto bych raději origo.

 offline 

 

#3 11.11.2008 06:27:58

Rush
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 242
Založená vlákna
Motorka: XT 600 2kf
Věk: 25
0 0

Re: Nd na XL 200


http://www.partsdepot.cz/index.php?fveh … ion=184477

Jinak to stáhneš jen stahovákem. Udělej si ale nějakej trubkovej.  A až tam budeš lisovat jinej, tak ti musí sedět tečka s klikou s ozub kolečkem pro rozvoďák. Stejně to musíš vyndat, když chceš sundat ložisko.


Jen chudoba je bezpečná, velké bohatství přivolává nebezpečí. Proto zatím 2kf enduro bike.

http://img228.imageshack.us/img228/3413/xzrv2.th.png

 offline 

 

#4 11.11.2008 15:17:35

Re: Nd na XL 200


to ADMIN:
Dělal jsem kompletní generálku, koupil jsem ji, vypadala vklidu, jek klepal jeden ventil. Ale vzhledek k tomu, že tam jsou vůle 0,03 - 0,05, tak jsem myslel, že jej jen seřídím a bude klid, takže seřídil, chvilku klid a znova, tak tozdělat.
Už při výměně oleje vyteklo fest drobných špon, tak jsem se mrknul dovnitř a ouvej. Vahadla celkem dost vydřené, takže vyměnit. Na vačce taky nějaké drážky, tu jsem nechal jen repasovat. Když už byl vrch rozdělaný, řekl jsem si, dám nový píst, takže píst, kovaný  od wiseco, výbrus. Nechal jsem přeměřit ojnici, kliku - to bylo asi jediné OK. Zjistil jsem, že začíná praskat vodítko rozvoďáku, tak nové i s napínákem. Když už byla klika venku, tak ložiska. Když už byl motor napůl, tak i všechny gufera a ostatní ložiska. Vím, do této motorky to nemělo cenu vrážet tolik peněz, ale nečekal jsem, že vyměním komplet střeva a navíc jsem takový trouba, že i když bych ji chtěl prodat, tak v takovém stavu jako byla NIKDY, stejně bych to spravoval.
Všechny věci jsem sehnal, protože vždycky je měl někdo na skladě, tak se daly změřit a porovnat. Něco pasovalo z xl250 a něco z xr185. A chybí mi tyto poslední dvě věci. Rozvoďák taky není problém, spočítat oka a objednat.
Už jsem byl v kontaktu s několika motoservisy, někde mi řekli,že neví a někde, že by to mělo pasovat z té xr185. Ale to znamená-objednat z japonska, a pokud to pasovat nebude, tak bohužel, vyhodil jsem prachy oknem, protože už mi to nevemou zpět.

S tím zajišťovacím klínkem - fakt tam není vůůůůbec nic, uplně sprostě jen nalisované(ale na fest). Taky, když jsem to stahoval stahovákem, tak mi to málem proletělo garážovými vraty. A zpátky to bude taky porod - kliku do mražáku, kolečko nahřát (pro jistotu zkusím sehnat nějaké lepidlo) akorát bude sranda trefit se rychle na rysku, protože jak se teploty vyrovnají, už s tím nehnu.



to RUSH: Už jsem to měl rozdělané, takže s tím stahovákem vím, ale dík i tak za radu.
Když jsem to sundával, tak jsem si udělal rysku na klice, kde je vrchol zubu, až pak jsem si všiml té origo tečky. Stane se :-)

Myslíte, že se dá věřit těm nákresům na parts deports? Že bych spočítal zuby na obrázku a porovnal to s mým kolečkem a objednal díl z toho XL 250? Jinak vypadá totožně. RUSH zatím dííííííííííííííííííííík, jsi nejblíž. Nebo jsi si jist, že to bude pasovat?

Editoval bodliCZ (11.11.2008 15:23:06)

 offline 

 

#5 12.11.2008 10:08:56

Rush
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 242
Založená vlákna
Motorka: XT 600 2kf
Věk: 25
0 0

Re: Nd na XL 200


Zkus je spočítat. Jinak jim stačí zavolat a objednat díl podle typu motorky. Já s nima mám na rozdíl od ostatních velmi dobrý zkušenosti. Kupoval jsem dráty do kola a  ano  Nebo napiš, co máš za rok a najdi si to v těch fiších. Ať Ti to dobře dopadne. smile

Jinak lepidlo tam nedávej. Drží to hrozně fest i bez lepidla. Stačí jen nahřát kroužek se zoubkama.  Kliku do mrazáku dávat nemusíš. Uvidíš, že se trefíš. Když ne, tak to zase rozlisuješ zipp1

Editoval Rush (12.11.2008 10:14:59)


Jen chudoba je bezpečná, velké bohatství přivolává nebezpečí. Proto zatím 2kf enduro bike.

http://img228.imageshack.us/img228/3413/xzrv2.th.png

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů