Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

CRF 450 nebo RMZ 450

#1 13.07.2011 14:13:58

Nortik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 189
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: RMZ 450 2013, Offmotos 33 B
Věk: 34
0 0

CRF 450 nebo RMZ 450


Zdar všem,

momentálně řeším změnu motorky a v plánu je 4T 450. Mám částečně jasno v roce výroby 07 a na výběr ze dvou značek SUZUKI, HONDA. Vyzkoušeno mám vše ostatní a tyhle dvě mi sedí nejlépe.

Co bych hodně ocenil je pár rad co se rozdílů týče. Sám jsem postřehl mírný rozdíl v tuhosti rámu a chování motoru, jinak oboje 100% spokojenost.


Díky za rady


Na konci života se chci ohlédnout a něco za sebou vidět.......jednu stopu big_smile

 offline 

 

#2 13.07.2011 15:56:17

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: CRF 450 nebo RMZ 450


To seš takovej střeec že poznáš aji rozdíl v tuhosti rámu? ou2 
Já myslim že je lepši jit podle stavu do toho co ti vic sedne. Hondy prej sou extrémně tichy, ale zas se má dost často měnit preventivně píst (ikdyž mnohdy vydrží dlouho), prej se aji dost sypaly převodovky a spojky.

RM-Z je zas trochu hlučnější, ale zas prej hodně jede. A taky má proměnlivou kvalitu. Někdy vydrží neskutečně moc, jindy se vysype převodovka, nebo se utrhne ojnice...

Tady u nás byli 2 bráchové závodníci, oba koupili funglovku RM-Z, jednomu jezdila 2 roky bez zásahu do motoru a druhymu během prvniho měsice vykukla skrz kartery ojnice a pak s novym motorem se mu vysypala převodovka...


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#3 13.07.2011 17:07:15

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: CRF 450 nebo RMZ 450


RMZ ma ukrutnej spodek a to se mi treba libilo moc. Vim o par lidech, kteri taky spekulovali, pak koupili ten nebo ten model a skoro vsichni dopadli spatne.
Tady to bude spis o stesti. Dnes si kazdej jouda, kterej ma doma 3 sroubovaky a jedno kladivo mysli, ze "GO" co doma zpastil je skutecne GO a pak to tak dopada. Tam zapomene dat segrovku, tam O krouzek, vsude nasere cervenej silikon a pak to radeji proda, protoze s tim prijede mezi opravdove jezdce/servismany a ti z nej udelaji behem minuty totalniho idiota.

Ja koupil YZ450F 2007 a vim, ze neni nejostrejsi ani nejlepsi, ale je to zatim velmi spolehliva motorka, ktera ma rezervy dostatecne(abych se mel  co ucit) a po 60mth podstivych vymen oleje, filtru a spravnem zachazeni mi to holka oplaci tak, ze jsem spokojeny a to je to dulezite. Nesypu do ni mimo penez za benal + zminene servisni veci proste nic. Provoz jako takovy je sice drahy, ale nemusim resit veci typu zadreny pist, vysrana ojnice apod.

Popremyslej, poptej se jeste a mrkni i na Kawasaki. Nejsou to v zadnem pripade marne stroje.

Jsou to jen zkusenosti osobni nebo takove, u kterych jsem byl. Udelej samozrejme tak, jak uznas za vhodne. Muzes koupit krasnou CRF, ktera se ti do mesice vysype a nebo taky osvihanou CRF, ktera bude drzet 2 roky bez zasahu do niceho. Je to hodne o provozu predchozich majitelu a to proste stejne nezjistis jen tak. Preju stastnou ruku, otevrene oci a chladnou hlavu pri koupi  cool   ano 


..... kdyz se ritis do pruseru, namir kolo, otevri gas, a val ho jak za zkrajky .....


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#4 13.07.2011 23:01:09

Carlitos13
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 579
Založená vlákna
Místo: Ústí nad Labem
Motorka: 1090 adv r
Věk: 40
Tel: 731309504
0 0

Re: CRF 450 nebo RMZ 450


Ahoj,co ta změna?myslím,že jsi tu jednou říkal,že jsi jezdil na rmz450 a lepší cvaj takt a30 ,tak co tě k tomu vede? Jinak si ted koupil kamoš crf450 r08,sice se mu už podělala vod.pumpa a přidřel,a to měla být po go,ale prý oproti yz450 o dost lepší(jízdní vl. ano )

 offline 

 

#5 14.07.2011 07:14:03

Nortik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 189
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: RMZ 450 2013, Offmotos 33 B
Věk: 34
0 0

Re: CRF 450 nebo RMZ 450


Navrc.WR-F:

Tak rozdíl v motorce poznat musíš i když nechceš, nebo mám asi nějaké mámení. Stejně mi to přišlo jiný, když Hondy vyšly s deltaboxem. Vždyť je to jinej pocit pod zadkem.  lol 


Na konci života se chci ohlédnout a něco za sebou vidět.......jednu stopu big_smile

 offline 

 

#6 14.07.2011 07:22:11

Nortik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 189
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: RMZ 450 2013, Offmotos 33 B
Věk: 34
0 0

Re: CRF 450 nebo RMZ 450


Raduz TT600r:

Tak nad Yamahou jsem původně přemýšlel, možná je to ve mně,ale mám na ní pocit, že je předek delší a vyšší, než u ostatních. A to je 100% vše origo a nízká řidítka.

Co se týče Kawasaki, tak svezení bylo celkem zajímavé, podobné Suzuki, jen ji nikdo kolem nemá a tudíž minimální reference.


RMZ, CRF YZF a KTM jsou k dispozici pořád, takže se to dá pěkně porovnat. Co se takového toho pocitu, že sedneš a cejtíš, že to prostě je tak akorát týče, tak to vyhrávají CRF a RMZ. Tak zkouším sehnat reference ode všad, ať si mohu udělat obrázek a rozhodnout to.


Na konci života se chci ohlédnout a něco za sebou vidět.......jednu stopu big_smile

 offline 

 

#7 14.07.2011 07:27:09

Nortik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 189
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: RMZ 450 2013, Offmotos 33 B
Věk: 34
0 0

Re: CRF 450 nebo RMZ 450


Carlitos13:

Zdar pane,

jasně, říkal jsem to  big_smile , ale došlo na slova některých, že na 4T se tak nenadřu  a11  lol  a taky chci jít do něčeho novějšího. CRF jsem měl půjčenou s tlumičem řízení....fakt pecka ano .  2T je boj, ale chce to fitko a spoustu přípravy, aby to člověk zkrotil. A já mám docela problém s časem kvůli práci. Na 4T vydržím na trati o dost déle, nehledě na plynulost jízdy. Přemýšlím, že bych si nechal obě, ale uvidíme.  cool 


Na konci života se chci ohlédnout a něco za sebou vidět.......jednu stopu big_smile

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů