Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Sardinie

#1 10.07.2011 22:49:10

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Sardinie


Tak jsme byli s kámošema na Sardinii.
Samozřejmě jsme hodili na vlek motorky aby tam nebya nuda.
Musim říct, že to byla asi nejlepší věc kterou jsme mohli udělat.
Památky tam celkově skoro nejsou, takže z týhle stránky to bylo mizerný. Koupání nebylo špatný, ale čekal jsem že najdeme alespoň nějaký pěkný mušle a tak, ale moře tam je uplně prázdný. Šnorchlování teda taky neuspělo a tak se nejlepší zábavou stala opravdu motorka.
Překvapivě tam nebyly zas tak vhodný podmínky pro enduro ježdění, protože místní hory jsou opravdu hodně příkrý a plný skal.
Všechno to ale vykoupila kvalita ježdění po místních silnicích. Já měl s sebou DR-Z400SM a kámoš GSF1200. Zbytek party jezdil autem.
Překvapivě byly silnice jako stvořené spíš pro motarda a téměř nikde jsem nenarazil na dlouhou rovinku. Například jsme dostali nápad zajet na nejvyšší vrchol Sardinie, který byl od nás vzdušnou čarou cca 30km. Musel jsem najet 130km po silnici a to samými serpentýnami abych se k němu dostal big_smile
Po první společné jízdě se tedy ukázalo, že nemá cenu abych na kámoše s Banditem stále čekal (přestože jezdil v zatáčkách na hranu gumy) a jezdil jsem vlastně sám.
Povrch místních silnic byl perfektní hrubý asfalt, bez děr, prachu a jiných u nás běžných komplikací. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykl na to, že to do zatáček můžu opravdu posílat naplno a nebát se, že tam bude prach. Provoz aut tam byl minimální, takže se jízda po chvíli proměnila spíš v řádění podobné jízdě na okruhu v Sosnové. Rozdíl byl jen v tom, že v Sosnové to víc klouže smile Občas jsem za zatáčkou potkal stádo koz, ovcí, krav nebo dokonce i skupinky divokých prasat.
Dunění laďáku je už ale z dálky připravilo, takže s tím problém nebyl.
Po návratu zpět do ČR jsem začal trpět tzv. Sardinským komplexem, jenž se vyznačuje absolutní nechutí jezdit po českých silnicích.
Nebýt nehorázně drahého trajektu z Itálie na Sardošku, mohl bych jednoznačně říct že se vyplatí si tam jet jen na týden zajezdit, protože i s cestou tam a zpět by to bylo pořád levnější než jednodenní ježdění na okruhu u nás.
Fotky s motorkou snad ani nemám, pač jak jsem psal, jezdil jsem pořád jen sám.  hmm 
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/97_p1090451.jpg
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/97_p1090331.jpg


Dej koním pít...

 offline 

 

#2 10.07.2011 23:13:48

Kubicheck
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: GS mastodont 1994
Věk: ... cet
0 0

Re: Sardinie


Sedim tu u kompu a řikám si co tu chytrýho napsat, jelikož každej máme občas prdel v kalupu no a já mám ted' období, že můžu jen tiše závidět komukoli kdo se alespoň sveze wink 

I ty dvě fotky mé oko opravdu pohladily a srdce zaplesalo, enduro ne-enduro:rolleyes big_smile 

Užil jsi si to a o to jde anogeer 

Semis napsal(a):

Tak jsme byli s kámošema na Sardinii.
Samozřejmě jsme hodili na vlek motorky aby tam nebya nuda.
Musim říct, že to byla asi nejlepší věc kterou jsme mohli udělat.
Památky tam celkově skoro nejsou, takže z týhle stránky to bylo mizerný. Koupání nebylo špatný, ale čekal jsem že najdeme alespoň nějaký pěkný mušle a tak, ale moře tam je uplně prázdný. Šnorchlování teda taky neuspělo a tak se nejlepší zábavou stala opravdu motorka.
Překvapivě tam nebyly zas tak vhodný podmínky pro enduro ježdění, protože místní hory jsou opravdu hodně příkrý a plný skal.
Všechno to ale vykoupila kvalita ježdění po místních silnicích. Já měl s sebou DR-Z400SM a kámoš GSF1200. Zbytek party jezdil autem.
Překvapivě byly silnice jako stvořené spíš pro motarda a téměř nikde jsem nenarazil na dlouhou rovinku. Například jsme dostali nápad zajet na nejvyšší vrchol Sardinie, který byl od nás vzdušnou čarou cca 30km. Musel jsem najet 130km po silnici a to samými serpentýnami abych se k němu dostal big_smile
Po první společné jízdě se tedy ukázalo, že nemá cenu abych na kámoše s Banditem stále čekal (přestože jezdil v zatáčkách na hranu gumy) a jezdil jsem vlastně sám.
Povrch místních silnic byl perfektní hrubý asfalt, bez děr, prachu a jiných u nás běžných komplikací. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykl na to, že to do zatáček můžu opravdu posílat naplno a nebát se, že tam bude prach. Provoz aut tam byl minimální, takže se jízda po chvíli proměnila spíš v řádění podobné jízdě na okruhu v Sosnové. Rozdíl byl jen v tom, že v Sosnové to víc klouže smile Občas jsem za zatáčkou potkal stádo koz, ovcí, krav nebo dokonce i skupinky divokých prasat.
Dunění laďáku je už ale z dálky připravilo, takže s tím problém nebyl.
Po návratu zpět do ČR jsem začal trpět tzv. Sardinským komplexem, jenž se vyznačuje absolutní nechutí jezdit po českých silnicích.
Nebýt nehorázně drahého trajektu z Itálie na Sardošku, mohl bych jednoznačně říct že se vyplatí si tam jet jen na týden zajezdit, protože i s cestou tam a zpět by to bylo pořád levnější než jednodenní ježdění na okruhu u nás.
Fotky s motorkou snad ani nemám, pač jak jsem psal, jezdil jsem pořád jen sám.  hmm 
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/97_p1090451.jpg
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/97_p1090331.jpg

Editoval Kubicheck (10.07.2011 23:14:58)


To nemůžem jet po normální silnici...

 offline 

 

#3 11.07.2011 11:12:54

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Sardinie


Nezjistovals, kolik by tam stalo pujceni motorky? Jestli tam vubec naky pujcovny jsou...

 offline 

 

#4 11.07.2011 17:33:33

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Sardinie


Honza XT:

Hele tam neni skoro nic. Sice tam je pár větších měst, ale morálka místních je dost otupělá. Připadaj mi, že nějak nemaj tendence se za něčim honit a něco řešit. Čekal jsem že jsou to netáhla a že maj všechno na háku, ale že až do takový míry, to mě fakt překvapilo.
Plánoval jsem, že bych si půjčil windsurfing, ale žádnou půjčovnu jsem tam nenašel, natož půjčovnu motorek.
Navíc jezdit na cizí motorce, tak bych si to asi ani zdaleka tak neužil.
Tam bylo uplně běžný, že třeba zaměstnanci hotelu nebo jinýho zařízení vyloženě pro turisty neuměli anglicky ani číslovky. To mě taky rozštíplo.. smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#5 11.07.2011 18:36:48

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Sardinie


Ve srovnání s velkými ostrovy Středomoří (Korsika, Sicílie, Korfu, Kréta, Kypr) se mi na Sardinii líbilo nejvíc. Nejsou tam hlučné hotelové komplexy, jako třeba ve Španělsku.  Většinou jsme bydleli v soukromí v kouzelných rybářských vesničkách a přes ostrov se posouvali křížem krážem vlakem, autobusem, taxi nebo stopem. Podél pobřeží i lodí. Trajekt z pevninské Civitavecchie byl v pohodě. Jezdili jsme vždy přes noc.
Pláže byly to snad nejhezčí na Sardinii. Přístup po skále uzounkou pěšinkou a vždycky srpek bílého písku. Většinou jsme na pláži byli sami nebo jen s pár domorodci. Skály spadaly až stometrovými srázy přímo na pláž. Bylo to fajn i na potápění a šnorchlování. Byly tam k vidění i koráli. Samozřejmě spousta ryb, chobotnice, delfíni... Ideální bylo si za pakatel půjčit mořský kajak a podnikali jsme se synem celodenní výpravy kolem pobřeží po plážích a ostrovech. Pobřeží je členité, spousta zátok, skalisek, mořské jeskyně. No a jako horolezci jsme si se synem užívali i úžasné lezení po krásných vápencových i žulovách skalách, někdy vystupujících přímo z moře. Sardinie je úžasná lezecká oblast.
I památek jsme viděli na Sardinii dost. Kromě antiky jsou to i tisíc let staré venkovské stavby v horských vesnicích. 
Ale to použití motorky Ti závidím.  smile  smile  smile 
Určitě by nebyl problém pojezdit i na enduru. V horách je spousta pěšinek a místní tam na lehkých endurech jezdí. Potkali jsme je několikrát.

Editoval Vlk (11.07.2011 19:03:41)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#6 11.07.2011 22:06:20

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Sardinie


Vlk:

  Kámoš mi řikal že hezký šnorchlování je na Sardinii na severu a to byla zrovna jediná oblast kde jsem nebyl, jinak jsem projezdil celkem velkou část od severozápadu až po jihovýchod. Enduráky s ostrými KTM jsem potkal jen jedny zato hromadu BMW 1200GS atd.
  S tím lezeckým rájem máš naprostou pravdu. Je tam toho opravdu požehnaně, ale tohle je zrovna jeden ze sportů ke kterýmu jsem zatim ještě nepřičichnul (ale mám to v plánu). smile
Lidí tam bylo opravdu minimum a kort když jsme tam nebyli v uplné sezoně. Možná to byl na druhou stranu kámen úrazu, protože tam nebyl skoro nikdo kdo by nám cokoli půjčil.
Ty památky tam samozřejmě nějaký jsou, ale asi jsem rozmazlenej z čech, kde jich je na pár kilometrech hromada a podle mě i mnohem hezčích.


Dej koním pít...

 offline 

 

#7 12.07.2011 03:17:11

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Sardinie


Oni jsou tam fakt jinde.Já tam byl s kamionem ještě když jsme nebyli v unii.Přijel jsem do Cagliari na celnici a dám celníkovi papíry a povolení. Ten na to čumí jak jelito a ptá se co to je. Říkám povolení. Jaký povolení??? K čemu??? No na vjezd do Itálie. To ho rozčílilo.Zjebal mě na tři doby,že nejsem v žádný Itálii,ale na Sardínii a oni s těma stupidama z pevniny nemaj prej nic společnýho.
Na Korsice to samý. Nazvat tam někoho francouzem,tak ti snad dá přes hubu.

Editoval Lasky (12.07.2011 12:27:58)


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#8 12.07.2011 18:53:49

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Sardinie


Lasky:

No říci Sardovi že je Ital je asi stejné, jako říci Gruzinci že je Rus nebo Slovákovi že je Čech.  lol Taky sardština je o hodně jiná, než italština. V horách se občas mluví jen sardsky.
Sardové jsou mi sympatičtí lidé. Nejsou tak ukřičení jako Taloši, jsou rozvážnější, to by se někomu zdálo jako lenost, ale je to opak. Pastevci a zemědělci v horách fakt mají tvrdý život. To samé rybáři.
Na straně druhé italská vláda Sardinii dotuje a je to vidět třeba na cenách benzinu, základních potravin, jízdenek, elektřiny, plynu...Na Sardinii je daleko menší zločinnost než na pevnině. Ale při večerních pokecech nám vykládali o vendetě a čas od času někdo "zmizí". To se prý ale nevztahuje na cizince.
No zdá se, že na Sardinii se zase někdy podívám, ale asi nejspíš s lezečkama a lanem. Podzim, když zraje víno, nebo rozkvetlé časné jaro je tam fakt kouzelné.


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#9 12.07.2011 20:22:08

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Sardinie


Vlk:

Jo to máš pravdu. To jsou,ale takový věci co učí postupně sám život. Mě tenkrát hlavně překvapilo,že vlastně i celník,jako zástupce státu(navíc v ruce italský celní razítko) má úplně u řiti nějaký nařízení z pevniny. Tou dobou celníci opravdu hodně kontrolovali tyhle povolení. Jak v Itálii,tak ve Francii.Ale na Sardínii i na Korsice měli svůj přístup. To je pro ně kontinentální bramboračka a sem nám to netahejte.I když si vláda myslí,že jejich zákony platí i pro nás,tak my to máme stejně u řiti a budem si to dělat po svým.
Jednou jsme s kámošem seděli v hospodě někde u Pamplony v Baskitsku a kamarád blboun nevzdělanej tam řeklo něco v tom smyslu,že to tam maj hezký,jak je Španělsko krásná země a Španělé dobrý lidi. Jak to vyslovil,tak jsem si myslel,že přinejlepším nás z hospody hned vyhodí,ale nestalo. Hned se kolem nás nahrnuli místní,nalili víno a velice mile nám vysvětlili co je Baskitsko,jaký jsou Španělé zločinci atd. a nakonec samá chvála na Etu,jedinou organizaci co pro ně něco dělá. Kdepak tyhle debaty o národech a národnostích jsou vždycky na tenkým ledě.A pak už nezbývá jen přikyvovat a radši se nějak vytratit,aby z toho ještě nebylo pozdvižení.

Nedávno jsem povídal s jedním Francouzem.Ptá se: "Ty jsi z Československa?" říkám "Jo z Čech", "Jak z Čech?Z Československa" povídám mu,že Československo se rozdělilo v roce 93. Vůbec tomu nechtěl věřit,koukal jak blázen a ptá se: "Proč? Byla válka?,Jo ta válka co byla v Jugoslávii došla až k vám?"

Nám to připadá strašně divný,či směšný,že může bejt někdo tak nevzdělanej,jenže naše debaty o jiných národech se bohužel velmi často nesou v podobným duchu.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#10 12.07.2011 23:19:29

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Sardinie


JJ bydleli jsme v jednom rodinnym hotýlku a týpek nám taky furt povídal různý tipy a rady. Taky se dost distancoval od Italů a vysvětloval nám i rozdíli mezi jejich řečí.
Řikal, že prej na Sardínii se říká takový pořekadlo: Když se něco ztratí, tak za to vždycky může říman big_smile


Dej koním pít...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů