Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

velka otazka 95 alebo 98

#21 14.06.2011 21:17:25

adelanas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: u Brna
Motorka: TTR, XT 600, WAVE
1 0

Re: velka otazka 95 alebo 98


Dnes  jsem  zkusil  vylít  z tétéerka  benzin  od  benzinky, odkalil  karbec  a  nalil  technický  benzinový  čistič (technický  benzin  za 36 kaček  litr),
zajímalo  mě jak si  tento  motor  poradí  s  nízkým  oktanovým  číslem,technické  benziny  by  měli  mít  kolem  70 oktanů..?  a  přišlo  mi  veliké překvapení, motor  na sytič  velmi   ochotně  naskočil, na  vrknutí  plynem  vylít  do  otáček  jak  to  neznám, motorka se  chovala hezky živě, jen se  v nízkých  otáčkách nedalo  dát  víc jak 1/2 plynu...
pak se  ozvalo  semtam  klepnutí  při spalování až byl  motor prohřátý....
nevím co by to provedlo dlouhodoběj, nebo třeba spotřebu, či jak to zasírá nebo likviduje motor
Taky to staví  na  hlavu  všecko  co hlásají reklamy a co je mezi motoristy zažité,  ale pak mě  napadá co se neska asi prodává za srajdu na  pumpách. blee1 

 offline 

 

#22 15.06.2011 10:06:44

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: velka otazka 95 alebo 98


TTR má poměrně nízkou kompresi, proto to naskočí i na benzín s nízkým oktanovým číslem... Třeba DR-BIG měl nízkou kompresi naschvál, protože se s ním počítalo jako s "expediční" motorkou a v tý době kdy vznikala skutečně nebyla jistota, že zrovna na Uralu nebo v Africe narazíte skutečně na 95oktanu...  ale spíš tak 80-85 oktanu :-)


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#23 19.06.2011 11:44:12

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: velka otazka 95 alebo 98


Já sem nějakou dobu jezdil s ADR cisternou po různých rafineriích benzín,plyn. Zapomeňte na to že benzín co tankujete u pumpy skutečně pochází z jejich rafinerie. To by se nikdy nevyplatilo. Je to ale úplně jedno,protože je to všechno znormovaný a 95oktanů to má jak u Benziny,tak u Shellu. Veškerý palivo co se u nás prodává pochází z okolních rafinerií. To znamená Česká Rafinérská,Slovnaft Bratislava,ÖMV Vídeň,Esso a Agip Ingolstadt. Z jiných rafinérek se to nevyplatí dovézt. Funguje to tak, jeď nal. např.Esso Ingolstadt, Auftrag Aral,nebo Shell,nebo cokoliv jinýho a vykládka je tam a tam.Nazdar.

Na ty paliva jsou normy a všichni je dělají stejně.

Jinak taky myslím,že pro TTR nemá 98 význam.Škoda peněz.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů