Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

XT 600 problém karbec

#21 22.02.2011 10:28:48

Rush
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 242
Založená vlákna
Motorka: XT 600 2kf
Věk: 25
0 0

Re: XT 600 problém karbec


Ferei napsal(a):

zdarec mam podobny problem na XT 600 nakopnu ok volnoběh drží,zhruba do poloviny jede ale nejde vytočit ani na mistě ani za jizdy začně střilet do vyfuku vyletuji plameny a nic. Zkoušel jsem novy svičky, kontroloval jsem oteviraci klapku ok ještě zkontroluju hladinu ale měla by sedět a přiruby od hlavy ke karbeci ale nezda se mi to střileni. Nemohlo by to byt v zapalovani? uvitam jakekoliv rady?

Proměř si snímač. XT má jakoby dvousnímač. Ten jeden je pro nízký otáčky a ten druhej pro vysoký. Když odejde ten na vysoký otáčky, tak to pak střílí, motor je hlasitější... Prostě se člověku na ní nechce ani jezdit. Já jsem řešil tenhle problém snad půl roku. Jen zbytečně vyhozený peníze za svíčky, filtry, karburátor, cívky, kabel k svíčce atd.


Jen chudoba je bezpečná, velké bohatství přivolává nebezpečí. Proto zatím 2kf enduro bike.

http://img228.imageshack.us/img228/3413/xzrv2.th.png

 offline 

 

#22 22.02.2011 11:11:28

Jimmos
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 238
Založená vlákna
Místo: Gotham City
Motorka: Gas Gas, ČZ 175/487
Věk: 31
0 0

Re: XT 600 problém karbec


Jak už tu bylo psáno.... Dost problémů dělají také ty příruby..  lepidlo co drží gumu u příruby se časem odpaří, na první pohled to není ani patrné a moto přisává falešný vzduch....

Editoval Jimmos (22.02.2011 11:12:27)


Harry, jdu do baráku!

 offline 

 

#23 27.02.2011 18:30:29

Ferei
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 9
Založená vlákna
Motorka: Honda CR250R
Věk: 20
0 0

Re: XT 600 problém karbec


Tak už to jede konečně ale někdy mi nespadne motor do volnoběnych otařček ale zustane  těsně nad nima ale lanko se neseka?

 offline 

 

#24 13.06.2011 22:59:10

xkoldy
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 111
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: xt 600 2kf
Věk: 24
0 0

Re: XT 600 problém karbec


Cau, kolik je druhu karburatoru na XT 600? Myslel jsem, ze jenom ten s membranou a ten s pistkem. Ale jak tady probirate tu hadicku co trci ze sekundaru(jde videt na fotce dole), tak ja tam ten vystup vubec nemam a to mam prave membranovy. Je to normalni? Fotku sveho kabce dodam...
Dik



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/15_karburator1.jpg

Editoval xkoldy (13.06.2011 23:03:26)

 offline 

 

#25 13.06.2011 23:40:51

xkoldy
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 111
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: xt 600 2kf
Věk: 24
0 0

Re: XT 600 problém karbec


Nakonec jsem fotku sveho nasel. No a proste tam ten vyvod neni... Jak je to mozne?


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/15_p1010182.jpg

 offline 

 

#26 14.06.2011 08:29:56

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: XT 600 problém karbec


xkoldy:

Zatím nevím proč to takhle je, ale tyhle karburátory s "odfukem" jsou na TTR, na XT jsou ty bez. TTR má všeobecně trocha lepší reakci na plyn jak XT, ale nepovím ti jestli to není i v rozdílu CDI...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#27 14.06.2011 10:59:34

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: XT 600 problém karbec


Suchman napsal(a):

xkoldy:
TTR má všeobecně trocha lepší reakci na plyn jak XT, ale nepovím ti jestli to není i v rozdílu CDI...

...nebo váhou kliky?


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#28 14.06.2011 12:21:34

xkoldy
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 111
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: xt 600 2kf
Věk: 24
0 0

Re: XT 600 problém karbec


Navrc.WR-F napsal(a):

Suchman napsal(a):

xkoldy:
TTR má všeobecně trocha lepší reakci na plyn jak XT, ale nepovím ti jestli to není i v rozdílu CDI...

...nebo váhou kliky?

Diky, jsem rad, ze to je normalni. Ted tam budu davat sekundar z TT, tak se uvidi. Budu poprve co ji mam komplet rozdelavat a cistit karbec. Nevite nahodou v cem se jeste lisi 33kw verze od skrcene na 20kw? Jako jezdi dobre, ale je takova tupejsi, coz muze byt aj vekem. Nekdy ve vysoke rychlosti jakoby dochazi benzin, takze prenastavim hladinu.  Zadne omezeni v sani ani v prirubach uz nemam(minuly majitel). Pak by tam mohly byt asi jine trysky? Byly aj XT skrcene elektronicky?
Dik

 offline 

 

#29 14.06.2011 13:56:56

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: XT 600 problém karbec


Navrc.WR-F:

a i těch pár gramů na pístu....  cool  ano 


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#30 14.06.2011 14:18:46

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: XT 600 problém karbec


Zatím jsem na to nepřišel... XT z 96-98 mají ten odfuk, model 2001 už zase ne a od 2003 to zase dávají. Přitom ale od roku 99 mají XT jen 29kW... tak jsem jelen...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#31 18.07.2012 23:21:42

jarinoo
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 21
Založená vlákna
Místo: Blansko
Motorka: Husqvarna TE300i , CB900F
Věk: 40
0 0

Re: XT 600 problém karbec


zdarec!

Tak zde píšu po nějaké době ježdění.

Tohle vlákno jsem zde rozepsal s původním problémem, který jsem vyřešil tím, že sem koupil jinej karbec.
Nevím proč, mašina zase od té doby začala dělat psí kusy, a zase jsu u toho karbecu.

Už jsem zoufalej. Mám problém, že se při +- 2.500 otáčkách motor začne kuckat. přidám a přidusí se jako kdyby jedním buchem a hned jde do otáček a vše ok, ale jet pomalu při těhle otáčkách je horror. Tohle začne dělat až tak po úplným zahřátí (20min.) motoru a čím dýl jezdím, tím hůř. na volnoběh to dost často zdechá.

zkoušel jsem za tepla při vyjížďce točit směsí = nemá vliv, jen na výkon. karbec jsem sunadal, nic jsem nenašel (špína, díra v membráně, nic zjevnýho).

jen tak jsem vyzkoušel původní karbec (to co jsem popsal v úvodu) a problém je stále tam kde byl.. nastavoval sem hladinu, čistota, jehly na svém místě, trysky originál, příruby musí být ok, páč chyba se na druhým karbecu neprojevila, tam to dělá něco jinýho...

nevím co s něma, 2 karbece mám a ani jeden není použitelnej.

pokud tady někoho něco napadne, jak mi pomoct, tak prosím poraďte co s tím ..


Dík za rady Jarda


plnej, a jeď  !!!

 offline 

 

#32 06.10.2012 10:56:16

zachvat
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 445
Založená vlákna
Místo: Jindř. Hradec
Motorka: Husaberg Fe450
Věk: 43
1 0

Re: XT 600 problém karbec


Rush napsal(a):

Ferei napsal(a):

zdarec mam podobny problem na XT 600 nakopnu ok volnoběh drží,zhruba do poloviny jede ale nejde vytočit ani na mistě ani za jizdy začně střilet do vyfuku vyletuji plameny a nic. Zkoušel jsem novy svičky, kontroloval jsem oteviraci klapku ok ještě zkontroluju hladinu ale měla by sedět a přiruby od hlavy ke karbeci ale nezda se mi to střileni. Nemohlo by to byt v zapalovani? uvitam jakekoliv rady?

Proměř si snímač. XT má jakoby dvousnímač. Ten jeden je pro nízký otáčky a ten druhej pro vysoký. Když odejde ten na vysoký otáčky, tak to pak střílí, motor je hlasitější... Prostě se člověku na ní nechce ani jezdit. Já jsem řešil tenhle problém snad půl roku. Jen zbytečně vyhozený peníze za svíčky, filtry, karburátor, cívky, kabel k svíčce atd.

Ahoj, jaký snímač a kde proměřit? A jaké hodnoty má mít?

Mám XT600 z roku 1999 29kw a již půl roku mám problém ten, že v nízkých otáčkách při přidání plynu motor střelí jednou do sání a pak jede normálně. Po zahřátí to střílení v nízkých otáčkách je častější. Po nerovné cestě v terénu to střílí a vynechává dokonce i ve vyšších otáčkách. I výkon není co býval. Závada se objevila náhle spolu s nemožností nastartovat studený motor. Starterem musím točit snad 3 minuty ( samozřejmě ne bez přestávky ) než chytne. Když chytne, tak i na plně vytažený sytič nemá tak vysoké otáčky jako mývala dříve když fungovala normálně. Karburátor jsem měl venku snad 5x, příruby OK, filtr, svíčka nové. Hladinu jsem dělal.

Už si s tím docela nevím rady.

Díky za každou radu

 offline 

 

#33 07.10.2012 18:44:31

Wiblyz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 173
Založená vlákna
Místo: Rakovník
Motorka: TT600S
Věk: 37
Tel: 911 ( chtějte kapitána Kolečka )
1 0

Re: XT 600 problém karbec


Taky pridam svy poznatky. Problem je asi jako psal v topicu jarinoo. Startovani je ok, ale nekde asi tak v jedny tretine rozsahu plynu to zacne skubat. Cim vic plynu, tim min je to znat, ale nezmizi to pak uz nikdy. Asi bych nehledal problem v karburatorech, sani a ani prirubach - vysvetlim. Motorka jela normalne dobre, nikde zadna znamka problemu. Potreboval jsem vymenit hridel radici paky - takze rozpulit motor, vymenit a zase smontovat. Jestli jsem maximalne snizil bohatost smesi, protoze byla fakt moc ( mozna, ze ani ne a stejne ). Po slozeni to zacalo - presne jak je psany v topicu. Uvahy, ze se dostal nekam bordel, zanesl vzduchac nebo ze se poskodily priruby, to bych asi vynechal, kdyz jsem s tim nic nedelal a pred rozborkou to jelo naprosto ok. Bylo to teda vyfoukavany vzduchem, ale rozhodne cisty a neposkozeny. Petane, jak je to s tema guferama na klice? K tomu bych se i priklanel, protoze ten zbytek moznosti mi prijde fakt nepravdepodobnej. Motor TT600S ( XT600K - 3UW )


Větev ti neublíží, když ji před tebou nikdo nenatáhne.

 offline 

 

#34 14.10.2012 10:06:27

zachvat
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 445
Založená vlákna
Místo: Jindř. Hradec
Motorka: Husaberg Fe450
Věk: 43
1 0

Re: XT 600 problém karbec


Tak jsem svůj problém vyřešil. Byly to přelomené dva drátky vzadu pod blatníkem těsně u konektoru k ŘJ. XT už nestřílí, necuká.
Pouze ty studené starty, pořád nechce za studena nastartovat, to mužu starterem točit třeba 5 minut. Jak ji dám na sluníčko ohřát, tak chytne hned. Divný. A ikdyž chytne, tak na plně vytaženej sytič nemá tak vysoký otáčky, jako dřív.

 offline 

 

#35 17.10.2012 20:15:03

Partridge
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 161
Založená vlákna
Motorka: XT600Z
Věk: 27
0 0

Re: XT 600 problém karbec


zachvat:
ty ohříváš na nsluníčku? usch  není jednodušší nalít trochu benalu do airboxu? Dlouho jsem tak řešil problém s haprujícím sytičem. Jestli máš i kick, tak pomůže cca 10x naprázdno prošlapat s vypnutým zapalkem.


Co opravíš oprav a co  neopravíš odprav.

 offline 

 

#36 18.10.2012 09:31:45

zachvat
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 445
Založená vlákna
Místo: Jindř. Hradec
Motorka: Husaberg Fe450
Věk: 43
1 0

Re: XT 600 problém karbec


Partridge:

Kick nemám, jen starter. Ikdyž jsem sundal sedačku a stříkal zezhora do sání odmašťovací sprej, tak žádná změna.

 offline 

 

#37 28.02.2016 22:51:14

Bubu
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 9
Založená vlákna
Motorka: Yamaha xt 600 3tb,tt600r
Věk: Akorat
0 0

Re: XT 600 problém karbec


Ahoj chlapi tak jsem si dnes taky privezl yamahu xt 600 3tb,koupil jsem ji pro pritelkyni abych ji na tom naucil a mohla se jet kochat semnou sam mam tt600r a jsem sni nad ramec spokojenej ale k veci...
Mam s xt6003tb takovy problem a pri studenem startu chytne v pohode ale hned ale jakoby skytne prskne a chcipne,start opakuji chytne normalne bezi dele ale po chvilce skytne a chcipne,na potreti chytne bezi ale obcas si blafne a to se opakuje ale bezi je divny ze to projedu,zahreju a neblafe.tepla na prvni slapnuti chytne a bezi normalne i kdyz bych rek ze to trosku ale slysim to jen malo jakoby jednou zacas slabounce blafne.myslel jsem na svicku...(moto jsem pritach z ciziny a udrzba asi dlouho nebyla).kdysi mi podobne blafala honda xr kdyz byla studena a kdyz jsem ji prodaval tak mi chlapek rek ze je to karbecem tak nevim bud svicka,nebo si nekde prisava vzduch...(ale nevim to by delala asi i za tepla) a nebo karbec...jsem ztoho smutnej a chci to vyresit at nemam studene vecere :-)  dekuji za kazdou radu...Tom

Editoval Bubu (28.02.2016 22:55:16)

 offline 

 

#38 29.02.2016 21:13:43

dawe109
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 74
Založená vlákna
Místo: Plzeň-jih
Motorka: TT 600
Věk: 29
Tel: 725797297
0 0

Re: XT 600 problém karbec


Bubu:

Čauves, určitě se ti tu vyjádří někdo zkušenější, ale já měl podobnej problém - když jsem to studený dláb, tak chvilku běžela a zdechla, nastartoval podruhý a zkoušel lehce povrkat plynem a zdechla zas....přisuzoval jsem to vždycky dlouhýmu stání v garáži(podotknu jenom, že karburátor mám vyčištěnej), ale když jsem měnil svíci, tak byla lehce do běla - chudá směs. Asi o půl otáčky jsem jí povolil a zdá se, že je po problému. Teplá mi chytne vždycky na první a drží volnoběh dobře, studená chce vždycky párkrát naprázdno prošlápnou se sytičem a chytne taky dobře.

 offline 

 

#39 01.03.2016 10:12:58

Vizibable
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TT 600 R
Věk: 30
2 0

Re: XT 600 problém karbec


Bubu:

Sundat karbec, rozmontovat, vyčistit, přetěsnit a dle manuálu nastavit. Může to být cokoliv, nemá cenu hledat jeden šotek, je lepší to udělat na ráz a jsi bez problému.

Nic lepšího udělat nemůžeš.....

 offline 

 

#40 01.03.2016 10:30:33

Bubu
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 9
Založená vlákna
Motorka: Yamaha xt 600 3tb,tt600r
Věk: Akorat
0 0

Re: XT 600 problém karbec


dawe109:

Jj dikes uz sem to ladil a ted mi to zase strili do vejfuku,takze to cele rozhodim a vycistim kouknu i na priruby a uvidim akorat mam hlavu stim nastelovanim pak ale dikes.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů