Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Baterie

#21 23.12.2010 14:55:22

geloš
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 126
Založená vlákna
Motorka: Africa Twin 650, Husaberg 450
Věk: 47
1 0

Re: Baterie


No to se tady sešla fůra příspěvků jakoby o ničem, nestačím se divit.
Nemám žádné elektrotechnické vzdělání, takže mě nepeskujte za odbornost výrazů, ale vidím to asi takto.
Na aku YTZ14S je nabíječka Optimate4 ta pravá, umí ji správně nabít za rozumnou dobu, pokud by byla hluboce vybitá umí i "oživit", u starších baterií provede tzv. desulfataci článků, něco jako očištění desek v článcích akumulátoru a může být klidně trvale připojená k udržovacímu dobíjení.
Nabíječka z Lídlu je dobrá tak akorát k dobíjení při odstavení motorky, vzhledem ke jejím nízkým parametrům a ceně ani nic jiného nelze čekat.
Tento typ uzavřené motobaterie se musí dobíjet napětím do max.hodnoty 14,3 V, to mi říkalo několik fachmanů, nesmí vařit jako běžná průhledná baterka, pak se zničí, čím to nevím.

 offline 

 

#22 23.12.2010 15:14:53

Dingo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 263
Založená vlákna
Motorka: XL600V
1 0

Re: Baterie


Zničí se tím, že spousta bublinek při vaření zůstane uvězněných v tý skelný vatě - následek je snížená kapacita.....

 offline 

 

#23 23.12.2010 19:06:27

pantata xt 600 3tb
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 96
Založená vlákna
Místo: kde lisky davaji dobro noc
Motorka: XT 600 3tb
Věk: 38
0 0

Re: Baterie


Nazdar uz v cera sem koupil nabijecku, abych vyresil muj problem tudle  http://www.auto-doplnky.com/nabijecka-b … s6585.html    chtel sem puvodne optimate 4,ale nemeli vim ze ji maji na netu ale casem koupim.tato treba zatim bude stacit potreboval sem ju hned. Nabil sem ji vcera dnes nasadim a zrada startuju a nic,nechytla me stara vranka.Pritom vzdycky chytala na drb,jeste nikdy nezradila.studuju el. kontakdy vsechny sem prosel,vysplechal konkorem,startuju a nic.ja benzin nezastavuju nikdy,skousim vydelat faju dam tam na nu druhou svicku a dava jiskru.Vydelam svicku a helemese na svicce skvarek jak vlas, ocelakem vycistim. Nasadim a baterka hyn tak sem se tesil.Nabiju tym zazrakem po druhe a na drb.NECHAPU JAK JE MOZNE ZE TE NAPOSLEDY VRCELO ZDECHNUL SEM TO A ŠKVAREK. tak se potrapit ze śkvarkem na svicce. Mam takove pocit ze ta moje barerie asi klekla nejsem zadny odbornik na baterie ikdyz mam drahou bateri je to teda gelova,tak kdyz se gelova baterie vybije je po ni.Ma nekdo se mnou sohlas! Nebo to nemusi byt pravda.Diky za rady,a ze sem vas obtezoval.  smile 


uz se tesim na dalsi jizdu

 offline 

 

#24 23.12.2010 19:32:38

Vláďa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 935
Založená vlákna
Místo: ČR
Věk: 50+
Tel: Lenovo
0 0

Re: Baterie


pantata xt 600 3tb:

Než rozčílíš Dinga s tou "gelovou" baterií a24 

- aku AGM (Absorbed Glass Matt) =  Jednotlivé články baterie obsahují tzv. skelné rouno neboli vatu, do kterého se elektrolyt, po naplnění článku, zasákne. V tomto stavu je téměř vyloučeno aby v průběhu provozu unikla sebemenší kapka mimo schránku baterie.

- gelové akumulátory = Baterie vůbec neobsahuje elektrolyt v kapalném skupenství, elektrolyt je ztužen ve formě tixotropního gelu a tím je pevně vázán v útrobách článků baterie, a je prakticky vyloučen jeho únik

zdroj: http://www.battery.cz/

 offline 

 

#25 25.02.2011 21:10:19

Re: Baterie


Může mi někdo poradit? ou1  Vytáhl jsem baterku a je to 12V 5Ah. V manuálu jsem našel, že by měla být 12V 4Ah. Má to na něco nějaký zásadní vliv? Podle mě ne. Dík smile 

 offline 

 

#26 25.02.2011 21:30:25

petan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1357
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: *** KTM 690 ***
Věk: mládí v prd... do důchodu daleko
1 0

Re: Baterie


Vliv to nemá. Máš jen větší kapacitu baterie můžeš dýl startovat, svítit a  sound 


Vem za ní

 offline 

 

#27 25.02.2011 21:50:29

Re: Baterie


petan:

Dík moc za rychlou odpověď ano2  ano 

 offline 

 

#28 26.02.2011 10:18:52

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Baterie


Vláďa:

No vyjmul jsi to z textu pěkně, ale pravda je taková,že tixotropní látka je každej elektrolyt a ten název nemá nic společného s gelem.

Rozdíl mezi bezúdržbovkou a gelovkou je pořád jen v materiálech použitých jako příměs v rounu.
Gelovka a to klidně i trakční je furt jen baterie typu VRLA, jen je v ní elektrolyt smíchán s oxidem křemičitým, čímž vzniká požadovaný "Gel". Elektrolyt tam je protože je to jediná látka, která je imunní proti zatěžování napětím, teplotou atd a při těchto vlivech se nevypařuje.

Pokud rozbiješ gelovku, tak ti z ní taky může trochu kyseliny vytéct, protože výrobně není téměř možné aby se veškerý elektrolyt nasákl do rouna a zgelovatěl a vždy po obvodu zůstane alespoň troška v tekutém stavu. I po vytečení ale baterie stále nějakou dobu normálně funguje.

Už jsem to tu kdysi psal, ale někteří "pacienti" tomu nevěří a přestože to vysvětlit neumějí, stále tvrdí že to je jinak.


Dej koním pít...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů