Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

jakou motku

#1 01.07.2010 18:54:29

jakou motku


Na stará kolena jsem se rozhodl, že bych chtěl pojezdit pár kopců, lesů a všelijakých zapadlých cest.Řeším dilema a to jakou zvolit v hodnou motku.Moje lajcká představa-nechci závodit ale vozit se.¨Tudíž vhodné moto které nebude moc těžké, obsah asi nižší ale ať mne to vyveze i do kopce,pokud možno startér páč jsem levej a nevím jak by mne šlo nakopávání,dvoutakt asi ne a teď to nejdůležitější-něco levnějšího na začátek a možno i bez spz.Děkuji za odpovědi.

 offline 

 

#2 01.07.2010 19:12:10

PETOX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 287
Založená vlákna
Motorka: JAWA 21
Věk: Plnolety :)
Tel: Samsung
0 0

Re: jakou motku


No podla mna najlacnejsie riesenie XT 600e....

 offline 

 

#3 01.07.2010 19:26:42

VDrakeV
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 260
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: XR 250 , XR 400 R, Yamaha WR 450
Věk: 33
0 0

Re: jakou motku


na xt 600 sem jezdil a to není pro začátečníky je to težky jak krawa....tedka mám xr 400 je to bomba ovladatelné a stále výkonné enduro...je to bezproblémový na udržu....ze začátku jsem se bál ohledně nakopávání a ted to nakopnu i v pantoflích za studena....vubec to nekope...myslim že by si bez TP sehnal kolem 40T...

 offline 

 

#4 01.07.2010 19:40:05

PETOX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 287
Založená vlákna
Motorka: JAWA 21
Věk: Plnolety :)
Tel: Samsung
0 0

Re: jakou motku


Myslel som model 3tb a ten vobec neni taky tazky ako vypada. Ale hlavne zozenie to za 30 000kc v pohode aj ked bez tp.... Za 40 000 zozenies XR akurat tak vtedy ak po nej tesne pred tym presiel vlak big_smile  A s tym startovanim bi som to nevidel tak ruzovo...Ono kopat nekope-to uz novsie motky nerobia,ale za cudlik bi som to nevymenil ani keby som ju nastartoval rukou...A na take jazdenie bi bol s XR sklamany.Ak sa chces kochat krajinou ,tak XT ma traktorovy chod motora.                                                                                                                                                                         Na XR pridas ,tak Ta ide zhodit zo sedla a zas pri ubrani sa zdajak kebi motor chcipol... Dalsia vec je ze je ovela vyssia takze mensie postavy budu mat problem... XR na zaciatok absolutne nevhodna a este na take podmienky uzivania ako napisal.....

 offline 

 

#5 01.07.2010 19:52:48

Re: jakou motku


A já bych se těch 600 nebál. Jako první jsem začal orat skoro na 200kg xt660, bez předchozích zkušeností. Nemyslím, že by se člověk na 600 zase tak moc nadřel. Tu váhu ani nepocítíš, jen když to někde spadne, tak se to hůř zvedá.  smile 

A pokud mohu porovat lehkou DR-Z400 a těžší XT660 (na XT jsem byl dnes, na DRZ včera). Tak s DRZ je větší zábava, to jo. Je to lehoučká motorka.. Ale chce to pořád točit a určitě bych to nenazval pohodlnou jízdou. Tak na vyblbnutí za barákem... Na těžší a větší se člověk pěkně povozí, nemusí se tak často řadit, má to pěkný krouťák a některé výjezdy se mi jedou daleko lépe na 660ce než na 400ce.

Je to jako pohodlná limuzína vs. nabroušený sporťák  usch 

 offline 

 

#6 01.07.2010 22:17:47

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: jakou motku


Tvůj požadavek něco lehkého se startérem a levného je nereálný. Osobně jsem začínal na XT 350-lehká, totální bezúdržbový nezmar, 2 roky bez jediného problému.
Jinak XR 400 je ideální volba, padne hned do ruky, je velice obratná a dá se na ní i dobře vyřádit. Bohužel si drží cenu.
Jinak velmi dobrá je i DR 350, dělá se i se startérem. Pokud tě chytne terén, tak velmi brzy budeš řešit váhu motorky, v náročnějším terénu je každé kilo dobré. Bylo by dobré mít jasnou představu, kde hlavně budeš chtít jezdit.

 offline 

 

#7 01.07.2010 23:39:16

mtbuko
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 104
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: Yamaha TT350
Věk: 22
0 0

Re: jakou motku


TT / XT 350   a2 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů