Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

! Pneu na supermoto !

#1 04.05.2010 07:16:41

! Pneu na supermoto !


CHci se zeptat na vaše zkušenosti. Koupil jsem supermoto s už sjetyma gumama, byly tam Dunlop sportmax d 208, neco jsem na tom najel a ta guma mizi jako krava. Koupil jsem road atack od continentalu a ty gumy vůbec nemají rozměr udávaný výrobcem, výška i šířka jinak. Ted to kolo je na vejšku o 3 cm vyšší a tak o 3 kg težší. Máte zkušenosti s cestovní ( roadkou )  pneu na supermotu. Tam kde mi to přezouvali mě moc nepotěšili, že to nebyla dobrá volba, že je to težká tvrdá guma s kterou stratím výkon a nebude sedet. Jaky kdo ma s čím zkušenosti? Napíšu sem jak se to chová až jí vyzkouším o víkendu.

 offline 

 

#2 04.06.2010 00:11:34

jarakinc
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 165
Založená vlákna
Motorka: Huska 610 E SM r.v.99
Věk: jak kdy
Tel: vysouvací
1 0

Re: ! Pneu na supermoto !


Na motarda jedině měkčí směs. Jednovál je lehčí a má podstatně hrubší záběr od spodu. 11 let mám 610 smko a značek pneu sem vystřídal dost a už sem byl tak zoufalej že sem koupil před třemi rokmi continental contiforce SM. Na obě kola něco kolem 5500kč. Na pneu napsaný made in korea tak sem si říkal v kterým pangejtu zas skončím ale co zkusit se má vše. Zadek výdrž tak 3000km předek 3500km. Tlamu sem hodil za ty tři roky jen dvakrát a vžy mou vinou. Vinikající na mokru a ovladatelnost pneu. Nad 160 kmh sklony ke kmitání řidítek nic ale dramatickýho. Kostra pneu je tvrdší takže už žádné záseky na ráfkách. Nemají rády přechod ze sucha do mokra a mokrý kostky a zebry. Na tyhle tři věci fakt bacha. Jinak sou tyto pneu hodně čitelné jak na suchu tak na mokru.

 offline 

 

#3 04.06.2010 13:19:05

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: ! Pneu na supermoto !


Já tam mám taky ty Dunlopy Sportmax tušim D207 nebo 208 SM a zadní mi vydržela 5tis km a přední mám ještě furt při cca 9tis km. DR-Z ale nemá takovej krouťák, takže to asi tolik nežere. Na druhou stranu kravim dost často po zadnim, čimž dostává guma docela zabrat.
Dunlop dělá ještě Sportmax Qualifier, která by měla mít trvdší střed.


Dej koním pít...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů