Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?

#1 26.05.2010 14:40:09

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


Zdravim,
tak sem taky skoro cerstvym majitelem xt 600 tenere 1VJ smile A samozrejme kupa drobnosti, co bych potreboval resit a nevim a badam, tak bych chtel poprosit o radu.
Mam klasicky problem se startovanim. Studene uz to nakopnu rychle, 2x proslapnu bez sytice a bez klicku, 2x s otocenym klicem a syticem, pak sytic vypnu a de to vetsinou na 1-5 nakopnuti max. Pak musim pridat sytic jinak chcipne, se zaplym siticem nechytne. Kdyz se ohreje, tak vyleti volnobeh na 3 tisice otacek. Plus je dost problem ji nakopnout, kdyz ohrata chcipne. Nekdy ji proste musim nechat chvili odstat a pak zazracne naskoci. Nevysledoval jsem na to zatim zadnou fintu, bez plynu, napul plyn na plnej nic proste nechytne nebo jak kdy. ;( Jinak kdyz jedu, tak jede dle meho nazoru super, to problem nemam, jen na volnobeh obcas strili do vyfuku.
Myslite, ze to je moc bohatou volnobeznou smesi? Dneska teda jeste zkouknu svicku. Motor je udajne po generalce, cemuz verit muzu nemusim, ale tak tlaky jsou snad ok kdyz studene to chyta vesmes hned ikdyz prijit na to jak, byla celkem alchymie, hlavne na to, ze teda sytic se musi zapnout a po proslapani vypnout wink)

Nemecky nevladnu, koho se zeptat u nas nemam a nerad bych neco zkonil. Je z tohohle schema sroub 9 nastaveni volnobezne smesi? Lamal jsem to se slovnikem, ale nemcina to se neda. Kor kdyz to jde jeste z toho manualu blbe precist. Pristup tam moc super neni, hlavne teda ze tam neni videt, tak nechci zkouset strkat sroubovak nekam kde nevim co je wink Vim, ze me asi ceka dlouha cesta, tak doufam, ze se neptam uplne blbe, ale rikal jsem si ze nekde zacit musim wink Predem dik za kazdou radu

http://ochlasta.cz/images/tenere/karbec_small.png

 offline 

 

#2 26.05.2010 15:02:52

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


9 je tryska uvnitř karbecu. Šroub na směs je č. 10 a je schovanej v takové trubičce zespoda prvního (levého) karbecu.
Začni výměnou svíčky, zkoukni ty gumový příruby z obou stran karbecu.... a jak vypadá vzduchový filtr?


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#3 26.05.2010 15:24:38

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Re: tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


Suchman:
ok, pro svicku sjedu vymenim v manualu je NGK DPR8EA-9 / 0,8 až 0,9, podle toho mi to v kramu normalne prodaj? Ma smysl chtit, nakou lepsi znacku nebo staci naka obyc?
Vzduchovej filtr jsem vypral v benzinu je cistej a nevypadal nijak extraznicene
Ty priruby na prvni pohled vypadaj ok, ale sundane jsem to zatim nemel. Zajedu pro svicku a odpo to jeste okouknu dukladnejc.

 offline 

 

#4 26.05.2010 16:39:54

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


emis:

Svička stačí NGK, jsou dobrý  ano 

Když budeš v krámě, tak si na čištění filtrů kup speciál šračku i s olejem na filtry, jinak se s filtrem po pár vypráních v benzínu rozloučíš, když nenamažeš filtr, tak se rozluč s motorem, bo ti bude nasávat malý částice co projdou filtrem.

S těma přírubama je to hooodně drbárna, ale radši to zhoď a pořádně okoukni, stačí, když bude málo utažená nebo bude mít malou prasklinku...

Když nepomůže nic, tak bych zkontroloval karbec zevnitř - membránu atd... pokud si věříš (nevím jak si zručný), udělej to za jednu práci zároveň s přírubama  a15  key  cool  ano 


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#5 26.05.2010 22:47:16

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Re: tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


Suchman:
super diks za rady, zejtra nakoupim smile
Zrucnej jsem, bych rek tak normalne, jen s motorkama jsem neprisel do styku a bohuzel nemecky nevladnu a eng manual nemam, tak se musim holt ptat a otravovat s kazdou drobnosti ;( Ale rozhodne me v tom bavi stourat a kdyz me tady nepozenete holi, tak tu asi chvili budu prudit dotazama, protoze tech drobnosti je kupa wink

Dneska jsem poradne omyl prostor kolem svicky jeste cekam az to uschne, ale cvicne jsem nasadil klic na svicku a nejak mi tam nesedi 17tka, coz na druhym motoru co mam vedle na svicku normal jde. 16tka je mala a 22 asi velka a nic jineho tu nemam. Co tam teda je za velikost, resp co by tam melo bejt standartne?

Pak taky jsem sundal nadrz protoze se mi zdaji divne zapojene hadicky na karbecu. Konkretne u cisla 1 mi neni jasne ze tam nic pripojene neni? A dvojka jsem myslel, ze je podtlak do palivovy pumpy (ta je pry vadna podle predchoziho majitele). Tu dvojku jsem cetl na eng webech, ze kdyz tam neni pumpa pripojena ze se to ma zaslepit a me to vede nekam mezi karburatory. Neni videt kam, nekde nahor mezi. Abych se koukl presne tak bych musel sundat i vzduchovej filtr a to sem nestihal

http://ochlasta.cz/images/tenere/karbec_3.jpg

 offline 

 

#6 26.05.2010 23:07:21

miyamoto
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 632
Založená vlákna
Místo: Beroun
Věk: 31
1 0

Re: tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


takze zasadni chybu bych videl u vyvodu 1. To je prave pripojeni podtlakoveho cerpadla a ted to tam saje falesny vzduch. To musi byt zaslepene. 2. je prepad z karburatoru. V tom ma byt hadicka a odvedena pod motorku. Kdyz motorku odlozis tak si muzes vsimnout ze prave tudy tece benzin. Kazdopadne mi neni uplne jasny jak to muze jet kdyz to nema zadny samospad a benzin jde "do kopce".


Ať se práší za kočárem!

 offline 

 

#7 26.05.2010 23:08:27

miyamoto
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 632
Založená vlákna
Místo: Beroun
Věk: 31
1 0

Re: tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


jo a klic na svicku je 18ka  heh11 


Ať se práší za kočárem!

 offline 

 

#8 26.05.2010 23:12:10

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


miyamoto:

přesně tak s těma čislama ano   Zaslepit číslo 1 a mělo by ti to startovat v pohodě


jinak pokud je v nádrži hladina benzinu vejš než karburátor, tak to teče samospádem


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#9 26.05.2010 23:24:33

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Re: tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


Panove diky moc. Zitra zaslepim ano 
Ten samospad to uzivi prej nez dojde na rezervu. To cerpadlo tu mam rozebrany, jsem myslel, ze bude praskla membrana, ale na prvni pohled to nejevi znamky poskozeni. Tak nevim. Nejde to nejak vyzkouset mimo motorku, jestli funguje nebo ne? Nebo na co se pripadne na tom cerpadle kouknout? Mi neni moc jasne co by tam mohlo odejit.

 offline 

 

#10 27.05.2010 07:27:46

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


emis:

cerpadlo je membranove, nejak ho tam nevidim (je vlevo pod karbcem)

Pisni Offmotakovi o manual na XT ode mě. (případně mi pošli Zprávu)

Jinak urco to musi byt zaslepene(podtlakovy vyvod cerpadla - leva priruba), a za druhe je potreba aby priruby karbcu dobre sedely, jinak to dela dost paseku...
Karbec se da zkouset i bez filtru, nevsimnul jsem si ze by to mělo nejaky zasadni efekt.
Tu membranu ladim taky (musim ji zalepit), ale zatim to jde i bez ni a lepe, a spotreba na 1L is ohratim 15km ostre jizdy a12  ano2 

jeste k tomu startovani:
Osvedcilo se mi 2-3 to poradne proslapnout se syticem s vypnutym zapalkem, pak horni uvrat a zapnout zapalko a slapnout, chyta to hned a volnobeh drzi.
Jinak jsem laboroval jako ty (nejdriv je potreba vycistit karbec, neboj nic na tom neni, a neni potreba to rozdelat do sroubku, staci vycistit kanaly v karbci, trysky a zkouknout hladinu, doporucuju vymenit hadicky mezi karbci)
S tou nemcinou neni zas tak problem nech si to prelozit v googlu a jde to i cist...
http://translate.googleusercontent.com/ … OK4XEG3BuQ

Editoval Slow (27.05.2010 07:34:19)


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#11 27.05.2010 09:35:40

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Re: tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


Slow:

Cerpadlo nevidis protoze lezi u me na stole rozebrane wink Koukal jsem na ty membrany prave a ty vypadaj neposkozene, tak nevim proc by nemelo jit.
Manual na XT mam tech 350 stran od clymera, ale v motoru se to lisi. Ten nemeckej na 1JV zas nejde mistama diky "kvalite" scanu ani precist. Takze vykoumat treba v schematech co je co, je celkem orisek smile Ten google prekladac primo na xt600.de jsem pouzival, ale teda je to dost o fantazii, sice si udelam obrazek, ale kdyz nevim jiste, tak se radsi optam jeste, nechci neco zprasit.

 offline 

 

#12 27.05.2010 12:09:50

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


zaslep ten vyvod na levé přirubě a uvidiš jak to bude chytat


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#13 27.05.2010 12:36:33

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


emis:

jestli máš Clymera v el. verzi tak by se šiknul.
Já mám z Ebaye origo Yamahu na 49N (něco na způsob 43F v USA), je to hodně podobný a zbytek řeším z Německého manuálu či právě XT600.de
Já to už většinou řeším právě dle fantazie, pač jinak bych musel vyměnit 1/2 dílů z motky a výsledek by byl stejně nejistej, víceméně jde o to že každy kus XT se chová jak originál.
Budu s tím ještě laborovat, ale momentálně jsem v časovým presu, takže moto zahálí....


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#14 27.05.2010 21:37:47

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Re: tenere 1VJ, spatne nastavena volnobezna smes?


Slow:
no mam dojem ze je to clymer, sosal jsem to nekde z horizontsunlimited tam o tom psali jako o clymerovi.. Ale mam dojem, ze je to same co je tu v downloadu, tech 140MB 340 stran na XT600


Jinak dneska zaslepeno, vycistenej namazanej filtr, svicku jsem zkoukl vypada ok, nova prijde az zejtra.
Startovani za studena furt nic moc ;( ale za tepla jsem to zkusil 3x ruzne po ceste a 3x chytla na jedno nakopnuti  ano  ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů