Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

První enduro - výběr

#41 28.01.2021 16:17:24

Re: První enduro - výběr


Jarin86:
Ja vim i o exc 350 co maji 400mth a nikdo nic nedelal a moto jezdi, ale jak jsem to rozdelal tak pist byl uz mimo toleranci. Tak jsem udelal vse a mam klid. Ja najedu 200mth za 3-4 roky oprava nestala hruzu takze v tom nevidim problem a vim ze mam moto v poho a nemusim se bat kdyz jsme v Rumunsku nebo nekde ze se me to rozleti  smile 

 offline 

 

#42 01.02.2021 17:27:35

Re: První enduro - výběr


mam DRZ i WR450
Hele, jdi do DRZ. Dej karbec s AC pumpou, otevrenej lauf, vyrizni diru do airboxu, mensi retezovy kolecko a 5 let mas na cem jezdit. A jede to jak kurva, jen je to tezsi. (musis mit ale AC pumpu a vyrezanej airbox). Odjedes v enduru to samy co na WR450, akorat budes urvanej a neco budes muset objet. Za to ale udelas 1 rocne servis za 3 tisice a to vcetne oleje, tlumicu a toho co rozbijes(zrcatka, blinkry).
Nebo WR450. Jo, za motor a tlumice das v servisu 40 (nebo musis sam). Ale az ten bajk budes mit, prestanes to pocitat. Proste ti to bude jedno - jestli te teda enduro chytne. Kazdopadne, WR je drzak. Stary 400 jezdej furt a to yamahari na udrzbu serou. Vsichni. Stejne jako rusáci chlastaj. Taky vsichni.Nepocitam ty yamahare, co vymenej rezetovku a gumy a rikaj tomu velkej servis. A i to delaj jednou za 7 let. Ostatne mrkni do predchozich prispevku - 300mth a do motoru sesahnuto. A mel by. Jenze vono to porad jede.

Editoval Kodiak (01.02.2021 17:41:34)

 offline 

 

#43 01.02.2021 20:41:16

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: První enduro - výběr


A ja ti jako majitel DRZ 400 rikam, nekupuj to. Je to urcite dobra motorka, ale ne na to co se dneska ve valne vetsine prezentuje jako enduro. Ano vymenou karburatoru misto toho CV Mikuny zebraka, montazi after market koncovky a kolene a 3x3 MODu, to ozije, ale udela diru do penezenky a neni to uplne plug and play.
A co dostanes? 20 let koncepcne stary dualsport se 150 kg vahy.  A nehlede na cenu co dnes chteji za DRZ na bazaru. Vybiral jsem stejne v roce 2011. To stalo DRZ kolem 75 t v relativne dobrem stavu. Za podobny penize byly i KTM, Bety.
Po letech vim, ze jsem mel vzit ostre enduro. Vic bych si to uzil, na motorku neni nikdy tolik casu co by clovek chtel, tak by me ty mth nezrujnovaly.
DRZ nech dedkum na ryby a v USA a Australii na adventure vylety.  smile 
Vyber si neco, co ti radi vysse. Dostanes mensi vahu, vetsi obratnost lepsi podvozek a hlavne stroj co byl vyroben za ucelem endura a ne Dual Sport.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#44 01.02.2021 21:09:01

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: První enduro - výběr


Než draho a pracně upravovat DRZ, raději koupit hotové WR a je klid.
Nemusíš pak při prodeji nikomu nic vysvětlovat.  cool  ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#45 01.02.2021 21:40:48

Re: První enduro - výběr


Honza:
hele, jo. jen pro zajímavost, máš fcr karb,  svody(!), koncovku a 3x3?
Dotyčný nechce kupovat vozejk a WR musíš na vozejku vozit. No nemusíš, ale dlouho to člověka nebaví. A hoch chce jezdit po polňačkách.
Ale nic proti.

Editoval Kodiak (01.02.2021 21:43:09)

 offline 

 

#46 01.02.2021 22:37:43

Jarin86
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 38
Založená vlákna
Motorka: WR 450f
0 0

Re: První enduro - výběr


Kodiak napsal(a):

, Ostatne mrkni do predchozich prispevku - 300mth a do motoru sesahnuto. A mel by. Jenze vono to porad jede.

No hele uplne si nemyslim, ze je zatim treba to rozhazovat. Jede jak z praku, olej nebere a zvuk normalni. Mam znamyho se starym yz 450, cca 2003 a to je teprve kaslani na udrzbu - ma natoceno urcite mnohem vic, vzd. filtr cisti tak jednou za sezonu, olej tak 20 mth, strili do vejfuku jak kulomet a do motoru taky nehrab. Ale pod plnym furt lita jak svine.
A co se tyce vozejku, ja ho mam hlavne abych setril drapak. Jinak je to i na wr na silnici zabava. Kdyz teda nenalitas sto km. Ale na prejezdy uplne v pohode. Takze za mne taky ostrou👍

 offline 

 

#47 02.02.2021 07:35:01

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: První enduro - výběr


Kodiak: zdar, nemam. Mnohokrat jsem o tom premyslel, ale vzdy me odradila cena. ( barak, hypoteka, deti , cas co na motorce stravim smile )
Kolenem jsem myslel svod.
Mam DJ kit.  A nachystanej JD kit pro 3x3 mod.(obsahuje jehlu, narozdil od DynoJet kitu). Tolik z me strany k vylepseni bidne odezvy na plyn u CV karburatoru Mikuni.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#48 02.02.2021 15:16:30

Re: První enduro - výběr


Honza: JD jet kit je lepší než Dyno, právě kvůli tý jehle, kterou JD sám navrhnul a otestoval. Ale navýšení výkonu tam není. Je to lepší v tom, že líp nastavuje směs v různých režimech otevření plynu.
FCR je lepší v tom, že máš přímo ovládaný šoupě. Takže hrkneš a hned to škubne nahoru. Za chvíli to zvadne, ostrá to není.
DRZ v týhle konfiguraci ale jednoznačně nejzábavnější bajk. Jezdíš 2 tejdny po Alboši a jediný co děláš je to, že si každej druhej den od někoho půjčíš sprej na řetěz. Když ho má.

 offline 

 

#49 02.02.2021 16:54:24

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: První enduro - výběr


Kodiak: omluva,   uvedl jsem chybnou informaci. V obou kitech je jehla. Ale DynoJet stage 1 pro DRZ 400S neobsahuje volnobezny trysky. A nastaveni pro 3x3 MOD. 
Ale karburator FCR z toho nikdy nebude, to vime.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#50 03.02.2021 07:40:24

Re: První enduro - výběr


Jak už psal Honza. DR-Z ne. Já měl S i E a řeknu to samé. DR-Z ne. Taky má Honza pravdu s tím ježděním. Je jen málo lidí hobíků co fakt najedou ke 100 MTH za rok. Pokud máš barák, rodinu atd. tak na to ježdění se urveš nanejvýš v průměru 2x za měsíc (ze začátku budeš chtít furt, přes léto trošku míně nebo vůbec, když jsou vedra a zase potom na podzim a zimu) Zkrátka jezdí se nejvíce podzim až jaro a každý víkend se prostě člověk neurve. Jezdit sám přes týden třeba je blbost a tím pádem toho času na to ježdění tolik nebude. Tím pádem ten servis za těch pár MTH za rok nepoznáš (ostrá vs. tupá). Ale jak už jsem psal o stránky dozadu. Myslím, že rozumná volba je 350 ccm. Když WR, tak 250. 450 fakt ne.

 offline 

 

#51 03.02.2021 10:33:14

Filip4
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 91
Založená vlákna
Motorka: exc-r 400
0 0

Re: První enduro - výběr


Taky jsem měl DR-Z a vidím to úplně stejně. Jako pokud se chceš vozit po polňačkách tak ok, ale jak začneš jezdit trochu víc enduro, nějaký výjezdy atd. tak je to prostě těžkej ingot, kterej se akorát omlátí.

 offline 

 

#52 03.02.2021 11:38:38

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: První enduro - výběr


Small: jezdit sám přes týden blbost není. Všichni hnijou v práci a v tom lese je minimum lidi. Teda bylo to tak než dorazil koviďák big_smile ale stačí pořádně hlasitě kašlat a řvát okolo že vás to snad roztrhá a dá vám každý pokoj big_smile

Editoval Jizvic (03.02.2021 11:42:02)

 offline 

 

#53 03.02.2021 12:37:42

Re: První enduro - výběr


Ano, ano, jak pise Jizvic, v tydnu a dodam do 17hod. pryc z lesa. To zacinaji chodit nimrodi na cekanou.
O vikendu jezdi jen hejsci co se chteji predvadet ze umi zatahat heftem, chteji se hadat s civilama, atd ..... Psal jsem to tu uz nekolikrat.
Jizvic, jsem rad ze to alespon nekdo vidi stejne ano 

 offline 

 

#54 03.02.2021 13:08:59

Re: První enduro - výběr


Jizvic:

Já jsem to myslel z pohledu zranění apod. Když jedeš sám je to nahovno. Navíc to tolik nebaví. Alespoň ve 2 se dokážete hecovat a jeden od druhého se něco přiučit. Samotnýmu se dobře akorát tak sere heh2  Nedej bože potkat nějakou skupinku, turistů, lesáků apod. Když uvidí jednotlivce na motorce, tak si ho podají! Kdežto když jste min. 2, tak už si už jednotlivec v civilu netroufne, ale jeden na jednoho je loterie.
Ale samozřejmě, že je dobré přes týden se projet kvůli té frekvenci těch lidí, ale jinak to žádný smysl nemá. Já už si to tak neužívám, jako dříve. Dříve sem si připadal neohrožený. Dneska si připadám na odstřel i na louce za vesnicí a v lese v mrdáckým místě si vždycky říkám, kdyby někdo přišel, tak su v p...i a je to v hajzlu a vždycky se mi honí myšlenky co z toho bude, kolik by to stálo atd. atd. Ten strach je na p...u  ne  a22  Ačkoli nechtěně, tak se státu daří nás celkem vymítit aspoň co okolí pozoruju... Každý přešel na cest. enduro nebo takový ten softík na velkém jednoválci apod.

 offline 

 

#55 03.02.2021 13:30:05

Re: První enduro - výběr


Small napsal(a):

...Ačkoli nechtěně, tak se státu daří nás celkem vymítit aspoň co okolí pozoruju... Každý přešel na cest. enduro nebo takový ten softík na velkém jednoválci apod.

Spis jezdi vice enduristu mene okate, ale je pravdou ze jich i dos ubylo. Ja kdyz jdu lesem tak porad nachazim cerstve stopy od drapaku.
Mladi chalni jsou radsi on-line nez aby kroutily heftem. Drive nezahalel zadny pionyr a kejvacka, nez prisel tata z prace muselo se to prohnat alespon za humnama. Ridicak, helma to nikoho nezajimalo, jedina starost byla kde sehnat litr benzinu. Dnes na to z mladejch nikdo nesedne protoze to neni dostatecne cool, nema to wi-fi a bluetooth ....

 offline 

 

#56 03.02.2021 14:25:23

Re: První enduro - výběr


kick-start:

Na tom wifi a bluetoothe něco bude  lol  ano 
Kurňa časy fichtlů. Závodů kolem dědiny, projíždění louží a bahna na polňačkách kolem vesnice. Ne nadarmo se říká, že dobré časy už byly!  big_smile 
Nejvíce vzpomínám na časy schánení fichtla. Každý ho měl v garáži/stodole každý se toho zbavoval za litřík slivovičky. Dneska si ti lidi myslí, že je to zlato heh2 

 offline 

 

#57 04.02.2021 09:19:27

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: První enduro - výběr


Small: jojo člověk se sám tolik nenaučí. je to dycky lepší ve více lidech ale jak chodím každý den se psem a vídám kolik tam býva lidí tak je to napytel.

 offline 

 

#58 04.02.2021 09:24:15

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: První enduro - výběr


Small: u nás je tenhle sport mrtvej, za chvíli tady nebude ani kde jet bo budou všude baráky, tratě zavřené kvůli hluku a to co zbyde bude chráněné. Všechno se jen ruší ale nikdo si nestěžuje, že nevznikaji nové. Vono není moc kde no.

 offline 

 

#60 04.02.2021 21:36:47

LukasPV
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 14
Založená vlákna
Místo: Haná
0 0

Re: První enduro - výběr


Díky všem za rady a tipy!

Mám možnost koupit EXC 250 F, r.v. 2009. Podle fotek zachovala, pravidelne servisovana u znameho, 100mth od GO motoru, po GO nejezdila pilu (zacatecnik), repas zadku, zkontrolovany predek, nova baterka, retezovka a gumy v norme. Vše pro STK nachystáno. Typově i výkonově pro můj účel dostačující.

Něco co by stálo za to zmínit u tohoto modelového roku? Jakou cenu byste viděli reálnou?

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů