Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Suzuki DR 350S nedobiji

#1 01.11.2020 22:32:29

Suzuki DR 350S nedobiji


Zdravím, po proměření statoru
A všeho možného stále nevím proč mě nedobiji motorka.
Všechny čísla Podle manuálu jsou ok
Cívky ok


Regulátory jsem už testoval 3ks
Jeden nic
Druhý to prebijelo
3 nejede na 100%

Když mám vypnuté světla a moto nastartovaný tak to dobíjí ale je tak jak by mělo na 100%

Když zapnu světla tak nedobiji a bere to baterií do vybití.

 offline 

 

#2 02.11.2020 05:30:21

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Suzuki DR 350S nedobiji


Kolik to nedobiji ? smile Ty regulátory jsi zkoušel nové nebo z jiné moto kde dobíjí ? Mas čisté a pevné konektory od statoru až po baterku ? A já dávám regl přímo na baterlu. Už se mi u par motorek ztrácel až 1V někde v kabelazi.


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#3 02.11.2020 10:42:57

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11382
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Suzuki DR 350S nedobiji


Mrkni na kontakt pojistky nebo případně stav pojistky (POKUD TAM JE).
Pár DR350 jsem dělal a pokaždý to byla neskutečná loterie seskládaných dílů z různých verzí.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#4 02.11.2020 20:25:23

Re: Suzuki DR 350S nedobiji


Raduz TT600r:

Pojistku to má a je dobrá
Ale nevím jestli 10A tam může být
Když tam má být 15A

No když vydělám pojistku tak mě nejde do spinacky elektrika a to ani nenastartuju.

Od reglu ke jde jen minusový natvrdo tak mám aji dát i plusový natvrdo na baterii???
Protože plusovy jde někde dopředu ke světlu.

Editoval Fildaas (02.11.2020 20:33:12)

 offline 

 

#5 09.11.2020 10:44:30

Re: Suzuki DR 350S nedobiji


Ahoj tak všechny cívky dávají pěkně
Žádný sraz jsem nenašel špatný.
Dal jsem regl na tvrdí +-
A stejnak nic.
Dal jsem novou baterku - když mám vypnutý světla tak to dobíjí jak má.
Když je zapnu tak 12,20 -12,50
Tak já už nevím

 offline 

 

#6 09.11.2020 12:12:55

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Suzuki DR 350S nedobiji


A ty regly co jsi zkoušel byly nový nebo nějaký bazarovy ? Já mám třeba doma dva nový z činy co si přivezli lidi ať jim je vymenim a jeden nedával nic a druhej zas 16-18V big_smile


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#7 09.11.2020 14:20:03

Re: Suzuki DR 350S nedobiji


Fildaas napsal(a):

Ahoj tak všechny cívky dávají pěkně
Žádný sraz jsem nenašel špatný.
Dal jsem regl na tvrdí +-
A stejnak nic.
Dal jsem novou baterku - když mám vypnutý světla tak to dobíjí jak má.
Když je zapnu tak 12,20 -12,50
Tak já už nevím

No, když nevíš, tak už to konečně svěř někomu, kdo ví ano 
Máš spíš tendenci věřit náhodám a záhadám viz tvůj předchozí problém se zapalováním.
Co je pod pojmem
"všechny cívky dávají pěkně"?
"dobíjí jak má"?

Jak jsi proměřil alternátor?
Předpokládám, že je 3 fázový. Motorku neznám.
Kolik kabelů vede z altíku do regulátoru? Měli by mít stejnou barvu, nejspíš žlutou.
Kolik je mezi fázema bez zatížení a kolik jsi naměřil v zátěži? Jak jsi měřil v zátěži?

Editoval Janek (09.11.2020 14:28:58)

 offline 

 

#8 10.11.2020 11:32:15

Re: Suzuki DR 350S nedobiji


wáca:

Regl 1. Je ko 2.prebijel 16v a víc
3.je ok ten je můj z jiné motorky.

Žádný činy tam nedávám

 offline 

 

#9 10.11.2020 11:42:20

Re: Suzuki DR 350S nedobiji


Janek:

3 fáze žlutý mají stejnou hodnotu
To nepromeruji já osobně jen prohlížím,dělá to kamarád co se věnuje motorkam každý den... Takže zase takový střeva nejsme jak si asi myslím.
Srač taky nebudu abych to vzdal a dal to někde kdo řekne že to nejde skoro jak v půlce servisech.
Problém je ten že barvy nesedí už od navíjení a je to předělávány a to ještě špatně. +Celá elektrika na motorce ,jelo se drátek po drátku aby se vědělo co je co.

 offline 

 

#10 10.11.2020 11:45:49

Re: Suzuki DR 350S nedobiji


Janek:

Při plném zatížení El. Dostává zkrat cívka-navijeni. Pak to nedobiji

 offline 

 

#11 10.11.2020 16:48:24

Re: Suzuki DR 350S nedobiji


Fildaas: Jsem elekrikar Lama s velkym L.
Ale termin "faze maji stejnou hodnotu" neznamena, ze je to spravne a dostatecne.
Potom jsem se ptal, jestli jsi meril samostatne altik i v zatezi a jak jsi to meril. Motorkam se nevenuju kazdy den, ale mam zkusenost, ze tohle je zakladni mereni, ktery je potreba provest, kdyz resis problem s dobijenim.
Az kdyz vis, ze mas altik v pohode, jdes dal. Idealne vypichat vseny piny ze svorkovnic altik - regulator vstup a vystup, zkontrolovat spoj drat a konektor, ocistit dukladne od koroze .... a merit dal
Pokud nekdo, kdo se denne venuje motorkam, neumi zjistit pricinu zavady dobijeni za takovou dobu, na elektriku nejspis meni.
1. vyzkousej si aku, jak drzi kapacitu a pro mereni at je vzdy plne nabita.
2. vyzkousej konektory ve svorkovnicich jak jsem psal vyse, perfektne vse ocisti.
3. nech rozpojenou svorkovnici vystup altik + vstup do regulatoru a zmer napeti mezi fazema naprazdno pri volnobehu + pri cca 5000 ot. Hodnoty by mohly byt 50-60V a zapis si je - meris s merakem nastavenym na sridavy proud  vyk! . Stahni si nekde manual a tam bys mohl nejaky data najit - hodnoty napeti, odporu, otacek ....
4. stejny mereni, ale v zatezi. V domacich podminkach nevim, jak zatizeni plnohodnotne pouzit. Treba k tomu nekdo neco dopise, protoze tady na tech strankach nikdo nechce cist howna, co pisu, ale chteji tu pomahat a radit ....). Davam 12V zarovku paralelne na hroty meraku a mereni delam se zarovkou. Opet si zapis, kolik nameris mezi fazema. Jen pozor na mozny prasknuti zarovky, protoze muzes namerit cca 20V opet stridavych. Merim jen na volnobeh.
5. kdyz mas altik zmereny a da se povazovat za dobry ... mas ocisteny a zkontrolovany konektory, .... mas regulator zapojen + primo na aku (eliminace moznosti ztrat ve vedeni), tak proved nereni dobijeni na aku. Motor pred merenim nech chvili bezet, protoc ho .... a mer pri cca 5000 ot. - jak merit najdes opet v manualu.
Pokud nameris nizky napeti (v hodnote napeti aku) tak zmer hned napeti primo na konektoru z vystupu regulatoru. Kdyz na konektoru nameris vic resp. dobrou hodnotu nez nameris na aku, koukni jeste na kostru.
Pokud na konektoru bude stejne jako na aku, je spatny regulator.
6. pokud nameris na aku od 13 do cca 15V stejnosmernych (nastavit merak), tak to ber jako OK.
A proved mereni se zaplymi spotrebici. Osobne bych si udelal cca 100W spotrebic treba ze zarovek a zapojil je na aku mimo el. soustavu motorky, abys opet vyloucil moznost domrdany el. soustavy. Mel bys pri otackach namerit opet cca 13-15V. Pokud nenameris, vymen regulator. Bude chyby nejspis v nem.
7. Pokud s externe zapojenym spotrebicem bude dobijeni OK, tak ho odpojis a zapojis vse na el. soustavu motorky. Pokud pri zaplych spotrebicich bude malo dobijet, mas mrdu v elektrice, ale ne v dobijeni.

Takhle bych na to sel ja.
Nevim, proc je na moto 15A pojistka, odhaduju, ze ten tvuj altik bude max 130W? Vic nez 10A bych se nesnazil odebirat. Davej tu 10A pojistku.

Taky mas moznost koupit nejaky led zarovky s mensim prikonem ....

Snad jsem to napsal srozumitelne a nepisu picoviny. A treba si nekdo dalsi da praci s pripadnym doplnenim.
Idealne dohledat manual a hodnoty z nej.

 offline 

 

#12 12.11.2020 15:47:52

Re: Suzuki DR 350S nedobiji


Janek:


Díky za radu mám možnost se dostat jednou za týden k motorce,tak proto to tak trvá.

Manuál mám stáhnuty a je vše měřený podle něj (hodnoty)
Bez zátěže i při zátěži v otáčkách.

Promerovalo se to i přes baterií,koupil jsem raději novou.
Svorkovnice se vypichala vše pročistilo.
Podle konzultace s elektrikářem co dělá motorky jsem o vadný altik (při zátěži zkratuje cívka)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů