Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jaké používaté pneu? Cross/enduro

#2361 26.01.2018 20:40:36

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Jarynn napsal(a):

Se asi blbe zeptam,ale od ceho mate pomackane prsty?

Od dávání duše z5, ale je to tím, že to dělám klasickým způsobem "na půl nazuté pneu". Vím že to jde i jinak.

 offline 

 

#2362 26.01.2018 20:50:52

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Jarynn napsal(a):

Se asi blbe zeptam,ale od ceho mate pomackane prsty?

Od dávání duše z5, ale je to tím, že to dělám klasickým způsobem "na půl nazuté pneu". Vím že to jde i jinak.

https://youtu.be/m3gC2__Rxi0
Asi tak.Pokud to cpete do gumy napul obute tak to je o prsty a jednou tak delsi cas..

 offline 

 

#2363 26.01.2018 20:58:45

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Jarynn:

A co kdyz mas dva haltry?

 offline 

 

#2364 26.01.2018 21:24:31

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


chalka:

Nic co by?jde jen o to to strcit cele dovnitr do pneu,padne to tam samo. Pak obujes jednu stranu a pak druhou. Duse uz dlouho nejezdime,max jen vepredu. Ale obouval jsem tak i se 2 haltry a nic zvlastniho. V podstate bys to tak obul i kdyz jich tam budes mit 5  wink 

 offline 

 

#2365 26.01.2018 23:22:08

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Bohaaa, na tom videu mu to ide, akoby nazuval 19ku gumu na 18ku rafik  big_smile  big_smile  big_smile 

 offline 

 

#2366 27.01.2018 08:24:04

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Jarynn:

Ja je mam vyvrtany naproti sobe cca 35 minut. A gumu tam pres ten druhy nedostanu. Musim nazout pres jeden  a druhy domontovat do gumy. Pak nacpat dusi, je to voser ale zkousel jsem to mnoha zpusoby. S mousse jezdim jen jeden, to bych neobul vubec.

 offline 

 

#2367 27.01.2018 08:38:38

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


chalka:

Neco delas blbe ,fakt lol 
Vubec nebylo smyslem delat chytreho,nejak mi nedoslo ze to obouvate jak obouvate...Proste strcit mezi patky a neni co resit,rafek tam spadne sam. Jednu stranu obout,strcit pod haltry a pak druhou. Je pravda ze jsem nikdy neobouval tvrdou krosovou gumu,vzdycky zlutou nebo zelenou,krosova pujde hur ale pujde.
E:
Mousse  muze byt bez zouvacky orisek ale taky se da ale trva dele. Obouva se ale jinak takto jsme ho kdysy taky davali a opruz jak svina..

Editoval Jarynn (27.01.2018 08:41:04)

 offline 

 

#2368 27.01.2018 09:20:21

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Jarynn:

Já jsem jen chtěl říct, že stylem co je popisovanej mi to z dvouma haltrama nejde. Mám ventilek, vedle 10 cm haltr a když gumu nasadím na ventilek a 1. haltr, tak ji prostě přes 2. haltr který je naproti nepřetáhnu. Tudíž ho musím oddělat, nasadit gumu a vložit dovnitř. Poté až duši. Mám asi blbej postup. Zouvačku na mousse mám, nedovedu si to představit obouvat bez ní. Kdyby někdo nahodit video jak se obouvá mousse s dvouma haltrama naproti sobě rád bych se přiučil.

 offline 

 

#2369 27.01.2018 09:51:20

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


chalka:

Mno nenataceli jsme sme se nikdy u obouvani ,ale jde to. Byl to uz ale vymackly mousse, novy by asi bez zouvacky sel zle. Dusi asi obouvas fakt blbym postupem nebo se nechapem,jen nevim jestli ty me nebo ja tebe  lol 

 offline 

 

#2370 27.01.2018 17:20:29

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Jaký gumy na led? předek, zadek (bez hrotů) a tlak? díky wink 

 offline 

 

#2371 27.01.2018 20:17:43

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Hoždy jitrnice big_smile: ja som to dal dnes na C21 a C04 iné nové som nemal a striebro, je to o tom ustáť ten ľad a na ňom cez spojku vrknúť ďalší spraví to isté ale obehne ho zadok a letiii a predbiehaš pomaly ale isto  usch 


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#2372 27.01.2018 21:06:51

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


chalka:
Daval jsem na zadku 2 haltry na duse a i na mousse, naposled guma S12 xc,  ktera jde celkove nazout hur nez mitasky.  Haltry jak pises. Jeden vedle ventilku a druhy proti nemu.  Trapil jsem se do te doby,  nez jsem si koupil poradny paky takovy ty na jednom konci do oblouku.  S nima se krasne nazouva...  ano 
Zouvat na kruhu od rendy je parada.  Tim zobakem na pace zmacknout patku a nasadit do mezery paku - jde, jen lehce vlozit a takhle po cca 10-15 cm vlozit dalsi paky nejmin 4, lepsi 5 . Potom uz jedes, jako stroj. Jak pise Jaryn udelat jednu stranu, otocit kolo a druhou stejne tak,  az rafek zustane mezi patkama.  Potom kolo z kruhu a vytahnout rafek a mozna si budes muset trochu pomoct idealne pakama odmacknout ten druhy haltr,  ale jde to na pohodu. 
Zouvat bez kruhu je vic opruz,  protoze je problem strcit paky pod patku.  Bud to rves jak debil nebo si musis zas idealne pakou pomoct odmacknout patku....
Na zouvani je dobra rovna strana paky.
Obouvam po vzoru videa na strankach tubliss uplne vsechno.
Kolo idealne sundat z kruhu naslapnout do vnitrku pneu co to jde a potom pakou prehodit pres druhy haltr tak,  aby rafek byl mezi patkama a doobout.  Zaklad jsou dobry paky a renduv kruh evo 1 staci.  Bez kruhu jde obouvani dobre,  zouvani hur.
A dobra priprava foto 1 dve stejny gumy maxxis jehly tvrdy jak svina. V jedny dana duse,  aby se patky roztahly.  Druha foto po vyndani duse.  To se obouva o mnoho lip ano pro duse,  tubliss i mousse


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_img_20180127_205937.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_img_20180127_210023.jpg

Editoval Janek (27.01.2018 21:16:11)

 offline 

 

#2373 27.01.2018 21:11:18

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


bobkuuu napsal(a):

Hoždy jitrnice big_smile: ja som to dal dnes na C21 a C04 iné nové som nemal a striebro, je to o tom ustáť ten ľad a na ňom cez spojku vrknúť ďalší spraví to isté ale obehne ho zadok a letiii a predbiehaš pomaly ale isto  usch 

Já dnes měl předek maxxis 7307 a zadek mitas 754 zelená a jet na tom nešlo! Dokud tam byl sníh tak to bylo dobrý ale jak se to vyhráblo katastrofa!

 offline 

 

#2374 27.01.2018 21:22:26

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Jaký gumy na led? předek, zadek (bez hrotů) a tlak? díky wink 

Co treba tekuty retezy....
Nevim,  jestli ma nejaka guma bez hrebu nabo alternativ moznost na ledu fungovat. Za me na led origo mitas hroty a uzijes si to jak svina ano .
Problem je origo hroty urvat do diftu. To nekomu vadi a jde do uz nekolikrat omilanych alternativ...

 offline 

 

#2375 27.01.2018 21:24:27

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

bobkuuu napsal(a):

Hoždy jitrnice big_smile: ja som to dal dnes na C21 a C04 iné nové som nemal a striebro, je to o tom ustáť ten ľad a na ňom cez spojku vrknúť ďalší spraví to isté ale obehne ho zadok a letiii a predbiehaš pomaly ale isto  usch 

Já dnes měl předek maxxis 7307 a zadek mitas 754 zelená a jet na tom nešlo! Dokud tam byl sníh tak to bylo dobrý ale jak se to vyhráblo katastrofa!

Na zmrzlý povrch je zelená 754, furt tvrdá a nesmyslně velký špunt ne já momentálně jezdím C12/bílá na tubliss s tlakem 0,25-0,20 ano 
Dle mitasáků, zelená i 2x zelená enduro guma v mrazu "tvrdne", ale bílé pneu jsou ze směsi jako autové zimáký a i v mrazu zůstávají měkké...
A samo experti na motoskiering si na bílých C-10 nebo C-12 špunty ještě nařezávají wink 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#2376 27.01.2018 21:25:59

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Janek napsal(a):

Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Jaký gumy na led? předek, zadek (bez hrotů) a tlak? díky wink 

Co treba tekuty retezy....
Nevim,  jestli ma nejaka guma bez hrebu nabo alternativ moznost na ledu fungovat. Za me na led origo mitas hroty a uzijes si to jak svina ano .
Problem je origo hroty urvat do diftu. To nekomu vadi a jde do uz nekolikrat omilanych alternativ...

Potřebuju to na závody. Zatím jsem vybádal nejlepší kombinaci c12ice a c15 předek

 offline 

 

#2377 27.01.2018 22:35:04

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Janek napsal(a):

Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Jaký gumy na led? předek, zadek (bez hrotů) a tlak? díky wink 

Co treba tekuty retezy....
Nevim,  jestli ma nejaka guma bez hrebu nabo alternativ moznost na ledu fungovat. Za me na led origo mitas hroty a uzijes si to jak svina ano .
Problem je origo hroty urvat do diftu. To nekomu vadi a jde do uz nekolikrat omilanych alternativ...

Potřebuju to na závody. Zatím jsem vybádal nejlepší kombinaci c12ice a c15 předek

C12 ice jezdim od podzimu a je peckova ano . Na ledu jsem s ni nejezdil,  tak nevim. Co jezdi kluci zeleny pruhy nebo 2x zeleny,  tak mi to prijde podobne mekky i v teplotach okolo 0 st.
Ale je mozny,  ze na ledu bude rozdil znat.
C10 ice se uz nedela, ale da se sehnat ze starsich zasob.Je to skoda,  tesil jsem se na ni. 
C12 ice nebyla do nedavna moc k sehnani.  V mitasu pekli na podzim a rikali,  ze by snad meli nekdy ted delat dalsi varku.  Pred 14 dny nebyly ani na Bestdrive, kde jsem je uz 2x kupoval ani chara a dalsi vetsi ksefty...
Nic lepsiho na led bez hrebu asi nesezenes, ale i v mekkym ti ice udela radost,  je lepsi jak jezek.

 offline 

 

#2378 27.01.2018 23:31:53

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Janek napsal(a):

Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Jaký gumy na led? předek, zadek (bez hrotů) a tlak? díky wink 

Co treba tekuty retezy....
Nevim,  jestli ma nejaka guma bez hrebu nabo alternativ moznost na ledu fungovat. Za me na led origo mitas hroty a uzijes si to jak svina ano .
Problem je origo hroty urvat do diftu. To nekomu vadi a jde do uz nekolikrat omilanych alternativ...

Potřebuju to na závody. Zatím jsem vybádal nejlepší kombinaci c12ice a c15 předek

Teď už je sice pozdě, ale pokud to máš na skijoring, nejlepší je zajet mrknout na závody (dnes bylo Horní Město) a projít si depo. Tak jsem to aspoň udělal já a je to ideální zdroj inspirace jak na tvorbu zástěrky (krytu kola) tak pro volbu pneu a hlavně i způsob nařezání špuntů, to je skoro důležitější než typ gumy (chce to lamely podobně jako mají vzorek zimáky na autě). Možná mám i pár fotek.

 offline 

 

#2379 28.01.2018 07:42:15

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


rider39: Já tam závodil  lol Jak to prořezat vím ano  wink  Jenom předků tam bylo habakuk a nevím jakej.

 offline 

 

#2380 28.01.2018 08:32:22

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


PETARDAK napsal(a):

Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

bobkuuu napsal(a):

Hoždy jitrnice big_smile: ja som to dal dnes na C21 a C04 iné nové som nemal a striebro, je to o tom ustáť ten ľad a na ňom cez spojku vrknúť ďalší spraví to isté ale obehne ho zadok a letiii a predbiehaš pomaly ale isto  usch 

Já dnes měl předek maxxis 7307 a zadek mitas 754 zelená a jet na tom nešlo! Dokud tam byl sníh tak to bylo dobrý ale jak se to vyhráblo katastrofa!

Na zmrzlý povrch je zelená 754, furt tvrdá a nesmyslně velký špunt ne já momentálně jezdím C12/bílá na tubliss s tlakem 0,25-0,20 ano 
Dle mitasáků, zelená i 2x zelená enduro guma v mrazu "tvrdne", ale bílé pneu jsou ze směsi jako autové zimáký a i v mrazu zůstávají měkké...
A samo experti na motoskiering si na bílých C-10 nebo C-12 špunty ještě nařezávají wink 

 ano  jj ta bílá c12 je jasná (mám taky tubliss a jezdím to 0,25)  ano  Ale co do předu ???

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů