Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Test brzdových desek GALFER

#1 13.05.2012 19:34:36

Palec
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1451
Založená vlákna
Místo: Kocábov/blízko německé čáry/
Motorka: Honda CRF 450 JPS
Věk: 50
Tel: Otravná věc
2 1

Test brzdových desek GALFER


V březnu mi byly zaslány na test brzdové desky Galfer od firmy Motoline.Jelikož jsem je chtěl řádně otestovat,tak jsem tomu dal nějaký ten čas,přičemž jsem počítal,že po 30mh budou desky po smrti.Ty však předčily mé očekávání a po 30mh v tom nejtvrdším terénu a pořádné zátěži se sjely o 3,5mm a brzdový kotouč prakticky nedostal vůbec zabrat,sjetost  0,02+- prostě zanedbatelná sjetost.Na těchto deskách jsem dal 2.srazy/První kocábovský a Pekelníkův sraz/,což zajisté mohou potvrdit účastníci těchto srazů,že to nebylo žádné lehárko,ale pořádný zaběrák na každý stroj,ať už se jednalo o brodění bahnem a potoky,prudké táhlé sjezdy a brzdy dostaly opravdu zabrat.Na vyjížďkách jsem brzdy taky nešetřil a choval se  k nim prostě jako prase,chtěl jsem z nich dostat co nejvíc.Byly mi nabídnuty hned na začátku desky tvrde a poltvrdé,ale jelikož jezdím pouze směs měkkou,tak mi byly zaslány desky měkké.Prostě ani tak se nedívám na to jak dlouho mi desky vydrží,ale spíš na to jak brzdí,potřebuji se na brzdy 100pro spolehnout.
Shrnuto a podtrženo-desky jsou opravdu paradní,srovnatelné s deskama od bremba a nissinu,naprosto se člověk na jejich brzdný účinek může spolehnout a ta výdrž na měkké obložení ,které jsem měl k dispozici je chvály hodná.Pokud bude cena kolem pětistovky,tak to bude cena opravdu dobrá.Do této doby jsem jezdil desky mnohem dražší,ale k této značce rád přejdu.Jelikož mne většina lidí zná z mých poznámek a vět co na tomto webu vedu jako hovado a člověka co všechno špiní a na všechno plive,tak o těchto deskách mohu říci pravý opak.Jsou fakt dobré,kdo koupí neprohloupí.
Testoval Palec.

 offline 

 

#2 13.05.2012 19:39:20

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Test brzdových desek GALFER


Palec:

no super  ano 
teď bude záležet na ceně,protože jestli budou stát 500kč,tak pořád zůstanu u Brembo,které u nás stojí 650kč  cool 

 offline 

 

#3 13.05.2012 20:21:43

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Test brzdových desek GALFER


tady jsou základní typy:
http://eshop.motoline.cz/cs/hledat?orde … rch=Hledat

jsou vystavené v katagorii "hledání podle typu moto"

M


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#4 13.05.2012 20:29:13

motohellrider
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2025
Založená vlákna
Motorka: gasííík
3 0

Re: Test brzdových desek GALFER


Jelikoz mam na motce kotouce od teto firmy a jsem spokojenej, tak je zkusim ano  ano  ano 

Editoval motohellrider (13.05.2012 20:29:30)

 offline 

 

#5 13.05.2012 20:49:18

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Test brzdových desek GALFER


Strejda-GC napsal(a):

Palec:

no super  ano 
teď bude záležet na ceně,protože jestli budou stát 500kč,tak pořád zůstanu u Brembo,které u nás stojí 650kč  cool 

Kdyby si četl sms věděl by jsi jak bylo v rumunsku a a hlavně by jsi nekupoval bremba za takove peníze  a11 


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#6 24.09.2017 21:27:40

Martin993
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 763
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 24
0 0

Re: Test brzdových desek GALFER


zkoušel/jezdil/jezdí ještě někdo tyto desky big_smile ? a ideálně i kotouče ? Grosskopf ani delta braking kotouče už nechci hmm čeká mě komplet výměna, tak bych rád něco co vydrží a nebaští tolik kotouč nebo desky.. Ještě mě napadá motomaster nebo trw..

 offline 

 

#7 25.09.2017 02:56:09

curcab
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 33
0 0

Re: Test brzdových desek GALFER


Za me uz si nekoupim desky DB. sice je cena lakava ale tim to konci . vydrzely 12Mhod. Galfery mam na zadnim kole asi 5Mhod a zatim bez znamky opotrebeni. Kotouce Galfer na  KTM sem videl na vlastni oci a jsou k nerozeznani od origo kotoucu. Ale taky stoji skoro stejne jak origo....takze pokud ma  nekdo slevu a nejakeho ktm prodejce tak asi pujde do origo.


i pád na držku je pohyb vpřed.

 offline 

 

#8 25.09.2017 07:21:57

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Test brzdových desek GALFER


Martin993:

Jezdíme desky i kotouče Moto Master - dobrý kompromis životnost / brzdný účinek  ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů