Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Rada co všechno je potřeba

#1 13.08.2017 09:21:24

Fjerd
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 3
Založená vlákna
Místo: Kladno
Věk: 26
0 0

Rada co všechno je potřeba


Ahoj všem, kdyby mi někdo poradil, byl bych rád.
Můj směr na motorce se bude ubírat pouze směrem SM/cross/enduro. Naháče nebo SS mě absolutně nebere, nelíbí se mi to a nikdo to nebudu chtít. Nejsem vyznavačem jízdy nad 200km/h.

1. Oblečení do autoškoly.

Nyní si budu dělat skupinu A, bude mít problém komisař s tím, že budu mít MX kalhoty, MX boty a cross helmu s brýlema? Svršek nevim jeslti nekoupit třeba tohle a jeslti to bude stačít. https://www.ktm-shop.cz/zbozi/144715898 … rettyPhoto  . Jelikož v budoucnosti chci jezdit pouze na SM/Cross tak se mi jiný oblečení který nevyužiju kupovat nechce. Nemám nikoho v okolí kdo se věnuje motorkám. Na netu toho moc o tomhle neni co tolerují a co ne.


2. Je v pohodě jakákoliv moto na mojí postavu?

Měřím 185cm a vážim 100kg.
V kategorii SM jsem koukal klasicky po čtyřlístku : Yamaha XT 660 X , Suzuki DRZ-400, KTM 640 LC4,  Husqvarna SM 610.
V kategorii CROSS jsem koukal po: KTM 450, Suzuki DR 600,Husqvarna TE 450.
Jako odreagovačku chci pořizovat první enduro/cross k SM z důvodu, že řidičák dodělám možná na konci léta a budu to chtít projet někam na cesty/les/pole atp. ( Vím, že na tohle řidičák neni potřeba, ale kdyby náhodou)
Tak jestli poradíte co bude nejvhodnější nebo vyberete třeba něco jinýho.



3. Kladno a středočeská kraj

Jak moc jsou v tomto kraji háklivý policajti a jak moc po Vás jdou když jedete cesty/les/pole?
Pistě klidně region kde bydlíte Vy.


Díky moc snad to někdo dočetl sem a nechcípnul u toho.

 offline 

 

#2 13.08.2017 10:36:22

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Rada co všechno je potřeba


normálně by ten ohoz vadit neměl, ale jestli trefíš blbce, tak to posoudí třeba jako machrování a bude  hmm  Taky nevím jak jsi dobrej, ale v MX hadrech budeš určitě dost vyčnívat ze skupiny a kdo je moc vidět, ten je i více pod drobnohledem. Nebo spíše zvolit, a to bude vhodnější i do lesa nějaký nenápadný barvy. Tak nevím jak se jezdí dnes, ale asi bych šel radši v riflích a bundě, tu helmu už bych pak neřešil.

Hledáš zvlášť motorku do lesa a zvlášť na silnic? Pokud ne, tak si ujasni co chceš ....a nebo vezmi kompromis, ale on už je to stejně kompromis. To co píšeš není dobré ani na silnici, ani do lesa  wink 

Policajty většinou asi ani nepotkáš a když tak jsi asi v řiti a při špatné konstelaci můžeš být dost rychle zase bez řidičáku, ale lidi vysírají čím dál víc a i od nich hrozí nahlášení apod a8 

 offline 

 

#3 13.08.2017 10:47:39

AJP FANS CZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 385
Založená vlákna
Motorka: AJP PR5 2015, AJP PR5 2016, Gas Gas TXT 280
Věk: mladý
Web
3 4

Re: Rada co všechno je potřeba


Vloni jsem delal autoskolu. Hadry vubec neresit, rozhodne neber mx boty na silnicni motorku, na ktere se tam nejspis bude jezdit. Klasicky nejaky jeany, normalni pevny boty, chranice brat muzes a nemusis, jezdi se stejne jako s hnojem. Jezdil jsem taky v mx helme, ale jen prvni hodinu, zbytek ti daj z autoskoly jejich helmu s intercomem, protoze se krom prvnich hodin se jezdi jizdy na 2 motorkach (jede za tebou na druhe a ty jedes sam). A zaverecky jsem delal take v jejich helme s intercomem.


Alles ist Frage der Technik
http://www.youtube.com/ajpfanscz

 offline 

 

#4 13.08.2017 10:50:15

Fjerd
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 3
Založená vlákna
Místo: Kladno
Věk: 26
0 0

Re: Rada co všechno je potřeba


No to právě moc nechci působit nějak dojmem, že dělám machra nebo tak. Zkusim sehnat nějaký nenápadný oblečení snad s tim nebude mít problém.
Ano hledám zvlášt do lesa a zvlášt na silnici, na silnici chci SM a do lesa enduro/cross. První budu kupovat cross/enduro a to v termínu září/řijen.
Akorát potřebuju poradit jakou SM a a jakou enduro/cross.


Díky za odpověd.

 offline 

 

#5 13.08.2017 16:32:37

Re: Rada co všechno je potřeba


Fjerd:
Ahoj, jsem přímo z Kladna, V autoškole stačí obyčejný hadry, jezdí se tu na silničních a instruktor za tebou jede v autě,  takže helmu nevím jak řeší kvůli intercomu, ale to ti určitě řeknou.
Tady a v okolí se nedá jezdit skoro nikde, protože je to tu samá cyklostezka a plno lidí, nicméně tu máme od města povolenou dráhu, kde se scházíme a je nás cca 10, ale většinou jezdíme jinam, tak, že motorky naházíme na auta a jedem.
Nepíšeš kolik ti je let, ale jestli 15, nebo 16, tak na těch 450 kách stejně nemůžeš ofiko jezdit, když řešíš policii.
Jak píšou kluci, rozmysli si co chceš jezdit, jestli cross (mx tratě), nebo enduro (les, polňačky atd.). Je v tom rozdíl, hlavně v motorkách, ikdyž vypadaj pro laika stejně. Na to enduro si klidně kup nějakou tu 450,  kluci je maj taky a v poho, ikdyž místní borci tě budou nabádat na 300 -350 kvůli váze a obratnosti  (a budou mít pravdu), ale s tvou váhou bude 450 v poho, já jezdím na 650 to samé co kluci a taky to jde.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#6 13.08.2017 17:55:57

Fjerd
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 3
Založená vlákna
Místo: Kladno
Věk: 26
0 0

Re: Rada co všechno je potřeba


jopr napsal(a):

Fjerd:
Ahoj, jsem přímo z Kladna, V autoškole stačí obyčejný hadry, jezdí se tu na silničních a instruktor za tebou jede v autě,  takže helmu nevím jak řeší kvůli intercomu, ale to ti určitě řeknou.
Tady a v okolí se nedá jezdit skoro nikde, protože je to tu samá cyklostezka a plno lidí, nicméně tu máme od města povolenou dráhu, kde se scházíme a je nás cca 10, ale většinou jezdíme jinam, tak, že motorky naházíme na auta a jedem.
Nepíšeš kolik ti je let, ale jestli 15, nebo 16, tak na těch 450 kách stejně nemůžeš ofiko jezdit, když řešíš policii.
Jak píšou kluci, rozmysli si co chceš jezdit, jestli cross (mx tratě), nebo enduro (les, polňačky atd.). Je v tom rozdíl, hlavně v motorkách, ikdyž vypadaj pro laika stejně. Na to enduro si klidně kup nějakou tu 450,  kluci je maj taky a v poho, ikdyž místní borci tě budou nabádat na 300 -350 kvůli váze a obratnosti  (a budou mít pravdu), ale s tvou váhou bude 450 v poho, já jezdím na 650 to samé co kluci a taky to jde.

Ahoj, tak já se zeptám, jdu 24 hodit přihlášku tak snad to bude ok, jenom jsem chtěl vědět jak to chodí, díky za info.
Je mi 26, snad to nijak nevadí, že mě tohle chytlo v takovymhle věku. Spíš enduro, nemám nějaký ambice na závody nebo tak, spíš se vyblbnout a prostě si zajezdit někde mimo silnice.
Napíšu sz. smile Díky..

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů