Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Do lesa NE!

#1121 01.06.2017 13:52:28

Re: Do lesa NE!


peTTR napsal(a):

jopr:

Až ti bude nimrod mířit kulovnicou do xixchtu změňíš názor.  smile 

nemůžu vyloučit, že i takoví idioti se najdou, ale určitě to není standard. taky není běžná situace, aby policajt zkopal ujíždějícího motorkáře poté, co spadne.


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#1122 01.06.2017 13:52:53

TangoBravo
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 23
Založená vlákna
Místo: Val.Mez.
Motorka: Yamaha WR 250 R
Věk: 35
0 0

Re: Do lesa NE!


jopr:

Tak trosku jinak. Ja jsem nijak nekomentoval ani neschvaloval co bylo popisovano v tom clanku. To nemuze nikdo z nas protoze o tom nevime vubec nic. Kazda mince ma dve strany a jak to bylo ve zkutecnosti.... Ja osobne sebou nosim nuz temer vsude. I ted na dovolene mam nejaky u sebe. Je to prostredek sebeobrany.  Ohledne nejakeho zastavovani. Ja jezdim prevazne po uz vyjetych cestat po nejake lesni technice a kdyz kohokoliv myjim tak se chovam slusne a maximalne zpomalim. A pokud by kdokoli mel potrebu mne zastavit a slusnym zpusobem cokoliv rict tak nemam proble to s nim probrat a nejak se dohodnout. Zakony jsou pekna vec ale je za potrebi pouzivat i zdravy rozum. Zkusme vyjadrit procentualne miru vseobecneho ohrozeni a potencialni ujmy na zdravi mezi tim ze nekdo jezdi po lese a tim ze cyklista blokuje vozovku aniz by pouzil cyklo stezku coz mu uklada vyhlaska. A nevsiml jsem si ze by tohle nekdo pokutoval nebo o tom psal clanky. V zasade i ja si uvedomuji za neco porusuji ale nechapu ten hon na carodejnice.

 offline 

 

#1123 01.06.2017 13:59:05

Re: Do lesa NE!


TangoBravo napsal(a):

jopr:

Tak trosku jinak. Ja jsem nijak nekomentoval ani neschvaloval co bylo popisovano v tom clanku. To nemuze nikdo z nas protoze o tom nevime vubec nic. Kazda mince ma dve strany a jak to bylo ve zkutecnosti.... Ja osobne sebou nosim nuz temer vsude. I ted na dovolene mam nejaky u sebe. Je to prostredek sebeobrany.  Ohledne nejakeho zastavovani. Ja jezdim prevazne po uz vyjetych cestat po nejake lesni technice a kdyz kohokoliv myjim tak se chovam slusne a maximalne zpomalim. A pokud by kdokoli mel potrebu mne zastavit a slusnym zpusobem cokoliv rict tak nemam proble to s nim probrat a nejak se dohodnout. Zakony jsou pekna vec ale je za potrebi pouzivat i zdravy rozum. Zkusme vyjadrit procentualne miru vseobecneho ohrozeni a potencialni ujmy na zdravi mezi tim ze nekdo jezdi po lese a tim ze cyklista blokuje vozovku aniz by pouzil cyklo stezku coz mu uklada vyhlaska. A nevsiml jsem si ze by tohle nekdo pokutoval nebo o tom psal clanky. V zasade i ja si uvedomuji za neco porusuji ale nechapu ten hon na carodejnice.

ty se ale nemáš o čem dohadovat:) jsi tam nelegálně a můžeš vyfasovat leda pokutu. tady není o čem mluvit
a s tím nožem - buď ho vytáhneš na bezbranného, a to bych určitě nedělal, nebo ji vytáhneš proti brokovnici a potom ti dotyčný pravděpodobně provětrá kožich - ani jedno mi moc nedává smysl...
a argumentování, že někdo jiný dělá taky něco špatného - znova - když tě zastaví policajti, že jsi vjel do zákazu vjezdu, budeš říkat, že jsi tam minulý týden viděl vjet jiný auto?
tady hochu taháme za kratší konec provazu a můžeš se vztekat jak chceš...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#1124 01.06.2017 14:31:31

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Do lesa NE!


jopr napsal(a):

Prochal11 napsal(a):

Slzák je dobrej když jdou na tebe 2  ano2 ještě jsem ho nepoužil. Teleskop mam v auťe a už mi párkrát pomohl hold férovka už neni v modě tak je obrana nutná a bude hůř a31 

Hoši, ale vy si neuvědomujete, že kdyby i přes použití vašich zbraní, vás spacifikovali,  jste na tom o dost hůř (napadení veř. činitele ) v případném trestním stíhání. Navíc svou obranou dost možná spustíte řetězec neočekávaných reakcí protistrany např. ve vzteku použije zbraň atd. aniž by před tím chtěl.

Tlacháš sračky. Odkdy je nimrod veřejný činitel?
Jezdit po zuby ozbrojený mi nedává smysl,jakékoliv konfrontaci se pokud možno vyhnu, nemíním si kazit vyjížďku nějakým konfliktem. Že jsme v lese nelegál je stoprocentní pravda,ale jestli je to  jediná věc v životě kterou občas porušíte nějaký zákon, tak Vám všem závidím ,máte spokojený a bezstarostný život   a1 

 offline 

 

#1125 01.06.2017 15:21:29

Re: Do lesa NE!


http://www.trestni-rizeni.com/vyklad-po … ny-cinitel

Za veřejné činitele se při plnění zákonem stanovených úkolů považují i příslušníci lesní stráže, vodní stráže, stráže přírody nebo rybářské stráže.


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#1126 01.06.2017 15:53:16

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Do lesa NE!


Nejspíš tady nikdo nevozí zbraně proto, aby je použil proti policajtům nebo lesní stráži. Ale kdybych vozila nějaký obušek já, bylo by to třeba na obranu proti dědovi, který mě při snaze hájit zákon jakýmkoli způsobem přetáhl holí přes záda. Bolelo to i přes chránič (to projíždění kolem lidí pomalu má i své stinné stránky). O setkání s takovýmito "ochránci zákonů" se tady bavíme...

Pamatuji si "vtipnou" situaci z dob konání závodů pro mastodonty, kdy nějaký nebožák zabloudil do zákazu vjezdu, při snaze o otočení a odjetí mu aktivní občanka zabránila v jízdě, sebrala mu klíče od motorky a zavolala PČR. Motorkář dostal pokutu 500Kč za porušení zákazu vjezdu a občanka dostala pokutu 500Kč za omezování osobní svobody  usch Ono to s tím braním spravedlnosti do vlastních rukou není vůbec jednoduché  cool 

Z tohoto a dalších důvodů už do lesa prakticky nejezdím  ne 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#1127 01.06.2017 16:06:02

TangoBravo
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 23
Založená vlákna
Místo: Val.Mez.
Motorka: Yamaha WR 250 R
Věk: 35
0 0

Re: Do lesa NE!


Miguel napsal(a):

TangoBravo napsal(a):

jopr:

Tak trosku jinak. Ja jsem nijak nekomentoval ani neschvaloval co bylo popisovano v tom clanku. To nemuze nikdo z nas protoze o tom nevime vubec nic. Kazda mince ma dve strany a jak to bylo ve zkutecnosti.... Ja osobne sebou nosim nuz temer vsude. I ted na dovolene mam nejaky u sebe. Je to prostredek sebeobrany.  Ohledne nejakeho zastavovani. Ja jezdim prevazne po uz vyjetych cestat po nejake lesni technice a kdyz kohokoliv myjim tak se chovam slusne a maximalne zpomalim. A pokud by kdokoli mel potrebu mne zastavit a slusnym zpusobem cokoliv rict tak nemam proble to s nim probrat a nejak se dohodnout. Zakony jsou pekna vec ale je za potrebi pouzivat i zdravy rozum. Zkusme vyjadrit procentualne miru vseobecneho ohrozeni a potencialni ujmy na zdravi mezi tim ze nekdo jezdi po lese a tim ze cyklista blokuje vozovku aniz by pouzil cyklo stezku coz mu uklada vyhlaska. A nevsiml jsem si ze by tohle nekdo pokutoval nebo o tom psal clanky. V zasade i ja si uvedomuji za neco porusuji ale nechapu ten hon na carodejnice.

ty se ale nemáš o čem dohadovat:) jsi tam nelegálně a můžeš vyfasovat leda pokutu. tady není o čem mluvit
a s tím nožem - buď ho vytáhneš na bezbranného, a to bych určitě nedělal, nebo ji vytáhneš proti brokovnici a potom ti dotyčný pravděpodobně provětrá kožich - ani jedno mi moc nedává smysl...
a argumentování, že někdo jiný dělá taky něco špatného - znova - když tě zastaví policajti, že jsi vjel do zákazu vjezdu, budeš říkat, že jsi tam minulý týden viděl vjet jiný auto?
tady hochu taháme za kratší konec provazu a můžeš se vztekat jak chceš...

Ja jsem to nezminoval abych se vymloval na to ze jini delaji nejake dalsi prestupky ale proto ze tento konkretni prestulek jezdeni po lese neni ani z daleka tak spolecensky ci trestne zavazny aby mu byla venovana takova pozornost ci takove postihy.
Trochu z jineho soudku. Jsou nejake povolenky se kterouby clovek mol legalne jezdit po lese nebo treba po vojenskem prostoru.

 offline 

 

#1128 01.06.2017 16:27:51

Re: Do lesa NE!


Jarynn:

Díky,  mám spokojený a beztarostný život.
Na činitele ti odpověděl Miguel.
Měj se


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#1129 01.06.2017 17:41:22

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Do lesa NE!


Miguel napsal(a):

http://www.trestni-rizeni.com/vyklad-pojmu/uredni-osoba-verejny-cinitel

Za veřejné činitele se při plnění zákonem stanovených úkolů považují i příslušníci lesní stráže, vodní stráže, stráže přírody nebo rybářské stráže.

Ano ale cela pisnicka je o myslivcich,ne o lesni strazi. Přečti si to zpetne.

 offline 

 

#1130 01.06.2017 18:08:57

Re: Do lesa NE!


myslivecká stráž je na tom stejně jako lesní strážsmile
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ve%C5%99e … 3%A1%C5%BE
nebudu machrovat, že jsem to věděl, ale zdravý rozum mi říkal, že nějaký statut ti borci mají...

Editoval Miguel (01.06.2017 18:10:15)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#1131 01.06.2017 18:18:19

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Do lesa NE!


Miguel napsal(a):

myslivecká stráž je na tom stejně jako lesní strážsmile
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ve%C5%99e … 3%A1%C5%BE
nebudu machrovat, že jsem to věděl, ale zdravý rozum mi říkal, že nějaký statut ti borci mají...

Nebudu urputny,vidim ze to nechces pochopit  a1 
Jen ti rikam ze "myslivec" neni "myslivecka straz".
Pokud.myslis ze to tak neni,mas urcite pravdu a zarid se podle toho  lol 

 offline 

 

#1132 01.06.2017 18:39:35

Re: Do lesa NE!


Jarynn napsal(a):

Miguel napsal(a):

myslivecká stráž je na tom stejně jako lesní strážsmile
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ve%C5%99e … 3%A1%C5%BE
nebudu machrovat, že jsem to věděl, ale zdravý rozum mi říkal, že nějaký statut ti borci mají...

Nebudu urputny,vidim ze to nechces pochopit  a1 
Jen ti rikam ze "myslivec" neni "myslivecka straz".
Pokud.myslis ze to tak neni,mas urcite pravdu a zarid se podle toho  lol 

ano, člen mysliveckého sdružení bez jakéhokoliv odznaku městské či lesní stráže nemá pravomoc tě nijak kontrolovat.
nevím, kde ale bereš tu jistotu tvrdit, o čem mluvil Jopr. Mně teda stavěl jen jeden maník a ten byl z lesní stráže.
každopádně někoho napadnout se zbraní v ruce je stejný trestný čin jak na straně myslivce s puškou, tak na straně
motorkáře s nožem...
řešíme kraviny, co je hlavní je, že se snažíme si obhájit něco, co obhájit nejde.
z druhé strany bych byl rád, že to je tak jak to je, reálně velké riziko nehrozí, pokud se jezdí na "správných místech"


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#1133 01.06.2017 18:41:08

Re: Do lesa NE!


A ne kazdy v zelenym je myslivec natoz nejaka straz. Ja si vzdycky rikam ...a kurwa, zase jsem potkal pytlaka, svine jedna dostane co proto ... lol  lol ...kdyz bude prudit.
Kdyz na me miri flintou a jedu jen na motorce v lese, mam na zaklade listiny prav a svobod pravo a dalsich zakonu se branit. Ohrozuje muj zivot kvuli malichernosti - v porovnani s hodnotou jako je lidsky zivot je nejaka jizda a udajny plaseni zvere, poskozeni porostu ....malichernost.

Jsem si zcela a nepochybne jisty, ze 90% radoby myslivcu nici prirodu vic nez 100% enduraku - odstrel vudcich kusu ve stadu, nedostatecny prikrmovani ...

Nastesti planuju nakup PR7 , takze jen legalni polnacky, legalni rally atd.  ano 

 offline 

 

#1134 02.06.2017 06:25:01

Re: Do lesa NE!


jopr napsal(a):

Janek napsal(a):

jopr napsal(a):


Vy dva a další,  co tu obhajujete, když někdo napadne myslivce atd. jste fakt borci.
Stojím plně co napsal Miguel. Hoši, ať se vám to líbí nebo ne, mi tak nemáme co dělat a podle toho bychom se měli chovat. I já vjiždím do lesa s tím, že porušuji zákon a jsem smířen s případným postihem, když mě chytnou, ale vozit slzák,  nože atd. věci k případné obraně , hmm na vás bych si smlsnul při zadržení.

A proc mi myslivci nezaplati skodu na aute, kdyz  me vezme prase nebo srna?  Chteji to vlastnit, zrat, ale zadna zodpovednost. Uz 2x jsem potkal agresivni zelene tvory ...ze serezat je malo.

Honzo, ano na každé straně se nejde vůl, ale oni jsou bohužel pro tebe v právu.
Auto ti uhradí pojišťovna,  pokud ho máš pojištěné proti střetu se zvěří (do 100000), myslím,  že to dnes dávají k povinnému automaticky, já ho mám

Tak se podivej na vysi tvy spoluucasti  lol 
Pripojisteni si platim, neni to u kooperativy drahy, ale opet spoluucast 5 tisic.

Je zajimavy, ze kdyz potkas lidi, ktery lesu a zakonitostem prirody rozumi, tak jim enduro nevadi za urcitych podminek - hlavni problem je jizda v noci a kratkodoby specificky terminy .... jinak vetsinu roku jsi jim uplne volny. Blbosti, co tu pise Miguel, jsou k zaplakani. Je zajimavy, jak to u nas skodi zveri, ale v RO, kde mas jeste bezne v lesich i medvedy ....jezdeni zveri nevadi. Hold uz mame asi zparchantelou unijni havet  lol 
Jinak ja treba do lesa vjedu jen kdyz zabloudim. A to je snad lidsky a pochopitelny. ano 

 offline 

 

#1135 02.06.2017 07:08:00

Re: Do lesa NE!


Voj. dyku za pasem a peprak v kapse - boze ty jsi dement usch  Jsem rad ze muzu jet co nejvice na lehko (kdyz odmyslim vystroj). Ne byt oveseny jako skautik pri pleni bobrika 24h sam v lese.
Domahat se nahrady za to, ze jsem jel v lesnim useku moc rychle a nepredvidal, ze mi tam muze prebehnout zver.  usch 

Staci byt trosku ohleduplny k zalibam jinych a nemusim resit problemy nejake konfrontace. To ze se do lesa na motorce nesmi je jasna vec a ze to porusujeme vsichni co jsme tady je taky jasna vec. Jde jen o to tam jezdit tehdy kdyz me uvidi co nejmene lidi.

1) O vikendu jezdi do lesa jenom DEBIL.
V lese je v tuto dobu zvyseny pohyb blbecku z mesta co se chodi nahltat zelene, nadrzench kolaru, myslivci maji brigady, lide si delaji drevo samovyrobou, skautici se uci poznavat brouky atd... Tihle vsichni tam ale muzou legalne - narozdil od endura. Tak proc tam jezdi v tuhle dobu kdyz je X-krat vetsi pravdepodobnost ze nekoho takoveho potkam.
2) Po 18hod. je v lese na motorce jenom DEBIL.
Kolem 17-18hod vyrazi myslivci do lesa na cekanou. Je to jejich konicek stejne jako je jezdeni konicek nas. Kdyz se tyhle dve zajmove skupiny nepotkaji jsou obe spokojene.

Nejlepsi doba na kraveni na enduru v lese je v pracovni dny mezi 14-18hod. Lesaci a tezari nejpozdeji ve 14hod mizi z lesa, v lete uz i ve 13hod tam nikoho z nich nepotkate. A i kdyz jdete jezdit dopoledne vetsinou si vas nevsimaji. Maji jine povinnosti nez se zabyvat nejakym motorkarem.

Takze nez tahat pepraky po kapsach, dyku za pasem, kameru na helme, obusek pod sedlem, atd.... je lepsi se zamyslet KDY VYJEDU, abych potkal co nejmene lidi.

 offline 

 

#1136 02.06.2017 07:18:11

Re: Do lesa NE!


kick-start napsal(a):

Voj. dyku za pasem a peprak v kapse - boze ty jsi dement usch  Jsem rad ze muzu jet co nejvice na lehko (kdyz odmyslim vystroj). Ne byt oveseny jako skautik pri pleni bobrika 24h sam v lese.
Domahat se nahrady za to, ze jsem jel v lesnim useku moc rychle a nepredvidal, ze mi tam muze prebehnout zver.  usch 

Staci byt trosku ohleduplny k zalibam jinych a nemusim resit problemy nejake konfrontace. To ze se do lesa na motorce nesmi je jasna vec a ze to porusujeme vsichni co jsme tady je taky jasna vec. Jde jen o to tam jezdit tehdy kdyz me uvidi co nejmene lidi.

1) O vikendu jezdi do lesa jenom DEBIL.
V lese je v tuto dobu zvyseny pohyb blbecku z mesta co se chodi nahltat zelene, nadrzench kolaru, myslivci maji brigady, lide si delaji drevo samovyrobou, skautici se uci poznavat brouky atd... Tihle vsichni tam ale muzou legalne - narozdil od endura. Tak proc tam jezdi v tuhle dobu kdyz je X-krat vetsi pravdepodobnost ze nekoho takoveho potkam.
2) Po 18hod. je v lese na motorce jenom DEBIL.
Kolem 17-18hod vyrazi myslivci do lesa na cekanou. Je to jejich konicek stejne jako je jezdeni konicek nas. Kdyz se tyhle dve zajmove skupiny nepotkaji jsou obe spokojene.

Nejlepsi doba na kraveni na enduru v lese je v pracovni dny mezi 14-18hod. Lesaci a tezari nejpozdeji ve 14hod mizi z lesa, v lete uz i ve 13hod tam nikoho z nich nepotkate. A i kdyz jdete jezdit dopoledne vetsinou si vas nevsimaji. Maji jine povinnosti nez se zabyvat nejakym motorkarem.

Takze nez tahat pepraky po kapsach, dyku za pasem, kameru na helme, obusek pod sedlem, atd.... je lepsi se zamyslet KDY VYJEDU, abych potkal co nejmene lidi.

konečně někdo s rozumným přístupem.
jak píšu výš, děláme něco co se nemá, ale obecně se nad tím přivírají oči. kdyby se to chtělo řešit, bylo by to daleko horší.
tvrdit, že to v Rumunsku nevadí, je směšné. Rumunsko je zaostalá země, která prodá svoji nádhernou přírodu za dvacetieurovou nálepku enduro na motorku.
jestli tam nebude žádný zákon i za deset nebo dvacet let, potom se ti přijdu omluvit.
jezdím po dálnici občas 270, ale nebudu tvrdit, že by to mělo být povolené. zrovna tak si dokážu představit podobné spanilé vyjížďky motorkářů, jaké probíhají na cestě,
pořádané v lese - kdyby to bylo zcela legální.


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#1137 02.06.2017 07:42:31

SkejT
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 294
Založená vlákna
Motorka: YZ450, Kubeg START
Věk: 36
1 0

Re: Do lesa NE!


1/ legalni zpusob jak jezdit po lesnich cestach na motorce:
- moto musi mit platkou STK + povinne ruceni
- musi mit SPZ
- koupit si lesni pozemek ve velkym lese za barakem. Provozovatel lesa v mem okoli jsou LesyČR, vystavuji povolenku vjezdu tak abych se mohl dostat na svuj pozemek do lesa a udrzovat ho. Potom nemuze uz ani zelenej s flintou ci dedek s holi.

2/ Dalsi legalni zpusob je byt taky myslivec.

 offline 

 

#1138 02.06.2017 07:52:59

Re: Do lesa NE!


SkejT napsal(a):

1/ legalni zpusob jak jezdit po lesnich cestach na motorce:
- moto musi mit platkou STK + povinne ruceni
- musi mit SPZ
- koupit si lesni pozemek ve velkym lese za barakem. Provozovatel lesa v mem okoli jsou LesyČR, vystavuji povolenku vjezdu tak abych se mohl dostat na svuj pozemek do lesa a udrzovat ho. Potom nemuze uz ani zelenej s flintou ci dedek s holi.

2/ Dalsi legalni zpusob je byt taky myslivec.

to je docela dobrá fligna jak se říká tady v Brněsmile
na té povolence ti vymezí lokality, přes které smíš jezdit?


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#1139 02.06.2017 10:25:44

SkejT
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 294
Založená vlákna
Motorka: YZ450, Kubeg START
Věk: 36
1 0

Re: Do lesa NE!


ne klasicka zalaminovana karta s razitkem a podpisem na konkretni SPZ pro danou lokalitu, maji ty stejne karty i myslivci pro ty jejich felicie a dalsi offroady kdyz  "jako by" jezdi dokrmovat krmelce, pritom si dotycnej doveze prdel az pod posed kde si do toho sveho obyvaku dovezou vsechno camping vybaveni se zradlem na cekanou

 offline 

 

#1140 03.06.2017 11:16:54

Re: Do lesa NE!


Zkušenosti za posledních 14dní okres Blansko.Policejní čtřkolka o pár dnů později o pár kilometrů dál dva policajti na koních.Normální les,žádný CHKO ani jiný rezervace  a31 Takže myslivci,lesní stráž apod. je to poslední co mě ted trapí.Myslím,že nám endurákům začínají krušný časy ne 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů