Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Suzuki drz 400 s VS Suzuki drz 400 e

#1 10.09.2016 20:45:35

Bert
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 90
Založená vlákna
Místo: Královéhradecky
Motorka: exc 250
Věk: 19
0 0

Suzuki drz 400 s VS Suzuki drz 400 e


Zdravím bahňáky,
Měl tu někdo Suzuki drz 400 e ? tedy tu ostřejší verzi ? zajímalo by mě jestli se s ní dá trochu jezdit na silnici jako u verze S?  vím, že u ostrejch mašin se říká se na silnici jsou nevhodný ale u ečka se libí se mi že nemá tak náročný servisní intervaly oproti ostřejším mašinám.

 offline 

 

#2 12.09.2016 12:06:16

Re: Suzuki drz 400 s VS Suzuki drz 400 e


Bert: Ahoj, řekl bych, že E nerozštípané a servisně nezanedbané, pokud nějaké bude, bude drahé. Skoro každý k tomu právě přistupuje tak, že to je skorokroska se servisem silniční motorky. To už bych vzal radši S a omezil trochu terén, nebo omezil silnici a vzal enduro

 offline 

 

#3 12.09.2016 13:42:03

Bert
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 90
Založená vlákna
Místo: Královéhradecky
Motorka: exc 250
Věk: 19
0 0

Re: Suzuki drz 400 s VS Suzuki drz 400 e


jees:

Mohl jsem mít ečko za 50tis s papírama... dle slov prodavajícího jako nová.. bohužel včera večer mu někdo volal a už si jí zamluvil... byla hned pryč.. já mu volal dneska ráno. Moc jsem nad tím váhal mohl jsem mu hned zavolat a jít omrknout mám to kousek sad

http://www.motorkari.cz/motobazar/motor … 34303.html

 offline 

 

#4 12.09.2016 14:00:10

Re: Suzuki drz 400 s VS Suzuki drz 400 e


Bert: teď mě napadlo že možná měl E člen Sally, třeba by k tomu něco napsal. Já na tom jel jen asi dvakrát, pár jsem jich objel, ale to bylo skutečné zoufalství, tak nakonec jsem skončil u SM

 offline 

 

#5 12.09.2016 17:01:20

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Suzuki drz 400 s VS Suzuki drz 400 e


Nevím jestli si hledal, pokud jo, tak příspěvek považuj za bezpředmětný. Každopádně tady je toho dost na čtení http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=8996&p=1, Taky jsem sháněl E verzi, ovšem pokud chceš s papírama, tak je to problém ještě větší .
Nic jako univerzální převod jak píše Sally NENÍ, buď to pojede na silnici a bude to nahovno v terénu nebo naopak. Sám mám na S verzi 14/47, což je origo převod na E. Na silnici je to špatný, tlačí se na tebe kdejakej náklaďák, protože pohodová rychlost je kolem 80 km/h ...ne že by to víc nejelo, ale prostě ten motor ti říká, že se mu to nelíbí. A stejně i s tímto převodem je jednička v lese pořád rychlá.
13 z pastorek je už dost malej a řetěz žere lízátko a pokud zvětšíš rozetu na 50 zubů,  tak mám pocit, že musíš vyhodit zadní vodítko řetězu.

Píšu to už snad po stý...té motorce chybý 6 rychlost. To proč to japonci, tak blbě udělali, když DR 350 mělo 6q, to mě není jasný.
Jinak motorce včechna čest, když se používá na to na co je určena.

Pokud chceš dělat lesní turistiku a občas dojet k vodě, polňačky sem tam si něco vyhupnout vem si S. Pokud chceš jezdit vyloženě enduro, tak si vem ostrý enduro. Drahý to ve výsledku bude stejně. Neboť ty DRZ budou tím hard endurem trpět mnohem víc. Už jen to jak je DRZ široký v oblasti chladičů, většina pádů = rana do chladiče. Skleněný světlo (podívej se co stojí), zbytečně velkej budík atd. A navíc je ta motorka těžká a E není o moc lehčí. Ty motorky jsou DUAL Sport.  Máš od každýho něco, ale nic pořádně, ovšem zas ti to ukáže oba světy a pak se můžeš rozhodnout jestli půjdeš směrem víc k silnici nebo ke 100% off.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#6 12.09.2016 17:11:05

Re: Suzuki drz 400 s VS Suzuki drz 400 e


to můžu potvrdit, kdybych s DRZ absolvoval pády jako s Gasem dopadla by asi dost špatně

 offline 

 

#7 12.09.2016 18:53:58

Bert
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 90
Založená vlákna
Místo: Královéhradecky
Motorka: exc 250
Věk: 19
0 0

Re: Suzuki drz 400 s VS Suzuki drz 400 e


Asi počkám na nějaký pěkný S
Ale zase lidi pak do toho cpou Keihin, výfuk z Éčka nebo laděnej, plastovou nádrž, různě odlehčit.. a dělá se z toho verze E..
Zas na druhou stranu je fajn že tydle úpravy jsou může se ta motorka oživit nebo si stím různě vyhrát podle sebe smile

 offline 

 

#8 12.09.2016 21:42:49

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Suzuki drz 400 s VS Suzuki drz 400 e


Bert napsal(a):

Asi počkám na nějaký pěkný S
Ale zase lidi pak do toho cpou Keihin, výfuk z Éčka nebo laděnej, plastovou nádrž, různě odlehčit.. a dělá se z toho verze E..
Zas na druhou stranu je fajn že tydle úpravy jsou může se ta motorka oživit nebo si stím různě vyhrát podle sebe smile

Jenže tyhle úpravy stojí ranec smile  a pak zjistíš, že máš v podstatě stejnou motorku a prachy pryč.
Sko hlavně zabijí ten rovnotlaký karburátor spolu s restrikcema kvůli emisím a hluku (chobot sání, výfuk), prostě u toho karburátoru nejde z principu dosáhnout rychlé reakce na plynovou rukojeť.
Já tomu pomohl DynoJetem. Je to poznat, samože by tomu pomohl otevřenější výfuk a MOD 3*3, ale zase za cenu vyššího hluku a v případě MODu 3*3 nevratný zásah do airboxu. Otázka co člověk preferuje.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#9 13.09.2016 09:58:19

Re: Suzuki drz 400 s VS Suzuki drz 400 e


Já mám demontovaný ten ekoventil s vedením, změnu jsem nepozoroval.
Pak mám laďák který jsem k motu dostal, nechal jsem si to změřit na brzdě proti standardnímu výfuku. Výkon stejný, jen průběh se liší. U laďáku krouťák dřív a strměji roste, ale stejně tak dřív a rychleji padá, takže, řekněme, rychlejší reakce, u standardu později a zvolna roste a později a zvolna padá, což je spolu s hlukem lepší na delší trasy.

 offline 

 

#10 17.02.2017 17:27:46

srsen600
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Motorka: Gas Gas EC250 Cami-R
Věk: 28
Tel: 732857376
0 0

Re: Suzuki drz 400 s VS Suzuki drz 400 e


DRZ E jsem měl viz profil http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=60509

Super motorka a na silnici výborná!!!!
Nic se nevysralo , jelo to krásně ale pořád na hard offroad je to těžký.
Ještě uvedu že rozdíl jak ve váze (8kg), tak hlavně ve výkonu je obrovský!!!
DRZ-E jde za plynem jako ďas... S-ko je hodně mldé. A ono to není jen karbec, výfuk, ostré vačky, apod....

Editoval srsen600 (17.02.2017 17:29:53)


Gas Gas EC250 R (Raketa :-) - tlumiče marzocchi,sachs / brzdy komplet nissin a podsedadlák , řidítka , chladiče z EC 300 2T .

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů