Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

DAKAR 2017

#261 16.01.2017 11:25:59

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: DAKAR 2017


Já si k tomu taky něco zaspekuluju.
Podle mě, příprava na Dakar má už co dočinění s vyloženě atletickou přípravou, pravidelnym kond. cvičením, přísnym jídelníčkem, životosprávou celkově apod..
Podmola osobně neznám, ale mě zrovna odvětví FMX nepříjde jako něco, na co bys musel fyzicky ,,dřít" alespoň podobně jako na dakar /výkyvy teplot, zdolávání nadm. výšek včetně extrémního fyz. vytížení/
Spíš mi FMX příjde pořád jako sport, kde vládne pohoda, kámošství, sem tam třeba ubalíme jointika, zaskákáme si do pěny, trenink orientace v prostoru - akrobacie.
Ale rozhodně za tím není tolik co za přípravou na Dakar.
Tim nechci říct, že by to nezvládl, jak fyz. nebo psych., ale myslim, že jestli chce jet už příští rok, tak by musel co nejdřív naběhnout na nějakej cvičební plán a ten bez vyjímek dodržovat a nic nepodcenit.
A to ještě nemluvim o navigaci, to je kapitola sama o sobě...   


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#262 16.01.2017 11:26:09

Re: DAKAR 2017


offroaderTE napsal(a):

no jak tak čtu Moukoň byl "odbornou" diskuzí ansáblu na tomhle vlákně už odsouzen k nezdaru a to na motku ještě ani nesedl. Je to soutěž pro magory a on magor v tomhle smyslu je, má neskutečnou vůli a to je hlavní předpoklad jak se vůbec dostat na start dakaru a možná ho i dojet. Rozhodně nebude mít horší šance než měl na prvním Dakaru Ondra Klymčiw a kde je dneska snad víte. Vždyt on na té motce pořádně neuměl jezdit ani tady v lomu, když to ukazovali v TV, vypadalo to že nedá ani první etapu, sedl z dragstru přímo na ostrý Dakar speciál a první Dakar oprášil Pábu a všechny ostatní český zkušený matadory.
Takže Moukoň má podle mě daleko lepší předpoklady, na crosce  a enduru jezdí od mala, má dobrou fyzičku, zřejmě se mu díky jménu podaří sehnat i dost sponzorů. Navíc první Dakar pojede bez tlaku na výsledek, to přece každý sponzor ví, že na poprvé stačí dojet a je to úspěch

Jinak Ondra měl letos v plánu dojet se ztrátou do 2 hodin na vítěze, nakonec ta ztráta byla 2:23:30 ale i tak to byl super výsledek, pro něho asi zklamání, chtěl to určitě dotáhnout na top 10 , když byl tak blízko  a2 

Píšeš slušný voloviny. ne  ne 
Omdra už v 2010 jezdil enduro. Sice na XR650 a jako Remus511, ale i s minimální zkušeností s offem, vyhrál mastodontmaraton v Oldřichově. Sice hobby závad, ale i tak porazil všechny "hvězdy" big_smile mastodontů, byť na lehkým XR. Ale už tam bylo vidět, že má talent.
Za chvíli už jezdil na TE300 a směřoval se k rally ..... Odsud bude znát jeho historii nejvíc Jirkofka, ale ten už sem přes rok nechodí.
Takže se na 1. Dakar připravoval cca 4 roky
Taky jsem mu nevěřil při 1. účasti, ale on má aprio jiný vlastnosti, co z něj dělaj jezdce rally než letitou zkušenost z MX.
Jeho už pár let trvající tvrdá příprava se projevila v rekonvalescenci po loňským těžkým úrazu, kdy se dal do perfektní formy a to by nezvlád, kdyby neměl naučený tělo

Podmolovi se v jeho letech rosvítila žárovka s nápisem Dakar a prezentuje se jako debílek, co mu jde jen o sebeprezentaci ne .
Jak už jsem psal, měl by mít nárok, abychom to brali bez předsudků, ale je to těžký, když ho vidíš a posloucháš lol 
Letos byla 1/4 účastníků nováčči, ale i tak dostat se tam není věc toho, kdo zaplatí dřív startovný ...... takže bude muset někde z kraje svý případný přípravy zajet nějaký výsledky do životopisu, se kterým se bude přihlašovat. Proto asi chce být v teamu s historiií, jinak nemá žádnou šanci se tam dostat - proto ty peníze.
Ondra si to celý pořešil v rámci svý rodiny a cílevědomosti ano  ano 


http://jpeg.cz/images/2017/01/16/mF52V.jpg

 offline 

 

#263 16.01.2017 11:37:03

Re: DAKAR 2017


Pěkně napsaný .

 offline 

 

#264 16.01.2017 12:40:25

luky.st
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 210
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TTR , husqvarna fe 450
Věk: 45
1 0

Re: DAKAR 2017


Palo7:  Fyzicku dohanet bude, je rozdil trenovat na kratkodoby vykon,coz ma ted a trenovat na 12 denni maraton! Je v tom kurevsky rozdil ,ale to brzo bude videt protoze priprava zabira vetsinou 11 mesicu kdyz se zrovna nedojebes a trenujes 7 mesicu jen. O to vic bych jeho vykon na letosnim Dakaru vyzdvihl.
No a druha vec je roadbook ,orientace,to neni nic jednoducheho.

Editoval luky.st (16.01.2017 12:44:05)


Vítěze se nikdo neptá, zda má pravdu

 offline 

 

#265 16.01.2017 13:52:18

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: DAKAR 2017


Já si osobně myslím, že nemá smysl polemizovat a porovnávat,me by to strašně zajímalo kdyby Mouka ten Dakar jel.


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#266 16.01.2017 14:23:14

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: DAKAR 2017


tady někdo psal, že Podmola "trénuje" Žito, tak pak by ta prohlášení o Dakaru dávala smysl big_smile big_smile big_smile

 offline 

 

#267 16.01.2017 15:31:24

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: DAKAR 2017


Semis napsal(a):

Carlito napsal(a):

Z Kvapila mi je na  a31 
Co předvádí za divadlo je hrůza, ministra radši nekomentuji. Trošku mi u Kvapila chybí POKORA, ÚCTA, SKROMNOST

To čumim  ou2 
Jak můžeš napsat takovou hovadinu?
Ty bys tam určitě přijel, viděl že týpek dejchá, tak bys jel dál, viď? (jestli bys teda vůbec zastavil)
A pak když by ses večer doslechnul, že tam "někdo" zkolaboval a natáhnul bačkory, tak by sis šel asi dát panáka, co?
Asi jsi ještě nezažil žádnou "krizovou" situaci ve svym životě......
Ale právě to tě asi od Lukáše odlišuje.  ne 
Kdyby jsi ho znal osobně, tak by sis hned dal lepáka. Je to neskutečně pohodovej a skromnej týpek.


Jinak Podmolovi fandím, ale mám obavy, že fakt neví do čeho chce jít. Pokud ještě v životě nejel žádný alespoň 5 a vícehodinový hard závod, kde by si pořádně sáhnul na dno sil, tak to bude mít dost problém. Takový věci nejdou natrénovat jinak než v praxi.

Koukám že si vůbec nepochopil co mi vadí. Že pomohl týpkovi mu vůbec neberu, ale vadí mi to divadlo co následovalo potom. Musel jsem řídit dopravu, jsem voják zvyklý na krizový situace, nedopaltil jsem na začátečnickou chybu, jel jsem dobře apod...
L.K. osobně neznám, ale až ho někdy na závodech uvidím, což asi dřív na závodech potkám pandu, rád si s ním promluvím.
A jedec, který má výkonnost průměrného přeborového jezdce nemá podle mě na dakaru co dělat.

 offline 

 

#268 16.01.2017 15:41:03

Re: DAKAR 2017


Carlito napsal(a):

Semis napsal(a):

Carlito napsal(a):

Z Kvapila mi je na  a31 
Co předvádí za divadlo je hrůza, ministra radši nekomentuji. Trošku mi u Kvapila chybí POKORA, ÚCTA, SKROMNOST

To čumim  ou2 
Jak můžeš napsat takovou hovadinu?
Ty bys tam určitě přijel, viděl že týpek dejchá, tak bys jel dál, viď? (jestli bys teda vůbec zastavil)
A pak když by ses večer doslechnul, že tam "někdo" zkolaboval a natáhnul bačkory, tak by sis šel asi dát panáka, co?
Asi jsi ještě nezažil žádnou "krizovou" situaci ve svym životě......
Ale právě to tě asi od Lukáše odlišuje.  ne 
Kdyby jsi ho znal osobně, tak by sis hned dal lepáka. Je to neskutečně pohodovej a skromnej týpek.


Jinak Podmolovi fandím, ale mám obavy, že fakt neví do čeho chce jít. Pokud ještě v životě nejel žádný alespoň 5 a vícehodinový hard závod, kde by si pořádně sáhnul na dno sil, tak to bude mít dost problém. Takový věci nejdou natrénovat jinak než v praxi.

Koukám že si vůbec nepochopil co mi vadí. Že pomohl týpkovi mu vůbec neberu, ale vadí mi to divadlo co následovalo potom. Musel jsem řídit dopravu, jsem voják zvyklý na krizový situace, nedopaltil jsem na začátečnickou chybu, jel jsem dobře apod...
L.K. osobně neznám, ale až ho někdy na závodech uvidím, což asi dřív na závodech potkám pandu, rád si s ním promluvím.
A jedec, který má výkonnost průměrného přeborového jezdce nemá podle mě na dakaru co dělat.

Ale byl tam, a pristi rok bude zase.....

 offline 

 

#269 16.01.2017 17:13:56

Filda
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1372
Založená vlákna
Místo: Chemička
Motorka: KTM 250 EXC TPI
3 0

Re: DAKAR 2017


Strejda-GC napsal(a):

tady někdo psal, že Podmola "trénuje" Žito, tak pak by ta prohlášení o Dakaru dávala smysl big_smile big_smile big_smile

Jestli ho vážně trénuje Žito,tak už chápu,proč cca rok a půl navštěvuje psychologa  lol  lol 


Žádný kopec není tak velký, aby nešel vyjet.

 offline 

 

#270 16.01.2017 20:56:31

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: DAKAR 2017


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#271 17.01.2017 00:43:22

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: DAKAR 2017


Úprava pořadí. O Klymčiw posun na 11 flek.




Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#272 17.01.2017 11:55:39

Re: DAKAR 2017


Tobyho stav je fakt vážný mad  ne 

 offline 

 

#273 17.01.2017 13:56:04

Re: DAKAR 2017


http://jpeg.cz/images/2017/01/17/KgCPI.jpg
http://jpeg.cz/images/2017/01/17/fup5P.jpg
http://jpeg.cz/images/2017/01/17/FamC.jpg
http://jpeg.cz/images/2017/01/17/sKRh.jpg
http://jpeg.cz/images/2017/01/17/DpX1K.jpg
http://jpeg.cz/images/2017/01/17/756qK.jpg

 offline 

 

#274 17.01.2017 14:08:09

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: DAKAR 2017


Ty první dvě fotky jsou nějaký starší ne? To vypadá na KTM 690  smile 

 offline 

 

#276 17.01.2017 16:08:52

Re: DAKAR 2017


SethX napsal(a):

Ty první dvě fotky jsou nějaký starší ne? To vypadá na KTM 690  smile 

Jo, starý, ale pěkný big_smile ano   ano Luca Manca, letos jel znovu, ale asi nedojel hmm 

 offline 

 

#277 17.01.2017 16:33:09

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: DAKAR 2017


nepřestává mě fascinovat kategorie Malles Motos a jak jí zvládl Manuel Lucchese - je to neskutečnej minimalista  ano  viz citace z článku http://www.ridersmagazine.it/moto/dakar … les-motos/:

"Nechal jsem Yamahu WR450F 2012 ve standardu - kromě dvou nádrží, tlumiče a přístrojů pro navigaci - což se ukázalo být velmi spolehlivé řešení. Jediný nedostatek byla maximální rychlost, která neumožňovala, abych jel přes 140 kilometrů za hodinu, je to veliký trest, protože jsem jel o 30 km/h pomaleji než většina jiných motorek. Na druhou stranu, jsem byl v technických pasážích velmi konkurenceschopný, ale bohužel jich bylo málo."


http://www.ridersmagazine.it/wp-content/uploads/2017/01/Manuel-Lucchese-Dakar-2017-Riders-Magazine-4.jpg

http://www.ridersmagazine.it/wp-content/uploads/2017/01/Manuel-Lucchese-Dakar-2017-Riders-Magazine-9.jpg

http://www.ridersmagazine.it/wp-content/uploads/2017/01/Manuel-Lucchese-Dakar-2017-Riders-Magazine-5.jpg


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#278 18.01.2017 16:34:59

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: DAKAR 2017


Carlito napsal(a):

Koukám že si vůbec nepochopil co mi vadí. Že pomohl týpkovi mu vůbec neberu, ale vadí mi to divadlo co následovalo potom. Musel jsem řídit dopravu, jsem voják zvyklý na krizový situace, nedopaltil jsem na začátečnickou chybu, jel jsem dobře apod...
L.K. osobně neznám, ale až ho někdy na závodech uvidím, což asi dřív na závodech potkám pandu, rád si s ním promluvím.
A jedec, který má výkonnost průměrného přeborového jezdce nemá podle mě na dakaru co dělat.

Samozřejmě že to není jezdec, který by zpráskal na trati třeba Balaše nebo někoho jinýho z našich elitních enduro jezdců.
Jenže o tom právě Dakar vůbec není. To vůbec neznamená, že by tam nemohl v celkovém součtu dojet líp. Proč by tam neměl co dělat? Protože nenosí samolepku reprezentanta ČR? Dostal se tam jen kvůli svojí píli a odhodlání. Nejel na bednu a chtěl si to užít.
Většina z nás kdyby se jim naskytla možnost zůčastnit se dakaru, tak by se jí chopili hned taky a to by jsme tam taky podle tebe neměli co dělat? Kdo tam teda podle tebe patří. Vypadáš trošku jako propagátor komerčních jezdců. A přitom zrovna ta komerce posílá zábavnost celého Dakaru někam do kopru...
Mimochodem přípravě na Dakar věnoval Lukáš mnohem víc než třeba komerčně propagovaný Podmol. Ten si za tím šel několik let.
A co řekl do televize... Jestli jsi někdy mluvil do médií, tak bys věděl jak to chodí. Na blbou otázku blbá odpověď a když na to nejsi zvyklý, tak si pak sám řikáš cos to tam mlel za hovadiny. To je normál.


Dej koním pít...

 offline 

 

#279 18.01.2017 17:33:27

Re: DAKAR 2017


Semis napsal(a):

Carlito napsal(a):

Koukám že si vůbec nepochopil co mi vadí. Že pomohl týpkovi mu vůbec neberu, ale vadí mi to divadlo co následovalo potom. Musel jsem řídit dopravu, jsem voják zvyklý na krizový situace, nedopaltil jsem na začátečnickou chybu, jel jsem dobře apod...
L.K. osobně neznám, ale až ho někdy na závodech uvidím, což asi dřív na závodech potkám pandu, rád si s ním promluvím.
A jedec, který má výkonnost průměrného přeborového jezdce nemá podle mě na dakaru co dělat.

Samozřejmě že to není jezdec, který by zpráskal na trati třeba Balaše nebo někoho jinýho z našich elitních enduro jezdců.
Jenže o tom právě Dakar vůbec není. To vůbec neznamená, že by tam nemohl v celkovém součtu dojet líp. Proč by tam neměl co dělat? Protože nenosí samolepku reprezentanta ČR? Dostal se tam jen kvůli svojí píli a odhodlání. Nejel na bednu a chtěl si to užít.
Většina z nás kdyby se jim naskytla možnost zůčastnit se dakaru, tak by se jí chopili hned taky a to by jsme tam taky podle tebe neměli co dělat? Kdo tam teda podle tebe patří. Vypadáš trošku jako propagátor komerčních jezdců. A přitom zrovna ta komerce posílá zábavnost celého Dakaru někam do kopru...
Mimochodem přípravě na Dakar věnoval Lukáš mnohem víc než třeba komerčně propagovaný Podmol. Ten si za tím šel několik let.
A co řekl do televize... Jestli jsi někdy mluvil do médií, tak bys věděl jak to chodí. Na blbou otázku blbá odpověď a když na to nejsi zvyklý, tak si pak sám řikáš cos to tam mlel za hovadiny. To je normál.

Souhlas, nehlede na to ze ten nazor Vlka nejni s pozice matadora  v enduru ale obyc kluka co maximalne muze psat po netu tyhle bludy.

 offline 

 

#280 18.01.2017 21:06:51

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: DAKAR 2017


Semis napsal(a):

Carlito napsal(a):

Koukám že si vůbec nepochopil co mi vadí. Že pomohl týpkovi mu vůbec neberu, ale vadí mi to divadlo co následovalo potom. Musel jsem řídit dopravu, jsem voják zvyklý na krizový situace, nedopaltil jsem na začátečnickou chybu, jel jsem dobře apod...
L.K. osobně neznám, ale až ho někdy na závodech uvidím, což asi dřív na závodech potkám pandu, rád si s ním promluvím.
A jedec, který má výkonnost průměrného přeborového jezdce nemá podle mě na dakaru co dělat.

Samozřejmě že to není jezdec, který by zpráskal na trati třeba Balaše nebo někoho jinýho z našich elitních enduro jezdců.
Jenže o tom právě Dakar vůbec není. To vůbec neznamená, že by tam nemohl v celkovém součtu dojet líp. Proč by tam neměl co dělat? Protože nenosí samolepku reprezentanta ČR? Dostal se tam jen kvůli svojí píli a odhodlání. Nejel na bednu a chtěl si to užít.
Většina z nás kdyby se jim naskytla možnost zůčastnit se dakaru, tak by se jí chopili hned taky a to by jsme tam taky podle tebe neměli co dělat? Kdo tam teda podle tebe patří. Vypadáš trošku jako propagátor komerčních jezdců. A přitom zrovna ta komerce posílá zábavnost celého Dakaru někam do kopru...
Mimochodem přípravě na Dakar věnoval Lukáš mnohem víc než třeba komerčně propagovaný Podmol. Ten si za tím šel několik let.
A co řekl do televize... Jestli jsi někdy mluvil do médií, tak bys věděl jak to chodí. Na blbou otázku blbá odpověď a když na to nejsi zvyklý, tak si pak sám řikáš cos to tam mlel za hovadiny. To je normál.

Koukám, že si stále nepochopil co mi vadilo, ale v poho. Propagátor komerčních jezdců nejsem, mam rád jezdce, kteří jsou na závod připravený a když udělají chybu tak to uznají. Zpráskat Balaše ani elitního enduro jezdce nemusí, ale mě nebo tebe by mohl (znám tě z výsledků KTM ECC), což si myslím, že by nedal  yikes  Ale máš pravdu, bez takovejch pilotů jako je L.K. by byl Dakar nuda smile  a šlape do toho fakt fest, těch závodů co má odjeto (2. místo // Baja Poland 2016, 3. místo // Baja Drawsko 2016, 1. místo // Hungarian Baja 2015 (INT cup), 265. místo // Erzberg Rodeo 2015, 3. místo // Baja Drawsko 2015, 534. místo // Erzberg Rodeo 2014

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů