Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

TT600R blbne elektrika

#1 20.08.2016 11:47:04

TT600R blbne elektrika


Hoši, prosím pomoc  mad 
Jedu si tak hezky na TTRku a najednou ta svině vynechá, při tom vynechání se mi ale rozsvítěj žárovky jak blázen a prasknou, takže tam mám  prasklou žárovku a stejně mi to vynechalo a najednou se z paraboly zase uplně hodně rozsvítilo při vynechání, je to proces vteřiny.. asi dálkový, protože tam prasklý vlákno není. Další věc co mi nejde do hlavy, že když mi praskne vzadu koncový tak od tý doby nejde ani brzdový, což brzdový má v pohodě vlákno, ale mají společnou jen kostru. Myslíte, že mi to připadá správně, že mám někde nějaký zkrat na světlech? Nebo že by mi blbnul usměrňovač? Díky smile  a25 

 offline 

 

#2 20.08.2016 15:53:43

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: TT600R blbne elektrika


filipeskunc:

trošku tomu vysvětlení nerozumím...
nicméně změřit usměrňovač je otázka 5minut (obyčejný multimetr s rozsahem na diody dostačuje) foto dodám.
kondík jde změřit trošku hůře, ale jestli má někdo měřák RLC, tak tam to je vpoho, a jestli to "dobíjí" by mělo jít změřit na kondíku či usměrňovači, dále odpory vinutí tak i indukční cívky jsou v manuálu.

Měření úbytku na diodě:
Multimetr viz obrázek nastavit na měření přechodu A/K a kabel COM (většinou černý) připojit k svorce "+" na regulátoru, kabel ze svorky V/Ohm (červený) přiložit na první svorku  "~" (úbytek, zobrazení na multimetru by mělo být okolo 0,5), takto změřit i ostatní dvě svorky "~"

Měření závěrného směru:
Prohodit kabely mezi sebou a opakovat postup výše (multimetr by měl ukazovat nekonečno, O.L atd.)



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/659_regl.jpg




http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/659_multimetr.jpg

Editoval Slow (22.08.2016 07:49:40)


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#3 21.08.2016 20:47:44

Re: TT600R blbne elektrika


Slow: Díky za odpověď, prosím tě nějak nechápu z toho schématu tvýho, vpraco je výstup, že jo? a vlevo těch 0,5 to je čeho 0,5? Dík, přeměřím to, ale pochybuju hele, protože se mi to stáva během jízdy třeba 2x, prostě jen občas.. Kdyby se mi to aspoň hned rozbilo, tak to změřim a je mi to jasný, ale takový to občas jo, občas ne.. to je na prd...když jsem měřil napětí na žárovce tak normálně 14,4V .. ale pak tam prostě něco šlusně občas

 offline 

 

#4 22.08.2016 08:17:04

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: TT600R blbne elektrika


edit


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů