Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Co za ostre Enduro ?

#41 17.07.2016 04:02:31

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Co za ostre Enduro ?


Huzva:

Doufám, že ten rok je překlep  a18 

Jinak, podvozek jedině Faryn, tady není jiná volba  a2 

 offline 

 

#42 17.07.2016 06:51:27

fiss
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 590
Založená vlákna
Místo: ???
Motorka: 36kw
Věk: 31%
Tel: cth
1 0

Re: Co za ostre Enduro ?


Huzva:

nejlepe udělaš když si něco o tom přečteš v knize ktm jsou tam nějaké hodnoty od toho se odrazit. pak zajedeš někde na trat.chce to trochu trpělivosti,šroubovák,2xklič a klikat a klikat až docílíš svojí spokojenosti. ano 
něco jiného je pokud jsou origo pružiny a ty maš 100a vice kg? to už chce radu odborníka usch  heh2 

 offline 

 

#43 17.07.2016 11:13:26

Re: Co za ostre Enduro ?


Stejdo :  Preklepnul jsem se , je to rok 2014   deb1 ...

Fiss: Ono to je podle odhadu nastavene na 90 kg , kamarad jak na to sedne tak to s tim pekne se zhoupne dolu , ja se svyma 60 kg na to sednu a motorka se pomalu ani nezhoupne big_smile ! Pribal dorazi cca za 2 tydny , tak zkusim pohledat po netu a neco vycist. Dneska ji jdu poradne testnou na Piskovnu kousek od Vre.... .

 offline 

 

#44 19.07.2016 06:22:22

Blatakk
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 119
Založená vlákna
Motorka: exc300
0 0

Re: Co za ostre Enduro ?


Huzva:

Chalani v Rumunsku mali dve jednu novku 2016 druhu 2012 lahky ovladatelny pruzni stroj,akurat studeny start je lepsie nakopnut po staru. starter sa stym trapil.

Editoval Blatakk (19.07.2016 06:24:40)

 offline 

 

#45 19.07.2016 09:38:00

Re: Co za ostre Enduro ?


Blatakk napsal(a):

Huzva:

Chalani v Rumunsku mali dve jednu novku 2016 druhu 2012 lahky ovladatelny pruzni stroj,akurat studeny start je lepsie nakopnut po staru. starter sa stym trapil.

Ahoj , jo taky to tak mam , jen pri studenem startu me staci 2-3x proslapnout a pak ji hezky nastartuju starterem , kdyz je zahrata tak startuje bez problemu...

Zatim se seznamuju , to co jsem vyjel na 2t tedka neumim na 4t vyjet a zase naopak big_smile !
Vím ze to bude rukama. A chce to jezdit , jezdit a poradne zamakat na fyzicce a technice.

Tedka resim mensi dilema ohledne sedla , starsi kousky na bazosi nejsou a do stavajciho se me moc rezat nechce , kvuli toho ze jednou pujde do sveta ,ale predstava ze nove sedlo stoji 3K , me nic jineho nezbyde a stavajci sedlo snizit.

Pri precteni manualu ohledne podvozku jsem zjistil neco ohledne predpeti pruziny ktera by se dala poladit trosku , ale na to si netroufam , tak jako se me nechce kupovat nova pruzina s 66N/mm na moji vahu , musim proste s tou vyskou bojovat big_smile !

Tento tyden si zkusim pohrat s poladenim podvozku , tak snad to nedoku*vim big_smile !

 offline 

 

#46 19.07.2016 09:49:13

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Co za ostre Enduro ?


Huzva: pokud opravdu vážíš 60kg a chceš se učit, bavit a príma vozit ano tak neváhej ani minutu a investuj do pružin a určitě p. i z.(samotná měká zadní je nesmysl ne ) a úpravy podvozku ano je to to nejlepší co můžeš, pro sebe, udělat smile 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#47 19.07.2016 10:09:26

CruZz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 180
Založená vlákna
Místo: Liberec
1 0

Re: Co za ostre Enduro ?


Huzva:

http://www.hpsporting.cz/

Tady sem sehnal pruzinu za 1100 na KTM. Novou.

 offline 

 

#48 19.07.2016 10:55:32

Re: Co za ostre Enduro ?


PETARDAK napsal(a):

Huzva: pokud opravdu vážíš 60kg a chceš se učit, bavit a príma vozit ano tak neváhej ani minutu a investuj do pružin a určitě p. i z.(samotná měká zadní je nesmysl ne ) a úpravy podvozku ano je to to nejlepší co můžeš, pro sebe, udělat smile 

S vystroji cca 65 kg , jak koukam do manualu tak o předních pružin jsem nic nevyčetl ,jenom ohledně ladění.
Nemám vubec s tím zkušenosti , nikdy jsem takové věci neřešil na silničce , tam mě bylo jedno , že pomalu nedošáhnu na zem  heh2 ..


Cruzz: Díky za link na obchod cena není zas tak hrozná , já čekal tak cca 8-10K  deb1 

 offline 

 

#49 19.07.2016 11:45:22

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Co za ostre Enduro ?


Huzva napsal(a):

PETARDAK napsal(a):

Huzva: pokud opravdu vážíš 60kg a chceš se učit, bavit a príma vozit ano tak neváhej ani minutu a investuj do pružin a určitě p. i z.(samotná měká zadní je nesmysl ne ) a úpravy podvozku ano je to to nejlepší co můžeš, pro sebe, udělat smile 

S vystroji cca 65 kg , jak koukam do manualu tak o předních pružin jsem nic nevyčetl ,jenom ohledně ladění.
Nemám vubec s tím zkušenosti , nikdy jsem takové věci neřešil na silničce , tam mě bylo jedno , že pomalu nedošáhnu na zem  heh2 ..


Cruzz: Díky za link na obchod cena není zas tak hrozná , já čekal tak cca 8-10K  deb1 

Já je řeším, jen ňákých 30-35let... tongue a pokud máš s výstrojí 65kg "musíš" investovat do předních i zadních pružin, určitě né jen do měkké zadní!!! To z motorky uděláš čopra se "skurvenou" a22  geometrií co nebude chtít zatáčet a nebude tě poslouchat ne ... to se raděj trap na tvrdém origo podvozku... a7 

Editoval PETARDAK (19.07.2016 11:47:13)


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#50 19.07.2016 15:10:14

Re: Co za ostre Enduro ?


Já je řeším, jen ňákých 30-35let... tongue a pokud máš s výstrojí 65kg "musíš" investovat do předních i zadních pružin, určitě né jen do měkké zadní!!! To z motorky uděláš čopra se "skurvenou" a22  geometrií co nebude chtít zatáčet a nebude tě poslouchat ne ... to se raděj trap na tvrdém origo podvozku... a7 

To jsem pochopil už z tvého prvního příspěvku , když už se děla zadek tak se musi dělat i přední tlumiče. Mě spíše šlo o to jak poznat jaké pružíny dát nové , když v manuálu o tom nic nepíšou.Tak mě to nedalo ať se tu neptám pořád jak debil a přečetl jsem si tady na forum pár témat které někdo založíl předemnou a řešil stejný problém a nejlepší to je sveřit odborníkovy. Díky za informace  ano !

 offline 

 

#51 19.07.2016 22:28:34

Nightfuckers
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 492
Založená vlákna
Motorka: Exc300
Věk: 905 Před n.l.
0 0

Re: Co za ostre Enduro ?


Ktm je od výroby nalazena na průměrnou váhu jezdce co ž je rozpětí  75-85kg takže tě výměna pružin asi nemine protože mám pocit že se s 60kg do progrese min. a max. roztažení/stažení pružiny nevlezeš jestli si dobře vzpomínám tak je tam tolerance 8mm.Když ji povolíš na doraz tak to bude taková jizda o které psal PETARDAK. Takže máš 2 možností  lol  lol  Přestaň honit a začni jest a cvičit  usch  usch nebo kup druhé pružiny usch  usch  usch  usch 


Buď jedeš, nebo se jebeš

 offline 

 

#52 20.07.2016 19:54:29

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Co za ostre Enduro ?


offtopic:
Camel-bag, okovat boty a pořádnou výstroj, v nejhoším ještě nějakou svačinu do baťohu a jsi v toleranci +- 75kg
 usch 


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#53 20.07.2016 22:59:15

green.bear
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 481
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 22
3 0

Re: Co za ostre Enduro ?


Sally:

To je právě to, že jsi nezkusil a nevíš. Po repasi tlumičů jsem nějak nepostřehl rozdíl v chování, což mi přišlo divný, tak jsem se jal ladit. Nejdřív jsem naklikal dle manuálu, potom trochu poupravil podle sebe a myslel jsem si, že dobrý. Potom jsem byl na pojezdu s klukem, co jezdí závodně CC a říkal mi, že podvozek nefunguje optimálně, moc tvrdý, pomalu se vrací.. Prohodili jsme si teda motorky a během cesty doklikal, aby se mu to pozdávalo. Když jsem jí potom dostal zpátky, naprosto jinej stroj. Žehlí, neodskakuje, zatáčí to snad samo.. Nevěřil bych, jak dobrej ten podvozek může být, ale musí to ladit člověk, kterej ví, jak se motorka má chovat. Tož tak. A jako bonus jsem se dozvěděl, co všechno dělám blbě. a1 

 offline 

 

#54 26.07.2016 13:45:50

Re: Co za ostre Enduro ?


Takze další vyjizdky zamnou !

Porad prevlada maximalni spokojenost a nelituju a zacinam si pomalu užívat fun faktor. Jen je třeba se sebou něco delat , když po sobe 3x spadnu vy vyjezdu a zvedam moto tak jsem na 5 minut kO heh2 .

Jinak se chci tady clenum omluvit , jsem kok*t , vlezl jsem na vahu a mam 75 bez vystroje  heh2  heh2 ...Vazil jsem se naposled před pul rokem a mel jsem porad domeni ze vazim stejne heh2 ...

Takze pruziny se menit nemusi ale za to jsem tady dostal dost tipu a informaci.
Takze podvozek pujde nastavit k mistnimu Guru na podvozky , tak jsem zvedavy na výsledek.
Urcite se podelim smile !

Editoval Huzva (26.07.2016 22:24:54)

 offline 

 

#55 26.07.2016 21:44:35

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Co za ostre Enduro ?


Mam dojem ze si tady občas mekdo plete ladění podvozku s uzivatelskym nastavením ne?

 offline 

 

#56 26.07.2016 22:32:38

Re: Co za ostre Enduro ?


Jarynn:

Vis jak jsem to myslel , pokud to je mirene na me , jsem zelenac  tongue .

Bez takovych lidi jako jsem ja by pak servisaci nemeli co zrat  heh2 .

 offline 

 

#57 26.07.2016 22:58:40

green.bear
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 481
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 22
3 0

Re: Co za ostre Enduro ?


Jarynn:

Hádám, že to bylo na mě, je fakt, že přeplanžetování se při repasi neřešilo, mám na podvozku pouze tvrdší pružiny na moji váhu, jinak origo, viskozita oleje dle výrobce, takže "ladění" jako takové ne, ale "nastavení" profíkem udělalo svoje. Věřím, že po "naladění" by to fungovalo zase úplně jinak. smile

Sally: Třeba ses trefil, třeba taky ne, je to stejně individuální, co komu sedí. Borec nejdřív koukal, jak jezdím a klikal taky podle toho. Jeho motorku měl naladěnou zase jinak, když jsme si je prohazovali, tlumiče máme stejný. Aby sis nemyslel, mě taky nekopala a nepociťoval jsem nějaký nedostatek, myslel jsem si, že mám naklikáno pro moje účely dobře,  ale prostě po přenastavení funguje podvozek o 100% líp. Věřit mi nemusíš a je mi to i docela jedno, osobní zkušenost hobby mrdala, přeber si to, jak chceš. wink

 offline 

 

#58 27.07.2016 10:11:34

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Co za ostre Enduro ?


green.bear:

Jj v prispevku výše jsi o vymene pruzin nic nepsal,jen o nastaveni kamaredem,to nema s ladenim nic spolecneho. Ale o nic nejde,jen jsem si rypnul,me fascinuje jak jsou tady na foru nekteri chytri jak radio a pletou si pojem s prujmem.. Pidu obecne,ne konkretne na tebe  wink 

 offline 

 

#59 27.07.2016 11:17:56

Re: Co za ostre Enduro ?


Huzva: Podvozek se dá naladit na mnoho způsobů, ale musíš vědět, co od toho sám chceš, měl bys být schopný dát odezvu ladičovi, popsat, co to dělá po naladění, ..... to ty zatím neumíš ani v náznaku = není to tvoje chyba. Takže bych doporučil udělat na zadku SAG podle manuálu - jednoduchý úkon (zjistíš, jestli máš vhodnou pružinu na svoji váhu) + naklikat do origo setupu. A jezdit. Začni jen polňačky, lesní cesty, odskoč si na obrubníku, hrance, lehký výjezdy, jízda po zadním, .... a jen si užívej a sleduj, co se děje. Jezdi ve stupačkách, okoukej nějaký fajn videa = i podle nich se dá dobře učit a ne že ne. A až tak po 30 mth, pokud nezačnou chcát gufera dřív, řeš ladění podvozku. To samý se hned nehrň do enduroškoly. Začátek ti stačí jen jezdit a sžít se trochu s motorkou, potrénovat rovnováhu co nejpomalejší jízdou ve stupnách, .... abys potom efektivně využil školu. Podle mě jsou vyhozený peníze, jet tam jako úplný nováček, co se umí na enduru jen rozjet. Teď je fajn počasí právě na jízdu po polňačkách, .... už se sečou pole, takže bomby po strništi lol  ano a až se trochu ochladí, tak jít už na techničtější pasáže ano 
Jinak enduroškola ANO  ano 

 offline 

 

#60 27.07.2016 12:15:19

Re: Co za ostre Enduro ?


Janek:

To jezdím cca co 3 dny , vždycky na hodinku a o vikendu vyletujem a hecujem se. Nedělá me problém už začít skákat , přeskočit menší potok , přejet vetší pařez nebo vybulený strom. Snažím se jezdit pořád ve stupačkách , jen se človek nevidí jestli dobře drží tělo. Na rovnováhu se soustředím teďka , jezdit krokem za pomoci spojky a dělat osmičky , sem tam chvilku vydržím na motorce i na místě. Na zadní si to taky kopnu , ale takovým tim amaterským zpusobem , bez spojky na dvojku zatahnu a cca 2m odjedu , ale taham to plynem  ne .
Neumim zatím odhadnout bod kde jeste muzu zvednout motorku abych se nepreklopil. Čekám na nové blastry , mám jen plácačky které už jsem pomalu cele ro*mrdal. Přijdou nové blastry a chci začít zkoušet jezdit po zádech co nejmenší rychlosti. Nechci lámat zbytecne packy  heh2 .Mám už najeto cca 15 mth a mám pocit , že zadní tlumič prostě při vysších rychlostech nestíha vracet a nekdy to docela kopne , když človek jezdí menší pilu přez pole. Dam na tvou radu , vice pojezdim a budu se soutredit na ten podvozek. Podvozek mam naklikany dle manualu " snad dobre big_smile " na " normal "  Pruzina je v mezích mojí váhy , jen by bylo fajn ji trosku povolit " na to si netroufam " , at motorka si trosku jeste malinko pri nasednuti " podpruzi ".   

Myslim si , že skola uz tedka by me docela posunula dal a clovek by mohl pak vice premyslet a hlavne vedel co dela spatne. Jinak sleduju hodne kanal na yt : Cross Training Enduro

Docela dlouho jsem jezdil na jednokolce , jak 4 km tury na pivo tak mensi trialové pasáže "skakaní na místě" " skakaní přez překážky" atd..  takže menší grif rovnováhy mam z jednokolky.

V sobotu jedeme na chemicku , takze se docela tesim na mensi trialove pasaze " prejeti prez hranoly , gumy , atd.. "

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů