Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

prosim o radu servisaky

#41 02.04.2016 20:27:07

Re: prosim o radu servisaky


Carlitos13:

Pěkné,ale moc najeto.
Budu chtít něco doložitelné do 100tkm

 offline 

 

#42 02.04.2016 20:59:18

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: prosim o radu servisaky


Janek napsal(a):

Vojtas napsal(a):

jopr:
emise jsou taky jen jeden velkej podvod :-) emisí je pořád stejně, jenom se díky turbum zředují vzduchem, motor pracuje s ochuzenou směsí...
ve zkratce...

To je docela blbost, turbo tlačí víc vzduchu/kyslíku a díky tomu roste teplota hoření ... zvyšuje se výkon ... snižuje se spotřeba ... ale roste podíl oxidů dusíku = vyšší emise. Současně ale klesá podíl pevných částic ve splodinách ...
Proto se používá EGR, který ti do sání pouští část výfukových plynů, který jsou prostý o kyslík ... to vede k určitý regulaci NOx, ale zase roste podíl pevných částic, protože klesá teplota hoření, .... snižuje to výkon motoru ....
Tohle je ten začarovaný kruh, kdy motor buď nemá výkon, produkuje víc pevných částic a má nižší emise NOx nebo motor má turbo, zaslepený EGR, jede s nižší spotřebou ... má málo pevných částic, ale vysoký NOx

Proto se jde cestou "zpracování" (nebo jak to nazvat) výfukových plynů - močovina nebo filtry pevných částic.
U filtrů částic je další průser, že na jejich odstranění potřebuješ získat mraky tepelný energie a to zase jen spalováním nafty, kterým tvoříš NOx ...

Takže když ve zkratce, tak aspoň takhle wink 

Ano... to co píšeš je vše pravda a je to tak u všech novodobých procesů spalování čehokoli  - "méně kvalitního paliva"...
u toho svého výroku jsem myslel spíše asi benzínové turbomotory, kde se výfukové plyny zředují co to jde, a o ten zbytek se postara katalyzátor..

uvědomnuju si že jsme se tu bavili o naftách a tak to bylo jako výstřel ve tmě


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#43 02.04.2016 22:08:28

Re: prosim o radu servisaky


Operak....2800 mesicne......bmw 530 combi.....po roce moznost vratit za odpis.....ze ty zrovna neumis pocitat :;(

 offline 

 

#44 03.04.2016 08:49:34

Re: prosim o radu servisaky


Operak mám už za sebou.
Bussines leasing i Lease plán.

3 roky nebo 120tkm a při vracení musí byt auto více než nové.
Škrábanců větší mez 5-ti koruna a hned účtují lak dílu v origu...
Vždy jsem doplácel min 25tkc a ceny auta v cenikovce 400bez DPH = splátka pres 10bez DPH (v ceně komplet servis,pneu...)

Pocital jsem zleva i zprava a domnívám se,ze tato verze je nerentabilni

Kouknu ještě na možnost jen operak formou půjčovneho na rok-díky za opětovné nasměrování tímto smerem

Editoval mikagen (03.04.2016 08:52:00)

 offline 

 

#45 03.04.2016 10:59:25

Re: prosim o radu servisaky


Operak mám už za sebou.
Bussines leasing i Lease plán.


Kouknu ještě na možnost jen operak formou půjčovneho na rok-díky za opětovné nasměrování tímto smerem


 ano2 

 offline 

 

#46 03.04.2016 14:29:26

Re: prosim o radu servisaky


xfany:

Tak tímto směrem se dávat nebudu.
Jednak, pokud je to "finančně přijatelnější" (stále dost vzdálené BMW 530 za 2800Kč měsíčně) tak je to jen pro soukromé osoby (nemůžeš si dát do daní a to ani PHM a nájezd do 20tkm/rok).

Zůstanu tedy u nákupu.
Díky

 offline 

 

#47 03.04.2016 14:57:46

Re: prosim o radu servisaky


Carlitos13 napsal(a):

myslím že fordy jsou neprávem podcenovaný auta,motor musí při správné udržbě vydržet stovky tisíc km,pokud se k tomu budu chovat jak prase a asi nic nevydrží,výbava a komfort super,podvozkově není co vytknout,neskutečný koráb,motor 103kw,slušný zátah,spotřeba průměrná 6l,chorvatsko jsem jel 4 lidi a plnej kufr za 5,1l za mě ford ano 

Starý Pumy motory byly aspoň čitelný ... přesně jsi věděl, kdy odejde dvouhmota, kdy řemenice, kdy vstřiky ...
Tyhle idiotský HDI jsou naprosto nevyzpytatelný ne  ne . 2.2 jsou na tom trochu líp, na jejich vývoji makal přímo Ford, ale 2.0 je Peugeot, ... často od 20000 km je to olejnička až hamba, padaj turba, .... u 1.6 TDCI jsou konstrukční vady v mazání motoru ... nechali to ty hovada jezdit a kdo překročil záruku a posralo se mu to - většinou rozlítlý turbo - tak nedostal ani korunu a vše si platil. Přitom na to byly technický zprávy ... až po letech vyk!  vyk!  přišli na to, že to dělá nevhodně použitý druh oleje ... lepilo se sítko na přívodu k mazání, ....
Na Mondea a i ostatní modely Fordu je tolik servisních informací, až bys z toho blil. Největší průser byla elektrika ... jak si zapnul klíček, byl to takový odběr, že padaly aku, altíky ... měnily se klidně 1x za měsíc u městských provozů ... nevím, jak to následně řešili.
Co taky zařvalo altíků hlavně u 1.6 TDCI... má to elektronickou regulaci odběru - ochranu proti přetížení ... je to součást pojistkový skříně a je vlastně samostatná řídící jednotka - když odejede, šup mínus desítka .... přestane makat dešťový senzor ... šup, desítka a1 
Ano, jízda je silně návyková  ano  ano , jedno z mála aut, ve kterým bych jel na konec světa ano ... jen by to nesmělo u Rozvadova hodit nouzový režim lol  lol 
Ford už starou Pumu oprášil ... asi ví proč.
Suma sumárum, Ford není o nic horší ani lepší ve spolehlivosti a celkových nákladech za provoz, než jiný značky. Focus dokonce vychází skoro nejlíp - to jsem si zjišťoval právě u firem na operační leasing, půjčovny aut, ... ty to mají dobře zmáknutý, kolik v průměru jaký model jaký značky stojí v provozu ano 

Bratranec je po tátovi Němec, žije v Německu, pracuje po celý evropě, dělal obchoďáka s vínama, teď hlavně u nás .... může mít jakýkoliv auto chce, hodně jich vyzkoušel  .... ale jezdí už asi 25 let jedině Hondama - nedá na to dopustit.

Za mě z Japonců Toyota ano . Stačí se podívat na TUV hodnocení a v top 20 typů aut bude mít od stáří 4 - 9 let určitě 4-6 modelů ano  ano 

Volvo u mě skončlo, když jsem u V40 zvedl kapotu a viděl tan nejposranější motor 1.6TDCI od Peugeotu lol . jinak podvozek je Focus ... Volvo a Ford spolu dost spolupracovali ... 5válce 2.5 v ST ... a ten 5válec 3.0 běhá i v Transitu a padalo to taky na turba ne 

 offline 

 

#48 03.04.2016 15:05:28

Re: prosim o radu servisaky


mikagen:
hele, nevím, jak to máš ... ale u nás si obchoďáci a dokonce ani majitelé firem na práci Mondea moc nekupovali - jeden zásadní důvod - závist od druhých - ten, komu prodáváš, ví, že to Mondeo je za jeho peníze ...
Ano, soukromě na jízdu na chatu, dovolenou, ... klidne Mondeo, Kugu v plný palbě, .... ale k zákazníkům nikdy ... natož přijet v BMW lol = obchodní sebevražda.
Ideál je ten Focuston, na jízdu v jednom by mě bavila víc Fiesta, klidně i Fabie ano ... ale zas jestli jsi ředitel a musíš reprezentovat firmu, je to jiná ano 

 offline 

 

#49 03.04.2016 19:56:22

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: prosim o radu servisaky


v40 není Volvo  a17 


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#50 03.04.2016 22:35:04

danka
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Místo: Praha východ
Motorka: 300 EXC, Free 250
Věk: 43
1 0

Re: prosim o radu servisaky


Jen se přidám - jezdím teď roční operák na nový Mondeo za 6500 Kč bez daně měsíčně, byla to teda úplně ořezaná verze operativního leasingu (bez gum, dálniční známky apod) a jen na rok, proto byla ta splátka tak nízká. A myslím že super, za takovou cenu fungl nový auto mi dávalo smysl.

Aktuálně ještě zbývá pár posledních Mondeí 4x4 (AWD) v myslím top výbavě, ceníkovka přes 1 mil, 2letý standardní operák se vším. Měsíční splátka 7500 bez daně + 60 tis akontace.

https://leaseplango.cz/C/1037999/ford-m … t-business


Sorry pisu z tabletu tzn bez hacku a s chybama

 offline 

 

#51 10.04.2016 10:27:15

Bohouš
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 22
Založená vlákna
Motorka: tt600, yzf600, jawičky
Věk: 41
0 0

Re: prosim o radu servisaky


motoline.cz:

přesně tak, v40 neni volvo, je to splácanina všeho ,bohužel sad 

 offline 

 

#52 10.04.2016 10:30:13

Bohouš
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 22
Založená vlákna
Motorka: tt600, yzf600, jawičky
Věk: 41
0 0

Re: prosim o radu servisaky


Jinak co, Mikagen, už si něco pořídil? Držim palce ve výběru, dneska je to fakt loterie.

 offline 

 

#53 10.04.2016 15:16:20

Re: prosim o radu servisaky


Bohouš:

Ne ne ještě ne,stále hledám BMW 530D za 2800kc/měsíc :-D
Sranda.

Teď ještě chvilku  vyckavam jak to cele dopadne.
Možná budu mít služební a nebudu muset řešit a pokud ne, tak asi malého zmrda, ale nového,protože co tak slyším tak je to velký problém, až se mi tomu nechce věřit, ze by všechny  novější auta staly tak za howno.

Za mě Kia Ceed, Fluenc, Fabia 1,4 TDi, Hiunday i40 se všemi jsem najel kolem 100tkm a bez problémů, jen u Fluence se jednou ucpáno parafinem ale to bylo prý nekvalitní naftou

 offline 

 

#54 30.05.2016 21:17:58

Re: prosim o radu servisaky


Tak nakonec
BMW E46 330D 150kW po faceliftu
M-Paket,Alcantara,velká navi...
Automat (bohužel ještě GM),ale 6tkm po GO

Editoval mikagen (30.05.2016 21:19:48)

 offline 

 

#55 30.05.2016 21:30:27

Re: prosim o radu servisaky


mikagen:

Budouci Mohutne wydaje!!!

 offline 

 

#56 30.05.2016 21:41:21

Re: prosim o radu servisaky


tomasg:

Budeš konkrétní ?

Vstřik á 3tkc po repasy, pomocné čerpadlo co je po sedackou se dá také "levne sehnat" o žádné další pasti nevím.
Jak jsem uvedl automat po repas

 offline 

 

#57 30.05.2016 21:57:50

Re: prosim o radu servisaky


mikagen:
Tak to máš dobry, štěstí že BMW nemá brzdy, tlumiče, ramena nápravy, kardan, atd. A taky dobry BMW není atypický, že je v se bez ne, např. Rozměr pneumatiky, s cela běžný rozměr,

 offline 

 

#58 31.05.2016 00:16:56

Re: prosim o radu servisaky


tomasg:

Brzdy, podvozek, tlumiče atd jsou spotrebak a ceny jsou srovnatelné s většinou EU značek
Nelze srovnávat s Feldou či Octavii 1

Pneumatiky mám klasické 17-ky (zimní pneu)
Uvažuji o 18-kach na léto a je pravda, ze origo 18-kdy BMW jsou drahé,ale ne origo se dá koupit nové ALU i pneu do 20-ti.

Snad budu mit klid
Radost "zatím" mám

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů