Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Elox vs komaxit?

#1 16.02.2015 18:48:44

Kadett
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 99
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM LC4
Věk: 24
0 0

Elox vs komaxit?


Chtěl bych pár dílů dát do nějáké barvy. Ale aby to vydrželo. Chtěl bych stupačky,páčku,brýle a asi kyvku,.... Co mi doporučíte? Dík

 offline 

 

#2 16.02.2015 19:10:50

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Elox vs komaxit?


Já mám komax...A nic jiného bych nevolil, pokud je to pro tebe dostupné. Tryskat pískem ! ne brokama. Pokud tam kde dělají komax (a to může být) tryskají jen brokama, tak bych se o slabší díly bál (třeba ten níže uvedené kryt třmenu, nebo rovné plochy jako je ta kyvka...Viděl jsem rám motorky tryskaný brokama a nic moc teda, to bych jim poděkoval, ale nevyznám se v tom jaké velikosti broků se na co používají atd...za mě písek ano ) . . .

Mám možnost lesklé, matné..pak něco tak trochu mezi, ale nevím proč mění to barevný odstín. Je možnost i perleti a ta je fakt povedená, ale rovněž mění trochu odstín ( z ryze černé je taková černošedá)

Mám tak stupačky, řadičku, zadní brzdu, ochranu třmene zadní brzdy, trubku pod motorem....A to už na třetí motorce. Na Transalpu jsem tak měl padáky a luxus.

Kola nevím...Komax je takovej "zemědělskej" (je to tlustá vrstva = pro mě tím líp) ikdyž je pěknej, ale za sebe říkám, že opravdu kvalitní a vzhledově bezvadný elox jsem ještě mimo fabrických dílů neviděl.

E: Kyvku do laku ? To jediné se mi z výčtu dílů trochu příčí...ALU vzhled se ti nelíbí ? smile  KAM TI ZMIZEL HUSAR ?  ou1 


http://img.motorkari.cz/upload/images/denik/2015-02/170476.jpg

http://img.motorkari.cz/upload/images/denik/2015-02/170478.jpg

http://img.motorkari.cz/upload/images/denik/2015-02/170479.jpg

Editoval jirka87 (16.02.2015 19:18:14)

 offline 

 

#3 16.02.2015 19:57:18

Kadett
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 99
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM LC4
Věk: 24
0 0

Re: Elox vs komaxit?


Na kolik tě ty díly na obrázku cca vyšly? Vydrží něco ten komaxit aji na stupačkách? neodlupuje se? Kola nechcu lakovat. kyvku,páčku spojky,brejle,řadičku,zadni brzdu, a ja nevim co se ještě naskytne.Kdyby měl někdo i dobrou zkušenost v okolí brna,tak budu rád.

 offline 

 

#4 17.02.2015 01:10:38

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Elox vs komaxit?


dobrý komaxit sme obíjali riadnym kladivom z neodmastenej konštrukcie (na striekanie diskov)... čiže musí držať vyk! 
sakra vtedy sa komaxitovalo za dvojdecku  a2 a čierna bola aj matná  a11 


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#5 17.02.2015 06:41:55

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Elox vs komaxit?


Bobku? Ja nekde psal,ze to nedrzi? Nebo kolik to stalo? A ze je moznost matne je jam napsane taky. Nekdy to i cti kdyztak.

Kadett: ja to mam jako protisluzbu,ale ta firma ma cenik nastaveny tak,ze treba 14ka plechac z auta je za 1300kc. . . To mi hlava nebere. Ale zase treba u litaku uz to pocitove neni tak hrozna cena.

Ten komax vydrzi hodne a loupat se fakt nebude,to se neboj

 offline 

 

#6 17.02.2015 07:59:39

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: Elox vs komaxit?


Komaxit nemusí být určitě za každých okolností špatný, pokud ste někdo slyšel o tom že se loupe apod, tak je to jen špatnou přípravou povrchu, nebo tloušťkou nanesené vrstvy. Pokud se to udělá tak jak má, tak bude sloužit a vypadat hezky několik let. Od věci určitě není před komatěním nazinkovat, tím se výrazně prodlouží životnost.
Jinak je to vlastně nanášení vrstvy plastu.


Výhody komaxitu : vysoká kvalita povrchu,jeho vysoká životnost /záleží na použití, vastavení venkovním vlivům/ a odolnost, dá se klidně stříkat i na chrom, jen se musí před nanesením zdrsnit, snadná údržba. Super přilne na nepravidelné povrchy, zakorucení, radiusy apod.

Nevýhody: Nejedná se o původní materiál, pracnost s přípravami dílů pro komaxit, bez korozi/prasklin apod, oproti běžným materiálům vyšší cena, v případě odloupnutí se velmi špatně opravuje, takřka neopravitelný. Moc se mu nechce přilnout na rovné velké povrchy, od těch se pak rád odloupává ve velkých kusech.

Elox : spíš jen na hliník a jeho slitiny - při eloxování se vytvoří vrstva oxidu, která je tvrdší i odolnější než kov sám - zdokonalení mechanických i chemických vlastností kovu - zatížitelnost, přiblížení se tvrdosti skla. Nanášená vrstva do 25 mikrometrů / komaxit - až O,5mm/

Kvalitu eloxování ovlivnňuje už samotné hutní zpracování hliníku /kovu/ a jeho složení. V zásadě je důležité dodržovat technologický postupy. A eloxovat jde v pohodě i v domácích podmínkách

Za mě bych šel asi taky do komaxitu, jako Jirka87, ale musel bych vědět že to bude TOP !


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#7 17.02.2015 09:20:38

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Elox vs komaxit?


Ten elox je casto provadeny v nizsi kvalite a dodavatel te na to i upozorni. Setkal jsem se s tim,ze meli jednu perfektne nachystanou lazen na svuj hlavni sortiment,coz byly bez chybicky pripravene,ocistene a zahlazene kusy hliniku v obrovskych seriich a naopak na drbky lidi z ulice meli starsi a mensi lazen,kde se pocitalo s tim,ze dotycny doda vetsinou povrchove dorypane,spatne cistitelne kusy apod. S takovymi kousky si nikdo moc nebude zadrbkavat lazen,ktera ho zivi a kdyz to budes chtit top prjhpravit,tak to proste zaplatis. . .

Ten elox pokud se nepletu je vyrazne narocnejsi na povrch,ktery musi byt fakt top. A je pravda,ze ja osobne jsem to na oceli zatim nevidel. Ten komax je easy. Otryska se to,zaprasi,hodi do pece a nazdar pipi.  A drzi to snad na vsem a dlouho.

Elox udelany na spatne nachystany povrch ma jakoby semisovy povrch,jemnou strukturu a je to i vzhledove takove fuj. Muzou byt i bublinky

 offline 

 

#8 17.02.2015 10:23:56

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Elox vs komaxit?


jirka87: ja som odpovedal Kadett.ovi


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#9 17.02.2015 11:29:26

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: Elox vs komaxit?


V práci máme jak práškovou tak mokrou lakovnu, takže přidám pár postřehů.

Práškové Lakování: je levnější než mokrá a hlavně rychlejší, je nutná dobrá předúprava, ideálně zdrsnění materiálu. Prášek se nanáší elektrostaticky, takže by se měl dostat všude, ale ve skutečnosti to tak často není, nespojuje se výrazně se základním materiálem, a pokud se odloupne rez se rozlézá pod práškem a postupně jde barva dolů. Ideální je zinkový základ, dělají se i antikorozní práškové základy. (lepší lakovny budou vědět). Lépe izoluje teplo, takže není ideální na rámy s olejem uvnitř obvztĺáště při vyšší vrstvě prášku se základem.

"Mokrá" barva: dražší pro plné zatvrdnutí to chce čas (nechat lak dozrát), časově náročnejší, odolnost barvy je vyšší. rez se pod barvou šíří podstatně hůře, protože barva přilne k materiálu. Důležité je zvolit správný lak pro dané použití. Často to tak není a používá se levnější barva do interijérů, která není tak odolná. Lakuje kde kdo, ale dobrých lakoven je v ČR opravdu málo! Ale výsledek v případě dobře provedeného lakování je úplně někde jinde...

Elox- pouze pro "hliníkové díly" je spoustu druhů dle požadovaných vlastností, tvrdost, barva, vodivost, pouze antikorozní ochrana, pohledovost atd...

 offline 

 

#10 17.02.2015 12:11:43

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Elox vs komaxit?


Ještě dodám že komaxit  se ďá  nanášet i štětkou je to plast kterej se rozpoušti v ředidle takže ho tam nasipete a máte barvu (třeba na odlouplej nástřik)

 

#11 17.02.2015 12:32:35

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: Elox vs komaxit?


babaexc: Má pravdu  smile  Stačí normální prášek rozředit nitrem...

 offline 

 

#12 07.03.2016 17:02:03

CruZz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 180
Založená vlákna
Místo: Liberec
1 0

Re: Elox vs komaxit?


Chlapi muzu dotaz?  Eloxoval nekdo seriovy naboje treba na kolech Behr?  Dneska mi kamos odvazel rafky a naby do eloxovny a rekli mu,  ze naby jsou slitina hliniku a ze do toho nejdou.  To samy vika motoru. 

Rafky udelaj.  Jsou asi cista hlina.

Takze dotaz.  Zkusit to dat jinam a pripadne na vlastni nebezpeci?  Na komaxit davat naboje nechci,  nelibi se  mi to.  Dik.

 offline 

 

#13 07.03.2016 21:47:44

Re: Elox vs komaxit?


CruZz:
Ráfky určitě nejsou čistej hlík, protože když by jo tak by se vohly v momentě jak bys na motorku sedl. Vůbec nic na motorce není čistej hliník, všechno je slitina(dural). S eloxem středů by neměl být problém, néže bych to teda zkoušel. a víka motoru nevím jestli je dural. Na některých motorkách byli z magnézia.

 offline 

 

#14 08.03.2016 06:42:33

CruZz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 180
Založená vlákna
Místo: Liberec
1 0

Re: Elox vs komaxit?


mira1150:

Já to napsal jako dement. jasně že ráfky nejsou čistej hliník. Pardon. :-)
Nicméně náboje jsou asi z tvrdšího matroše.


Sirr:
Ráfky sem leštil asi 8h. Náboje byly moc pěkný. No, zkusím to asi ještě jinde a uvidím.

On vlastně ten můj dotaz asi ani nemá smysl. Sem spíš zklamanej, že to je pakec a pak to nedopadne jak sem si najivně představoval. :-(

 offline 

 

#15 08.03.2016 17:59:55

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Elox vs komaxit?


kamošovi sa už nepáčili ráfy


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2192_12718069_999395276765895_6895551150859366792_n.jpg


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#16 08.03.2016 18:14:31

CruZz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 180
Založená vlákna
Místo: Liberec
1 0

Re: Elox vs komaxit?


bobkuuu:

Hydrografiku znam.  Ale nelibi se mi to.

 offline 

 

#17 08.03.2016 18:41:01

Koštěbuch
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 334
Založená vlákna
Místo: přerov
Motorka: Gas Gas 515 FSE
Věk: 28
0 3

Re: Elox vs komaxit?


co sem "čet" tak to prý hovno drží i když se to zalakuje... klidně dej pak refer jak to dopadlo po pár vyjížďkách  wink 

 offline 

 

#18 08.03.2016 20:29:32

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Elox vs komaxit?


no vyrobili dlhšie špice tak nám chýbajú závity a nedotiahneme ani špicu 1mm chýba  tak žiadne VŔKanie sa nekoná ešte  ne 
M 4,5 závitník =(

Editoval bobkuuu (09.03.2016 06:48:29)


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#19 08.03.2016 21:20:12

Re: Elox vs komaxit?


Závitník a jedem  lol Taky jsem tak dopadl docela opruz  big_smile navíc, když to zjistíš až u plně vypletenýho kola.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů