Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

ortézy

#341 12.01.2016 21:51:03

Nightfuckers
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 492
Založená vlákna
Motorka: Exc300
Věk: 905 Před n.l.
0 0

Re: ortézy


Xfunny2:

 lol  lol  lol  Je to marný   Je to marný   Je to marný


Buď jedeš, nebo se jebeš

 offline 

 

#342 13.01.2016 01:00:15

Re: ortézy


Nightfuckers napsal(a):

Xfunny2:

 lol  lol  lol  Je to marný   Je to marný   Je to marný

To je no, cekal jsem nejake info jako treba v jakem roce kupoval ortezy....jestli na sport nebo ze ma artrozu uz od skoly jak pan J. A trochu to jako rozvest......relevantni info presne kdyz ho znas a povidali jste si o tom :-D

 offline 

 

#343 13.01.2016 11:40:43

Re: ortézy


Tak sem se byl optat, uz vse vim. Ortezy stare dva dny vyrobene na miru
S pozdravem pana M lol


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5166_12506819_1098147706885101_1150498499_n.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5166_12511918_1098146970218508_1625753858_n.jpg

 offline 

 

#344 13.01.2016 12:00:47

Nightfuckers
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 492
Založená vlákna
Motorka: Exc300
Věk: 905 Před n.l.
0 0

Re: ortézy


Xfunny2:

 ano  no sláva ani to nebolelo. Ještě včera někteří nevěděli ze něco takového vůbec existuje  big_smile 


Buď jedeš, nebo se jebeš

 offline 

 

#345 13.01.2016 12:02:46

Re: ortézy


Nightfuckers napsal(a):

Xfunny2:

 ano  no sláva ani to nebolelo. Ještě včera někteří nevěděli ze něco takového vůbec existuje  big_smile 

Myslim ze tu vsichni vi co je orteza, jen ja nevedel ze jsou zdarma!!

 offline 

 

#346 14.01.2016 11:32:24

Re: ortézy


Jak už tady psal kolega, zkoušeli jste už neoprenovou bandáž na koleno ? S ortezou to nemá nic společnýho, ale alespoň u mě po letech ježděni upředňoňuji perfektně zpevněné kolení vazy, což mě orteza neposkytne. Navic třeba me osobně vadi na koleni jakýkoliv kloub, který mi překáží, když potřebuji držet mašinu sevřenou, to včetně kloubových chráničú. Určitě tim nechci říci, že ortézy jsou k ničemu, ale zajimalo by me, kolik lidí si koupý ortezy za 15 a na hlavě vozí plastovou přilbu bez nákrčáku lol I takový jsou vidět  heh2 

 offline 

 

#347 14.01.2016 11:45:47

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: ortézy


Fantom1945 napsal(a):

Jak už tady psal kolega, zkoušeli jste už neoprenovou bandáž na koleno ? S ortezou to nemá nic společnýho, ale alespoň u mě po letech ježděni upředňoňuji perfektně zpevněné kolení vazy, což mě orteza neposkytne. Navic třeba me osobně vadi na koleni jakýkoliv kloub, který mi překáží, když potřebuji držet mašinu sevřenou, to včetně kloubových chráničú. Určitě tim nechci říci, že ortézy jsou k ničemu, ale zajimalo by me, kolik lidí si koupý ortezy za 15 a na hlavě vozí plastovou přilbu bez nákrčáku lol I takový jsou vidět  heh2 

A co je na tom divnýho mít ortézy a plastovou přilbu bez chrániče krční páteře?

 offline 

 

#348 14.01.2016 13:00:20

Re: ortézy


PoSethX: 
 
Pokud si po pádu zničíš koleno, žiješ, pokud to nevydrží hlava nebo krční páteř, jseš mrtvej, to je o prioritách. Ideální stav je mít všechno v top kvalitě, pokud se musiš rozhodovat, tak hlava vítězi. Stačí vzit na hlavu karbonku a je ti jasný rozdíl hned  ano 

 offline 

 

#349 14.01.2016 13:24:53

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: ortézy


Fantom1945 napsal(a):

PoSethX: 
 
Pokud si po pádu zničíš koleno, žiješ, pokud to nevydrží hlava nebo krční páteř, jseš mrtvej, to je o prioritách. Ideální stav je mít všechno v top kvalitě, pokud se musiš rozhodovat, tak hlava vítězi. Stačí vzit na hlavu karbonku a je ti jasný rozdíl hned  ano 

Jistě máš kus pravdy roll ale zranění kolene (kolenních vazů) je u off-moto ježdění, bohužel "denní chleba" mnoho a mnoho-násobně častější než úraz hlavy a krční páteře, proto se ochraně kolen - ortézám, věnuje obecně daleko větší pozornost... i tady na fóru, je nás s úrazem kolene desítky sad  a s fatálním úrazem hlavy - krční páteře, znám v ČR jen Honzu Vodochodského  a19 

Editoval PETARDAK (14.01.2016 13:26:04)


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#350 14.01.2016 13:53:12

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: ortézy


PETARDAK napsal(a):

Fantom1945 napsal(a):

PoSethX: 
 
Pokud si po pádu zničíš koleno, žiješ, pokud to nevydrží hlava nebo krční páteř, jseš mrtvej, to je o prioritách. Ideální stav je mít všechno v top kvalitě, pokud se musiš rozhodovat, tak hlava vítězi. Stačí vzit na hlavu karbonku a je ti jasný rozdíl hned  ano 

Jistě máš kus pravdy roll ale zranění kolene (kolenních vazů) je u off-moto ježdění, bohužel "denní chleba" mnoho a mnoho-násobně častější než úraz hlavy a krční páteře, proto se ochraně kolen - ortézám, věnuje obecně daleko větší pozornost... i tady na fóru, je nás s úrazem kolene desítky sad  a s fatálním úrazem hlavy - krční páteře, znám v ČR jen Honzu Vodochodského  a19 

Přesně proto mi nepřijde divný, že někdo má ortézy za 20 a levnější plastovou přilbu, ale já padám pořád na hlavu a proto sem na letošek taky pořídil krční chránič a kompozitní kokos.

 offline 

 

#351 14.01.2016 13:55:54

Re: ortézy


PETARDAK:

Určitě při pádu a zranění hraje hodně faktorů, co se může stát. Každý chránič navic, který je funkční se počítá, hlavně když jdeš k zemi. Samozřejmě nejlepší je mít vše v top kvalitě, protože mezi nejlevnějšími a nejdražšími věcmi jsou propastné rozdíly v ochraně. Bohužel ne všichni si ji můzeme dovolit, takže toť z mého pohledu. Jinak věnuji se MX.

 offline 

 

#352 14.01.2016 21:41:30

colin70
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 6
Založená vlákna
Motorka: KX450F
Věk: 44
0 0

Re: ortézy


Xfunny2:
Zdarec, ty vyrábí Honza Mrázek?  Můžeš dát info, která pojišťovna toto proplácí v akci, jak je uvedeno na papíře pod ortézou?

 offline 

 

#353 14.01.2016 21:45:03

Re: ortézy


colin70 napsal(a):

Xfunny2:
Zdarec, ty vyrábí Honza Mrázek?  Můžeš dát info, která pojišťovna toto proplácí v akci, jak je uvedeno na papíře pod ortézou?

Info poda Nightfukers, v opravne pil Stihl to ma kluk  wink 

Jo Mrázek ano 

 offline 

 

#354 15.01.2016 19:35:53

Re: ortézy


Xfunny2:

Ty wole diky moc!
Fakt me to bavi :-D

Mam na tebe dotaz, ty jsi v uzkem kontqktu s pojistovnama, dokoce jsem vycetl z jednoho rejstriku, ze mas i slusny podil v jedne mensi, nemate akci treba na prispevek na naftu?
Na oplatku slibim, z budu jezdit opatrneji.
Kdyz tak radeji SZ, at neskrachujete

 offline 

 

#355 15.01.2016 19:46:20

Re: ortézy


mikagen napsal(a):

Xfunny2:

Ty wole diky moc!
Fakt me to bavi :-D

Mam na tebe dotaz, ty jsi v uzkem kontqktu s pojistovnama, dokoce jsem vycetl z jednoho rejstriku, ze mas i slusny podil v jedne mensi, nemate akci treba na prispevek na naftu?
Na oplatku slibim, z budu jezdit opatrneji.
Kdyz tak radeji SZ, at neskrachujete

Ano dohledal jsi spravne. Samozrejme prispevky jsou....cca minus dph z litru.  Jsou tam urcite podminky ktere musis splnit....ale furt jsou dobre pro obe strany. Zadne skryte poplatky ani male pismenka na smlouvach. Kdyz tak sz

 offline 

 

#356 15.01.2016 22:06:39

Re: ortézy


Xfunny2 napsal(a):

mikagen napsal(a):

Xfunny2:

Ty wole diky moc!
Fakt me to bavi :-D

Mam na tebe dotaz, ty jsi v uzkem kontqktu s pojistovnama, dokoce jsem vycetl z jednoho rejstriku, ze mas i slusny podil v jedne mensi, nemate akci treba na prispevek na naftu?
Na oplatku slibim, z budu jezdit opatrneji.
Kdyz tak radeji SZ, at neskrachujete

Ano dohledal jsi spravne. Samozrejme prispevky jsou....cca minus dph z litru.  Jsou tam urcite podminky ktere musis splnit....ale furt jsou dobre pro obe strany. Zadne skryte poplatky ani male pismenka na smlouvach. Kdyz tak sz

Diky!
Naidka je vice nez stedra!

 offline 

 

#357 12.02.2016 12:55:42

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: ortézy


já nakonec jdu do lehce jeté ortézy od DonJoy, ale za polovinu ceny nového kusu (soudím dle cen na Donjoy.cz) ze zahraničí přes kámoše co jezdí po EU. Jsou všechny plně funkční a některé jak nové. Ještě nevím jestli to bude model Fullfource nebo 4 Titude, doufám že bude moje velikost,..říkal ceny 6-7tis za fullfource nebo kolem 5tis za 4 Titude, tak jsem zvědav,.. je to bazar použitých zdravotních pomůcek, ale taky mají prej akční ceny na úplně nové kusy minulých modelových řad,.. Mají tam více druhů a velikostí, ale většinou ne do páru, což je spíš náhoda,... je možné k nim přikoupit chrániče kolen, ale ty jsou myslím jen fungl a stojí 3tisíce za jeden kus,...výhodou je že mají nějakou lhůtu na vrácení a vyzkoušení myslím 14 dní,...až to bude mít v ruce a bude vše ok, tak vám dám vědět...třeba by to zajímalo i někoho dalšího,..

 offline 

 

#358 12.02.2016 13:45:51

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: ortézy


DonJoy ortézy ma zaujímajú, isto sem hoď viac info keď ich budeš mať, trebars aj fotky  ano  Zháňal som ich na ebay, ale je to celkom lotéria, hlavne čo sa týka veľkosti, ortézy musia dobre sedieť... a za úplne smiešnu cenu nie sú, tak som sa zatiaľ neodhodlal k nákupu...


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#359 12.02.2016 16:01:29

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: ortézy


kiwibibo: já se taky díval na ebay ale taky se mi do toho moc nechtělo objednávat jen tak na slepo,..když to nesedne,..pak doufat že to prodáš nebo to vyhodit,.. navíc některé tam vypadali že už mají něco za sebou, navíc je tam drahé poštovné + poplatek za paypal, který ani nemám takže bych musel přes někoho,.. je pravda že i ty z druhé ruky sou drahé, ale věřím tomu že ta kvalita tam je,..budu to používat i na snowboard, tak jsem čistě mx ortézy nechtěl,...mám přetržený zadní křížový vaz a ne všechny ortézy to fixují,..velikost podle rozměrů by měla pasovat,..snad mi to sedne.
Každopádně dám vědět jak to dopadlo a co se mi dostane do ruk,..snad to bude příští týden,..

 offline 

 

#360 22.02.2016 14:56:26

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: ortézy


kiwibibo: po zjištění že ten můj známý by to nejspíš bral z podobného zdroje jak jsou ty ortezy na Ebay, tak jsem si řekl že si to objednám na vlastní triko,...nohu jsem si dobře proměřil a objednaná velikost krásně sedla,..už ji mám i doma,...bohužel Fullforce nebyla v mé velikosti,..ale ta 4 Titude je dostačující pro mé účely,..a v botě nevadí,...tedka o víkendu jsem s ní absolvoval první výjezd,...ze začátku mi to trošku vadilo ale po půlhodině ježdění jsem o ni ani nevěděl,...naměr si nohu tak jak je to poslané,...a normálně to objednej přes ten ebay,...mají měsíc lhůtu na vrácení,..takže si myslím že to bude v pohodě i kdyby ti nesedla,...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů