Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?

#1 06.01.2015 19:37:50

Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


Předem se omlouvám, že to sem cpu, ale tajně doufám, že mě přece jen někdo třeba poradí. a28  Mám aku vrtačku Black Decker 14,4 V. Po asi 4 letech ji odešli zdroje a protože jsem s ní byl spokojený, nechal jsem je zrovna ne zadarmo rapasovat, resp. kompletně obměnit baterie. Vše fungovalo jak má, ale nyní pro změnu odešla do věčných lovišť zase nabíječka.  ee3  Je mě líto to vyhodit s ohledem na nedávnou investici. Odkaz na jinou použitelnou jsem nikde nenašel (ani novou, ani starou). Na nabíječi jsou uvedeny hodnoty 17,4 V 200 mAh. Bohužel elektrice vůbec nerozumím - myslím nějaké odpory, rezistory, tranzistory, kondíky a kdejakej ten sajrajt. Pokud někoho napadá, jak alternativně dosáhnout za pár KÁ požadovaných hodnot k nabití zdrojů z dostupných součástek, zkuste to prosím laikovi napsat polopatě  ať to poberu (seznam věcí, které mám nakoupit usch ), realizoval by to v práci gramotnější fachman než já lol .  Jde o to, aby se to nepřebíjelo, nepřehřívalo apod. Předem děkuji za jakékoliv konstruktivní nápady. Pokud by měla být cena nějak závratná, dál už to neřeším. Adminy požádám o trpělivost, po nějakém čase vás sám požádám o výmaz. a12 

Editoval Ataman (06.01.2015 19:39:20)

 offline 

 

#2 06.01.2015 19:57:13

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1142
Založená vlákna
Místo: OSTRAVA!!!
Motorka: KTM 520exc
Věk: 30
Tel: nakousnutý
4 3

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


vem si multimetr a promer jednotlive soucastky moc jich tam neni wink ale nejprve se podivej na tistak zespoda jestli nekde nema studeny spoj
bude tam jen trafo 230/17,4V, nejaky usmernovac kondenzator, a signalizace nabiti. taky to muze byt jen upaleny kabel z tistaku to sem opravoval znamemu pred 3ma tydnama u te same znacky akucka

Editoval Ditrow (06.01.2015 20:05:21)

 offline 

 

#3 06.01.2015 20:55:04

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


A odešel ti jen napájecí zdroj k nabíječce, nebo ten nabíjecí dok?
Pokud to je jen trafo, tak to bys někde koupil samostatně za pár kaček. Podle mě to je pravděpodobnější varianta.
Pokud odešel dok, tak to se bude řešit blbě a asi se to nevyplatí.
Pak bych navrhoval nabíjet baterie uplně zvlášť třeba modelářskou nabíječkou, dokud neodejte akuvrtačka uplně.
Ono ty originál nabíječky stejně nejsou obvykle žádná chytrá zařízení....


Dej koním pít...

 offline 

 

#4 07.01.2015 06:03:25

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


tady mas stejne tema, pravdepodobne mas stejny problem, Borec to řešil tak ze koupil za 4E primo nové trafo a nechal přepájet.

http://kutilska.poradna.net/q/view/4170 … skrutkovac
S 18v a 200ma zdrojem by to melo jet taky.  cca 250Kč.
A pro příště se na podobný repase zvlaště u black and deckera vybodni, nestojí to za námahu.  ne 
Kolik jsi za tu repasy dal ?

Editoval Joraell (07.01.2015 06:07:02)


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#5 07.01.2015 09:24:56

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


Joraell:

dík, vytisknu, předám. Kolega je takový elektronek, rád s tím kutí, tak to snad dá nějak dohromady.Teď ráno mě říkal, že vše proměřoval a tišťák v doku je údajně ok, přívodní kabel taky, takže na 100 prdo je v čudu to trafo.

Origo článek se již nevyrábí - je to kopie Dewolt nebo tak nějak, cena druhovýroby snad 1300 z UK a kapacita asi 2200mAh.  Firma co mě to dělala zvedla kapacitu na 3000 mAh použitím delších SC článků, kdy to stálo 1000 za 1 kus Aku .  Přitom obdoba té vrtačky (nové) stojí 1790 s dvěma článkama, ale nechtělo se mě to vyhazovat, když to normálně valilo bez problémů., takže teď už se mě to nechce vyhazovat tuplem. nee1  Pokud bude stačit vyměnit to trafo za cca 2-3  kila, tak to bude OK.

Teď jsem teda zvědavý, jak se k tomu nabíjecímu zdroji dostat, je to zalepený, nerozebíratelné a13 Takže zkusím jemnou pilku, nebo lepší kalibr - jemnou flexu do stojanu. oscilační řezačku nemám, šroubovákem se jen dělají drážky do futrálu, to nic neřeší.

Zatím díky všem.

 offline 

 

#6 07.01.2015 10:53:01

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


sry za trosku dotaz bokem

kde se daj sehnat nejaky nahradni akumulatory za dobrej peniz? nejaka dobra zkusenost?
taky mam B&D, jen nejakou obyc, ale po 3 letech jsou obe aku uz uplne mrtvy.. a taktez je mi to lito vyhodit, mel jsem ji rad..

thx

L

 offline 

 

#7 07.01.2015 13:23:11

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


Já bych použil jednoduše modelářské lipol články s hlásičem vybití a nabíjel to bokem viz tento návod :
http://yety-tech.cz/upgrade-vrtacky-na- … kumulator/

je to za pár šupů a funkce je dobrá, sám jsem to ozkoušel s 11,1v aku do 14,4v vrtačky a nebyl poznat rozdíl.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#8 07.01.2015 17:54:43

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


Luke 21: tak než začneš řešit obměnu zdroje, změř jestli ti valí ta nabíječka. jestli jo, tak ji můžeš:

A/ poslat mě usch 
B/ napájej tu aku přímo drátem do vrtačky z nabíječky a ty zdroje zahoď, protože já jsem zdárný příklad toho, že se to nevyplácí. Mám 4 roky starou a plně funkční vrtačku, dva nové zdroje s navýšenou kapacitou a stejně s tím nic neudělám a26 

jak jsem psal výše - nová vrtačka plastový kufr, nabíječ a dva aku zdroje - 1790,-. Když si necháš někde ty zdroje přehodit  zaplatíš minimálně dva litry a a za dva měsíce tě potká to co mě.

Nejvíc mě točí, že ty zdroje možná ani nebyly úplně zdechlý, ale prostě jsem je jen vyždímal neustálými pokusy o nabití aku, protože ten vergl nabíječka nemá žádný optický ani zvukový signál pro nabíjecí cyklus. Takže jsem měl za to, že když není možný to naládovat, jsou prostě KO, ale hledat problém v nabíječce mě nenapadl. Zkus nejjednoduší řešení, změř to a třeba budeš mít stejný problém, což ti teda nepřeju. Kolega z práce již vyřešil problém s aku vrtačkou-šroubovákem jednou pro vždy - koupil si v Lídlu síťovou vrtačku  za 6 kil, protože má potenciometr na spoušti od 0 - 3200 otáček, levý a pravý chdo a dotahuje bitama jak by se nechumelilo. 3 roky záruka, nebo to  vyhodí a nic tě nebolí ano 

 offline 

 

#9 07.01.2015 19:12:55

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


luke21 napsal(a):

sry za trosku dotaz bokem

kde se daj sehnat nejaky nahradni akumulatory za dobrej peniz? nejaka dobra zkusenost?
taky mam B&D, jen nejakou obyc, ale po 3 letech jsou obe aku uz uplne mrtvy.. a taktez je mi to lito vyhodit, mel jsem ji rad..

thx

L

Mám akučku Bosch, starou jak metuzalem cca 10 let, už sem myslel, že akumulátor do ní neseženu, ale byl jsem překvapenej, že není problém. Ovšem asi to vemu z Ebay z UK, neboť  i s poštou to vyjde na polovic co tady a stejně je to vše z jedné činské fabriky. Zkušenost zatím není, ještě jsem to neobjednal.

Ataman: Možnost za B/ napájej tu aku přímo drátem do vrtačky z nabíječky  není možná, ta nabiječka nedá nikdy takový proud co ta akučka v záběru vyžaduje.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#10 07.01.2015 19:18:10

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


Honza: vždyť jsem říkal, že tomu nerozumím, ale voltů to dává 17,4, asi budou chybět ty mAh, co? Nabíječka 200, v článku v originále 2200. už mlčím a9  ne 

 offline 

 

#11 07.01.2015 21:45:35

Dr.
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 9
Založená vlákna
Motorka: xr 400
0 0

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


Příčinou odejití nabíječky může být např. vadný akumulátor..

Některé nabíječky pro aku-nářadí, obecně, ale mívají nevratnou tepelnou pojistku, díky níž se nespálí rovnou trafo,
vypadá asi takto

http://www.gme.cz/axialni-tepelna-pojis … 4-p530-108

..umístění je otázkou, občas se dávají i k vinutí trafa.

Možná by stálo za to trafo nabíječky proměřit (odpor), pokud by se ukázalo, že je el. obvod (vinutí) přerušen, je dost nepravděpodobné, že by bylo trafo spálené a spíše by to ukazovalo právě na tu pojistku. Nejsem elektrikář, jen jsem se s něčím podobným už setkal..

Jinak kdosi sháněl, cca rok zpátky, nabíječku baterií k aku vrtačce Black/Decker KC14GT 14,4v   - Adaptér 230v-50hz-15w-17,4v-200mA  a sehnal zde:  http://www.naradi-svarc.cz/   ..cena necelých 400,- ale na stránkách takovýto díly nijak neinzerují... tak spíš zavolat / mailnout..   předpokládám, že se asi jednotlivé B&D modely 17,4v nabíječek moc neliší..

 offline 

 

#12 07.01.2015 22:30:28

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


Ataman: Četl jsem, já spíš aby se toho někdo nechytl a pak se nedivil, proč to tak nejde.

Ta nabíječka sice má 17,4 V, ale je to tzv. měkký zdroj. Není schopna dodat do akučky potřebný proud a tedy ani výkon, tj. P= Napětí * Proud. Neboť při zatížení nabíječky proudem, by  kleslo napětí, třeba až někam k nule a s ním samože výkon by šel též k nule (viz. P=U*I) => nešroubuje to smile

Co se týká těch mAh je to kapacita akumulátoru. Teoreticky plátí, že když má akumulátor kapacitu 2000mAh, tak je to schopný dovávat do spotřebiče proud 2000mA po dobu jedné hodiny nebo proud 1000mA po dobu 2 hodin.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#13 08.01.2015 09:05:37

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


Ataman:
mam tusim jen tu obyc na 12V, u nabijeni ukazuje dioda zda je aku nabito ci ne ( cervena/zelena ) postupne klesal vykon az zdechly uplne baterky.. ale fakt je ze jsem s ni udelal celou rekonstrukci bytu..

batery import ma nahradu za 850,-
nebo koupim uplne novou aku za 1500 s dvema baterkama..  kdyz dojdou premie udelam si radost a tu starou vcetne kufru a nabijecky hodim za kilo na aukro :-)

 offline 

 

#14 08.01.2015 11:20:00

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


Ataman  odkud jsi? Jestli ze SČ dovezu ti jí, jestli ne napiš adresu pošlu to poštou a.zaplatíš poštovné. Nabíječka zůstala aku je v ......pánu

 offline 

 

#15 09.01.2015 12:50:23

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


kykyk - máš SZ

 offline 

 

#16 09.01.2015 13:12:34

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


Ataman
Nemám

 offline 

 

#17 09.01.2015 13:29:47

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


Ataman
SZ 

 offline 

 

#18 09.01.2015 13:34:23

Re: Nabíječka aku vrtačky Black Decker - alternativa?


Kykyk - dobrá hra na schovku a1 , já to normal poslal, asi mám zauzlovaný spojení usch  nebo jsi hrrr a ještě to nedorazilo. pak mě tam napiš číslo účtu, něco ti tam cinknu- viz SZ

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů