Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Špatné gumičky v brzdovém třmenu - Vliv na tuhost?

#1 16.12.2014 19:26:25

Špatné gumičky v brzdovém třmenu - Vliv na tuhost?


Dobrý večer, prosím Vás zjistil, jsem že mi kolem gumiček u předního brzdového třmenu teče brzdovka. Jednoduše budou vychozený gumičky u pístků. Jenomže teď mi jde o to, že páčka je celkem v prčicích..Je měkká jak bejk..Když odvzdušnim, tak to chvíli drží, je to jakž takž tvrdý, ale po několika dnech, to vyměkne jak bejk..Takže to samo měkne. Jde mi o to, jestli může mít vliv netěsnost u pístků na totální vyměknutí?

Neporadil by mi někdo, jak zjistit, jestli to není třeba ještě pumpa? Díky moc smile

 offline 

 

#2 16.12.2014 21:43:34

Re: Špatné gumičky v brzdovém třmenu - Vliv na tuhost?


Já bych nejdřív vyndal pístky, vyčistil třmen, možná zarovnal třeba brusnou pastou, nasadil zpět a dal novou brzdovku. Kdybych měl kroužky, dal bych i je, není to ale vždy nutné. Teprve pak bych zjišťoval co pumpa, teď ti vytéká brzdovka=vniká dovnitř vzduch a tak to je gumové

 offline 

 

#3 16.12.2014 21:56:23

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Špatné gumičky v brzdovém třmenu - Vliv na tuhost?


Prostě ty gumyčky vyměn. Když už to budeš mít rozdělaný, tak to vyměn a máš hotovo. Páčka měkne, protože ti brzdovka pod tlakem vyteče. Vůbec se divím, že se ti s takovou brzdou chce jezdit. Já bych se toho bál.

 offline 

 

#4 16.12.2014 22:34:00

Re: Špatné gumičky v brzdovém třmenu - Vliv na tuhost?


Nene, to nejde o to, že když bych brzdil, tak páčka měkne..Já třeba týden na moto nejezdím, dva týdny a po té době ta páčka vyměkne, když je v provozu, tak je to celkem dobrý smile Ale jde o to, že jakmile motorku přestanu na chvíli používat, tak páčka změkne..Myslíte si, že to může být těma gumičkami? Teď je prostě úplně měkká a domáčknu jí až k řidítku. Protože jsem na moto asi 2 měsíce nejezdil.

 offline 

 

#5 16.12.2014 22:49:13

Re: Špatné gumičky v brzdovém třmenu - Vliv na tuhost?


Tajvi: brzdovka je vzlínavá, nepotřebuje tlak aby aspoň částečně unikla a tím umožnila naopak vstup vzduchu. To se využívá třeba i když chceš rozhýbat dvě zatuhlé součásti nebo třeba ložisko, dáš to do brzdovky a ta proleze skrz a uvolní to.
Nehledej v tom záhadu světa a opravdu začni tím třmenem, jinak budeš brzy objímat stromy, nebo do nich budeš zakouslý jako bobr.
Je to ale na tobě.

 offline 

 

#6 17.12.2014 17:04:07

Re: Špatné gumičky v brzdovém třmenu - Vliv na tuhost?


jees: Takže jestli to správně chápu, tak když nebudou těsnit gumičky v třmenu, tak to nasaje vzduch i pokud nebudu páčku mačkat..?

Janek: Noo, možná trošku, ale není to nijak závratný, když se to nepoužívá..Spíš když se to používá tak možná drobátko ..

 offline 

 

#7 18.12.2014 20:25:03

Re: Špatné gumičky v brzdovém třmenu - Vliv na tuhost?


Tajvi: Ve staré brzdovce bývají nečistoty, když se dostanou na kroužky, může to mírně netěsnit, nemusí to být patrné na první pohled. Párkrát zabrzdíš, unikne kapalina a doplní se systém vzduchem, pokud vznikne podtlak

 offline 

 

#8 20.12.2014 15:08:32

Re: Špatné gumičky v brzdovém třmenu - Vliv na tuhost?


Ahooj, tak mám menší nový poznatek. Páčka byla naprosto měkká, protože jsem na moto nejel asi 2 měsíce. Přítáhl jsem ji na noc k řidítku a po odtažení byla poměrně tvrdá. Mnohem tvrdší než původně..Po několika hodinách, co byla normálně, jsem ji vyzkoušel a byla zase měkká hmm

 offline 

 

#9 20.12.2014 19:36:08

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Špatné gumičky v brzdovém třmenu - Vliv na tuhost?


jo jsi na dobré cestě! Co nejdéle dělej tyhle pokusy, a hlavně nic nedělej s tím průsakem dole - to by tě jenom zdrželo  a2 


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#10 20.12.2014 20:56:15

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Špatné gumičky v brzdovém třmenu - Vliv na tuhost?


motoline.cz napsal(a):

jo jsi na dobré cestě! Co nejdéle dělej tyhle pokusy, a hlavně nic nedělej s tím průsakem dole - to by tě jenom zdrželo  a2 

Napsal jsi to naprosto presne  ano 

 offline 

 

#11 20.12.2014 23:04:55

Re: Špatné gumičky v brzdovém třmenu - Vliv na tuhost?


Jde mi o to, že sice gumičky jsou po zmáčknutí brzdy trošku od brzdové kapaliny, ale kapalina se teď vůbec neztrácí..Ptám se proto, protože nechci, abych koupil zase gumičky, vyměnil to a zjisttil, že je to stejně pořád na hovno..

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů