Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Pískání spojky u Hondy XR 650 R - prosím o radu

#1 14.12.2014 12:40:02

green.bear
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 481
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 22
3 0

Pískání spojky u Hondy XR 650 R - prosím o radu


Ahoj,

mám takový problém se svojí novou motorkou, zjistil jsem, že když zmáčku spojku, začne mi z motoru od spojkového koše jít pískající zvuk. Měnil jsem teď olej a zdá se mi, že předtím to nedělalo, ale nejsem si 100% jistý. Viskozita oleje je stejná, jako používal předchozí majitel. Spojkový koš a korkové i plechové lamely by měly být téměř nové (původní díly jsem dostal k tomu.) Nenapadá někoho, co by to mohlo být? Nepředpokládám, že by koš dřel o víko, žádné mechanické bouchání to není, starý olej byl čistý, prostě to jen při zmáčknutí začne pískat. Co jsem měl Hondy předtím, sice tedy silniční, ale tam byl naopak koš hlučnější na neutrál a jak se zmáčkla spojka, tak se to zklidnilo a hluk ustal, ale ten byl spíše mechanický. S pískáním jsem se ještě nesetkal. Množství oleje je dle manuálu, jinak jsem do ničeho nerýpal, jen ta výměna oleje a filtru.

Dnes jsem na tom rajtoval asi dvě hodinky a v jednu chvíli ve stojacích pasážích, kde byla pořád vystavená spojka, v jednu chvíli hodně změkla páčka a zabírala až tak v půlce chodu, jinak mi zabírá už nahoře, po plynulejší jízdě mimo těžký terén se to srovnalo. Tohle mi předchozí endura taktéž nedělala. hmm 

Nenapadá někoho, v čem by mohl být problém? Četl jsem, že u prvních ročníků, který zrovna mám, odcházela nějaká vymezovací vložka za spojkovým košem, nemohlo by to být ono? Spojka jinak funguje normálně, žádné cukání, nic.

Díky za každou případnou radu.

 offline 

 

#2 14.12.2014 16:14:44

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Pískání spojky u Hondy XR 650 R - prosím o radu


není to nic složitého rozebrat, takže bych jí vyndal, proměřil plechy a lamely a kouknul na tu vymezovací vložku jak jsi psal, třeba to bude ono. A taky zkontrolovat ložisko na spojce.


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#3 14.12.2014 16:24:54

Sicmen
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 94
Založená vlákna
Motorka: Suzuki rm-z 450
Věk: 20
Tel: 608154607
0 0

Re: Pískání spojky u Hondy XR 650 R - prosím o radu


Tohle mi taky nějakej motocykel dělal. Konkrétně to bylo takový to ložisko jak je v přítlačným talíři...


Kdo padá, jezdí pomalu...

 offline 

 

#4 15.12.2014 20:49:41

green.bear
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 481
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 22
3 0

Re: Pískání spojky u Hondy XR 650 R - prosím o radu


Děkuji za reakce, pravděpodobně to bude to ložisko v koši, díval jsem se na původní koš a vnitřek, kde dosedá vložka, nijak poškozený nebyl, asi byla použita do nového koše, v dílech jsem jí nenašel. Pro sichr jsem objednal z Emeriky novou, která má mazací kanály navíc, ať není zbytečný problém, když je to známá bolest těchto prvních ročníků. Snad tam nebude nějaké atypické ložisko..

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů