Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

LandRover Freelander

#21 06.11.2014 22:52:25

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: LandRover Freelander


tank:
v Mazdě jsem dělal 1993-1996. Už tehdy měly některé modely FORD-MAZDA stejný motory.
Vloni jsem prodal Mazda 6 kombi (2005). Velmi spolehlivý auto, měl jsem ho 4 roky? Nevim, všechno zapomenu lol  ale prostě začlo víc reznout a představa, že to musim opravovat rozhodla o odejití...

Taky by šlo zvolit Mazda RX7 (RX8) a pod kopcem to rozpálit a vyletět jak na 2T lol 
Na RX7 vzpomínám nejradši, ty zkušební jízdy při servisu a4 

Eště mě napadl Nissan Terrano, jak říká Honzan, ale sehnat hezkej kousek, no hmm 

 offline 

 

#22 07.11.2014 08:15:25

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: LandRover Freelander


nevím jak který japka hnijou ale doma máme forestra 2006-7, tatík si ho nechal přestavět na LPG (má ho od nova) ... držák, nic se nesere , nějaká ta údržba tam je jako u všeho. Nevidím že by cokoli hnilo ... taky to má AL kapotu (ale ! stříkly jsme si dutiny) ... tatík to má už ozinkaný ale technicky 1a . Co se týče pohonu 4x4 tak jsem tomu taky nevěřil ale dneska po zkušenostech říkám špička ...

V zimě na naklouzaný cestě mi sjelo servisní auto s kopce do příkopa (skoro stály a utrhlo se to a už to nešlo řídit - jezdíme dost naložený a prostě to nešlo ) ... volaj mi ... co jako dál ... říkám přijedu a uvidíme.... tatík měl obuto na zimních.
Přijel jsem tam a před nima tam byl píchlej i nějakej náklaďák 5t.... po směru to nešlo musel jsem tahat proti kopci tak jak tam sjeli ... vůbec jsem netušil a říkám jen to zkusím co kdyby ... zapřáhli napnul jsem řetěz a rozjel se jako prd.. spadla mi čelist (Forestr má automat 2l turbo )
Přiběh řidič náklaďáku jestli bych ho taky nezkusil ... smile tvl ... no zkusit to můžu , jde o hovno .. šup a byl venku taky proti kopci po tom naklouzaným padlým sněhu .... Od tý doby nepochybuju ... to auto se jakoby zapře, kousne a táhne ... nemám takový široký srovnání ale to auto funguje min. 2x tolik než jsem si představoval. Z chalupy s tím taháme do docela prďáku 2m2 mokrého tvrdého dříví.

to jen tak na okraj ... to jak to hnije je věc starosti majitele ... vím-li, že to je slabina tak to vystříkám a je to svatý a do terénu to je hlavně o gumách ... zbytek když auto nepokazí tak není co řešit.

Forestr je zároveň normální universální auto ... to žádnej ofroad nenabídne. Má to taky mouchy ... kolmý čelní sklo (každej kámen ho rozbije - pojistka!! ) ... a zadní adaptabilní tlumiče se opotřebí (výměna za norm. + silný péra) ... a nějaký drobnosti....

 offline 

 

#23 07.11.2014 08:50:24

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: LandRover Freelander


MikiberG:
 ano jo forester, to je  tank cool 
U nás s tím lítají veterináři -potřebují se dostat kdykoliv, všude, na rozbitých cestách. Shnilého forestera jsem nepotkal, spíš po kilometrech je na řadě tlumení, čepy, klouby. Ten jejich systém 4x4 prakticky nemá konkurenci (mimo ultimátní 4 kolky s redukcemi a uzávěrkami).


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#24 07.11.2014 10:10:18

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: LandRover Freelander


MikiberG:

Kurňa to auto se mi líbí, ale co světlost? Zvládlo by to třeba poorané pole? Je to totiž jedna z variant která může nastat  sad 

 offline 

 

#25 07.11.2014 10:36:30

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: LandRover Freelander


Janek:

Jj,ma to hacek v tom ze mamine je 70 let a valnou cast pohybu neda bez aspon jedne berle takze tam delsi prochazka fakt nehrozi a uz vubec ne ve vetsi vrstve snehu. Tatik je v poho ale neni tam porad takze resim moznost dopravy za skoro kazdych podminek (nutnost jet k lekari?) Inkriminovany usek je blbych 500m a pak 100m stoupaku ktery by dalo v pohode i osobni auto na retezech... Pokud nemuzes normalne chodit tak je ten pohled zas trochu jiny,i 50 m muze byt ve snehu kus...
Ale dik za obrazek i nazor,chapu o cem mluvis dlouhe roky jsem to chodil pesky a nevadilo mi to ,jen se chalupa uzivala k rekreaci a tam uz te cas pak netlaci vubec wink 

 offline 

 

#26 07.11.2014 11:09:39

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: LandRover Freelander


Jarynn:

Na pooraném poli bude mít problémy i free...pokud to je klasická orba (ne jen lehce nadiskováno), je to práce pro čistokrevný off. A diskovaný povrch dá i forester.

A pro nastupování/ vystupování z auta, při problémech s holí, bych hledal něco s vyšším posedem -tak, aby se do sedačky nepadalo.
Stejně -až se vaši svezou se 4kolkou, nechají stát běžné auto lol 

Editoval tank (07.11.2014 11:12:58)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#27 07.11.2014 11:23:36

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: LandRover Freelander


Jarynn napsal(a):

MikiberG:

Kurňa to auto se mi líbí, ale co světlost? Zvládlo by to třeba poorané pole? Je to totiž jedna z variant která může nastat  sad 

Hele osobně si myslím že jo ... je to spíš věc gum, ty seš mechoš tak si to pořešíš ...  na zimu holt trochu nestd balony ... taháme s tím šutry z potoka , stromy co padnou atd...
... ono i na std kolech je to poměrně vysoký , rovná podlaha , nic z toho nečouhá...
... pooraný pole ... čerstvý je dost extrem ale po týdnu je to v poho rozsypaný hroudy , jak to zasněží ještě lepší (po krátkým školení jak to zvládne i baba smile )


edit : jo to nastupování ... forestr je tak akorát vejška aby tam padnul zadek bez ohýbání a není to vysoký jako off na rámu ... kdu už do toho lezeš jak do traktoru ... táta už se taky nerad ohýbá a tohle si pochvaluje

... spotřeba s těma 130kw jezdil průměr 10l benzínu ale on to kupoval pro ten výkon a na spotřebu jezdit neumí 
... 2l bez turba bude podobný s tím že to půjde jezdit kolem 8l , 70let babička asi nepojede kudlu a těch pár km za rok bych ani spotřebu tolik neřešil
.... ty starý jak píše Janek byli žrouti a sypali se , ty nový v tý dbě vedli tabulky TUW ve spolehlivosti 4 a víc let v DE

... benzín dobře startuje kdykoli , malá starost, my parkujeme venku a žádný problémy, LPG bych ani neřešil ... další systém k údržbě...

Editoval MikiberG (07.11.2014 11:36:46)

 offline 

 

#28 07.11.2014 11:35:06

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: LandRover Freelander


kámoš má Forestra 2.0 benzín rok 2003. Taky ho má v plynu, protože to prostě žere. Měl předtím Outbacka, ale rozstřelil ho. Neměl moc peněz, tak koupil Forestra po hajným. Prasklý okno a ňáký šrámy. .. Koupil ho za 25 000,-, měl najeto 370 000km. Vrazil do něj cca 60 000,-. Prdnul mu chladič, vyměňoval shnilý prahy, opravoval převodovku za 19000,-, měnil prasklý pružiny na předních tlumičích.... Prostě odjetý auto. Zadní dveře prorezly 2 díry. Už se na to vykašlal a přelepil to americkou páskou. Je taky stříbrná lol 

Jinak samozřejmě pohon 4x4 je u Subaru špičkovej. Z normálních aut ještě Audi Allroad. To taky vyjede neskutečně hodně. Prostě permanentní pohon 4x4 u Subaru a Audi je špica.

Tady se mluví o cenový hranici 60 000 Kč. Jo, vystříkaný dutiny a rodinná poctivá péče určitě dělá svý, ale takový auto asi za 60tis nekoupíš, že....

 offline 

 

#29 07.11.2014 11:44:23

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: LandRover Freelander


badyšot:
... tak zase není blbej aby koupil vybydlenou pastoušku a generálkoval ji
... tvůj známej asi chytrej nebude 25 nákup a 80 investice ... no potěš koště ... celkem 105 ... za to se dá koupit hezkej s minimem problémů


60-80 už bude auto OK a Jaryn autům rozumí ... tak vybere něco co bude OK

 offline 

 

#30 07.11.2014 11:47:19

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: LandRover Freelander


Janek:

Janku v poho  ano já jsem to tak pochopil mamina a mamina  lol Ona to asi není nutnost vždycky se to nějak dá pořešit,jen tochci prostě nějak usnadnit...


MikiberG :Docela jsi me nahlodal, forest mi nejak uplně vypadnul z hledáčku,bral jsem to tak že je to  4x4 kombík, nikdy jsem s tím nejel ale má ho soused který bydlí na tom stoupáku před polem  a1 . Bude to určo podstatně spolehlivější než fríčko,omrknu to u něho.Spotřeba mě nějak netrápí, nájezd bude minimální posledním autem mi za rok najela 1500km a to ještě bydleli napůl v Ostravě tak pendlovala víc.Navíc 2l benzín je tak akorát. To pole bude už extrém za předpokladu že zafouká cestu  a že by zemědělci na podzim jen poorali a vláčeli až na jaro, ale jak říkáš za týden to polehne a nebude to už tak ježaté.Letos je už i  povláčeno takže pohoda  a3 Otázko co bude za rok..


Díky všem za inspiraci, rozšiřuju tedy hledáček o Forestera  lol 

 offline 

 

#31 07.11.2014 11:50:30

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: LandRover Freelander


badyšot napsal(a):

kámoš má Forestra 2.0 benzín rok 2003. Taky ho má v plynu, protože to prostě žere. Měl předtím Outbacka, ale rozstřelil ho. Neměl moc peněz, tak koupil Forestra po hajným. Prasklý okno a ňáký šrámy. .. Koupil ho za 25 000,-, měl najeto 370 000km. Vrazil do něj cca 60 000,-. Prdnul mu chladič, vyměňoval shnilý prahy, opravoval převodovku za 19000,-, měnil prasklý pružiny na předních tlumičích.... Prostě odjetý auto. Zadní dveře prorezly 2 díry. Už se na to vykašlal a přelepil to americkou páskou. Je taky stříbrná lol 

Jinak samozřejmě pohon 4x4 je u Subaru špičkovej. Z normálních aut ještě Audi Allroad. To taky vyjede neskutečně hodně. Prostě permanentní pohon 4x4 u Subaru a Audi je špica.

Tady se mluví o cenový hranici 60 000 Kč. Jo, vystříkaný dutiny a rodinná poctivá péče určitě dělá svý, ale takový auto asi za 60tis nekoupíš, že....

Allroad nebrat, teda C5 ,4F už jo, ale to jsme zase u klasického osobáku jen s náhonem na 4 kola.
Mám A6 4x4 někam vyjet není problém,ale na břichu sedíš raz dva. Nepomůže ti ani zvedací podvozek, to je placebo s minimem efektu v tomto případě,prostě jen pro projetí 20cm sněhu místo 15...

 offline 

 

#32 07.11.2014 12:30:23

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: LandRover Freelander


Jarynn: no to si musis vybrat jestli chces offa na projeti "kudykoliv" nebo prizvedlyho kombika - forester, freecko apod...

 offline 

 

#33 07.11.2014 12:44:09

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: LandRover Freelander


Honzan:
jsou přizvedlý kombi a pak někde dáááleko je forestr ... fakt to je potřeba vidět v akci... jezdíme na chalupu v zimě stoupákem že i v létě za sucha je nesjízdný pro předokolky a jet tam je adrenalín ... když je moc špatně (hodně mokrýho sněhu a pod ním mokrý listí)  tak dáváme 4x řetězy i na toho forestra  smile 
příjezdová cesta je  zapuštěná mezi polema pak dolů lesem po svážnici a když zafouká cesta metrem sněhu tak jedeme okolo právě polema ... ani nevím jestli byli před tím zoraný nebo podmítnutý ...  lesem už není zbytí - klikatice dolů - chyba = pád a salta ze stráně do potoka.

Před tím jsme měli toyotu 4Runner 4x4 3,0TD, nějaký redukce, balony, rámy a voloviny ... je to model před tou velkou Toyotou ... a Subaru je lepší ještě jsem ho nevyhraboval smile ... Toyotu nejmíň 3x ....

 offline 

 

#34 07.11.2014 12:57:44

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: LandRover Freelander


Honzan:

Mel jsem vybrane freecko ale vypada to ze forestr umi to same a mozna vic. Cistokrevny off nechci neni mi k nicemu pro moje ucely.

 offline 

 

#35 07.11.2014 13:18:07

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: LandRover Freelander


Hele ja forestrovi neupiram kvality, naopak si myslim ze to je ok, ale hlubokej, nedej boze mokrej snih, oranice... na to to staveny neni a zastavi te svetla vyska... Ovsem mala hmotnost je vyhodou (na tu ti podle me dojela ta toy - a taky tam proste museli byt jine podminky - vic snehu, mokry, ja nevim...)

Na jezdeni v zime na chatu bych volil taky forester nebo podobne, kdybych nemel disko...
Radeji subaru nez freecko, i kdyz to zvladne prekvapive hodne v terenu...

 offline 

 

#36 07.11.2014 13:23:19

stakr1
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 26
Založená vlákna
Motorka: Yamaha
Věk: 38
0 0

Re: LandRover Freelander


Jarynn napsal(a):

badyšot napsal(a):

kámoš má Forestra 2.0 benzín rok 2003. Taky ho má v plynu, protože to prostě žere. Měl předtím Outbacka, ale rozstřelil ho. Neměl moc peněz, tak koupil Forestra po hajným. Prasklý okno a ňáký šrámy. .. Koupil ho za 25 000,-, měl najeto 370 000km. Vrazil do něj cca 60 000,-. Prdnul mu chladič, vyměňoval shnilý prahy, opravoval převodovku za 19000,-, měnil prasklý pružiny na předních tlumičích.... Prostě odjetý auto. Zadní dveře prorezly 2 díry. Už se na to vykašlal a přelepil to americkou páskou. Je taky stříbrná lol 

Jinak samozřejmě pohon 4x4 je u Subaru špičkovej. Z normálních aut ještě Audi Allroad. To taky vyjede neskutečně hodně. Prostě permanentní pohon 4x4 u Subaru a Audi je špica.

Tady se mluví o cenový hranici 60 000 Kč. Jo, vystříkaný dutiny a rodinná poctivá péče určitě dělá svý, ale takový auto asi za 60tis nekoupíš, že....

Allroad nebrat, teda C5 ,4F už jo, ale to jsme zase u klasického osobáku jen s náhonem na 4 kola.
Mám A6 4x4 někam vyjet není problém,ale na břichu sedíš raz dva. Nepomůže ti ani zvedací podvozek, to je placebo s minimem efektu v tomto případě,prostě jen pro projetí 20cm sněhu místo 15...

Ještě se můžeš podívat po Toyotě Rav4, ty moc nereznou, pokud by bylo něco s motorem lepší přístup než Subaru, a na to co píšeš by stačila, kámoš automechanik má 3-dveřovou z roku 1996, jezdily jsme v zimě cca 30cm sněhu v sadu, zkoušeli jsme i rozjezd do strmého kopce a v poho, ber to jen jako další typ.

 offline 

 

#37 07.11.2014 13:26:23

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: LandRover Freelander


MikiberG:
no tak můj známej byl hlavně nešťastnej z toho, že rozstřelil toho Outbacka a protože neměl peníze, tak si myslel, že to tímhle kouskem pořeší lol Samozřejmě, že to do toho Forestra nenasypal hned. Je to prostě odjetý auto...
Koukám, že Forestery jsou na inzerci i za 60 000,-, tak jo třeba se najde nějaký pěkný kousek...
http://www.sauto.cz/osobni/detail/subar … oFrom=list

 offline 

 

#38 07.11.2014 13:52:21

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: LandRover Freelander


Honzan:
Abych řek pravdu tak nevím v čem byl problém nijak jsem to neřešil ale ponaučení je jasný ....

... těžkej OFFRoad neznamená výhru a spíš naopak  ... vykopávat ho uhelkou ze sněhu je zábava na 3 spocený hodiny  ne 
... forestra jsem ještě ani netlačil ... i hlubokej sníh jede překvapivě na jistotu ... jestli to ten sníh hrne do stran nebo co ... nevím funguje, při zastavení se zase rozjede ... prostě pohoda
... ta těžká toyta jela taky, tlačila ale jak jsem zpomalil kecla dolů a byl amen ... a rozpelášený 2t se dohrnou docela daleko smile

rozdíl možná v životnosti při těžkým užívání ??? ale ty 2t u Toyo ... budou dělat taky paseku ... byl to tank to jo ale z praktickýho pohledu k hovnu ... 10-12l nafty, kola drahý , samá lesklá fičura...v létě na cestě to plavalo strach s tím jet ... když se to v zimě zavřelo na 4x4 tak aby k tomu byl pilotní průkaz
Forestr je na cestě normální osobák a v terénu velmi dobrej offroad

Jinak možná bude fígl trochu v tom automatu má to hezkej měkkěj záběr , pak tam je protiprokluz a k tomu takový tlačítko na sníh ... táhne to pak na všechny kola ....

 offline 

 

#39 07.11.2014 13:59:51

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: LandRover Freelander


Free je špatný vuz co se týka spolehlivosti to víme všichni je to hrozný ale s tím najezdem dvě nadrže za rok mi to přijde jednoduší volba co se týka složitosti auta a výběru. kostky na to nemaji vubec žadny smysl v poli ti pomužou ale jak bude sjíždět tu namrzlou ujetou serpentinu mezi těma baraka tam vyhrava zimní guma hruba kostka je kontrproduktivní a na tom vyhrava osobak dvoukolka se zimníma a lepší když v tom potoku skončí free než subaru. U free vyhodu čudlíku na řadičce na sjíždění svahu otazka je do jake míry to fuguje což pro mamu plus menší obsah motoru pro potřebnou energii pro start po tom co ti tu bude stat 14 dní na mrazu tak tu baterku jen polyje teplou vodou a frčí menší zlo. ceny Lr nejsou nic moc a le na subaru to taky nebude asi nic příjemneho ale zas maš ho v opavě což maš kousek na díly.
Toyota dobrý ale zbytečný přepych na to co to najede škoda aby rav 4 někde stala Cena free uz nižší nebude a moc na tom neztratíš když to za par let budeš někam posílat je fakt těžko říct no zkus FR pokud se na to nebudeš dívat jako na nechtěne děcko.
E: Jo a Filda bude taky za par let potřebovat nějakou karu tak na to mysli  lol 
Tady maš přímo v Ostravě tak se jen podívej http://www.sauto.cz/osobni/detail/land- … oFrom=list a dejmu 3 kolečka poo kruhači pod plynem jestli tam něco nekřupe.

Editoval Tristan (07.11.2014 14:14:21)


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#40 07.11.2014 14:20:29

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: LandRover Freelander


badyšot: jasný ... chyba v rozhodnutí ...
tak podle mě se dá koupit do kila fakt pěknej kus....

subaru vs traktor https://www.youtube.com/watch?v=Rt9WTkCa56g

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů