Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

KTM Freeride 350

#921 04.10.2014 14:41:28

Re: KTM Freeride 350


celý jsem to nečetl, neřeším jízdní vlastnosti, bo ani netuším jak by to mohlo jet v reálu. Spíš nechápu, proč vůbec takový věci vymýšlí. Podle mě má na enduru každý rád spalovací motor, jedno jestli 2T nebo 4T, vibrace a hlavně vědomí, že pod ním tepe živé srdce. Kecy o ekologii jsou pro idioty. Výroba čehokoliv, i elektřiny je výnosný busines, takže je jedno jak vznikne, hlavně když se pak dobře prodá. Takže nasypem vagon uhlí do tepelné elektrárny a vyrobíme tím nesmírně ekologické palivo a22  to samé aku články - kolik cyklů snesou a co pak s nima? Ne vše jde recyklovat, takže tohle hledisko je naprosto irelevantní. Ví to i automobilky a proto se tomu ani 100pro  nevěnují. Každá má nějaký připravený projekt, kdyby se něco po..... a vnikly nové směrnice apod., ale ví, že to ve stávajícím systému výroby, zdrojů a hlavně poptávky nemůže být nikdy rentabilní ani životaschopné. jistá volba šetřící ekologii jsou asi hybridy, kde tyto podpůrné systémy zvyšují dojezd a spotřebu klasického paliva.

Vývojem  třeba i v KTM se alespoň trochu posune tato technologie dál, ale kdo z vás by chtěl reálně takhle hvízdat po lese nebo v sil. provozu? Pokud nejsi slyšet, je zde větší riziko, že tě někdo sundá, bo o tobě ani neví.  Jestli to má někde budoucnost, tak možná u vozíků pro postižené, nějakých pseudoekologických skůtrů někde v centrech měst, kde je plná cizinců nebo lidí, kteří to budou mít potřebu testovat  nebo se snažit cestovat enviromentálně.

na blbnutí někde v urban parku asi dobrý, bzuknutí kolem baráku taky, ale v této cenové relaci je masové rozšíření utopie.Mašina vypadá dobře, možná i dobře jede, ale to Lamborgini taky a kdo s ním jezdí do práce? Pro normal bělocha to asi není.

 offline 

 

#922 04.10.2014 17:17:45

Radek990
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 58
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: KTM Adventure 990 S, KTM 350 EXC ISDE
Věk: 36
0 0

Re: KTM Freeride 350


Janek, Jaryn, Ataman:
Moc pěkně napsáno a naprostý souhlas s Vámi...


kick-start:
Podle toho co tam plodíš za moudra, tak zakomplexovaný spíš budeš asi ty. A nebo Ti možná jen tvoje IQ nestačí na pochopení toho, co jsem tam psal já... Ale nevadí, zkusím to ještě jinak. Mě samozřejmě nevadí, že se KTM zabejvá novýma technologiema, ale hlavní moje úvaha byla nad tím, pro koho to je vlastně určené a čím by to mělo motivovat zákazníka aby si to koupil. Následně jsem uvedl, myslím že celkem smysluplnými argumenty to, proč bych si to já nepořídil. Oproti tumu mě ty osočuješ, že jsem zakomplexovanej blb co na tom nejezdil a žvejká tady nesmysli... Máš pravdu na elektrice jsem skutečně nejezdil, ale z tvých keců mám pocit, že tys nejezdil ani na benzinové verzy. Protože kdyby jo, tak bys tady nemlel takový nesmysli o ježdí na tom na MX trati, protože podvozek a brzdy na to opravdu stavěné nejsou!!!! A nebo druhá možnost je ta, že patříš mezi některé ignoranty, kteří pro motorku nemají cit a jsou pak schopní tyto nesmysli tvrdit okolí.. Krom toho ti zřejmě chybějí i nějaké technické informace, které zde výtečně napsal Janek. Jinak ještě pro tvé info plné nabití aku trvá 80 min, takže to by mě asi i na té trati dost sralo 30 min jezdit a dalších 80 min hypnotizovat baterku při dobíjení. Protože bay byl někdo tak zvrhlej, že se za další 90 000 Kč koupí ještě jednu baterku, tak o tom fakt pochybuju. Navíc nabíječka 22 000 Kč a z toho jak je to uvedené, tak si nejsem moc jistý, jestli si ji náhodou ještě nemusíš pořídit k motorce zvlášť...

Takže díky těmto výše zmíněným argumentům si myslím, že buď to měly vyrobit jen jako pár prototypů a nechat na tom lítat testovací jezdece ještě nějakej ten rok. A nebo to v případě pro veřejnost montovat spíš do nějakých onroad modelů, cenu nastavit tak aby to bylo prodejný a ideálně zajistit, aby šlo moto dobíjet jen přes kabel napřímo, jako mají některé elektromobily. Tzn. přijedu na to třeba do práce, píchnu to do sítě na nabíjim a ne být fixován v podstatě jen domácím nabíjením...

A nebo mě na závěr zkus namotivovat nečím, co by mě vedlo k tomu, si tu motorku za ty peníze pořídit, když za tu cenu můžu mít dvě stejný benzinový a ještě mě 4000 zbydou wink 

 offline 

 

#923 04.10.2014 19:19:14

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: KTM Freeride 350


Já to teda chápu ale je to asi tím že už se akupohonama zabývám docela dlouho v profi odvětví jako je ta moje manipulační technika  a tam to už jede desítky let a zkušenosti jsou veliký, navíc mám elektrovzdělání tak k tomu mám ještě blíž.

Co se týče toho proč ven - nehledejte složitý řešení , za prvé už do vývoje prasklo fúra peněz a za druhý to fabrika tohohle formátu dnes musí dělat kvůli image. Nebojdte se toho že se to nebude prodávat ale průměrný kupec z čr s optimalizovanými výdaji a logickými úvahami to kupovat nebude.
Fabrika už má odbyt určitě pojištěný ... v KTM marketingu nesedí blbci a o tom nás už mockrát přesvědčili.... neplést s vývojem  wink .  Logicky si to nakoupí státní organizace a org. spojené s národní ekonomikou přes různé granty dotace a podobně ... tím se stát podílí běžně na fungování VIP fabrik ... vazby jsou a jsou jasné ... může to být např. st. policie, MP, správy parků, lesů, ZOO, pošty a podobně ... prostě už je to předem ložený.  A jsou jiný řešení který by vrátili vývoj... ale to už je složitější.

Že to není dokonalý je jasný , že to je na začátku taky víme ... že to je pro nás na hovno je taky jasný ale logiku to má ... bez toho průkopnictví by se nehledali řešení.

Ekonomika a ekologije ... z principu je to 30x!! pro elektro to bez debat ale ne teď v tomhle stadiu. Proč je na dlouhý psaní tak třeba u píva smile ... ale jen ta ekologie je jasná elektrika se dnes dá ve velkovýrobě daleko lépe ohlídat co se týče dopadu než když rozházely  zaolejovaný chrastidla mezi lidi (spal. motory).  Ekonomika jakbysmet - elektro jezdí za hubičku a to doslova.


Mě osobně by se tichý elektroenduro líbilo moc ... a to fakt (zvuk do města jde pořešit reprákem - to už se dnes dělá) ale tímhle tempem už budu starej a nevyužiju to...... možná si to koupím jen z lásky smile.

 offline 

 

#924 04.10.2014 20:49:20

PetrXX
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 75
Založená vlákna
Místo: Heřmanůf Mjestets
Motorka: KTM EXC 250
0 0

Re: KTM Freeride 350


Ataman napsal(a):

Podle mě má na enduru každý rád spalovací motor, jedno jestli 2T nebo 4T, vibrace a hlavně vědomí, že pod ním tepe živé srdce.

Sám za sebe můžu říct, že by se mi ukrutně líbilo mít tiché "horské kolo na steroidech". Do lesa na technické blbnutí, výjezdy, sjezdy - přiznám se, že by mi zvuk motoru vůbec nechyběl, právě naopak. Kdyby to šlo, tak na enduro nacpu tři tlumiče, aby to nebylo vůbec slyšet. Jednak coby bývalý MTB / downhill fanda mám rád zvuky lesa, druhak jsem přesvědčený o tom, že by takový strojek byl zvukově šetrný pro zvířata i přijatelnější pro lidi, kteří v lese rádi pobývají.

 offline 

 

#925 04.10.2014 21:12:45

Filda
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1372
Založená vlákna
Místo: Chemička
Motorka: KTM 250 EXC TPI
3 0

Re: KTM Freeride 350


PetrXX napsal(a):

Ataman napsal(a):

Podle mě má na enduru každý rád spalovací motor, jedno jestli 2T nebo 4T, vibrace a hlavně vědomí, že pod ním tepe živé srdce.

Sám za sebe můžu říct, že by se mi ukrutně líbilo mít tiché "horské kolo na steroidech". Do lesa na technické blbnutí, výjezdy, sjezdy - přiznám se, že by mi zvuk motoru vůbec nechyběl, právě naopak. Kdyby to šlo, tak na enduro nacpu tři tlumiče, aby to nebylo vůbec slyšet. Jednak coby bývalý MTB / downhill fanda mám rád zvuky lesa, druhak jsem přesvědčený o tom, že by takový strojek byl zvukově šetrný pro zvířata i přijatelnější pro lidi, kteří v lese rádi pobývají.

Lidi to stejně nepřijmou i kdyby jsme měli místo stupaček pedály z kola, prostě furt budeš motorkář, který pořád ničí lesy, plaší nebohá zvířátka, které z toho mají trauma, dokud je za vedlejším stromem neflákne myslivec, kterému se jistě nebude líbit ,že má k obědu srnu, která byla psychicky narušená díky motorkářům..jinak nezoufejte, brzy Čína zkopíruje Elektro Free a bude k dostání za přijatelnou cenu.smile stejně za pár let ta E verze bude na inzercích tak jako jsou motorky teď. smile


Žádný kopec není tak velký, aby nešel vyjet.

 offline 

 

#926 04.10.2014 23:58:04

Re: KTM Freeride 350


PetrXX napsal(a):

Ataman napsal(a):

Podle mě má na enduru každý rád spalovací motor, jedno jestli 2T nebo 4T, vibrace a hlavně vědomí, že pod ním tepe živé srdce.

Sám za sebe můžu říct, že by se mi ukrutně líbilo mít tiché "horské kolo na steroidech". Do lesa na technické blbnutí, výjezdy, sjezdy - přiznám se, že by mi zvuk motoru vůbec nechyběl, právě naopak. Kdyby to šlo, tak na enduro nacpu tři tlumiče, aby to nebylo vůbec slyšet. Jednak coby bývalý MTB / downhill fanda mám rád zvuky lesa, druhak jsem přesvědčený o tom, že by takový strojek byl zvukově šetrný pro zvířata i přijatelnější pro lidi, kteří v lese rádi pobývají.

no takový steroidový horský kolo  - celopéro s elektrikou na výjezdy kopců, či jako pomoc v těžkých pasážích musí být betelný. Celkem mě překvapuje, kolik vás to oslovuje, ale já jsem asi jsem moc konzervativní. Zvuk sání, vibrace, vůně benzínu, zvuk motoru mám prostě rád i na blbý benzinový sekačce. Když tady seká soused elektrikou, tak to dělá kravál taky, ale hnusně to zní blee1 . Na té moto by to bylo stoprojiné, ale já si právě tohle užívám.  Je to jak v té písničce o učiteli od 3 sester (týden pracně budovaný občan už je v tahu...), v sobotu ráno probudit sousedy při ohřívání stroje a pak znova v poobědové pauze, kdy pochrupkávají při návratu. Asi by mělo něco do sebe zkusit i ten bzukot, ale natrvalo bych to vyměnit nechtěl. Starýho psa novým...., na ozvláštnění asi jo, ale jinak vrrrr ano 

...a už tady nebudu tlachat mimo obsah vlákna vlastní úvahy.... ano 

Editoval Ataman (05.10.2014 00:01:16)

 offline 

 

#927 05.10.2014 08:14:32

PetrXX
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 75
Založená vlákna
Místo: Heřmanůf Mjestets
Motorka: KTM EXC 250
0 0

Re: KTM Freeride 350


Ataman: tak já mám rád velké obsahy, cruisera mám otevřenou šestnáctku, auto třílitr, ale v lese je to pro mě prostě jiné.. poslední dobou třeba kravím tak, že si najdu nejvyšší místo kopce, vypnu motor a sjíždím cik-cak kde to jde (což je mimochodem, jak jsem zjistil, skvělé pro získání citu, jak se motorka v jakých momentech chová). Komické je, když někde předjíždím kluky na MTB smile

 offline 

 

#928 05.10.2014 08:17:55

Re: KTM Freeride 350


Janek:
Ty opravdu netem zijes, tezko hledat vlakno kde by jsi se neangazoval. Uz jsem to jednou psal a napisu to znovu. Evidentne umis cist, ale nerozumis psanemu textu
Nehodnotim ten elektricky strojek, kolik ma kw, jak se na nem jezdi, atd....  Jen se mi nelibilo ze tu nekdo tlacha moudra o chybejici spojce kdyz na tom ani nesedel. Nic vic, nic min.

Radek990
Ze by dalsi mudrlant ala Janek?

 offline 

 

#929 05.10.2014 11:27:43

Radek990
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 58
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: KTM Adventure 990 S, KTM 350 EXC ISDE
Věk: 36
0 0

Re: KTM Freeride 350


Kick-start:

Sorry, ale jak jsi psal, že někdo sice umí číst, ale nerozumí psanému textu tady sedí 100% na tebe. Když jsem tě vyzval, aby jses nějak smysluplně vyjádřil k tomu co jsem napsal výše, tak nic. Jen tu furt dokala žvejkáš v podstatě nicneříkající nesmysli a navážíš se do druhých... Konverzace s tebou se nese vy stylu "Bav se z volem o sobotě, když jde v pátek na jatka".. Prostě ať se ti to líbí nebo ne, tak spojka v extrémním terénu je prostě nezbytná z mnoha důvodů. Pokud máš pochybnosti, tak se někdy vyprav na závody v trialu, a zkus se tam někoho zeptat, zdali si dokáže představit jet něco na automatce big_smile Ani slavnej Rekluse není na extrémní enduro vhodnej a několik lidí, kteří extrém jezdí ho zkusilo a po pár měsících opět vyhodili ven... A to, že Freeride byl stvořen hlavně pro extrémnější ježdění snad není pochyb, když je to hybrid mezi trialkou a endurem. To že si to koupí pár exotů, kteří se na tom vozí po městě na nákupy atd. neznamená, že to na to bylo určený. Ve španělsku jsou celkem hojně k vidění starší babky, jak si to na trialové GasGasu hrkaj po městě na nákup...

 offline 

 

#930 06.10.2014 10:38:33

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: KTM Freeride 350


Janek: lol  lol  ano  ty kokso to sou zase bomby  lol 

 offline 

 

#931 07.10.2014 20:45:14

Storeman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 528
Založená vlákna
Místo: Týn nad Vltavou
Motorka: KTM 350 Freeride a BMW F650 GS Dakar
Věk: 61
Tel: 728173269
Web
0 0

Re: KTM Freeride 350


Janek napsal(a):

Trial gumy Dunlop Free  ]

Tak nevím, jestli trialku ještě někdy obuji.  hmm 

Špunty které jsem obul mi nějak více vyhovují, tedy hlavně v tom správném enduro počasí.
A to nemám žádnou špica gumu, ale čínskou Inovu.
Po právě odjetém P.A.Wu spokojenost  ano 

Pohled z haldy na kraj odkud pocházím a na město kde jsem se narodil byl až dojemný  heart 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/982_pav1.jpg


Ze silnice do terénu a zase zpátky.

 offline 

 

#932 07.10.2014 20:55:55

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


Storeman:
mě docela zajímá jakou napíše tady kolega skušenost s Maxiskou,já mám z ní hodně dobrý pocit,zatím nej guma co jsem měl obutou. Samo nejezdím bomby,na mou plážovou rychlost je ale excelentní.

 offline 

 

#933 07.10.2014 21:13:23

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: KTM Freeride 350


Storeman napsal(a):

Janek napsal(a):

Trial gumy Dunlop Free  ]

Tak nevím, jestli trialku ještě někdy obuji.  hmm 

Špunty které jsem obul mi nějak více vyhovují, tedy hlavně v tom správném enduro počasí.
A to nemám žádnou špica gumu, ale čínskou Inovu.
Po právě odjetém P.A.Wu spokojenost  ano 

Pohled z haldy na kraj odkud pocházím a na město kde jsem se narodil byl až dojemný  heart 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/982_pav1.jpg

A postřehy z nedělního tréningu ?


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#934 07.10.2014 21:16:03

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: KTM Freeride 350


Za mě jsou to hodně povedený gumy hlavně ta maxxis co se dávala na 2t free. Myslím že když na free obuješ na předek špalky a na zadek tuhle maxxisku tak freeride funguje perfektně..... Dokonce mě ty trialky přesvědčily tak že když jsem SUPr.75 přezouval origo maxxis co dávaly na free 4t tak jsem si tu zadní sjetou chtěl na zkoušku obout na gasíka  lol A to si myslím že nejezdíme loukoustřelbu a guma si vyzkouší všechny druhy a obtížnosti terénů  ano 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#935 15.10.2014 15:00:18

Re: KTM Freeride 350


Ahoj, zdravím všechny Freeridisty.  Trochu vám odběhnu od tématu, co se řeší, snad nebude vadit.... Toužím po Freeride 350 už co ho představili, nejsem na motorce žádný ranař ale terénní ježdění se mi strašně líbí, Tahle motorka by mi asi mohla dost sedět....   Chci s zeptat jestli sem nechodí nějaký majitel freeridu z olomoucka konkrétněji z okolí Hranic, lipníka, vamezu a tak. chtěl jsem ještě než začnu jezdit po inzerátech si na to aspoň sednout a poklábosit s někým, kdo už na něm něco najel. Dík za reakce....

 offline 

 

#936 16.10.2014 12:55:34

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: KTM Freeride 350

 offline 

 

#937 16.10.2014 15:02:23

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


Strejda-GC:

Ta první je bývalá Vojtova...

 offline 

 

#938 16.10.2014 16:45:04

doktor
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 112
Založená vlákna
Místo: Benešov
Tel: 606 660 601
0 0

Re: KTM Freeride 350


tomas klx250> Kdyby sis to náhodou rozmyslel ve prospěch lepší 250 (jen pouhý flame smile), prodám tu svojí:
http://www.tipmoto.com/motorky/ktm/2705 … ide-r.html
http://images.tipmoto.com/t/i/270/270545_1.jpg

 offline 

 

#939 16.10.2014 18:20:16

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

Re: KTM Freeride 350


doktor: Ale copak nesedla , nesedla ???

 offline 

 

#940 16.10.2014 20:55:01

Storeman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 528
Založená vlákna
Místo: Týn nad Vltavou
Motorka: KTM 350 Freeride a BMW F650 GS Dakar
Věk: 61
Tel: 728173269
Web
0 0

Re: KTM Freeride 350


Blíží se zima a tam přemýšlím  o posezonní údržbě.

Budu mít najeto 140 Mth a podle servisního plánu bych měl udělat (mimo jiné)
Vyměňte píst
Vyměňte ventily, ventilové pružiny a misky ventilových pružin.
Vyměňte ojnici, ojniční ložiska a čep kliky.
Vyměňte sací čerpadlo.
Vyměňte rozvodový řetěz
Vyměňte všechny motorová ložiska.

Nezdá se vám takto rozsáhlá repase zbytečná? a11  U motoru který má dost udušený výkon a motorka je vlastně určena jen k takovému šmrdlání! A já ji ten necelý rok a předpokládám že i bývalý majitel ji opravdu jen šmrdlal.

Kolik máte kdo najeto na Free 350 a jak rozsáhlou opravu jste již dělali?


Ze silnice do terénu a zase zpátky.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů