Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

honda xl 600lm vs suzuki dr 600

#1 08.08.2014 18:42:14

honda xl 600lm vs suzuki dr 600


Zdravím, bohužel budu muset prodávat ostrou a čistě náhodou se v mém okolí oběvily tyhle tvě motorečky... původně sem chtěl jít do tt nebo xt 600 páč to měl kámoš z party a jel sem na tom... ale o těchto toho moc nevím... co sem to tady tak pročítal tak jak suza tak honda by mely být motorově držáky samozřejmě záleží na stavu... ale co mně zajímá je dostupnost dílu na obě moto? jestli se u nich neobjevují nějaké časté závady (vydíraní vaček a tak podobně) ale hlavně mně zajíma jak se na nich jezdí pocitově.... ta honda mi už od pohledu přijde těžší a níže položená než suza... jedu se na ně podívat nejspíše až příští víkend tak sonduju nějaké info... osobně se přikláním více k hondě páč ten motor je tu vychvalován do nebes. všem díky za radu  smile  ano 

foto je jen ilustr.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2413_xl600.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2413_20061215-1166181179050-1989-suzuki-dr600.jpg

 offline 

 

#2 08.08.2014 18:46:17

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


Honda vede na plné čáře  ano  wink 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#3 08.08.2014 18:58:30

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


Dodrzovat par jednoduchych zasad a pravidel a budou vecne asi obe,ale Honda xl je proti Dr u me jasne lepsi.tezsi asi je,ale taky je to zamerenim o chloupek jiny stroj

Honda ma nektere dily v origu pomerne drahe,ale spotrebak koupis bez potizi na mnoha webech a kdyby ti koukla ven ojnice,stejne budes shanet cely druhy motor a ten taky najdes v poho.

Tak jako tak,pokud ji koupis v nejakem peknem stavu a dokazes ji tak i udrzet,tak to bude zanedlouho i zadana motorka

Xl v Africe jsi sledoval ne? Vlakno tady je.

Editoval jirka87 (08.08.2014 19:00:31)

 offline 

 

#4 08.08.2014 19:10:02

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


diky za reakce  ano vlakno o xl v africe zrovna pomalinku projíždím  smile je fakt že honda bude zamerenim vice na silnici kdezto suza o chlup vice do terenu... mam zkusenosti jen s ostrejma suzama a ty nejsou nic moc big_smile jeste mne tak napada maji obe manualni dekompresor nebo uz automat? smile více budu vědět až je uvidím a hlavní bude určo stav  ano obě jsou do 30tis takze necekam zazraky a teren chci jezdit tak 50 na 50 tak mně zajíma jak to pocitově vypada... poprve sem na xt600 sednul jeste kdyz sem mel yz 125 a to byl teda docela šok big_smile skoro mi to urvalo nohhu jak sem necekal takovou vahu big_smile  smile 

 offline 

 

#5 08.08.2014 19:37:52

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


Hlavne uz ted si ale uvedom to,ze se jedna o stare motorky. Tezke,podvozek vyzehli kde co,ale. .ja osobne ty dr moc nemam rad,prijdou mi divne,nijake. Ta Honda ma pro me trosku nadcasovejsi a zajimavejsi vzhled.cisi z toho dobrodruzo smile

Nepodcenuju te,ale pokud mas dojem,ze s tema motorkama zahucis do lesa a valis jak jsi zvyklej,tak zapomen. Musis si to v hlave prepnout na mod ala Dakar nebo spis lesni a vlastivedne cestovani.
Pokud to mas v zameru jako nahradu za ostrou s tim,ze to nejak pujde s omezenima,tak tudy cesta nevede. Ale to doufam vis i sam ano

Za me Honda.kdyby jsi chtel vedet co kde shanet atd az bys tu Hondu pripadne poridil,tak sz

 offline 

 

#6 08.08.2014 20:20:25

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


allmotors:

Obě mají automatickej a manuální dekompresor + ta honda z obrázku má i El. startér  wink 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#7 08.08.2014 20:53:16

artaban
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 190
Založená vlákna
Místo: Olomouc
Motorka: YAMAHA YZ 450F, JAWA 250 kyvačka
Věk: 36
Tel: Mám černej
Web
0 0

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


Ta Suza bude blíž  k ostré  co se ovladatelnosti týče už od pohledu k uhlu předních vydel ano 


Je to sice dál, ale zato horší cesta

 offline 

 

#8 08.08.2014 21:09:52

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


Jestli chceš jezdit něco hodně blízko k ostrému enduru tak vem buď  XT,TT, nebo Honda XR. XL je těžké a DR je mrdka(problém s mazáním vačky.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#9 08.08.2014 21:13:36

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


Mi to nedá a ještě sem něco hodím... Takovou naši malou místní zkušenost.
DR600 mrda největšího kalibru, s otřesnejma jízdníma vlastnostma v terénu, motor plnej nepotřebnejch kokotin atd. např tady na foto je řetízek a ten se (už si to nepamatuju) ale cca každejch 10tis. km musí ručně dotahovat, nechce to mazat na vršek... ale je tam těch cypovin vícero  ne 


http://www.offmoto.com/uploads/1386_11111111_1.jpg



XL600 i přes to jak vypadá se s ní dalo slušně pojezdit v terénu, jedinej problém byla jízda ve stupačkách kvůli velké nádrži. Jednoduchej motor s chutí do otáček, uplně lehce se nechal přetáčet... myslím že ze všech tady těch japonskejch 600 je to to nej na cestování. "Kvalitní" podvozek (je osazen Showou) i když na dnešní poměry těžkej podprůměr  a1 Hlavně motorka co toho vydrží mraky a nebál bych se na ní jet kamokoliv- narozdíl od DR  smile Jediný co tak např. oproti XT600 působila tak "měkce" něco ve smyslu že v terénu toho tolik nevydrží...

http://www.offmoto.com/uploads/1386_12052013938.jpg


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#10 09.08.2014 08:40:04

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


imho pri takovejchto pastikach je jedno kdo to pred 20 lety vyrobil... obe motorky jsem zkousel v 90tych letech, kdy to bylo aktualni... pokud dostavaji peci jakou maji tak drzi a jezdi spolehlive v pohode, ale sehnat takovy stroj bude nerealne a obe budou pravdepodobne zraly na generalku, uz jen diky porci najetych km... Bral bych to uz skoro jako veterana...

Osobne bych kouknul po novejsim dr-ku, xt... je sance stravit vic casu jezdenim nez v garazi...

 offline 

 

#11 09.08.2014 14:08:01

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


peTTR:
tak to stim retezem u suzu je dobrej postrech  ano vymysleny pekne na pikacu... cetl sem ze se tady nekdo zadrel vacku i na xt ale to bejva vetsinou blba udrzba nebo cerveny silikon big_smile

jinak o tt,xt uvazuji  take ale zatim sem na nic kloudneho nenarazil nebo je to pro mne moc drahe smile... KTM mi doma stoji uz skoro rok... loni sem si nesikovne zlomil nekolik kustek v zapesti a jsou stim porad potize pac na pohotovosti PAN doktor nepoznal z rentgenu ze je to zlomene a spatne to srostlo... na jare sem opdjel dva zavody.. ale ta bolest je silena... takze nez aby mi doma stala tak ji prodam a za rok dva koupim neco novejsiho smile na  tu dobu chci nakou tuhle 600 za rozumny peniz smile

ta honda je komplet v origo stavu ma udajne novy pist, rozvodak,spojku, a ventily.. uctenky a stare dily jsou pry take.. a cena 25tis. a to mi uz sam rikal i o sleve tak sem zvedav co to bude.... pocitam i s nakejma investicema, podvozek je vetsinou u tehle vran vychozenej takze stim se pocita... ale motor by mohl aspon ten rok bez problemu broukat big_smile

a k tomu xl vs xr... motorove to vypada podobne neli stejne... co sem koukal tak to ma urco jinej karbec ale asi i vacku ze?

 offline 

 

#12 09.08.2014 15:10:02

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


allmotors:

Pokud je ta honda udělaná tak ten motor musí jít jako hodinky, absolutně tichý žádné klepkání ani nic podobného, jen ševelit.... Oproti třeba XTčku které klepe už od výroby  big_smile 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#13 09.08.2014 20:32:45

honzaWR450F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 635
Založená vlákna
Místo: Prajzská
Motorka: KTMEXC400,YamahaXt660X
Věk: 43+
Tel: 5palec pro slepýše
1 0

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


Nevím nevím.Z WR 450 jsem po krátké pauze přešel na Dr650RE a jak kdosi výše psal.Zapomen na to jak jsi kde co jezdil.....Přepnout na zcela jiný režim.Podvozek po ostré tragédie,motor klasika starý jednobuch.....Dole potáhne a pak s otáčkama umře.DR 600 jsem měl taky a tak po poli,lesní cestě,polní cestě....
Dnes jsem byl s DR na trati a sjel si na ní a pak na pújčené TM300 a to je propast jako jasně ale šílená.Taky tam byl na XR400 a i to je o něco lepší.Jasně...cesta polnačkama zpět to ve dvou se synem jsem valil první...na tohle to je fajn...
A ta Suzuki DR... dopínací řetízek je na pytel,vačky,uvolnující se zápalko,podimenzovaná spojka,při spojkování někde delší dobu se vzduchoolej přehřeje....
Mám tu motorku rád ale je to ježdění z nostalgie a lásky.Na dnešní dobu to myslím už opravdu je staré a nešel bych do toho...pokud opravdu nemáš dobrý důvod....


Aprilia AR350,Dr 350,DR600,DR650SE,CR250,WR450F,KTM EXC 400 2007 a ted už jen Yamaha X660X asfaltomrd..

 offline 

 

#14 10.08.2014 14:13:52

madman650
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 89
Založená vlákna
Motorka: DR650SE
1 0

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


Jestli  Dr tak raději novější typ SE 650.Jezdím ho už sedmou sezonu a krom spotřebáku žádná investice.A napínací řetízek na vyvažováku už nemá,je to řešeno jinak.Co se týká mazání vačky.tak je to otázka správné hladiny oleje a dodržovat intzervaly výměny.Pokud je někdo debil a na toto kašle,tak se pak nemůže divit,že se něco přidře,nemaže.A jízda kilometr po zadním tomu taky neprospěje.V náročnějším terénu už toho mám odježděno taky  dost a žádný problém,až na tu váhu,ale každopádně je lehčí než XT.Mám převod 14/43 oproti origo 15/41 a je to uplná pohoda-krátké a silné kvalty,jen na silnici maximálka 110 - 120km/h,ale stejně jezdím do kila,tak mi to nevadí smile 
Celkově je to suprová motorka,starý poctivý držák made in Japan,který nezradí,oproti těm dnešním soft sračkám...
Dostupnost dílů absolutně bez problémů beer 

 offline 

 

#15 10.08.2014 17:50:59

street-dog
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 41
Založená vlákna
Motorka: BMW R1100GS
Věk: 28
0 0

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


Mám sice DR 650RSE, ale dostupnost dílů do motoru, skoro nulová, jedině nový...a řetízek vyvažovacích hřídelí se napíná po 6000 km stejně jako výměna oleje a zbytek záleží jak se o to kdo stará, mluvil jsem s jedním co má DRko 600 od novoty a pořád na ní spokojeně jezdí  ano 

A DR 650 SE má místo vyvažovacího řetízku pohon ozubenýma kolama, takže žádný starosti smile Stejnej motor jako 650 SE možná s pár úprava má i Freewind.

Editoval street-dog (10.08.2014 17:52:39)


Koupím doklady ČZ 125/453

 offline 

 

#16 10.08.2014 18:39:05

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


Já se musím zastat DRka  (650 R), Měl jsem ho 9 let a ke konci jsem s ním jezdil na hranici možností (teréních) a pořád sloužilo. Verze R bez startéru s ručním dekompresorem.  Chytala na 1 šlápnutí. Nebudu tu psát že je to motorka na erzberg, ale vyjet se s ní dá  hodně. Celkem pohodlné sedlo na delší cesty, měký předek který jsem řešil podložením pružin. Motor- no velkej jednobuch, do 3000 ot to byl trochu vybrátor  pak se to uklidnilo. Velké plus je olejový chladič, který si hondaři dodělávají. Také kontrola hladiny oleje z boku motoru přes sklíčko super(nevim jak má řešeno honda).  To že někdo zadře vačky je pouze jeho blbost ,  nehlídal hladinu oleje. Měl jsem teda jeden problém ze snímačem otáček , kdy motorka občas zablbla (právě nedodržená údržba na řetízku vyvažováků předchozího majitele) . Po opravě za 00 nic vše ok. Nechci moc srovnávat s hondou , tu jsem nikdy neměl , ale okud bych se měl vrátit ke starýmu 650 jednobuchu šel bych jednoznačně do DR nikdy nezklamalo. Více informací nalezneš na dr-650.com. Jsou tam info i o 600


Co shoří neshnije

 offline 

 

#17 12.08.2014 09:47:48

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


Jak už bylo řečeno, raději tu hondu než starý model DR. taky jsem ho měl a v krásném stavu, ale i tak ten motor nemá hezký projev, a může trpět na špatné mazání vršku a ostatní neduhy. Pokud to nebylo komplet udělaný, tak skoro tutově  budou různé neduhy postupně přicházet. Mezi starší verzí DR a DR650SE od roku 96 je propastný rozdíl. Motor je zcela přepracovaný, ale i spoustu ostatního jako zcela jiný rám a docela znatelný rozdíl cca. 25-30kg ve váze. Jinak dílů na starý model je všude mraky (v lepším i horším stavu) Horší je to s SE. Díly se moc nevidí a když tak né lacino. Freewind má motor stejný, až na odlišné provedení vyvažovacího hřídele a hlava je uzpůsobena dvojité karburaci což mu přidalo pár koní.
Jinak je to stejný.
Vždy ale záleží na stavu. Honda před smrtí by taky nebyla žádná výhra, protože ty origo díly jsou podstatně dražší než origo na suzu.


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#18 12.08.2014 13:19:26

pitrsss
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 207
Založená vlákna
Místo: klášterec nad ohří
Motorka: hsb fe 400
Tel: nokia
1 0

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


Zvěřáki:

mel jsem obe .u dr byl karbec s akceleracni pumpou tak SLA lip za plynen.Xl byla lip ovladatelná v terénu .kdybych si sel vybrat tak Xl

 offline 

 

#19 12.08.2014 14:16:30

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


allmotors:

XR vs XL , sú to dve rozdielne motorky .
motory sú dosť rozdielne ak si dobre pamatám tak valec hlava nepasujú z XL iné vrtanie a zdvih ,tvrdšie struny na ventiloch a vačka je ostrá a je uložená na ložiskách neviem či XL nemali uloženie len v puzdrach ako napr.klr  inak je tam viac rozdielov napríklad XR má nastavitelný podvozok SHOWA mohutnejšiu prednú vidlu s vačším zdvihom (aj lanko tachometra je krátke nepasuje z XL,NX) tak isto zadný tlmič XR má nastavitelný (odskok,utlm,pružinu),predná vidla sa dá zameniť s USD vidlou z CR-ky bez vačších úprav čím pojdeš s kilami ešte dole, xr má 18-sku zadné koleso staršie typy XR a XL mali 17-sku , XR má iný rám iná kyvka a nemá baterku ani spínačku jeden karbec ...nepasuje ani náhon tachometra lebo XR má hrubšiu osku rozeta nepasuje z XL(rozeta a komplet brzdy sú rovnaké ako na staršej CR-ke tušim rok 93 tlmiče detto) je tam vela takýchto prkotín na ktoré prichádzam časom vlastne zatial všetko čo som kúpil z XL nič mi nepasovalo dokonca ani krytka (šroub)čo je na dekli zapalovania mi nepasoval, xr má asi menej cievok na zapalovaní + ešte kratšiu prevodovku plasty sú iné nádrž plastová celá moto je v podstate iná zdanie klame , XR-rka je asi najlahšie 600-vkové enduro hmotnosť len cca 130kg aj s náplňami TTR má niečo cez 150, XT bez štartera okolo 145 kg ak si dobre pamatám .

Editoval duso (12.08.2014 14:17:43)

 offline 

 

#20 12.08.2014 14:45:36

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: honda xl 600lm vs suzuki dr 600


pitrsss napsal(a):

Zvěřáki:

mel jsem obe .u dr byl karbec s akceleracni pumpou tak SLA lip za plynen.Xl byla lip ovladatelná v terénu .kdybych si sel vybrat tak Xl

SE typ SP46A, má podtlak, tu mám doma. No a starší RSE, RE, RS, (RSE jsem měl) modely SP42, 43, 44, 45, měly tuším taky jen mebránu, zřejmě pak Dakar a Dejbl měl akc.pumpu. To si moc nepamatuji...musel bych někde hledat, nebo už to mám poletené a21  Starší typy DR měly vyšší výkon avšak ve vyšších otáčkách a projev motoru nebyl tak příjemný jako u hondy. Nové SE má nižší výkon, což je způsobeno hlavně hodně utlumeným výfukem, aby vyhovělo směrnicím. Výkon se ale posunul do spodních otáček a motor se jeví živější a po instalací laďáku je to hodně znát.  ano2 


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů