Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Berg FS650 na enduro?

#21 07.08.2014 18:52:59

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Berg FS650 na enduro?


WERDISKO: 250 2t, mozna i 4t bude akorat, naucis se praci s tezistem, nizsi rychlosti, spojkovat... dobry napad...
v tockach to jede dostatecne... mas motorku i do narocnyho terenu...

pokud se chces toulat po polnackach a lesnackach tak bych volil neco jako drz, tte,r,  apod...
na velkym obsahu se to taky naucis, ale vytvors si dost zlozvyku...

 offline 

 

#22 07.08.2014 19:45:14

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Berg FS650 na enduro?


xfany napsal(a):

Raduz TT600r napsal(a):

xfany napsal(a):

650 puvodne SM

Vahy se neboj, je to lehka motorka....lehci nez 450 od KTm roku 08-14  lol 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1859_73357.jpg

S buřtem místo laufu a s trakcí Zetora  cool  ano 

 usch 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1 … rg_001.jpg

Ta je tvoje? Tuhle motorku sem chtěl koupit někdy před 4 rokama, tenkrát sem jí hrozně chtěl, ale s tim týpkem sem se nedomluvil.

 offline 

 

#23 07.08.2014 20:16:18

twinkam
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2438
Založená vlákna
Místo: Chomutov
Motorka: FE 350
Věk: 36
4 3

Re: Berg FS650 na enduro?


SethX napsal(a):

xfany napsal(a):

Raduz TT600r napsal(a):


S buřtem místo laufu a s trakcí Zetora  cool  ano 

 usch 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1 … rg_001.jpg

Ta je tvoje? Tuhle motorku sem chtěl koupit někdy před 4 rokama, tenkrát sem jí hrozně chtěl, ale s tim týpkem sem se nedomluvil.

Tak máš zase šanci opět jí někdo prodává a dokonce ze starou foto co Fany fotil u sebe  lol 
http://motorky.bazos.cz/inzerat/3669217 … rg-650.php

 offline 

 

#24 07.08.2014 20:19:38

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Berg FS650 na enduro?


WERDISKO:

Jestli te 250, 300 2T nebo 450 4T utáhne? Tak to s jistotou. Pánové exsilnicari- přistupuje k tomu trochu s pokorou. Tyhle male potvory jedou az moc
Mám tvoje tělesné rozměry, spise o něco vice. Ale nedostatek výkonu u 450 rozhodne necitim, někdy spise naopak.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#25 07.08.2014 20:42:10

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Berg FS650 na enduro?


WERDISKO napsal(a):

peTTR napsal(a):

Pokud chceš nechám tě omrknout ec 300 a XT 600 aby jsi věděl co od toho očekávat + o tom můžem pokecat  a1 .... Letovice- máš to ke mě cca 15km  wink 

Joo to by bylo good.Nějak sem si říkal,estli ta zkratka není Moravská,to máme fakt přes kopec.Přes PMka se domluvime.
Tady právě nikoho neznám,kdo by cokoliv enduroidního měl,jen slýchávám někde z dálky 125/250 2T,tady se to nějak nenosí či co.
Silničářů kupy...ale to už mě nějak neba...
Představa 250/300 2T,kde si netroufám odhadnout,že mě v plné polní ta 2pade utáhne nebo 450 4T ale to už mě na začátek přijde vyšší dívčí...no budu muset něco dočíst,objet a pokecat.V tomto se vůbec nevyznám ani nemám za kým pro radu,jen to,co se píše

tak on si silničář předství jak na tom sedí jako buřt a nechá se tlačit sedačkou vstříc horizontu , občas zmáčkne brzdu, spojku a občas podřadí ...  jenže příjde realita spojka 50x za minutu 20x zařazeno hlídat každej kámen a kořen, drážky, podklad, stát ve stupačkách a mrskat sebou do všech stran k tomu svojí váhu neustále držet na rukách, plynem co nejopatrněji u toho neustále řídit a snažit se korigovat předešlý chyby a řešit následující směr   ....  atd atd ...

125 tě na začátku zruší do hodiny a 3 dny o tom budeš vědět že si jezdil  lol 
...kup si na začátek to nejvíc co je , na co respekt , no a že na tom prakticky žádnej endurář nejezdí (mimo ralye stylu) , ty si jinej, velkej , těžkej tak je jasný že máš sílu jako hrom, postřeh jako za mlada, si talent,  těžko se zraníš a hrozně vydržíš - není strejda Chuck Noris??  smile  wink 

 offline 

 

#26 07.08.2014 20:52:22

clemex
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 136
Založená vlákna
Místo: kolem Pardubic
Motorka: FE 450
Tel: mám
0 0

Re: Berg FS650 na enduro?


MikiberG:

Jako kdybys psal o mě  a1  lol 

 offline 

 

#27 07.08.2014 21:03:04

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Berg FS650 na enduro?


clemex:
 lol  lol  neboj to je obecný .. i já jsem měl tenkrát o sobě vysoký mínění ... zase je na tom enduru dobrý, že o sobě zjistíš hodně věcí - jak to opravdu je .... a nakonec i o dalších věcech a lidech  wink 

 offline 

 

#28 07.08.2014 21:11:57

clemex
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 136
Založená vlákna
Místo: kolem Pardubic
Motorka: FE 450
Tel: mám
0 0

Re: Berg FS650 na enduro?


MikiberG:

Jj máš recht, taky bych dnes už vyměnil za 450, ale po tom co do toho padlo se holt budu rok, dva trápit, ale snad to pude, a s těma lidma je to taky tak.............. ano 

 offline 

 

#29 07.08.2014 21:15:49

Re: Berg FS650 na enduro?


clemex: Vy jste takový dvojčata s hasrem  lol 

 offline 

 

#30 08.08.2014 12:48:36

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Berg FS650 na enduro?


já jezdím od mala od 12 let na motorce a vždy jsem měl nějakou upravenou ČZ a jiný dreky a jezdil jsem různě pole louky a lehčí terén. Pak samozřejmě začala éra silničních motorek a když jsem měl papíry na auto, tak šlo moto stranou. Po pár letech kdy už jsem nebyl student a začal jsem pracovat, tak jsem zase začal mít roupy, takže jsem si pořídil XT600 bez TP na blbnutí v terénu. XT bylo pohoda hodná motorka, ale vzhledem k váze a podvozku tak max na polní cestu a to ještě velmi opatrně. Po cca roce jsem si pořídil první ostrou a byla to HQ 570. Když jsem ji jel projet před koupí, tak jsem nevěřil svým očím, motorka se stavěla na zadní prakticky na každý kvalt, jela zběsile a podvozek byl bomba. Byl jsem přesvědčený, že je to ideální moto pro mne do terénu. Největší změna byl podvozek mohl jsem jet po děravém poli a s motorkou to nijak zvlášť neházelo což na XT už byl ležel dávno na zemi. Motor byl brutálně ostrej a bylo prakticky jedno jaký kvalt tam je. Tenkrát jsem potkal kluky který již roky jezdili a jel jsem s nima. Když jsem viděl co jezdí a do jakých končin, tak jsem měl z toho trochu strach, akorát, že jsem se moc bát nestihl, protože na mě furt čekali a hnali mne, pro mne pekelným tempem dál. Tenkrát jsem zjistil několik věcí. Terén, který jsem jezdil do teď je nic a byl jsem překvapený co se dá vše jezdit a hlavně co jsem všechno já vyjel, ale jen díky tomu, že jsem musel jet v tempu a nestihl jsem si všimnout kam mě to vlastně táhnou jinak bych se strachy po... Druhá věc kterou jsem zjistil byla, že jsem totálně dobitej z tý motorky, že po 30 minutách jízdy v těžkém terénu už nejsem schopnej umáčknout spojku a že visím na řídítkách jak hadr, protože ten zátah motorky je takovej, že mě úplně zničil. Navíc tím velkým krouťákem už byl problém projížděť bláto i s minimem plynu, jelikož když jsem ubral tak se moto díky tomu, že motor mohutně brzdil vlnilo ještě víc. Tehdy jsem pochopil, že to asi nebyla dobrá volba na začátek. A utvrdil mne v tom pád, který jsem utržel během silvestrovské vyjížďky kde jsem během jízdy po polní cestě chtěl projet takový hup a nějak jsem vzal víc za plyn a pak už jsem jen s hrůzou sledoval jak letím na záda motorka přes zadní kolo. Naštěstí se mě nic moc nestalo ale motorka to trochu odnesla. Díky tomuto jsem se definitivně rozhodl, že pořídím něco jiného. Koupil jsem tedy HQ 450 ta je o poznání příjemnější akorát mi trochu chyběl ten spodek na výjezdy. 450 je podle mě ideální pokud chceš jezdit enduro a nejsi komár co má 60kg. 125 letí pěkně ale na trati do terénu nesmysl abzvlášť při naší váze. Osobně bych menší objem než 450 nechtěl tedy ne ve 4T. 350 je pocitově lehčí, ale je to motorka pro střelce nemá spodek a neodpouští chyby a v neposlední řadě výdrž je tragická max 100mth pak ojnice. 300 2T je také v pohodě motorka není nutné ji vytáčet má slušný spodek a je relativně hodná. Samozřejmě že nikdy nevyužiji potencionál 450, ale pro plynulou a pro mne zábavnou jízdu je tento objem ok. 250 2T je nesmysl to je vhodné na motocross, na enduro max pro 60kg jezdce a výdrž bude také podstatně menší.
Snad ti to pomůže v rozhodování

Editoval skodavrs (14.08.2014 08:50:51)

 offline 

 

#31 08.08.2014 16:10:04

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: Berg FS650 na enduro?


skodavrs:

Moc díky za slohovku,je mě jasný že aj ta dváca by mě vyškolíla bez zkušeností,ale zas bych rád něco,co když mě chytne aby chvilku vydrželo.Neplánuju nic extra ze startu,prostě pokud se zbavím naked tak aby nebyl ve volnu absťák,jezdit tu bude kde,lesů-lomů všude možně,budu muset zapátrat a chytnout se nějaké bandy,kde se dá ledasco okoukat a naučit než to zkoušet pokus omyl,i když já takovej jsem lol 
Teď se jen rozhodnout mezi 250/300 ve 2T nebo 450 4T což si moc netroufám už kvůli servisu-tam si toho moc neudělám v domácích podmínkách i když ..je to takový to klasický rozhodování co mě vlastně víc sedne,což od stolu nebo papíru těžko poznám.
Prožiju zas pár bezesných nocí bloudaním po fórech a netu.Něco ve stylu KTM EXC 450 racing už je asi moc co?
Nejde mi ani tak o papíry nebo SPZku,ale na nějaký delší cesty výhoda


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů