Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Odvzdušnění brzdy - prasklá gumička-problém?

#1 23.04.2014 18:42:57

toms
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 74
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: šetřím na elektrobajk :))
Věk: 30
0 0

Odvzdušnění brzdy - prasklá gumička-problém?


Hoj,
spadl jsem pumpou přední brzdy na šutry a vytekla mi kapalina přes šroub co drží hadici v pumpě (v nádobce). Vyměnil jsem měděné kroužky a přestalo to téct, ale zaboha to nemůžu odvzdušnit. Dělal jsem to přes 3 hodiny, zmačknul pačku, povolil šroub, utahl šroub, pustil pačku....... . Ze začátku mi šly bublinky, potom už vůbec, kapalinu jsem normálně vytláčel. Pačku jsem měl sundanou z řidítka ať nemám oblouk na brzdové hadici - taky nic. Zespoda jsem to netlačil,bo nemám tak velkou stříkačku abych to natlačil napoprvé, a dělat to s malou na víckrát je asi blbost.
No ale potom jsem zjistil, že mám prasklou gumičku v pumpě. Může to dělat problém? Na obrázku z parts depot je to díl číslo 10 (ta čepička)
Poraďte prosím ať to mám v cajku, počasí nám přeje poc  gp 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/4039_dsc_0098.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/4039_brzda.jpg

 offline 

 

#2 23.04.2014 18:54:25

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Odvzdušnění brzdy - prasklá gumička-problém?


toms:

Ta gumička je jen prachovka musí to makat i bez ní asi na to jdeš špatně  ano2 

 

#3 23.04.2014 20:14:15

YZ 450
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 697
Založená vlákna
Místo: VVP Libavá
Motorka: SV 1000S,KTM 525 EXC,KTM 990 Adventure
Věk: 41 let
Tel: 732 913 143
1 0

Re: Odvzdušnění brzdy - prasklá gumička-problém?


toms:

Pokud je pumpa uplne sucha je nekdy problem to zaplavit a odvzdusnit.Reseni je odsavacka.Jde pouzit takova ta pistol ke kompresoru na rozprasovani napr. arvy,sundas tu butylku,na trubicku nasadis hadicku,povolis odvzdusnovak a zacnes foukat,v trubicce bude podtlak a odsaje Ti kapalinu pres celou soustavu.Pak parkrat klasicky odvzdusnis a je to  ano 


Lepší být první v pekle,než druhej v nebi..
Vzít za plyn umí každý,ale ubrat ho jen ti nejlepší!

 offline 

 

#4 23.04.2014 22:09:20

Re: Odvzdušnění brzdy - prasklá gumička-problém?


Nebo můžeš natlačit brzdovku spodem od třmenu, tím vytlačíš případnou bublinu z brzd.pumpy nahoru. Někdy to shora dolu nejde, ale obraceně ano, taky se mi to už stalo

P.S. Když už bych byl takhle daleko, vyndal bych rovnou pístky, zkontroloval těsnění, prachovky, vyčistil třmen, ale to jen tak kdyby, třebas to už dělal

Editoval jees (23.04.2014 22:12:43)

 offline 

 

#5 24.04.2014 00:05:24

Re: Odvzdušnění brzdy - prasklá gumička-problém?


Nejlépe to je dělat odspoda, je to hned. Doporučuji ti překopat 1l petku na zasobu brzdové kapaliny. Víčko je stejné pro všechny petky, takže můžeš zkoušet dokud ti to nebude těsnit. Do víčka si nejlépe vyvrtej díru pro odvzdušnovák z auta, stojí pár korun. Pořádně to zalep, a utěsni. Pak to naplň brzdovkou a propoj hadičkou, ještě to stahuju cmrkama(stahovací pásky) a pak dej petku výš než brzdič, zmáčkni PETku a při povolených odvzdušnovákách to protlačíš až do nádobky. Pohoda jazz, když už to nepůjde ani takhle tak je problém někde jinde. Dělám to tak u všeho a funguje na 100%.

Ps. nevím jestli nemá být páčka zmáčknutá, vyzkoušej a uvidíš.

 offline 

 

#6 24.04.2014 00:32:05

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: Odvzdušnění brzdy - prasklá gumička-problém?


A nemůže být prasklé očko u brzdové hadice? Na obrázku č.30.

Editoval Vencam666 (24.04.2014 00:33:45)

 offline 

 

#7 24.04.2014 08:20:01

Re: Odvzdušnění brzdy - prasklá gumička-problém?


Přední brzda jde občas hodně špatně ovzdušnit, ten problém mají hlavně Yamahy, spodní třmen musí dát výš než nádobku, ale zkus: kup si injekční stříkáčku, stačí ta malá, přidělej hadičku, průměr uděláš horkovzdužkou. Kapalinu natlač zespoda. Pokud to uďěláš dobře mělo by to fungovat a už to nemusíš ovzdušnovat. Pokud ani to nepomůže zkusil bych vyměnit podložky i nahoře popřípadě gumičky na válečku...dají se koupit dělá je Goldfreen. Pak ještě váleček dole na třmenu.
Tou stříkaćkou to mám vyzkoušené a je to nejlepšíyikes))

 offline 

 

#8 24.04.2014 08:31:46

Re: Odvzdušnění brzdy - prasklá gumička-problém?


mám taky jeden spolehlivej způsob, vhodnej při naplnění a odvzdušnění okruhu rovnou od "sucha". Jak píše Metro, brzdič musíš mít výš než pumpu. místo odvzdušňováku našroubuješ hrot větší stříkačky asi z poloviny ji naplníš kapalinou a mačkáš páčku brzdy až se naplní stříkačka a nebo pokud máš kapalinu v nádobce a pak vše natlačíš stříkačkou zase zpět, několikrát to zopakuješ. bublinky co pomalinku vycházejí jdou ve stříkačce rovnou nahoru a ty zase zpět natlačíč čistou kapalinu. Když je odvzdušněno vyšroubuješ stříkačku našroubuješ odvzdušňovák a jednou finálně odvzdušníš. Nejlepší je to mít ve svěráku, ale to při cca pěti šroubcích není zas až taková práce.
Pak není od věci stáhnout páčku brzdy třeba fazetkou přes noc aby zůstalo zabržděno. V tlaku se mikrobublinky lépe shluknou a jdou rychleji vzhůru. Po uvolnění páčky případná bublinka vkluzne do nádobky.

 offline 

 

#9 24.04.2014 15:09:30

toms
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 74
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: šetřím na elektrobajk :))
Věk: 30
0 0

Re: Odvzdušnění brzdy - prasklá gumička-problém?


očko snad prasklé není,na pohled neni vidět,a ani mi z toho neteče...
Jinak díky za rady a zlepšováky, půjdu se na to podívat key 

 offline 

 

#10 27.04.2014 21:06:30

toms
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 74
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: šetřím na elektrobajk :))
Věk: 30
0 0

Re: Odvzdušnění brzdy - prasklá gumička-problém?


tak abych to shrnul.....Odvzdušňoval jsem to asi 8 hodin  a14  cpal jsem to tam horem, dolem, dával pumpu výš, níž a páčka byla furt měkká. Prolil jsem tam 1 litr brzdovky, vychlastal jsem u toho 8  beer  a něco slivy. Ve čtvrtek jsem to vzdal, že to v patek hodim servismanovi. No ještě mě napadlo přitahnout pačku k heftu a nechat to přes noc. Druhy den když jsem to chtěl odvézt jsem uvolnil páčku a najednou byla tvrdá. Tak jsem to šel projet a je to  ano 
Jinak díky za všechny rady ano 

 offline 

 

#11 27.04.2014 21:31:13

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Odvzdušnění brzdy - prasklá gumička-problém?


toms:
 lol  lol  lol Stejně je to hezkej koníček, že jo, člověk se nenudí ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů