Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Počítání motohodin

#21 17.02.2011 09:18:27

Lišák
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 212
Založená vlákna
Motorka: prodaná
Věk: 32
Tel: Nokia, Kocábov : )
2 0

Re: Počítání motohodin


chlapi jak sem psal vys, ...
laicky receno smile kdyz to pujdes zkusit tak ono to meri priblizne stejne, zkratka kdyz se vozis jen tak, to odpovida priblizne casu proto to mate, ale jakmile jedes v bláte,... tzv. fuulgas smile tak to pak skace o destetinku víc smile treba za hodinu jizdy =1,1MTH,max. 1,2MTH to mam vyzkousene ja.. tak vcelkovem souctu za cely rok nebo sezonu to dela vic, jak kdyz si meris cas na hodinkach. (tohle bych ale resil z pouze u zavodnich specialu). Proto si myslim ze je vtom prima umera otacky/mth.

ty jo to je sloh, snad se vtom vyznate smile

Editoval Bazi (17.02.2011 10:12:11)

 offline 

 

#22 17.02.2011 09:30:49

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Počítání motohodin


Bazi: presne tak mi to pocitove prijde - nesledoval jsem to presne. Jel jsem po silnici za kamosem celkem svizne a prislo mi ze ac jsem tam byl za 30 minut nacetlo se mi vic... No a na volnobeh a vrkani mi to pocita presne na cas... Coz je v podstate princip co pise suchec, ale pocita od volnobehu, ne od nejakych strednich otacek motoru...

Takze svuj pocit jen zkusim overit, jestli tak funguje i merak za 300 od conga - to by me potesilo...
(mohl by, protoze indukce na kablu bude odvisla od otacek, tzn by to mohlo klidne tak bezet)

Editoval Honzan (17.02.2011 09:31:46)

 offline 

 

#23 17.02.2011 09:58:42

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Počítání motohodin


Bazi napsal(a):

chlapi jak sem psal vys, ...
laicky receno smile kdyz to pujdes zkusit tak ono to meri priblizne stejne, zkratka kdyz se vozis jen tak, to odpovida priblizne casu proto to mate, ale jakmile jedes v bláte,... tzv. fuulgas smile tak to pak skace o destetinku víc smile treba za hodinu jizdy =1,1MTH,max. 1,2MTH to mam vyzkousene ja.. tak vcelkovem souctu za cely rok nebo sezonu to dela vic, jak kdyz si meris cas na hodinkach. (tohle bych ale resil z pouze u zavodnich speciatu). Proto si myslim ze je je vtom prima umera otacky/mth.

ty jo to je sloh, snad se vtom vyznate smile

Je to jak píšeš. Dneska maji tyhle jednoduche počítadla, co počítají čas a ne vykon v mth, stroje za 8 milionu a asi ví proč. Zbytečná ztráta času se zabyvat tímá jestli to počíta čas nebo podle vykonane prace - je to zlaty střed natočíš určite MTH at uz na plny vykon nebo na volnoběh, udělaš údržbu a jedeš dál proč se tím zabývat. Jestli někdo proto, aby oddalil udržbu?  a21 


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#24 17.02.2011 13:41:22

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Počítání motohodin


Bazi:

To je zajímavej poznatek, ale stejně se obávám, že to je daný spíš souhrou okolností. Myslím, že ikdyby ses sebevíc snažil, tak dvakrát uplně stejnou rozjížďku nezajedeš, ne?

Ty měřáky pokud vím vycházejí jen z informace o tom, jestli motor vrčí nebo ne. Například když jsme prodávali měřáky od G.P.T. tak tam bylo jedno jestli jsi ho napojil na kabel od svíčky, nebo na jakejkoli kabel s napájením cívky atd. Prostě jakmile tam šel proud, tak to měřilo.
Jediný co mě napádá je, že by ještě mohl fungovat jako snímač otáček, který se napojuje na kabel svíčky. Ten totiž umí rozlišit otáčky motoru a kdyby to uměl i měřič mth, tak by mohl tedy upravit načítání podle toho jestli jezdec jede ve vysokejch  otáčkách nebo v klidu. Žádnej z výrobců co děláme nebo jsme dělali ale takovou funkci nikdy neuváděl, tak o tom pochybuju. Navíc jak jste už někdo psali 6000ot/min na volnoběh nezatěžuje motor tak jako třeba 4000ot/min někde v blátě ve výjezdu atd. takže by to stejně asi nemělo smysl.
Bagry a podobný bych do toho netahal, protože u těch většinou motor vrčí v konstantních zvýšených otáčkách nehledě na zátěži navíc při stání skoro na místě, takže tam ani nic jinýho měřit nejde.


Dej koním pít...

 offline 

 

#25 17.02.2011 18:10:39

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Počítání motohodin


Mám levné motohodiny s otáčkoměrem za 500Kč, počítají podle otáček, při mé jízdě to téměř vychází 3 hodiny chodu motoru = 1MTH  usch 

No, ale co mě pořád vrtá hlavou,  1MTH je jedna hodina práce motoru při jmenovitých otáčkách. Jenže jmenovité otáčky jsou u všech motorů jiné, takže jak to může počítat správně, když jmenovité otáčky nejdou na žádném počítadle (z druhovýroby) nastavit?   lol 

 offline 

 

#26 17.02.2011 19:18:11

ViTTek
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2017
Založená vlákna
Místo: SeveroVýchod
Motorka: TT 600S
Věk: 37
Tel: 731 587 67nula
Web
0 0

Re: Počítání motohodin


Raduz TT600r:

Podobně plnej filtr jsem měl i já na XTčku, ale měl jsem tam navíc i zuby 5tého soukolí heh2 


Pojedeme zkratkou...http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/61_51622.gif

 offline 

 

#27 17.02.2011 21:11:41

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Počítání motohodin


Podle mě pojem "jmenovité otáčky" můžeme řešit u strojů, který pracujou v určitých otáčkách stabilně, jako sekačka, agregát, bagr atd. U motorky to přece nejde takhle brát a proto je na každém aby posoudil míru opotřebení motoru vlivem svojí jízdy a ten čas který najezdil je pro jednodušší a přesnější "evidenci"
Matematicky smile :
šmrdlal se zátěží 1 najede 10 hodin - 1x10 = 10 a vymění píst
závodník se zátěží 10 najede 1 hodinu - 10x1 = 10 a vymění píst

Oba najeli sice jinej počet hodin, ale stav motoru může být cca stejný. Je to prostě jen pro info, víc bych v tom nehledal.   sjuk 


Dej koním pít...

 offline 

 

#28 25.02.2011 11:30:27

Jimmos
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 238
Založená vlákna
Místo: Gotham City
Motorka: Gas Gas, ČZ 175/487
Věk: 31
0 0

Re: Počítání motohodin


Semis: Pravdou je, že motohodina se udává v závislosti na jm. otáčkách. Ač jsem nepochopil tvou matematiku, souhlasím s názorem, že počítadlo motohodin je pouze orientační a je na uvážení každého jak k tomu přistoupí..  Spíš bych to rozlišoval na střelecmotohodina a např. pro mě, poseroutkomotohodina  big_smile  big_smile 

opr... už jsem ji pochopil big_smile  big_smile 

Editoval Jimmos (25.02.2011 14:09:00)


Harry, jdu do baráku!

 offline 

 

#29 25.02.2011 17:05:30

Jumbo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 126
Založená vlákna
Motorka: TT 600
Věk: 53
Tel: 731 101 801
0 0

Re: Počítání motohodin


C.J.:
Nevím, jak jsi prováděl svůj výpočet, ale já jezdím jenom terén, mám taky měřák za 500,- motohodiny mně zajímají kvůli výměně oleje a spotřebě oleje.Proto jediný další údaj, který mně zajímal je km/mth.To jsem vyčetl v testu pneumatik od Raduza, kde mně vyšlo - 1 mth = 18 km a více.Z toho si vypočítám vše co mne zajímá.

 offline 

 

#30 26.02.2011 01:52:49

Jimmos
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 238
Založená vlákna
Místo: Gotham City
Motorka: Gas Gas, ČZ 175/487
Věk: 31
0 0

Re: Počítání motohodin


My většinou počítáme cca 35km / 1 mth


Harry, jdu do baráku!

 offline 

 

#31 28.03.2014 10:32:45

Re: Počítání motohodin


Jedna MTH je x- tisíc otáček klikového hřídele (dale jen KH) už nevím kolik. každy měřak měři stejně at ten levnější tak ten dražší proto se to omotava kolem indukčniho kabelu , jeden impulz do svičky je jedna otačka KH. až motor uběhne X otaček KH pote měřak zaznamena jednu MTH. takže je jedno jaky měřak koupite ale všechny budou ukazovat stejně. takže když budete motor vice točit tk např. za 10 km ujedete 2 MTH a když nebudete ho tak točit tak ujedete na 10 km 1MTH. to je jen příklad

 offline 

 

#32 28.03.2014 10:40:13

Re: Počítání motohodin


děkuji za vysvětlení, přes tři roky jsem nemohl usnout

 offline 

 

#33 28.03.2014 11:24:07

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Počítání motohodin


novej napsal(a):

děkuji za vysvětlení, přes tři roky jsem nemohl usnout

počítá to podle mě jen start a stop.....cas mezi tím a né pulzy cívky...

 offline 

 

#34 28.03.2014 11:47:29

VanHalen
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 29
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 40+
Tel: hTc
1 0

Re: Počítání motohodin


Filip - SANDOKAAN napsal(a):

novej napsal(a):

děkuji za vysvětlení, přes tři roky jsem nemohl usnout

počítá to podle mě jen start a stop.....cas mezi tím a né pulzy cívky...

Je to jak píše Filip, měřák počítá jen čas, po který jdou do kabelu impulzy. Proto lze použít stejný měřák pro 2T i 4T, jelikož měřená veličina je skutečně jen čas.

 offline 

 

#35 28.03.2014 12:03:51

street-dog
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 41
Založená vlákna
Motorka: BMW R1100GS
Věk: 28
0 0

Re: Počítání motohodin


VanHalen napsal(a):

Filip - SANDOKAAN napsal(a):

novej napsal(a):

děkuji za vysvětlení, přes tři roky jsem nemohl usnout

počítá to podle mě jen start a stop.....cas mezi tím a né pulzy cívky...

Je to jak píše Filip, měřák počítá jen čas, po který jdou do kabelu impulzy. Proto lze použít stejný měřák pro 2T i 4T, jelikož měřená veličina je skutečně jen čas.

Já bych zase řekl, že ne ... když tento http://www.gardentech.cz/shop/clanky/ot … meter-vari měřák umí i otáčky a taky se jen omotá kolem kabelu ke svíčce smile a co máme měřič motohodin na fréze doma z aukra za 100 tak asi taky počítá podle otáček, protože při nízkých otáčkách na displeji blikají hodiny pomale a při plných otáčkách blikají rychle.

Editoval street-dog (28.03.2014 12:04:29)


Koupím doklady ČZ 125/453

 offline 

 

#36 28.03.2014 12:04:46

Re: Počítání motohodin


Doufám že nedělám něco špatně, ale je to návod k měřáku od Motoline. Píše se tam m.j.:

Stiskněte tlačítko na zadní straně měřáku:
1. Jako první se zobrazí hodnota frekvence impulsů připadajících na jednu otáčku motoru (1.0 =
jeden impuls na jednu otáčku motoru, 2.0 = dva impulsy na jednu otáčku motoru, nebo 0.5 =
jeden impuls na dvě otáčky motoru) Většina 2T motocyklů vyžaduje nastavení hodnoty 1.0.

z toho bych vyvozoval, že některé měřáky počítají odvedenou práci a ne jen čas. Snad.


Může být, že ty "složitější" počítají dle otáček a mají tedy i otáčkoměr jako přidanou hodnotu a "jednodušší" počítají čas kdy procházela elektřina kabelem svíčky

Editoval jees (28.03.2014 12:09:37)

 offline 

 

#37 28.03.2014 12:31:06

Re: Počítání motohodin


počítá to impulsy, mám to na 4t i 2t a na obou to měří jinak, na 2t co natočí víc otáček to počítá rychleji

 offline 

 

#38 28.03.2014 13:45:31

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Počítání motohodin


no s těmi impulzy na otáčku bych se moc neřídil... výrobci zapalování moc nepočítají doby a impuls většinou je pokaždý, když je píst v horní uvrati... pálí to i při výfuku...


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#39 28.03.2014 13:49:21

Re: Počítání motohodin


Vojtas:

přesně tak, co otáčka to impuls

 offline 

 

#40 28.03.2014 14:28:42

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Počítání motohodin


no a teď nastává chvíle na otázku... A co na to KTM se svýma budíkama a měřením??!!  usch  usch 


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů