Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius

#1441 21.02.2014 08:58:52

carbous
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 642
Založená vlákna
Motorka: Kawasaki kdx 250, Gas-Gas ec 300, KTM exc 450 2012
Věk: 39
0 2

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


DanisMcKost: nedali, zlomili je když je tahali, tak mi to museli ještě víc rozsekat  a31  a31 

 offline 

 

#1442 21.02.2014 14:30:44

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


DanisMcKost:

s tím patrolem tahal zapadlý traktor...všechna kola byla zavřená. Na tvrdo. Ale šlo to jen když jsi zcela zastavil a jen v pomalém režimu, na měkkém! a13 

Jinak víkend gp 

Budu testovat DB killer:)
 vyk! 


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#1443 21.02.2014 16:59:31

sstalin
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 480
Založená vlákna
Místo: Lesy Čr
Motorka: ktm exc 250
Věk: 24
Tel: 721165845
1 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


DanisMcKost napsal(a):

carbous:

no doprdele, žes tam vůbec lez...  a26



Zvěřák: No to asi těžko, leda dodělanou přední, ale spíš myslel volnoběžky... a patrol y61 v zadu má uzávěrku, akorát málokomu ještě funguje...

já myslím že má ještě 3 špéry LR defender, jinak Y60ky měli taky v zadu špéru snad všechny, moje ex pajero mělo taky 2 střed a zadek ale to měly jen verze superselect s mezináprávovým difem pak byly easyselect a ty mezinápravák neměly a ani špéru vzadu


jak to má kola nebo kozy, tak stím budou brzo problémy...

 offline 

 

#1444 21.02.2014 20:54:40

sstalin
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 480
Založená vlákna
Místo: Lesy Čr
Motorka: ktm exc 250
Věk: 24
Tel: 721165845
1 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


DanisMcKost napsal(a):

sstalin:

hmmm.. defík je tedy kára, to jsem nevěděl... na y60 jsem zapomněl, ta samosebou má zadní, o pajeru taky vím. Některý samurai mají taky zadní špéru, ale to jsou vyjímky a je to slabota... střední nepotřebuje, to je na tvrdo furt...

hodně lidí si myslí že to je špéra u samce ale to původně mělo fungovat jako ruční brzda na obě kola  ano proto tak jsou jenom takové kolíky které záběr v terénu nevydrží  lol 

Editoval sstalin (21.02.2014 20:55:38)


jak to má kola nebo kozy, tak stím budou brzo problémy...

 offline 

 

#1445 22.02.2014 09:43:09

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


DanisMcKost:

Stalin ti to sfoukne na CNC v robotě. big_smile 


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#1446 22.02.2014 16:19:59

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


DanisMcKost napsal(a):

sstalin:

hmmm.. defík je tedy kára, to jsem nevěděl... na y60 jsem zapomněl, ta samosebou má zadní, o pajeru taky vím. Některý samurai mají taky zadní špéru, ale to jsou vyjímky a je to slabota... střední nepotřebuje, to je na tvrdo furt... 

Zvěřina: my jsme s klukama včera projezdili celej den a jak bude pěkně, tak jdeme zase, o tom žádná.. se můžeš přidat kdyby se ti chtělo vážit cestu, pojedem na kaňonky, rokličky - máme nový fleky kde nás ještě neznají big_smile

včera nebylo kdy a dnes ráno jsem tahal pletivo na ovce a teď leje jak prase.
DB killer O.K. Nejdříve jsem tam navrtal jen 3 díry ve čtyřech řadách o průměru 7mm. Po nastartování jse koukal, jak to bylo tichounký...skoro jako origo výfuk.
Do lesa pohoda. Ale taky to trochu ztratilo výkon. Pak jsem si spočítal plochu průřezu trubky db killeru, co jde z laďáku ven a podelil to plochou děr. Vyšlo mi, že abych zachoval stejnu plochu, tak jsem díry zvětšil na průměr 8,5mm a jednu do každé řady přidal. Výsledek samosebou hlasitější, ale asi tak akorád. Pořád je to dost utlumený, ale když se zatáhne za plyn, pak už je vidět, že tam koně jsou. Každopádně to občasné střílení z výfuku se zavřeným plynem, je nyní mnohem slabší...před tím to bylo na vylekání kolemjdoucích a nasrání policajtů i myslivců.

Splnilo to očekávání. Ale budu laborovat dál. Asi vyrobím kuželový db killer, to by mohlo být ješte zajímavjejší a taky abych měl dva s různou úrovní hluku. Za minutku je to vyměněný a jede se tam, kam je potřeba.
 ano 


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#1447 22.02.2014 17:15:35

madman650
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 89
Založená vlákna
Motorka: DR650SE
1 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


je to sranda,co,laborovat s laděním výfuku smile 
já to dnes  už doladil do fáze úplné spokojenosti,když jsem to byl projet,tak paráda.
ale hlavně jsem si uvědomil,že bych laďák nechtěl,už tak to má nemalé decibely,a je to fakt živější...
s tím laďákem by to bylo určitě ještě lepší,ale na úkor hluku a fakt nemám potřebu na sebe výrazně upororňovat a dráždit okolí,hlavně mám na mysli mimo asfalt smile 

 offline 

 

#1448 22.02.2014 17:25:34

sstalin
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 480
Založená vlákna
Místo: Lesy Čr
Motorka: ktm exc 250
Věk: 24
Tel: 721165845
1 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


Zvěřáki napsal(a):

DanisMcKost napsal(a):

sstalin:

hmmm.. defík je tedy kára, to jsem nevěděl... na y60 jsem zapomněl, ta samosebou má zadní, o pajeru taky vím. Některý samurai mají taky zadní špéru, ale to jsou vyjímky a je to slabota... střední nepotřebuje, to je na tvrdo furt... 

Zvěřina: my jsme s klukama včera projezdili celej den a jak bude pěkně, tak jdeme zase, o tom žádná.. se můžeš přidat kdyby se ti chtělo vážit cestu, pojedem na kaňonky, rokličky - máme nový fleky kde nás ještě neznají big_smile

včera nebylo kdy a dnes ráno jsem tahal pletivo na ovce a teď leje jak prase.
DB killer O.K. Nejdříve jsem tam navrtal jen 3 díry ve čtyřech řadách o průměru 7mm. Po nastartování jse koukal, jak to bylo tichounký...skoro jako origo výfuk.
Do lesa pohoda. Ale taky to trochu ztratilo výkon. Pak jsem si spočítal plochu průřezu trubky db killeru, co jde z laďáku ven a podelil to plochou děr. Vyšlo mi, že abych zachoval stejnu plochu, tak jsem díry zvětšil na průměr 8,5mm a jednu do každé řady přidal. Výsledek samosebou hlasitější, ale asi tak akorád. Pořád je to dost utlumený, ale když se zatáhne za plyn, pak už je vidět, že tam koně jsou. Každopádně to občasné střílení z výfuku se zavřeným plynem, je nyní mnohem slabší...před tím to bylo na vylekání kolemjdoucích a nasrání policajtů i myslivců.

Splnilo to očekávání. Ale budu laborovat dál. Asi vyrobím kuželový db killer, to by mohlo být ješte zajímavjejší a taky abych měl dva s různou úrovní hluku. Za minutku je to vyměněný a jede se tam, kam je potřeba.
ano

podle me to moc řešíš zvěřino ty se asi nudíš mi to tak přijde big_smile pořádná motorka musí řvát smrdét  stavět se na zadni a jet jak kráva



jak to má kola nebo kozy, tak stím budou brzo problémy...

 offline 

 

#1449 22.02.2014 17:56:14

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


 a13  zhovadilci vyk!    lol 

můžeš se vsadit, že když vyndám jen tu vložku, tak vyhraju... a co teprve když vyndám celý db killer.  a13 
Neboj se nic...decibely, wheelie ...vše je v nejlepším pořádku. Jen mi to nesmrdí  lol  2T jsou děsné čuňata ano 
Ale stačí minutka, hodím tam vložku a je po kraválu.... tak jsem si to představoval..možnost volby  ano 

Zhovadilcům zdar vyk! 

Koupín nový drapák a dáme vyjížďku...
Koupím E-09, ať můžu za Danem po cetě a neubývá jako loni...
Nebude tak ostrý, ale taky se dá zajet i v bordelu a29 


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#1450 22.02.2014 19:21:32

madman650
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 89
Založená vlákna
Motorka: DR650SE
1 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


Zvěřáki napsal(a):

 a13  zhovadilci vyk!    lol 

můžeš se vsadit, že když vyndám jen tu vložku, tak vyhraju... a co teprve když vyndám celý db killer.  a13 
Neboj se nic...decibely, wheelie ...vše je v nejlepším pořádku. Jen mi to nesmrdí  lol  2T jsou děsné čuňata ano 
Ale stačí minutka, hodím tam vložku a je po kraválu.... tak jsem si to představoval..možnost volby  ano 

Zhovadilcům zdar vyk! 

Koupín nový drapák a dáme vyjížďku...
Koupím E-09, ať můžu za Danem po cetě a neubývá jako loni...
Nebude tak ostrý, ale taky se dá zajet i v bordelu a29 

na E-09 jezdím dlouhodobě,jen teda na zimu dávám C-02 ,kvůli pocitu bezpečí  a1
ta 09 zvládá i bahno,ale je to takový tanec a neustálé nahánění motorky,aspoň je prdel,ale když už vzadu tuto gumu,tak dopředu něco s lepším bočním vedením,protože jak není jistota,že tě předek drží,tak je to naprd,teď mám objednanou přední C-19,má i homologaci na cestu
na té 09 se dá najet kolem 5-6000 km,podle toho,jak tomu dáváš na asfaltu a jak často to dáváš na zadní smile

 offline 

 

#1451 23.02.2014 20:25:20

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


madman650 napsal(a):

Zvěřáki napsal(a):

 a13  zhovadilci vyk!    lol 

můžeš se vsadit, že když vyndám jen tu vložku, tak vyhraju... a co teprve když vyndám celý db killer.  a13 
Neboj se nic...decibely, wheelie ...vše je v nejlepším pořádku. Jen mi to nesmrdí  lol  2T jsou děsné čuňata ano 
Ale stačí minutka, hodím tam vložku a je po kraválu.... tak jsem si to představoval..možnost volby  ano 

Zhovadilcům zdar vyk! 

Koupín nový drapák a dáme vyjížďku...
Koupím E-09, ať můžu za Danem po cetě a neubývá jako loni...
Nebude tak ostrý, ale taky se dá zajet i v bordelu a29 

na E-09 jezdím dlouhodobě,jen teda na zimu dávám C-02 ,kvůli pocitu bezpečí  a1
ta 09 zvládá i bahno,ale je to takový tanec a neustálé nahánění motorky,aspoň je prdel,ale když už vzadu tuto gumu,tak dopředu něco s lepším bočním vedením,protože jak není jistota,že tě předek drží,tak je to naprd,teď mám objednanou přední C-19,má i homologaci na cestu
na té 09 se dá najet kolem 5-6000 km,podle toho,jak tomu dáváš na asfaltu a jak často to dáváš na zadní smile

Já měl teď v zadu heidenau K74 a v předu heidenau K69. Mimo asfalt dobrý, ale s přejezdama po asfaltu 1500km a zadní je holá. Přední oskákaná jako pila. Ale boční vedení je pořád dobré. Je to ostrá a souhlasím, že dopředu e-09 nee. Právě kvůli té výdrži a taky kvůli tomu, že se prostě neuhlídám a jak je rovinka nebo kopeček, tahám na zadní...tak zkusím teď tu devítku do zadu.
Hele, poznám rozdíl mezi e-09 a e-09 dakar?  Má to cenu?
JInak dnes supr počasí. Udělal jsem spoustu práce a taky se stihl povozit. Db killer paráda, přitom zvuk paráda a výkon plný.
Dojíždím zadní gumu, takže pořád zadek, na place blbiny, dobržďování smykem, skoky ze starých ramp ve fabrice, patnílky, jakésy betonové polozorpadlé objekty smile  Dobrá zábava.
Jen kdyýž jsem se vracel, minul jsem spostu výjezdů, do nichž jem s tou olajdou nemohl... takže už se na to těším.
Pořád zvažuji, zda vrtnout ráfěk kvůli haltru...abych mohl podhustit...?? Nemáš zkušenost na dr?


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#1452 23.02.2014 20:58:54

Motors
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1144
Založená vlákna
Místo: Vepřov
Motorka: WR250F
Věk: Víc než Ježíš
3 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


Zvěřáki:

E09 Dakar má zesílený plášť(na boku) proti proražení. Teď je na tobě jestli to protřebuješ....


Kdo sem postavil ten kopec, jsem říkal jako malý. Teď jsem za kopce vděčný a2 
Když se příliš soustředím abych nespadl, tak spadnu

 offline 

 

#1453 24.02.2014 07:45:12

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


Motors napsal(a):

Zvěřáki:

E09 Dakar má zesílený plášť(na boku) proti proražení. Teď je na tobě jestli to protřebuješ....

jj, to vím, ale nevím, zda to má nějaký vliv na boční vedení. Zda to je při jízdě znát.  Předpokládám, že asi ani ne, pouze je tam silnější stěna, ale vzorek je naprosto stejný.


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#1454 24.02.2014 15:05:15

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


Čekal jsem, že se ten nechlazený vzducháč dávnou uvaří!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=YX4ROEveVx0

jsou to vypatlanci....ale mašina drží! a22 


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#1455 24.02.2014 19:54:14

madman650
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 89
Založená vlákna
Motorka: DR650SE
1 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


Zvěřáki:

Ten Dakar jsem nikdy nezkoušel,nepotřeboval jsem ho a to jezdím občas po pořádně kamenitých cestách a nikdy žádný problém.Haltr,no nevím,do terénu to podhušťuju odhadem,nikdy jsem ventilek neutrhnul,nezapomeň,že ta mašina není zas  takový trhač asfaltu smile 

 offline 

 

#1456 25.02.2014 08:37:05

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


madman650 napsal(a):

Zvěřáki:

Ten Dakar jsem nikdy nezkoušel,nepotřeboval jsem ho a to jezdím občas po pořádně kamenitých cestách a nikdy žádný problém.Haltr,no nevím,do terénu to podhušťuju odhadem,nikdy jsem ventilek neutrhnul,nezapomeň,že ta mašina není zas  takový trhač asfaltu smile 

Tak s tím úplně nesouhlasím...takovej trhač to sice zase není smile , ale urvat ventilek není problém ani na fichtlu. Stačí trochu podhustit a někde na asfaltu udělat wheelie na 1 z místa s prudkým puštěním spojky, nebo zabrzdit přední.
Já milulý rok úplně urval ventilek na předku...měl jsem tam pod jednu a při blbinách, ostrém brždění v terénu se to urvalo.
Zadek se mi jen pootočil, ale neurval...ale následovalo vypustění, odražení od patky a pootočení pláště a srovnání ventilku.
Ty haltry svůj smysl mají.
Pak už jsem nejezdil s gumama pod 1,5 tlaku...to už se sichr neurve, ale zase na některý terén je to moc tvrdé....


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#1457 25.02.2014 10:49:09

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


DanisMcKost napsal(a):

Taky nesouhlasím, haltr je nutnost do terénu, jinak nestíháš kupovat duše...


Už mi začíná být pomalu líto našeho sekacího traktůrku, tak z něho asi na jaře postavím závoďák.... Asi tak před deseti lety tam sám dojel a pak jaksi nebyl potřeba no... Motor se ještě točí, myslím, že by i chytl.. 

Zanedbaná údržba  a8 



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1 … 013193.jpg

Ty woe...jaká udržba lol  lol  o údržbě se nendá mluvit a to ani o zanedbané lol  lol  a1 

Sežral ho mor zvaný koroze a zvětrávání  a31  V podstatě se stal součástí přirozeného koloběhu přírody.... usch  lol 
Nadešel čas, dát mu sbohem! vyk!  tull  buee 


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#1458 25.02.2014 17:58:15

madman650
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 89
Založená vlákna
Motorka: DR650SE
1 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


Zvěřáki napsal(a):

madman650 napsal(a):

Zvěřáki:

Ten Dakar jsem nikdy nezkoušel,nepotřeboval jsem ho a to jezdím občas po pořádně kamenitých cestách a nikdy žádný problém.Haltr,no nevím,do terénu to podhušťuju odhadem,nikdy jsem ventilek neutrhnul,nezapomeň,že ta mašina není zas  takový trhač asfaltu smile 

Tak s tím úplně nesouhlasím...takovej trhač to sice zase není smile , ale urvat ventilek není problém ani na fichtlu. Stačí trochu podhustit a někde na asfaltu udělat wheelie na 1 z místa s prudkým puštěním spojky, nebo zabrzdit přední.
Já milulý rok úplně urval ventilek na předku...měl jsem tam pod jednu a při blbinách, ostrém brždění v terénu se to urvalo.
Zadek se mi jen pootočil, ale neurval...ale následovalo vypustění, odražení od patky a pootočení pláště a srovnání ventilku.
Ty haltry svůj smysl mají.
Pak už jsem nejezdil s gumama pod 1,5 tlaku...to už se sichr neurve, ale zase na některý terén je to moc tvrdé....

tak teď spojuješ dvě věci,buď si rozumně podhustíš gumu,abys měl lepší trakci v terénu a nebo chceš dělat pitchoviny a na to si nebudu upouštět gumu a ještě k tomu na asfalt.
Já haltr nezavrhuju,jen jsem psal,že jsem ho nikdy na DRku nepotřeboval,protože vím kolik upustit a co si následně můžu s tou upuštěnou gumou dovolit...

 offline 

 

#1459 25.02.2014 19:36:09

gal0s
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 157
Založená vlákna
Motorka: čína 125ccm
Věk: málo
0 0

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


madman650:

Ten haltr je fakt potřeba já měl od začátku od koupě, ale kámoši nemaj a jeden utrhává každou vyjíždku a to nemá ani podhuštěné a to máme číny 125-250...

 offline 

 

#1460 25.02.2014 21:07:11

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Poježdění Bruntál a rozumný akční rádius


DanisMcKost:

Dle tvoji fotky si vezmu detektor a jedu k tobě hrabat, bůh ví co máš ještě doma. a1 


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů