Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Výběr CO svářečky - prosím o radu

#1 12.02.2014 12:36:39

mikkal
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 60
Založená vlákna
Motorka: Jimny/2" lift kit
Věk: 29
Web
0 0

Výběr CO svářečky - prosím o radu


Zdravím vás,
rád bych v dohledné době zainvestoval do COčka s cenou okolo 11tis Kč vč přísl. Vím že to zřejmě nebude žádná hitparáda a za ty prachy by mohl být nějaký lepší invertor, nicméně na mé použití by se lépe hodilo právě COčko. Mělo by eventuélně cenu jít do nějaké starší mašiny za dané peníze?

Díky za rady.

 offline 

 

#2 12.02.2014 13:12:28

mikkal
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 60
Založená vlákna
Motorka: Jimny/2" lift kit
Věk: 29
Web
0 0

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


DanisMcKost: tak na offroadforum jsem se nedíval wink. Kolegové mně taky tvrdí, že by šli do nějaké starší poctivé osvědčené mašiny, jenže ty už většinou mají nalítáno celkem hodně když už je ta mašina nad hrobem, tak ji rychle prodají...

Btw ta 150tka od Esabu vypadá pěkně, škoda, že je tak daleko

 offline 

 

#3 12.02.2014 13:28:07

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


Čau,

kupovali jsme před 6lety na dílnu tátovi COčko a dopadlo to tenkrát za asi 15 000Kč... Svařovaly se s tím kastle,  vyvařovaly podlahy, lemy apod...Nepoužívá se sice denně, ale taky to není stylem - tak si koupím COčko, kdyby náhodou někdy bylo třeba něco pobodovat...Nikdo se s tou svářečkou nesral. Je to v prašném prostředí, , dávalo se jí chvílema dobře nažrat. Nemá smysl tady uvádět konkrétní typ, který teď ani nevím, protože co jsem se tak díval, tak už v nabídce ani není a t ymodely dneska vypadají úplně jinak.

Obměnili nabídku, šli s cenou trochu nahoru...

Ale musím říct že to :

A) Vaří to fakt dobře
B) Nic se na tom nesere (za 6 let bez závady)
C) Je to bytelná skříň
D) Vyrábí český výrobce

Mění se akorát špičky, drát dle potřeby...Posuv drátu, intenzita proudu, vše krásně regulovatelné


Z těch levných mají akorát toto : http://www.svarecky-obchod.cz/svarecky- … ic-axe.htm

Výrobce : http://www.alfain.eu/cs/produkty/filtr- … az_filtry=

Jinou zkušenost bohužel nemám. Táta koupil ještě jedno starší COčko do zálohy za asi 6000Kč, ale o něm nevím nic.

 offline 

 

#4 12.02.2014 13:56:14

mikkal
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 60
Založená vlákna
Motorka: Jimny/2" lift kit
Věk: 29
Web
0 0

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


COčko chci především z toho důvodu, že se mi s ním lépe pracuje oproti MMAčku. Občas si člověk potřebuje vyrobit nějaký ten stojan, plechový svařenec, vyvařit auto... v tomhle prostě vidím jasnou výhodu ve prospěch CO svářečky

 offline 

 

#5 12.02.2014 13:57:09

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


Pokud je to jen na takovéhle občasné "chrchlání", tak jednoznačně bazarovku...

 offline 

 

#6 12.02.2014 13:58:32

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


Toho ESABa jsme měli na staré dílně,ale většího,. Nevím co měl nalítáno,ale byl to strašný křáp. Co 2 měsíce v opravě- jednou usměrňovač,podruhé posuv, pak zas ventil na CO, ceny za opravy tragédie. Je pravda že mi to bylo fuk, platil to majitel objektu,ale doma bych to nechtěl. Navíc i když jsi svařoval malým proudem tak pokud nebyl jistič 25 A tak to furt lítalo ven.
Koupil jsem si asi před 3 lety domů OMI 165,tenkrát něco kolem 15 tis. a ta funguje dobře. Největšíparadox je ten že na dílně mám vypůjčenou (dík Radas) obyč polskou potvoru  a ta vaří nejlíp. Ten svár je jak z automatu, pěkně se rozlívá ,neprská. To OMI taky slušné,ale potřebuje 100% přívod elektriky, což na chalupě nemám a pak jednou to vaří hezky,podruhé samá kulička,svár nezatéká,no hnus ať dělám co dělám. Je to ale určo kolísáním napětí,na dílně vařila dobře.Jo a od poláka mě všichni odrazovali (proto jsem vzal OMI) ,že to má vinutí prý v hliníku,svařovací proud má po zahřátí kolísat atd. Mi se to neprojevuje,vaří to fakt pěkně. Je pravda že nejsem profi svářeč a navíc nevařím nikdy třeba hodinu v kuse velké tloušťky, tam by to možná mohlo být znát.

 offline 

 

#7 12.02.2014 14:06:24

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


mikkal: podívej se na svarinfo.cz, ve fóru se tam toho řeší dost, je tam případně i bazar

 offline 

 

#8 12.02.2014 14:07:08

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


mikkal:

OT jak jsi zvedal jimnyho sám nebo už jsi tak koupil?


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#9 12.02.2014 14:14:23

mikkal
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 60
Založená vlákna
Motorka: Jimny/2" lift kit
Věk: 29
Web
0 0

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


Tristan:

Sám. Koupil jsem sadu na www.jimnybits.co.uk (14500 po přepočtu, 4xtlumič, 4x pružina + excentr. silentbloky do předních ramen). Ostatní věci jako úpravy panhardek,držáku hadic jsem si dělal doma sám. Chtěl jsem jít do 3" ale tam už je úprav více a dát dalších 12 tis navíc za 2,2 cm mně přišlo tak nějak hodně  tongue .Po poradě s kolegou jsem vyhodil přední stabilizátor a ve spojení s novým podvozkem to má opravdu luxusní průjezdnost terénem. Jimny v základu už umí hodně a ten podvozek byl de facto bonus v podobě většího křížení a lepší světlosti pod autem. Ty máš taky Jimnyho?

Porovnání když už jsme u toho.. :



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1380_uprava.jpg

Editoval mikkal (12.02.2014 14:18:28)

 offline 

 

#10 12.02.2014 14:17:24

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


Mám Einhell BT-GW 170 a elektrodou už jsem nevařil několik let - vařím s tím karosařinu, výfuky, rámy na ATV, padáky a držáky na moto a drží. Bohužel mám před dílnou kousek kostek a jak jí tam občas tahám udělal se studeňák na spínacím relé trafa - první závada, přeletoval jsem to a drží. Další závada (spíš opotřebení) je podávací kladka drátu - tu už jsem opravoval za těch cca 5 let co s tím vařím 2x. K elektronice - ta řídící deska je jednoduchá a jako náhradní díl stojí celá pod litr. Můj plán až odejde řídící deska do pryč je koupit novou od Omicronu a nabastlit jí do svářečky - budu moct regulovat posuv drátu jak chci, předfuk plynu, dofuk a další blbiny.

Na takovýto intenzivní hobby vaření bych klidně doporučil buď tu 170 co mám (kupoval jsem jí za 6000,- + 1000,- flaška, redukčák byl v ceně svářečky), nebo pro větší proudy BT-GW 190...

 offline 

 

#11 12.02.2014 14:28:20

mikkal
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 60
Založená vlákna
Motorka: Jimny/2" lift kit
Věk: 29
Web
0 0

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


NapraP:

Kouknu na ně, díky za tip:)

 offline 

 

#12 12.02.2014 14:32:55

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


Bracha ma on jezdí ja pod tím ležím  pořad by chtěl ja mu to rozmlouvám aspon ho šetří je ho škoda je to 07 a je to jak nove on vidí ty pozitivní stranky ja zas vidím ty negativní
E: kardany jsi nějak řešíl?

Editoval Tristan (12.02.2014 14:34:45)


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#13 12.02.2014 16:09:57

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


mikkal:

odkiaľ si? prídi si vyskúšať moju mašinu ako každý a kúpiš tú istú  usch 


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#14 12.02.2014 17:22:11

mikkal
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 60
Založená vlákna
Motorka: Jimny/2" lift kit
Věk: 29
Web
0 0

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


Tristan:

Já si Jima taky šetřímwink.Ten podvozek jsem kupoval víceméně kvůli tomu, abych zvedl rám a "krabici" od země + vypadá to prostě dobře  big_smile . 07, tak to je luxus, já se zmohl na 2001, zato však s ovládáním 4kolky podtlakově. Od roku 2003 už tam začali cpát více elektriky a kazí se to, resp. není to to co bývalo. Nevýhodou je u těchto aut korozivzdornost. Koupil jsem to po jedné německé paničce a ta o nástřiku spodku zřejmě neměla ani páru, takže jsem vyvařoval...ale na druhou stranu, teď to mám v cajku. Udělaný vršek motoru a dalších x drobností + hodil do toho sekvenční LPG. Prostě mazel jako zde ty vaše mašiny;). Btw co na tom pořád opravuješ?

2 all: Chlapi s tím COčkem teda nevím hmm. Šel bych i do nějakého staršího, na druhou stranu kolega má poláka za 9 tis.,pracuje s ní celkem často (autodílna) a 2 roky od koupě se ještě nic nepokazilo...

 offline 

 

#15 12.02.2014 17:35:40

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


chlape ja mám Slovinskú 160-ku/230 V 14r. šlape jak hodinky 400€ a 190-ku na 230/400V 450€ a na tej za 8r. odišiel len vypínač
zváračku proste nesmieš prehriať...

Editoval bobkuuu (12.02.2014 17:39:25)


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#16 12.02.2014 17:37:47

mikkal
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 60
Založená vlákna
Motorka: Jimny/2" lift kit
Věk: 29
Web
0 0

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


bobkuuu:

Co to máš prosím za typ?...

 offline 

 

#17 12.02.2014 17:41:20

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


PowerMat len bacha na Polské je to 1oo% kópia


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#18 12.02.2014 18:57:30

jungen
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 366
Založená vlákna
Místo: kousek od litovle
Motorka: nx 650,fzs 1000,gsxr-1100,dkw,nsu
Věk: 35
1 1

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


http://www.naradi-telwin.net/index.php?id=52

ja kupoval tuto jetou na aukru za 3500,uz ji mam  3 roky,vyvareno cca 8 klub dratu a porad jede,na bodovani taky staci,delal jsem s ni par aut atd  a1 

 offline 

 

#19 12.02.2014 20:12:29

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


Projdi si to tady: http://www.svarbazar.cz/bazar/index.php … category=3 a něco seženeš. Já koupil starší COčko na Aukru za 2.500,- a vaří bez problému. Udělal jsem s ní bránu,vrata ke garáži a spoustu dalšího. Invertor ani už nevynávám. Za ty peníze super. Rozhodně nekupuj na trubičkovej drát,to je špatně a koukej po plynulý regulaci výkonu. To je dost dobrá funkce. Přepínače min-max jsou špatně dávkovatelný.
Nebo tady: http://aukro.cz/listing/listing.php?str … +kategorie

Editoval BIGR (12.02.2014 20:20:31)

 offline 

 

#20 12.02.2014 20:20:49

Re: Výběr CO svářečky - prosím o radu


Jarynn napsal(a):

Toho ESABa jsme měli na staré dílně,ale většího,. Nevím co měl nalítáno,ale byl to strašný křáp. Co 2 měsíce v opravě- jednou usměrňovač,podruhé posuv, pak zas ventil na CO, ceny za opravy tragédie. Je pravda že mi to bylo fuk, platil to majitel objektu,ale doma bych to nechtěl. Navíc i když jsi svařoval malým proudem tak pokud nebyl jistič 25 A tak to furt lítalo ven.
Koupil jsem si asi před 3 lety domů OMI 165,tenkrát něco kolem 15 tis. a ta funguje dobře. Největšíparadox je ten že na dílně mám vypůjčenou (dík Radas) obyč polskou potvoru  a ta vaří nejlíp. Ten svár je jak z automatu, pěkně se rozlívá ,neprská. To OMI taky slušné,ale potřebuje 100% přívod elektriky, což na chalupě nemám a pak jednou to vaří hezky,podruhé samá kulička,svár nezatéká,no hnus ať dělám co dělám. Je to ale určo kolísáním napětí,na dílně vařila dobře.Jo a od poláka mě všichni odrazovali (proto jsem vzal OMI) ,že to má vinutí prý v hliníku,svařovací proud má po zahřátí kolísat atd. Mi se to neprojevuje,vaří to fakt pěkně. Je pravda že nejsem profi svářeč a navíc nevařím nikdy třeba hodinu v kuse velké tloušťky, tam by to možná mohlo být znát.

Tou polskou myslí Jarynn tuto (viz. foto) Má docela slušné komponenty, kupoval jsem jí na doporučení karosářů co dělají vetroše. Já jsem spokojen, . Otázko je, kolik by vydržela při každodenním zápřahu.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3249_img_20140212_200330.jpg


El hombre de mitos

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů