Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Motoplat - slabá jiskra - oprava

#1 12.11.2013 18:32:57

Motoplat - slabá jiskra - oprava


Ahoj,

nenastartoval jsem moji Husqvarnu CR125. Logicky jsem prvně šel po elektrice - svíčka černá a nedávala jiskru.
Nová svíčka taky ne a na dotek jenom šimrala v prstech (nekopla).

Koupena nová fajfka. Po sundání staré jsem z fajfky a z kabelu vyklepal kupičku bláta. Po zkrácení kabelu zase slabá jiskra.

Jelikož jsem se dočetl, že u jakéhokoliv zapalování je většinou chyba v špatných kontaktech a starých kabelech, tak jsem se rozhodl všechny vyměnit (kabely a nove spoje) + důvod je, že elektro bylo už předemnou bastleno :-(

Jelikož páv věcí nevím, tak se radši zeptám:

1. Je to CDI, teda předpokládám, že v žluté krabičce je kondenzátor (koukal jsem na netu na foliové kondenzatory a všechny co jsem našel mají jen dva vývody) - proč tři kabely ???

2. jelikož je ten kondenzátor zalitý v nějakém intergalaktickém pevném svinstvu, tak nevím jaké má parametry. Na netu jsem většinou našel 2 - 2,2 mikroF a 250V. Nuto ale říct, že to byly motoplaty pro skútry 50ccm. Bude stačit 2,2mikroF 250V VDC pro 125ccm, nebo jíný - jaký ???

3. nový zapalovací kabel - nepovedlo se mi to z ŘJ vyšroubovat, ani vytáhnout. Uříznu ho 5cm před ŘJ a s novým kabelem ho spojím lisovací hliníkovou spojkou, kterou zaizoluju vrstvama izolačná pásky a alespoň dvěma teplem smrštitelnýma bužírkama. Bude to stačit, nebo jinak ???

4. nové kabely mimo zapalovacího bych chtěl spojovat konektorama faston a izolovat přes ty gumové chráničky ještě bužírkou. Stačí, nebo jinak ???

Když to nepomůže budu se pídit po multimetru a hledat správné hodnoty na aktivních částech (magneto, ŘJ, zapalovací cívka).

Zkuste se prosím podělit o názory. Je to low-cost oprava.

Díky, snad se tu nejaky elektrikar najde.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3744_motoplat.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3744_rjkond.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3744_kond.jpg

 offline 

 

#2 13.11.2013 15:10:45

georgiss
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 147
Založená vlákna
Motorka: cr25,gg25,tiger9,p924
0 0

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


nordkapp_pb:
nejspis zapalko ukoncilo funkci,, u starsich motek nejbeznejsi zavada, dle me/ krom fatalu-zadreni, roztrzeni oje/.., menit muzes jednotlivy casti zapalka,/popr. civku, mozek/ budes to kupovat po inzerci, kolikrat sezenes rotor nebo stator za supr penize, budes nadsenej z bezva kupu, namontujes, mozna chvili jakstaks pojede,,, ale stejne to dopadne tak, ze proste musis koupit komplet novy zapalovani.... bohuzel u starejch motorek je to tak,,, ale po tom, co das komplet novy, tak jezdis vesele dal..

neni to sice lowcost, ale funguje to,,,, parametry jednoduchy, u tebe 2T, kam se toci motor? leva,prava,, a chces se svetlama?, pak trochu soustruzeni kuzelu na kliku a motorka maka jak vino.... ted koukam, ze motoplat ma malej rotor, ale co, mel bys lepsi kroutak s venkovnim..:-)

 offline 

 

#3 13.11.2013 15:21:59

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


Tohle je zapalko co se dávalo na staré ČZ 125. Nejspíš odešla nějaká cívka v rotoru= KO. Je to zalitý v plast,jde to odrbat,ale nadřeš se jak hovado,pak by to musel někdo převinou a zase zalít. Lepší řešení je dát nový zapalko.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#4 13.11.2013 15:27:33

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


Zkusil bych Vape


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#5 13.11.2013 16:04:05

georgiss
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 147
Založená vlákna
Motorka: cr25,gg25,tiger9,p924
0 0

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


nordkapp_pb:

no presne, akorat sem nechtel bejt prvni, kterej to propaguje,, v minulejch starsich motkach sem daval VAPE, ze zacatku byl problem, bo magnety na rotory lepili, tzn. po cca 2 sezonach magnety zacaly odpadavat, reklamace ale uznavali,,

ted uz maj magnety zality, takze jest to ok, ted bych do zapalka od VAPE sel hned, ale uz bohuzel uz nepotrebuju,...

nejvetsim nepritelem zapalek je "wapkovani",, na magnetech se usadi rez a casem se vybijej...zdechnou...

 offline 

 

#6 13.11.2013 18:43:45

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


Díky za info.

Takže podle vašich zkušeností to bude nejspíš statorem nebo ŘJ (resp. zapal. cívkou) ... to jsem sice tak nějak uvnitř slyšet nechtěl, ale počítal jsem s touhle variantou :-) ...

chtěl jsem to provést lowcost, abych se v tom mohl přes zimu dál hrabat a dělat takové ty opravy/upravy a "odnapadení kutilem", páč mně pan vypovězenej zaměstnavatel dostal do nezdrave finanční situace :-/

koukal jsem na VAPE.CZ a "12V zdrojova a zapalovaci soustava pro pravotočivy 2T" stojí ca. 4500 Kč + doprava, úpravy atp. a jsem na více jak 5000 Kč ... to je ca. 1/2 reálné hodnoty celé moto ... což vzhledem k tomu, že bych chtěl časem obměnu parku, je celkem dost :-)

Sice je mi různé kupování jetých součástek které si nemůžu, nebo neumím zkontrolovat, proti srsti, ale asi mi nic jiné v momentální situaci nezbývá ... na motorkarich se taky přiklánějí k cívce ve statoru, nebo zapalovací cívce :-(

Ještě dotaz - na motorkarich kluk psal, že v motoplatech je kondenzátor většinou zalitý spolu se zapalovací cívkou a teda ten žlutý zázrak z fotek bude asi něco jíné (třeba tvarování signálu, nebo úprava předstihu) ... nemá někdo zkušenost s nějakým dobastlováním, aby řekl co to může být a jestli to tam musí být? (je to spojený do obvodu chcípáku na který je připojené ještě LED "světlo").

idu koukat na inzerci :-D

ještě jednou díky :-)

 offline 

 

#7 13.11.2013 20:00:46

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


mám dojem,že ten motoplat měl bratránek. jistou dobu hodně fandil ČZ croos. musím se ho zeptat a dám vědět.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#8 14.11.2013 19:57:34

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


Jo diky to budes hodnej smile

Dneska jsem jeste hrabal ve starych zasobach a nasel jsem motoplat s vnejsim rotorem. Taky se daval do moto akorat nevim jestli i do moji - podle roztece pro srouby ve statoru to spis vypada ze ne sad ... a ani nvm jestli je v poradku a jestli by spolupracoval se zapalovaci civkou co mam sad

Pujdu tedx cestou nejmensiho odporu a zkusim ozivit ten co tam je - kdyz ne tak se bude laborovat s transplantací smile



A vubec se mi nedari nic ted ... dnes jsem rozdelal slepenou spojku, vybrousil vrypy v kosi, seskladal a nasucho vypinala uplne nadherne ... po naliti oleje sae80w-90, který mi dali v  kramu jako olej pro mokre spojky se okamzite zas slepila a nechce vypnout sad ...


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3744_20131114_173733.jpg

 offline 

 

#9 14.11.2013 20:09:28

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


nordkapp_pb:

čeče co to je za olej ?  ou2 

Vysokotlaký převodový olej pro mazání převodovek a kardanových pohonů

dyť tam musí stačit 10W-40 ano 

 offline 

 

#10 14.11.2013 21:21:06

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


Dali mi to v motoshopu  hmm 
Je to od agipu a je tam napsano "motorcycle gearbox oil" ... toz tak sem tomu uveril smile

Jinak mi teda reknete ze jezdite s mokrou spojkou u 2t na 10w 40 a prdne mi - toho mam na dilne dost tongue ... a nechtel jsem ho tam davat prave kvuli "modifikatorum treni" na ktere se odkazoval kazdy clanek o moto olejich ...

 offline 

 

#11 15.11.2013 12:25:56

PepaXT
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 151
Založená vlákna
Motorka: ENDURO
Tel: Mobilní
Web
1 0

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


nordkapp_pb:

jo jo jezdí se 10W4O v 2T převodovkách ale POZOR vyk!  poze 10W40 pro čtyřtakní motocykly ze spojkou v olejové lázni ,bježně začené 10W40 4T API SG , JASO MA

 offline 

 

#12 15.11.2013 12:31:24

PepaXT
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 151
Založená vlákna
Motorka: ENDURO
Tel: Mobilní
Web
1 0

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


nordkapp_pb: jo a ktomu zapalování,kdyš nemáš peníze co zapalování z Jawy 21 pionýr , viděl sem to párkrát naaplikované na starších ČZ? máš sice elektriku 6V ale zase jak šlápneš tak jedeš,žádná bateka a zbytečnosti ?

 offline 

 

#13 15.11.2013 12:33:43

georgiss
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 147
Založená vlákna
Motorka: cr25,gg25,tiger9,p924
0 0

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


nordkapp_pb:
kdyz skladam spojku /at uz jetou nebo novou/ vzdy vymacham lamely v oleji, pak teprv davam do kose...

jinak olej ti dali dobrej nebo priste muzes dat motorovej, ale pouze ten, co je do motoru s mokrou spojkou, ne autovej..

 offline 

 

#14 15.11.2013 12:56:56

georgiss
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 147
Založená vlákna
Motorka: cr25,gg25,tiger9,p924
0 0

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


PepaXT:
zapalko z pincka sme davali na jawy, kde fungovalo, ale vzhledem k tomu, ze to neni bezkontakt - ma kladivko, tak pocitam mu nebude stihat pri cca 10tis ot./min.

kdyz teda novy zapo nee,, tak jeste nekdo dobijel magnety nebo se previjely civky, atd. ale vysledek nejasnej..

 offline 

 

#15 15.11.2013 13:27:33

TONDA S23
---
Fotogalerie
Příspěvky: 256
Založená vlákna
Místo: kósek od Přerova
Věk: 50+

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


Toho "nestíhání" se neboj.Závodní Stadiony točí na volnoběh normálně 13000 a při zatížení i 10000 a to mají kladívka.Měřeno digi otáčkoměrem,který používají na nastavování motorových pil v servise.

 offline 

 

#16 15.11.2013 18:41:16

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


Tak jsem dnes vypustil z obvodu chcipaku ten zluty pekelny bazmeg a zapalovaci kabel mi proti hlave hodil jiskru na 2 cm ... tudiz jsem to provizorne zkompletoval a po chvilce přemlouvání to chytlo smile) ...

Diky vsem za pomoc.

Tedko vymenim vsechny kabely a spoje za nove a snad budu mit na cas klid ... casem si ta stara utahana vrana asi o nejakou transplantací zapalka rekne ale to uz bude resit nekdo jiny, nebo to alespoň prijde ve vhodnejsi dobe smile

Ted jeste poladit ten olej - dam na radu, rozdelam namazu nim lamely a znovu slozim ... jestli tedy neni jednoduchsi gryf na jejich odlepeni...

 offline 

 

#17 16.11.2013 14:04:33

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


nordkapp_pb:

Jednoduší grif je zařadit kvalt, zmáčknout spojku a pocuknout motorkou. Musí se ty lamely odlepit. Jinak je chyba někde jinde. A to je bez debat. smile 


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#18 17.11.2013 10:41:20

Re: Motoplat - slabá jiskra - oprava


Ja to rozdelal a vymachal lamely v oleji - stejne jsem potreboval pretesnit viko spojky smile zatim spojkuje ...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů