Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

"Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti

#1 25.08.2013 02:24:13

"Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Zdravím vás ve spolek. Potřeboval bych od vás radu smile Vlastním 125ccm 4T enduro a při konstantní (stálé) rychlosti - Spíš kolem těch 30km/h - 65km/h - cca! mi zvláštně "skáče" přední kolo. Když jedu po nějaké PĚKNÉ silnici, kde nejsou díry, je rovná atd. a jedu fůrt stejnou rychlostí, nezrychluji, nezpomaluji, tak mi "skáče" přední kolo, které rozpohybuje řidítka. Nevím jak to vysvětlit, jak kdyby bylo křivé a proto by to tak dělalo..Myslel jsem že to bude tlakem v pneu. Pneu byly nahuštěny podle údajů od výrobce a i přes to to skákalo. Tak jsem upustil a myslel jsem že se to zlepší. Skákání neustalo a dělá to pořád. Pneumatiky jsou nové, takže například blbě sjetý pneu by to být neměli. Co s tím udělat..? Všude je vše dotaženo..Už nevím co s tím. Když už jedu třeba 80km/h - 90km/h a jedu stálou rychlostí, tak už mi přijde že to nedělá, nebo to dělá, ale já už to necítím. Při nižších rychlostech vlastně rozvibruje přední pneu i celá řidítka - Ale to nejsou vibrace, je to skákání jak říkám. Prostě jak kdyby dělaly řidítka nahoru a dolu, jenomže rychle za sebou a pořád a to samé kolo..Zkoušel jsem při tom vymáčknout spojku a i při zmáčklé spojce, kolo pořád skákalo, tzn. motor to nedělá. Dělá to čistě předek motorky. Co s tím..? Díky za rady smile

 offline 

 

#2 25.08.2013 08:22:24

honzaWR450F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 635
Založená vlákna
Místo: Prajzská
Motorka: KTMEXC400,YamahaXt660X
Věk: 43+
Tel: 5palec pro slepýše
1 0

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Enduro kolo přeci není vyvážené,nemůže to dělat haltr?Proto prý jsou na WR haltry dva,kvůli vyvážení...bylo mi řečeno,nepřemýšlel jsem nad tím více,třeba je to kec.A pneumatika ti sedí dobře po obvodu?
Kolega má čopra a tohle už řeší ze zadním kolem tak určitě přes rok...a na nic se nepřišlo,v x servisech..skoro vše vyměněno. nee1 

Editoval honzaWR450F (25.08.2013 08:32:26)


Aprilia AR350,Dr 350,DR600,DR650SE,CR250,WR450F,KTM EXC 400 2007 a ted už jen Yamaha X660X asfaltomrd..

 offline 

 

#3 25.08.2013 08:37:15

honzaWR450F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 635
Založená vlákna
Místo: Prajzská
Motorka: KTMEXC400,YamahaXt660X
Věk: 43+
Tel: 5palec pro slepýše
1 0

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Janek:

Něco podobného jsem pocitoval na CR250,při přejezdech mimo trat.....Nakonec jsem zjistil svařovaný ráfek na zadním kole.Hezky udělané ale asi to vadí ....Přitom drapáky zhryzané,nevím....


Aprilia AR350,Dr 350,DR600,DR650SE,CR250,WR450F,KTM EXC 400 2007 a ted už jen Yamaha X660X asfaltomrd..

 offline 

 

#4 25.08.2013 08:48:17

vyhul05
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 261
Založená vlákna
Místo: Reci, Județul Covasna, Ru
Motorka: EC300
Věk: 27
0 0

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Nedela to haltr? Vidim to tak, ze v miste haltru to je tvrdsi, proto pokud mas podhusteno, vzdycky na nem kolo poposkoci. Kdyz vzpominam na jizdu s pichlou zadni, to byla hopsacka..


Co neopravi izolacka, to neopravi nic!

 offline 

 

#5 25.08.2013 08:53:00

honzaWR450F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 635
Založená vlákna
Místo: Prajzská
Motorka: KTMEXC400,YamahaXt660X
Věk: 43+
Tel: 5palec pro slepýše
1 0

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


allanktm:

Píše,že gumy jsou nové... a2  a pneu nahuštěné podle výrobce...kouknul jsem ještě jednou...

Editoval honzaWR450F (25.08.2013 08:53:56)


Aprilia AR350,Dr 350,DR600,DR650SE,CR250,WR450F,KTM EXC 400 2007 a ted už jen Yamaha X660X asfaltomrd..

 offline 

 

#6 25.08.2013 09:01:46

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


přesně tohle mi dělalo tlumení... Bylo moc rychlý nastavení rebound... Tlumič byl při vysouvani moc rychlý a přejde nulovou pozici, následně se zase vrací do komprese a tak to tam lítá... Stačilo utáhnout o 2 cvaknuti a vše bylo ok smile


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#7 25.08.2013 10:35:00

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Tohle jsem řešil asi před měsícem na svojí Kátě. Přesně jak píšeš. Při dosažení určitý rychlosti začalo skákat přední kolo nahoru a dolů.  Byla špatně nasazená pneu. Na pneu je na boku, cca 4mm od ráfku, proužek, podle kterýho jde krásně zjistit, jestli pneu běží s obvodem ráfku. Tedy nevim, jak to mají jiný pneu, ale na mojí to je. A bylo krásně vidět jak to neběží s ráfkem. U haltru byla moc natlačená dovnitř. Sundal jsem jí, vše vyčistil, a dal zpět. Už to nedělá  smile 


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#8 25.08.2013 10:45:37

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Tajvi:

Máš trefeny rafek zdelej gumu hod to na moto a dej 1 bod a uvidíš jak ti haze pak dotahni špice je to drbacka ale mnelo by to být tím


Hrnečku vař!   .... a sakra, hrnečku DOST!!!!

 offline 

 

#9 25.08.2013 10:53:05

kossak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 413
Založená vlákna
Motorka: BETA300RR
0 0

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Tajvi: prekontroluj tlumiče !  a2 

 offline 

 

#10 25.08.2013 13:59:32

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Jak vidíš tak možností je několik. Tak to vem postupně a pak napiš jestli jsi na něco přišel, odstranil to a hlavně čím to bylo.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#11 25.08.2013 14:09:02

Al3ss
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 31
Založená vlákna
Místo: Hustopeče u Brna
Motorka: SUZUKI RMZ 450
Věk: 23
0 0

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Taky mně to přesně tak házelo... Krásná cesta a skákalo to.. Když jsem píchl zadní kolo, tak jsem sundal obě kola a vzal jsem to do pneuservisu, aby mně to zalepili ( no zalepili, spíš měnili celou dušu  a1 ..) a vyvážili to.. Prej to házelo jak prase.. Mám tam teď na obou kolech závaží.. ( mám normálně špice..) .
Po nasazení tam rozdíl je hodně poznat, ale ještě trošičku to háže, ale to už bude pláštěm, jelikož jsem na tom nalítal 7000km bez vyvážení..  deb1 . Ale jinak dobrý.

 offline 

 

#12 25.08.2013 14:13:40

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Takže když to tak vezmu co by to mohlo být. Mohl/a by to být:

1) Osma na ráfku
2) Svařovaný ráfek
3) Moc "rychlé" tlumiče
4) Špatně nasazená pneu
--------------------------------

1) Osma na ráfku by bý neměla. Moto jsem si dal na stojan, otáčel s pneumatikou a sledoval ráfek..Zdálo se mi že se ráfek otáčí ídocela rovně a i kdyby tam byla minimální osma, tak by to snad tolik neskákalo. Skáče to docela hodně..

2) Svařovaný ráfek by také neměl být, protože aspoň když ho zkouknu z vnější strany, tak je jednolitý, nikde žádné stopy po svařování

3) Moc rychlé tlumiče. No, ty by to teoreticky mohli být, jenomže já je nijak ztvrdit nemůžu. Nemám nijak stavitelnou citlivost tlumičů. Tzn. to mi taky nepomůže

4) A teď špatně nasazená pneu. No..Tohle už jsem zjistil dříve, že hned po výměně pneu a duší v servise, neběží čára uplně rovně. Na jednom místě je blíže ráfku a na druhém zase dále. Tak jsem zkoušel duši sfouknout, gumu zamačkat, pomačkat, zatlačit, srovnat. Projet se pár metrů se sfouklou duší, aby se to srovnalo, opět nafouknul na výrobcem předepsanou hodnotu, ale nic se nezměnilo. Nevím jak jinak to mám srovnat. Pneumatiky mi nasazovali v servise. Teď jsem to zkouknul ještě jednou a čára běží docela rovně, akorát u ventílku je nějak malinko vychílená, jakoby dál od ráfku. CHtělo by to tam více zamáčknout. Mám tedy více utáhnout matku na duši..? Nevím jak jinak už to srovnat..

........................................

Chtěl bych se zeptat - Co je to haltr..? big_smile

Ještě jsem zapomněl dodat - Nemám vyvážené pneu.. Jo a jak tu někdo psal, že mu to dělá že třeba 3vteřiny mu to skáče a poté je to 3vteřiny v klidu, tak to já to mám neustále v NEklidu..Když dosáhnu určité rychlosti, tak to skáče - Ale pořád.

 offline 

 

#13 25.08.2013 14:16:51

Al3ss
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 31
Založená vlákna
Místo: Hustopeče u Brna
Motorka: SUZUKI RMZ 450
Věk: 23
0 0

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Tajvi napsal(a):

Ještě jsem zapomněl dodat - Nemám vyvážené pneu.. Jo a jak tu někdo psal, že mu to dělá že třeba 3vteřiny mu to skáče a poté je to 3vteřiny v klidu, tak to já to mám neustále v NEklidu..Když dosáhnu určité rychlosti, tak to skáče - Ale pořád.

Jak jsem psal, to samé dělalo i mně.. Zkus to vyvážit..

 offline 

 

#14 25.08.2013 15:20:33

Pepr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Slovensko, Holíč
Motorka: Suzuki DR650se
Věk: 25
1 0

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


kdyz sem kopil Dr350 tak mi take skakalo predni kolo , kdyz sem to rozhodil tak sem zistil ze mam v pneu pod dusi sroubovak big_smile

 offline 

 

#15 25.08.2013 17:35:52

_Vlk_
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1163
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Husaberg FE 550 09, Husaberg TE 250 12, Husqvarna TE 300 15
Věk: 28
Tel: 776588125
Web
8 3

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Když máš ohlý kotouč,tak to tohle dělá...ale může to být i něco jiného...


Padám sám,zvedám se sám...

 offline 

 

#16 25.08.2013 18:00:33

honzaWR450F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 635
Založená vlákna
Místo: Prajzská
Motorka: KTMEXC400,YamahaXt660X
Věk: 43+
Tel: 5palec pro slepýše
1 0

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Tajvi:
Haltr je takova věc,která přitáhne v jednom místě plášt k ráfku.Bývá jeden i dva na kole,je to věc zabranující protočení pneu na ráfku při akceleraci,brždění...protože krosové pneu se foukají na malý tlak okolo jedné atmosféry.Poznáš ho na kole tak,že stejně jako ventil vyčnívá z ráfku šroub,utažený maticí.Asi ho nemáš...pochopil jsem.
Srovnání pneu dělám tak......
Vypustím kolo,povolím hodně matici na ventilu at ten může zapadnout do ráfku....funguje lehce podobně jako haltr,když je utažený,může taky přitahovat pneu k ráfku.Pak si nachystám úzký štetec,udělám mýdlovou vodu.Vždy kousek po kousku odtlačím pneu od ráfku z boku a štetcem namočeným v té mýdlové vodě natřu to místo kde pneu vnitřním obvodem a bokem nasedá na ráfek....a tak celé s obou stran.Potom pomalu přifukuji až naskočí všude krásně rovně..Poté teprve utáhnu ventil a dám  tlak jaký chci.Někdy nechce naskočit,tak přifouknu více než mám běžně,proto pak dám ten správný tlak.


Aprilia AR350,Dr 350,DR600,DR650SE,CR250,WR450F,KTM EXC 400 2007 a ted už jen Yamaha X660X asfaltomrd..

 offline 

 

#17 25.08.2013 20:47:31

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Vyvažují se teda i normálně drátový kola..? Na netu jsem teď četl, že to stačí i normálně vycentrovat, ale nějak se mi to nezdá..

HondaWR450F: Zkusim teda to s tim nasazení tý pneumatiky, jak jste mi radily. To mám pneumatiku nafouknout na víc, když tak a potom ufouknout..? Jo a potom mám ten ventílek jen trochu utáhnout..? Haltr asi nemám, mám uplně klasickou duši s ventílkem na kterym je matička..

Mimochodem, teď jsem zjistil, že když sedím na sedačce a normálně jedu a kouknu se na přední pneumatiku, tak mi dělá pneumatiky jakoby křivku - Vlní se.. Takto - http://img.fileup.cz/?di=413774559423 No a když si stoupnu za motorku a roztočim zadní pneumatiku, a koukam se na ní ze zadu, tak se taky takhkle vlní. Co by to mohlo být..? Ráfek mi nepřijde zkřivenej :-/

 offline 

 

#18 25.08.2013 21:08:59

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Tajvi:

Aby si ta pneu pořádně sedla, zvyšuj tlak dokud nebude na svém místě. Třeba až 6 atmosfér. Pokud to furt nebude vono, zkus si s kolem trochu zadriblovat o zem.  smile  Ta mýdlová voda celý proces samozřejmě zjednoduší, ale jde to i bez ní.

Editoval Noend (25.08.2013 21:10:35)

 offline 

 

#19 25.08.2013 21:38:06

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Ale zase samozřejmě nesmím překročit maximální tlak ne..?

 offline 

 

#20 25.08.2013 22:00:13

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: "Skákající" přední kolo při konstantní rychlosti


Tajvi napsal(a):

Vyvažují se teda i normálně drátový kola..? Na netu jsem teď četl, že to stačí i normálně vycentrovat, ale nějak se mi to nezdá..

HondaWR450F: Zkusim teda to s tim nasazení tý pneumatiky, jak jste mi radily. To mám pneumatiku nafouknout na víc, když tak a potom ufouknout..? Jo a potom mám ten ventílek jen trochu utáhnout..? Haltr asi nemám, mám uplně klasickou duši s ventílkem na kterym je matička..

Mimochodem, teď jsem zjistil, že když sedím na sedačce a normálně jedu a kouknu se na přední pneumatiku, tak mi dělá pneumatiky jakoby křivku - Vlní se.. Takto - http://img.fileup.cz/?di=413774559423 No a když si stoupnu za motorku a roztočim zadní pneumatiku, a koukam se na ní ze zadu, tak se taky takhkle vlní. Co by to mohlo být..? Ráfek mi nepřijde zkřivenej :-/

Tak teď jsem se trochu zasmál (Honda WR 450)
Já bych poradil taky něco,nejezdi po asfaltě lol 
Ale abych nekecal jen tak,myslím že tu vše bylo řečeno,nasazená guma,koplej ráfek a já to mněl na Husqvarně a byly to prasklý vrchní brejle,ale to si myslim,že asi ne.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů