Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Pořízení moto na aukci

#1 20.08.2013 12:23:37

Pořízení moto na aukci


Máte někdo zkušenost s dražbou motorek na aukru? Včera jsem to rozklinul a koukám, že se tam dají pořídit docela dobré motorky. Jak je to s kupní smlouvou atd.? Vše si řeším sám nebo musím nějak oslovit Aukro? http://auto.aukro.cz/motocykly-8502

 offline 

 

#2 20.08.2013 12:40:07

Re: Pořízení moto na aukci


crossing:

u prodeje motorek jsou jine podminky nez u ostatnich aukci a to takove ze ty motocykl nemusis po vydrazeni koupit a prodejce ti jej nemusi za dannou cenu prodat. ( u ostatnich aukci je to zavazne ale stejne si dela kazdej co chce big_smile big_smile)
a jinak kdyz kupujes tak s aukrem neresis nic a vse jde prez tebe hlavne pri osobnim prevzeti, takzevlastni smlouvu. Ja osobne sem na aukru koupil jawku a čizu big_smile big_smile a vse v poho smile mel sem ale i problemy pri koupi telefonu kdy se neschodoval s popisem a s udavanym stavem a prodejce to nechtel resit, tak asi po tejdenim mailovani s aukrem sem telefon zaslal jim, oni mi vratily vsechny penize a problem si doresily s prodejcem.

Editoval allmotors (20.08.2013 12:42:04)

 offline 

 

#3 20.08.2013 13:34:57

Re: Pořízení moto na aukci


allmotors napsal(a):

crossing:

u prodeje motorek jsou jine podminky nez u ostatnich aukci a to takove ze ty motocykl nemusis po vydrazeni koupit a prodejce ti jej nemusi za dannou cenu prodat. ( u ostatnich aukci je to zavazne ale stejne si dela kazdej co chce big_smile big_smile)
a jinak kdyz kupujes tak s aukrem neresis nic a vse jde prez tebe hlavne pri osobnim prevzeti, takzevlastni smlouvu. Ja osobne sem na aukru koupil jawku a čizu big_smile big_smile a vse v poho smile mel sem ale i problemy pri koupi telefonu kdy se neschodoval s popisem a s udavanym stavem a prodejce to nechtel resit, tak asi po tejdenim mailovani s aukrem sem telefon zaslal jim, oni mi vratily vsechny penize a problem si doresily s prodejcem.

Jasný, díky za upřesnění. No mě se celkem zamlouvá to CRFko nebo ta Yamaha YZ. Jenže podle roku výroby jsou cenově úplně někde jinde. Asi zkusím přihodit těsně před koncem na to CRFo.

 offline 

 

#4 20.08.2013 13:42:44

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Pořízení moto na aukci


crossing:

hele nechci ti to nejak kazit ale takhle nevypada motorka co má najeto 39.4 hodiny jak tvrdí prodávající.. Dle  mě to bude pěkná past a jestli to plánuješ koupit jen tak na slepo tak jsi docela odvaha ..

Nešel bych do toho ani náhodou zvlášť 250 je jeste větší risk kupovat olítanou  ne 

 offline 

 

#5 20.08.2013 13:45:07

Re: Pořízení moto na aukci


beachbitch:

tak muze prihodit, vydrazit ji, prijet se podivat a nechat ji bejt, taky sme to tak uz nekolikrat udelalim sice se to prodejci nelibylo a mel plnou hubu kecu ale podminky aukra sme neporusily a jestli to neodpovida popsanemu stavu... beru to jako normalni inzerat vydrazim prijedu se podivat a bud vemu nebo ne

edit: s tou crf mas pravdu vypada docela olitane a tim horosi u 250, hlavne honda kde se rady zaklepavaj ventily a pri nedostatecne kontrolo muze az upadnout, nevim jak se meri vule u hondy ale vzal bych si merky a to vyrchni vyko je asi dvou sroubech, kdyz sem kupoval yzf, uz 3 tak pokazde sem nalehal na sundani nadrze a vyka u yamaha je na dvou sroubech

Editoval allmotors (20.08.2013 13:49:14)

 offline 

 

#6 20.08.2013 13:50:01

Re: Pořízení moto na aukci


beachbitch napsal(a):

crossing:

hele nechci ti to nejak kazit ale takhle nevypada motorka co má najeto 39.4 hodiny jak tvrdí prodávající.. Dle  mě to bude pěkná past a jestli to plánuješ koupit jen tak na slepo tak jsi docela odvaha ..

Nešel bych do toho ani náhodou zvlášť 250 je jeste větší risk kupovat olítanou  ne 

Já vím no. Jako pořád přemýšlím. Když si spočítám náklady, co uvádí prodávající, tzn, řetězovka + lanko, případně lamely, tak jsem na nějakých 6 000 Kč, které bych do ní dal. To jsem včetně aukce furt na 50 tisících a za tyhle peníze nikde na inzerci moto neseženu. tam prodávají krosky o dva roky starší právě za těch 50 tisíc, takže fakt nevím.

 offline 

 

#7 20.08.2013 14:39:05

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Pořízení moto na aukci


crossing:

tak jako tak koupis motorku za 50 a mužes se modlit a nebo si ji udělat.. takovejch který za 50 koupis a jen jezdíš je opravdu pomálu .. a chces jen 250 ? předpokládám, že chces jeste na tuto sezonu.  Většina motorek kolem 50ti budou mít nalítano 200-300 hodin pokud jsou starý 5 let atp..   

Jestli máš v plánu vydražit tu na aukru dát novou řetezovku a lamely a tím veškerej servis hasne tak jsi docela kaskadér  hmm 

Nikdy nevěř tomu co ti prodejce nakuká  lol  Leda, že je to tvůj hooooodně dobrý kamarád nebo známý  smile 

Mimochodem na motoinzerci je jich kolem 50ti tisíc spousta .. A dokud nebudes mít vinko od tý z aukra nevěř ani roku ...

Už kvůli týhle hlášce bych si to rozmyslel bejt tebou .. "Zakoupená byla v roce 2011 s najetými 22 MTH od postaršího pána, který si jí koupil na rekreační ježdění na chalupu. Občas na ní jezdil i jeho vnuk"  Bežně si postarší pánové kupujou krosky za 150tisíc na ježdení na chlaupu big_smile

Allmotors:

no ale tak takovýhle jednání mi ani nenapadlo.. to sice možná aukro u motorek umožňuje ale je to vrchol zmr*ství... Když mám zájem tak se nato zajedu kouknout a pak přihodim ... To se na mě nezlob ...

Editoval beachbitch (20.08.2013 14:52:00)

 offline 

 

#8 20.08.2013 15:47:05

TONDA S23
---
Fotogalerie
Příspěvky: 256
Založená vlákna
Místo: kósek od Přerova
Věk: 50+

Re: Pořízení moto na aukci


Podmínky aukra to dovolují:
3.6.1

V případě nabídky, jejímž předmětem je prodej nemovitostí nebo motorového vozidla ve smyslu zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, umístěné v odpovídající kategorii položky Nemovitosti, resp. Auto-Moto, se čl. 3.1 až. 3.5 neuplatní. Nabídky v těchto kategoriích probíhají standardním způsobem dle čl. 3.2, 3.3 nebo 3.4, systém však v tomto případě slouží pouze jako zprostředkovatel možnosti uzavřít kupní smlouvu – příhozy kupujícího nebo oznámení o přijetí nabídky se nepovažují za návrhy na uzavření kupní smlouvy a kupní smlouva nevzniká ani tehdy, když kupujícího kontaktuje prodávající.

 offline 

 

#9 20.08.2013 16:24:46

Re: Pořízení moto na aukci


beachbitch:

Allmotors:

no ale tak takovýhle jednání mi ani nenapadlo.. to sice možná aukro u motorek umožňuje ale je to vrchol zmr*ství... Když mám zájem tak se nato zajedu kouknout a pak přihodim ... To se na mě nezlob

kdyz aukce konci treba druhy den? (je moznost vystavit na jakoukoliv dobu) a neni moznost se hned v tydnu prijet podivat? a vrchol zmr*stv kdyz prodavajici nakeca v jakem je moto stavu po GO vsecho atd, ty si ji vydrazis prijedes pro ni a pritom je to uplny srot? a kdyz odmitnes zaplatiti tak argumentuje tim ze sem to vydrazil v aukci a zplatit musim atd? vrchol zmr*stv je mozna jen to ze prodavajici keca a proto aurko takova pravidla umoznuje vis
a neboj nezlobim na nekoho se musi hold pomalu big_smile big_smile

Editoval allmotors (20.08.2013 16:25:32)

 offline 

 

#10 20.08.2013 17:18:03

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Pořízení moto na aukci


Já nezpochybnuji to, že to tak lze udělat.. wink  Jen jsem poukázal na to, že to uplně fér jednání není.. Jasně, že když je někdo šmejd a vychválí to tam a pak to tak není tak se nedivím, že to chtít nebude  dotyčnej, přijde mi to jen trochu nešťastný prodávat/kupovat zrovna krosky na aukru ..


sorry za offtopic a crossingovi přeji at dobře koupí  wink 

 offline 

 

#11 20.08.2013 17:23:31

Re: Pořízení moto na aukci


beachbitch:

jo tak v tom stebou sohlasim, ale porad je to inzerce jako kazda jina tak proc si tam neco nekoupit a nezajet se na to podivat stejne jako na nejaky inzerat a pak bud proste odjet s moto nebo bez ni... jinak vetsinou se tam obevujou moto co se na inzerci jen tezko prodaji nebo bouracky ale taky tam jsou fajn kousky chce se to jen podivat a at uz pred nebo po, kdyby byli lidi aspon trochu poctivy tak se takove veci ani resit nemusi ano  ano 

jinac CRF uz bude koncit tak snad to klapne  smile 

 offline 

 

#12 20.08.2013 18:57:50

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Pořízení moto na aukci


crossing napsal(a):

Máte někdo zkušenost s dražbou motorek na aukru? Včera jsem to rozklinul a koukám, že se tam dají pořídit docela dobré motorky. Jak je to s kupní smlouvou atd.? Vše si řeším sám nebo musím nějak oslovit Aukro? http://auto.aukro.cz/motocykly-8502

motorka se nakonec prodala za slušné peníze  ano 
http://auto.aukro.cz/honda-crf-250-r-r- … 98133.html

bych dal hned udělat vrch motoru a jezdí se  ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů