Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Intervaly alebo náročnosť oprav KTM Yamaha

#1 05.08.2013 16:25:11

Seller600
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 35
Založená vlákna
Motorka: Yamaha tt600r
Věk: 25
Tel: 0911189013
0 0

Intervaly alebo náročnosť oprav KTM Yamaha


Čauko, viem že sa to už asi rozoberalo mam ttrku a okrem pravidelne výmeny oleja a bŕzd gúm a benzínu
to šlape celkom pekne  ano  ale mám záujem o KTM EXC 450 alebo 525, no rozmýšľam aj o WR450F.
Viete my prosím vás poradiť čo ma aké intervaly a náročnosť čo sa tíka financií? Diky  smile  beer 


"Objem ničím nenahradíš"

 offline 

 

#2 05.08.2013 16:38:22

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Intervaly alebo náročnosť oprav KTM Yamaha


Seller600:

odvážný dotaz lol 

finančně náročné jsou oba stroje, pokud na tom začínáš, tak tím tuplem...........kolik máš na to peněz ? pod 60 litrů raději zůstaň u TT wink 

kdo chce jezdit, musí platit lol 

 offline 

 

#3 05.08.2013 19:45:12

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Intervaly alebo náročnosť oprav KTM Yamaha


Strejda-GC:

tak tak,enduro a kros není pro ty, co žgrdlí kapsu a myslí si, že do toho nalijí jen benzín občas vymění gumy a desky jak u silničních motorek a můžou jet  ano .


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#4 05.08.2013 20:16:58

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Intervaly alebo náročnosť oprav KTM Yamaha


To s tou kapsou docela trefný  lol   Dva roky na mx motorce mě komplet se vším vyšly na 200k  big_smile a mám yz450f  .

 offline 

 

#5 05.08.2013 20:46:53

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: Intervaly alebo náročnosť oprav KTM Yamaha


hned ho nestrašte neptal se na MX motorky ptal se na ktm 450 exc a námahu 450f..sellere to co sis vybral jsou ostré endura tudíž budou potřebovat víc než ttr.ale není to tak hrozný já mám ktm 450 a 3 roky do toho liju jen benzín a oil.oil u těchto motorek měníš častěji,jednou za rok zkouknu rozvodák a každou druhou výměnu jsem kontroloval ventily nikdy se nepohly nezakleply.. taky to  mnohem líp  jede takže desky,řetězovka,gumy trpí víc taky tím pádem nevydrží tak dlouho ale nemusíš se děsit nějakých závratných částek.pokud se nezačnem bavit o generálce motoru a pod.káždopádně se na nějaké svez a koupíš lol uvidíš už tě přestanou napadat tyhle otázky a budeš ji chtít..straší tě ale skoro každej takovou má..jestli ktm nebo yamahu ti neporadím na ktm jsem ještě nic špatnýho nečetl ani neslyšel na tu yamahu občas ano ale nechytejte mě za slovo každý fandí svému klubu.. lol

 offline 

 

#6 05.08.2013 20:53:29

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Intervaly alebo náročnosť oprav KTM Yamaha


dudydrz:

upřímně mám TTR a že bych pocítil rozdíl oproti ostrému enduru v tom, že do toho dám méně penez tak to zdaleka ne,možná je to tím že jsem s tím jezdil přes rok jenom v terénu,ale i tak držím se pravidla čím dříve vyměníš tím déle jedeš tak že olej měním hned po tisíci km navíc jsem koupil motorku s tím že měla převodovku v háji apod,ale to může potkat i jeho proto mu radši každý řeknem na rovinu co ho může potak,pak by tě taky mohl pomluvit že si to koupil jak jsi říkal a přitom tam má visypané to a to  big_smile .

ale tak mně je to třeba fuk ty opravy, já na to zatím mám a pak stejně když se svezu tak na to tak rychle zapomenu co mně to stálo že se jen raduju z jízdy  smile 


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#7 05.08.2013 20:54:00

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Intervaly alebo náročnosť oprav KTM Yamaha


dudydrz:

my ho nestrašíme, ale všechno se odvíjí od peněz a MY nevíme, kolik do toho chce dát  a8 
pokud koupí starou jebku, tak do toho bude sypat a bude jedno jestli jezdí palbu nebo ne, podívej se na takového Robinha21, na inzerci ta motorka vypadala vymazleně a byla komplet po opravách a teď si přečti co všechno už ho stála peněz a problémů a31 
takže klasika, kolik má peněz a co chce jezdit a od toho se to všechno odvíjí smile a je úplně jedno co to bude za ostrý stroj gp 

 offline 

 

#8 05.08.2013 22:00:36

georgiss
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 147
Založená vlákna
Motorka: cr25,gg25,tiger9,p924
0 0

Re: Intervaly alebo náročnosť oprav KTM Yamaha


Seller600:
vse zalezi na penezich,

u nas je dost 450,525,530 s najezdem 200-250mth plus, majitele spokojeny-motorky do ted bezproblemovy/mely plnej znackovej servis/,,, jenze to maj odnova a v tehle hodinach to vetsinou poslou dal, takze na krena, kterej to koupi ceka pekny svezeni nejakej cas/sezona?, pul?/ a pak aby zacal sporit na go

sam sem takhle na 450 financne vyhorel,,, ale cas jde dal a ted koukam po exc 250,300 2t - s go pocitam /ale je to za lepsi penize/

 offline 

 

#9 06.08.2013 21:08:24

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Intervaly alebo náročnosť oprav KTM Yamaha


Podle mě se do 50ti za rok dá v pohodě vejít i s benzínem atd. GO motoru nepočítám, to je pak hezkej skok. Ty EXC 450 vydržej 300mth i víc bez zásahu do motoru, ale třeba vodní pumpa, napínák, to se posere většinou dřív, navíc je třeba počítat s věcmi, jako je uložení PDC, kyvky, atd. Nechat to dojít až na hranu je pak dražší. Mě letošní příprava na sezónu stála 15 bez zásahu do motoru, ale defacto se kontrolovalo a případně dělalo všechno, vč tlumičů.
Možná je lepší koupit moto od někoho o kom člověk ví, že se o to stará a řekne rovnou, že to má ty a ty a ty mth a že to bude potřeba řešit, pak se dá dojít na rozumnou cenu, udělat GO motoru a víš že máš 3 roky klid.
Každopádně na nějaký to popojíždění třeba do práce, je to drahej stroj, nesmysl.
Olej a filtr měním každých 15Mth.

Editoval kornout (06.08.2013 21:09:24)


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#10 06.08.2013 21:26:16

Thomas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 415
Založená vlákna
Místo: Kuřim
Motorka: PW 50
Věk: 9
4 1

Re: Intervaly alebo náročnosť oprav KTM Yamaha


Když vezmu spotřebák a díly, tak za minulou sezonu, která začala začátkem velkých prázek jsem dal 11 406Kč a to mi vychází 4,13Kč/1km (157,7Kč/1MTH). Letos od ledna jsem za servis, údržbu a spotřebák dal 11 022Kč.

Jelikož jsem si musel nakoupit chrániče, oblečení a různý serepetičky k motorce, tak si to vynásobte 2x. Jinak jedná se o Yamaha WR 450F a sevrvis motoru ani GO a tomu podobný zatím děláno nebylo.

Editoval Thomas (06.08.2013 21:28:55)

 offline 

 

#11 06.08.2013 21:29:22

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Intervaly alebo náročnosť oprav KTM Yamaha


Taky si myslím, že na finanční náročnost se nejvíc podepíše výchozí stav motorky při koupi.
Samozřejmě pokud budeš jezdit závody, kde jsi občas nucen chovat se k motorce tak jak bys nechtěl, nebo jet v podmínkách jako bláto,  kdy bys normálně nevyjel, tak to bude dražší. Jinak to ale není takový extrém. Nicméně 20tis ročně je asi minimum i při menším nájezdu MTH.
Jinak jsou lidi co jezdí z každé vyjížďky se zlámanými páčkami, blástry, plasty a pod, tak ti to holt mají dražší.
Nejvíc ale obvykle stojí zanedbaná údržba.


Dej koním pít...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů